Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: bloodyhell »

Dzień dobry Państwu,

Czy jest możliwe, by napis "ŚLIZGAWKA" widniejący w lewym górnym rogu forum (w wersji desktopowej, w mobilnej - na środku) po kliknięciu na niego przenosił nas do strony głównej Ślizgawki? Byłoby to drobne, aczkolwiek dość przydatne udogodnienie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: SWN »

W wersji desktopowej wystarczy, że przesuniesz kursor o kilka pikseli w lewo i użyjesz logo, bo przenosi ono do strony głównej tak jak chcesz. Tekst "Ślizgawka" i opis "Forum muzyczne" są w tym przypadku generowane przez już 'gotowe' forum, a nie elementami szablonu.

W wersji mobilnej nie będę świrował i przyznaję otwarcie - próbowałem się tym już kiedyś zająć, bo były prośby, ale jestem na tyle słabo obyty z wersjami na smartfony, że nie mogłem tego rozkminić bez naruszania wyglądu strony. Jeśli zgłosi się do mnie ktoś z rozwiązaniem, to oczywiście bez problemu to dodam.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: bloodyhell »

nie ukrywam, że głównie chodzi mi o wersje mobilną, bo często z niej korzystam, ale rozumiem kwestię. Byłem święcie przekonany, że zmiana w wersji desktopowej jest równoznaczna ze zmianą w tej mobilnej, ale jeśli problem jest bardziej złożony to nie męcze głowy. Dzięki za odzew :)
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: SWN »

bloodyhell pisze: 04 wrz 2019, 14:22 Byłem święcie przekonany, że zmiana w wersji desktopowej jest równoznaczna ze zmianą w tej mobilnej
Niestety w tym przypadku nie do końca :)

W największym uproszczeniu: wchodząc na stary slizg z PRZEGLĄDARKI telefonu (przynajmniej mojego, 5'2 calowy android) strona wyświetlała się jakby w całości, więc żeby wejść do jakiegoś konkretnego tematu musiałem najpierw szczypać ekran palcami, oddalać itp., bo była to normalna strona www, którą musiałeś sobie sam skalować.

(slizg na większości telefonów)
Spoiler
Obrazek
Natomiast w przypadku ślizgawki sytuacja jest z deka inna, bo tutaj występuje responsywna wersja mobilna, która ma swoje oddzielne elemety.

(slizgawka w tej samej sytuacji)
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: bloodyhell »

tak, wiem, to jest ogromna przewaga ślizgawki że ma bardzo ładną wersję mobilną - nie lubie tapatalka ale w przypadku ślizgu z niego korzystałem, bo forum, tak jak tu wrzuciłeś, było kompletnie niedostosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych. w każdym razie dzięki za doinformowanie :D
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: Miechu »

Próbowałem coś ogarnąć w tym temacie ale phpBB jest popierdolonym tworem i się poddałem
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: Luxair »

Też od wieków o to proszę :(
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
marcoly
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: marcoly »

Przeciez responsywna wersja tego szablonu jest stworzona na podstawie desktopowej tylko korzysta z innego pliku css, tak to zwykly prosilver
Spoiler
<h1>{SITENAME}</h1>
zamienić na
Spoiler
<a style="text-decoration: none;" href="<!-- IF U_SITE_HOME -->{U_SITE_HOME}<!-- ELSE -->{U_INDEX}<!-- ENDIF -->" title="<!-- IF U_SITE_HOME -->{L_SITE_HOME}<!-- ELSE -->{L_INDEX}<!-- ENDIF -->"><h1>{SITENAME}</h1></a>
w pliku template/overall_header.html - jak nie bedzie zmian odrazu to w acp zrebuildowac styl
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: Miechu »

[mention]marcoly[/mention] na pc działa. Na mobilce w ogóle zniknął napis ślizgawka.
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: SWN »

Też próbowałem kiedyś właśnie sposobem z U_INDEX, wrzuciłem teraz zaproponowaną linijkę do prosilvera (bo wszystkie pozostałe i tak dziedziczą overalle z niego, więc wystarcza [mention]Miechu[/mention] :) ) i jak zostało wspomniane - o ile na wersji desktopowej wszystko jest proste i logiczne, tak mobilna nie rozumie tego w ten sam sposób.

Wiem, że marne pocieszenie i to nie to o co ludzie proszą, ale dosłownie linijkę niżej od nazwy strony jest button "Forum muzyczne", który również przenosi na stronę główną.

obecna sytuacja po dodaniu IFów jako nazwy
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
marcoly
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napis "ŚLIZGAWKA" jako łącze

Post autor: marcoly »

Miechu pisze: 04 wrz 2019, 15:54 [mention]marcoly[/mention] na pc działa. Na mobilce w ogóle zniknął napis ślizgawka.
SWN pisze: 04 wrz 2019, 15:57 Też próbowałem kiedyś właśnie sposobem z U_INDEX, wrzuciłem teraz zaproponowaną linijkę do prosilvera (bo wszystkie pozostałe i tak dziedziczą overalle z niego, więc wystarcza [mention]Miechu[/mention] :) ) i jak zostało wspomniane - o ile na wersji desktopowej wszystko jest proste i logiczne, tak mobilna nie rozumie tego w ten sam sposób.

Wiem, że marne pocieszenie i to nie to o co ludzie proszą, ale dosłownie linijkę niżej od nazwy strony jest button "Forum muzyczne", który również przenosi na stronę główną.

obecna sytuacja po dodaniu IFów jako nazwy
Spoiler
Obrazek
postawilem to przed sekunda na testowym phpbb3 i dziala zarowno na desktopie jak i na mobilnym, wiec wina jest gdzies po waszej stronie :dunno:
ODPOWIEDZ