Problemy w działaniu forum

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Cuba L1br3 »

Też macie tak, że tapatalk sobie, a przeglądarka sobie, jeśli chodzi o przeczytane posty? Tych przeczytanych na tapatalku nie zapamiętuje w przeglądarce i na odwrót.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Kalom »

tak
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Jose »

Tak, niestety.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Tak i wiem jak temu zapobiec, ale póki co nic nie robię, bo jak już wspominałem oglądam sobie pracę aktualnego serwera, zużycie i tym podobne, żeby oszacować jak daleko ta nasza arka przymierza da radę popłynąć bez dobudowywania miejsc.

Dane który temat użytkownik przeglądał, a który nie, zapisywane są albo w ciasteczkach wysyłanych oddzielnie do każdej przeglądarki, albo zapisywane po stronie serwera dla konkretnego użytkownika, skąd potem komputer albo tapatalk może sobie je wczytać i telefon wie co czytałeś na pc i na odwrót. U nas włączona jest ta pierwsza opcja i że tak uproszczę 'każda przeglądarka to inna historia'.

Cały czas staram się wyważyć jakoś stosunek wyłączonych opcji, bez których da się przeżyć do tych niezbędnych, a jeśli faktycznie całość będzie się rozwijała w takim tempie, to przesiądziemy się na jakiś dojebany serwer bez zastanawiania się gdzie ciąć koszty :)
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Sergiusz »

ja mogę nawet donejta puścić jeśli tylko będzie trzeba
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: kshaq »

No imo ta opcja zalicza się do tych niezbędnych, bo w ciągu dnia przeglądam forum na 3 różnych urządzeniach i się gubię w tym, co przeczytałem, a co nie :(
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: phobos »

ja bym testowo włączył tę opcję, obciążenie nie powinno znacząco wzrosnąć, chociaż nie jestem pewien czy dobrze rozkminiłem sobie ten mechanizm

poza tym warto uruchomić SSL, poza bezpieczeństwem zwiększa też skuteczność SEO, pewnie i tak się nie obędzie bez wykupienia jakiegoś lepszego pakietu serwera przy tylu userach a z tego co widzę dostawca oferuje odpalanie i autorenew darmowych certyfikatów let's encrypt w wyzszych pakietach
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Mutley »

po tym jak mnie oznaczono w poście nie dostałem powiadomienia.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Jose »

Też to zauważam, ale po prostu chyba czasami potrzeba chwili, żeby się to pojawiło, a czasami jestem szybszy niż powiadomienie ;)
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Bolo »

Dzień dobry, jak z technicznego internetu jestem matoł ale da się zrobić tak, żeby przy każdym poście była nad nim nazwa tematu? jakoś mi tak dziwnie bez tego.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Nie widzę opcji edycji podpisu na tapatalku, tylko lokalizacja i data rejestracji

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

A to nie jest już sprawa samego tapatalka? Pytam, bo sam praktycznie nigdy nie używałem tej apki. Po swojej stronie mam dosłownie kilka ustawień dotyczących tapa, a jeszcze mniej samego podpisu, więc nie bardzo mam co ci poradzić :(

Na pocieszenie powiem tylko, że widok przeglądarkowy w telefonie działa całkiem znośnie i dziwnie jest mi go używać będąc przyzwyczajonym do ciągłego szczypania ekranu palcami w celu powiększania i oddalania :D
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Znaczy wiem, że poprzednio miałem też jakiś problem ze znalezieniem tego, ale na slg normalnie mam. Nie no jebać ;d

Edit: jednak też nie mam normalnie tam
Edit 2: znalazłem
P.S. mam wrażenie, ze to jest gdzieś ukryte #assassincreedmodeon
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka




Ostatnio zmieniony 19 kwie 2019, 0:07 przez ToMojaStaraKsywka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: manio »

Logując się na innym komputerze odznaczają mi się wszystkie przeczytane tematy
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Globe »

To żaden problem, ale możemy połączyć zagraniczny z RnB i pochodnymi? Dużo z tych rzeczy robionych jest w podobnej estetyce, a nie ma co się rozdrabniać.
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: boixos »

wchodze se na forum dzisiaj i mam nieprzeczytane rzeczy, które już przeczytałem zamiast nowych, co mam zrobić?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: kshaq »

Poczekać, aż oznaczanie przeczytanych postów będzie po stronie serwera, a nie przeglądarki.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Dzięki za przypomnienie kshaq, bo zapomniałem ogłosić -

Po małej naradzie funkcja zapisywania w bazie danych, a nie ciasteczkach przeglądarki została włączona jakąś godzinę temu. Nie mam pojęcia jak szybko odczujecie różnicę i czy znów dawać słynną radę o usunięciu cookies, no ale jak już wspomniałem - zapisywanie stanu przeczytane/nieprzeczytane jest od dziś włączone.
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Burak »

Dziękuję Pan SWN
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: kshaq »

:bowdown:
ODPOWIEDZ