[electronic] Aphex Twin - Selected Ambient Works 85-92 (1992)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

[electronic] Aphex Twin - Selected Ambient Works 85-92 (1992)

Post autor: szpilman »

Obrazek

Nie może zabraknąć tematu o tej płycie na ślizgawce. Wielki klasyk, sztandarowe nagrania Ryszarda na każdą porę, na każdy dzien, na każdy stan ducha. SAW wydaje się być swoistym aglomeratem; mamy tu do czynienia z majestatycznym pomnikowym wręcz otwieraczem X-tal, następnie chłodne Tha przywołujące skojarzenie z czymś rześkim, atmosferycznym, potem Ageispolis i Pulsewitdh o wesołym(tropikalnym) brzmieniu, druga połowa albumu wita nas kwaśnym Green Calx by po 6 minutach ponownie raczyć nas budzącym do życia dynamicznym loopem w postaci Heliosphan, ale Rysiek wpuścił na album też trochę mroku w postaci Schottkey 7th path czy Hedphelym. Jednak wspólnym mianownikiem krążka jest relaks, idylliczna gratka dla uszu.
Spoiler
:oops: w ogóle że ja jeszcze całego SAW 2 nie sprawdziłem :oops:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [electronic] [ambient techno] Aphex Twin - Selected Ambient Works 85-92 (1992)

Post autor: Kubinsky »

super klimatyczny album, jeszcze nie tak szalony jak pózniejsze rzeczy od rysia.
btw. ktoś wie czy to prawda, że 'xtal' to pierwszy zrobiony przez aphexa utwór? szczerze w to powątpiewam ale spotkałem się już kilkakrotnie z takim info w necie(choć jak teraz sobie przypominam to zródłem tych rewelacji były głównie komentarze na yt :lol: )
ODPOWIEDZ