[experimental/african] Kokoko! - Fongola (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

[experimental/african] Kokoko! - Fongola (2019)

Post autor: przedszkolanek »

Spoiler
Obrazek
Tracklista:
1. Likolo
2. Azo Toke
3. Buka Dansa
4. Identité
5. Malembe
6. L.O.V.E.
7. Tongos'a
8. Zala Mayele
9. Singa
10. Kitoko
11. Tokoliana

We are KOKOKO!
Spoiler
KOKOKO! (Live) | Boiler Room: London
Spoiler
Spoti:
Spoiler
Grupa z Kingszasy w DRKonga robiąca bardzo dziwne rzeczy. Słuchałem ich jakiś czas temu i się zupełnie odbiłem. Co to za okropna kakofonia myślę sobie, fakt trybalne to bardzo, ale no dobra kongijska muzyka etniczna jest zbyt odległa jak na wrażliwość europejskiego słuchacza.
I tak by zostało gdybym wczoraj nie natknął się na nich na boiler roomie z zeszłego miesiąca. Jak to zobaczyłem i zdałem sobie sprawę jak i na czym oni grają, to się rozpłakałem ze śmiechu, jakoś dużo bardziej mi to się spodobało i uznałem, że te wariaty zasługują na temat na ślizgawce.
Zapoznawać się z tym zespołem radzę od wrzuconego przeze mnie proma, później boiler room, a na koniec sama płyta, czyli w odwrotnej kolejności niż sam to zrobiłem. Tak łatwiej wchodzi, ale ostrzegam że i tak próg wejścia w ich muzykę jest okropnie wysoki.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [experimental/african] Kokoko! - Fongola (2019)

Post autor: badi »

zrobiłem zgodnie z instrukcją pan przedszkolanek, słucham drugi raz od kiedy ukazał się ten pościk i fajne to jest powiem wam, odprężająco na mnie działa taka muziczka, będę się chwalił znajomym, że znam nie tylko koty z konga ale też kokoko!

ko ko ko (ko) całkiem spoko
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [experimental/african] Kokoko! - Fongola (2019)

Post autor: Raph »

Słuchałem wczoraj niezgodnie z instrukcją, a i tak się zajarałem z miejsca. Nie sądzę, by próg wejścia w taką muzykę jest wysoki, dla mnie wręcz przeciwnie. Brzmi to trochę jak Young Fathers robione przez biednych ludzi i pozbawione bezpośrednich rapowych wpływów - takie kongijskie Paavoharju trochę :lol: Mam nadzieję, że Rojas zaprosi ich na Off Festival.
...
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [experimental/african] Kokoko! - Fongola (2019)

Post autor: przedszkolanek »

KOKOKO!: NPR Music Tiny Desk Concert
Spoiler
KOKOKO! - Full Performance (Live on KEXP)
Spoiler
ODPOWIEDZ