Avicii

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Avicii

Post autor: crbn »

Obrazek

Za dwa dni pierwsza rocznica śmierci wielkiego artysty naszych czasów.
Szóstego czerwca wychodzi pośmiertna płyta Szweda, TIM. Cały zysk ze sprzedaży pójdzie na fundację, prowadzoną przez jego rodziców, która edukuje dzieci o chorobach psychicznych. Tydzień temu dostaliśmy pierwszy singiel, który został nagrany przed śmiercią. To poezja wesołych dźwięków, ale sam tekst... Cóż, zawsze w takich momentach czuję, że to wołanie o pomoc przez muzykę i mi smutno. Piękne dzieło.
Spoiler
Według badań Help Musicians UK ponad 60% artystów cierpi na depresję albo inne problemy psychologiczne. Wszystko to za sprawą przemysłu, który wywołuje nacisk na muzyków i traktuje ich przedmiotowo, jak maszynki do robienia pieniędzy. Avicii to ofiara tego wyścigu szczurów.

Stwierdziłem, że lepiej stworzyć jeden temat ogólny niż tylko o płycie. Jakie są Wasze ulubione utwory Aviciiego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Avicii

Post autor: Ezio_Wroclaw »

"Wake Me Up", "Hey Brother", "Waiting For Love" - klasyki
"What Would I Change It To" - z nowszych

Generalnie nie słuchałem zbyt mocno jego innych dokonań, ale te single były mocarne.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Avicii

Post autor: crbn »

Już jest!
Obrazek
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Avicii

Post autor: crbn »

Ale to jest przezajebisty album. :bowdown: To nie są żadne niedokończone odpadki, które zostały znalezione w studiu na dysku. To jest pełnoprawny album złożony z niemal gotowych utworów nagranych na przestrzeni lat - taki kawałek z Imagine Dragons to pewnie powstał w okolicach Stories. Niemniej jednak ludzie od tego albumu się postarali. Brak słabych momentów i masa świetnych kawałków, sporo pasujących do tropical house. Takie Bad Reputation to będzie mój hymn tego lata, co tam się dzieje. :bowdown: Piękne uhonorowanie dzieła Aviciiego.
Obrazek
ODPOWIEDZ