Prince

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Prince

Post autor: przedszkolanek »

Spoiler
tak więc zakładam temat o amerykańskim disco polo
Spoiler
Obrazek
Dyskografia:
39 albumów + dwa pośmiertne + parę innych drobnostek

Nie tak dawno wyszła rzecz, Originals się nazywa, warto brać się za odsłuch?
Ja się przymierzam, ale ciągle coś wychodzi i się zastanawiam czy jest sens zajmować się demówkami :dunno:

Spoti z rzeczonym materiałem i bonus
Spoiler
A przy okazji - ślizgawkowicze też uważają, że ten cały Prince to trzy tony w kółko, jak Pani Teresa z KRRiT? Czy jednak ktoś tu pierdoli głupoty?
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Prince

Post autor: Kubinsky »

pani teresa pierdoli głupoty
uwielbiam prince'a, ale przyznam że wszystkich plyt nie słyszałem(przesłuchałem może z 12)
kiedyś sprawdzę resztę dyskografii, wierzę.
wgl szanuję w księciuniu to że często sam produkował swoje utwory(nie wiem jak sprawa ma się na pózniejszych płytach)-w tym fakcie samowystarczalności wygrywał z mj(choć obu uwielbiam)
ulubione płyty to oczywiscie 'purple rain', a zaraz za nim 'dirty mind', '1999' , 'sign o' the times'. no i 'controversy' też kocham w sumie
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1707
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Prince

Post autor: knarku »

sign o' the times moj ulubieniec na chwile obecna, nadrobilem jeszcze purple rain, ale to juz troche inna jazda
co tam jeszcze od niego posprawdzac, za duzo albumow zeby przez to przebrnac, jest wiecej w klimatach sign?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Prince

Post autor: przedszkolanek »

Prince - Don't Let Him Fool Ya
Spoiler
Pitchfork tłumaczy
Listen to Prince’s Unearthed Song “Don’t Let Him Fool Ya”
A rarity from the sessions for 1999

Prince’s estate has released “Don't Let Him Fool Ya,” a rarity long traded among fans, now officially available for the first time. Check it out below. Recorded in 1982 at Prince's home studio on Kiowa Trail in Chanhassen, Minnesota, the track will appear on a new reissue of 1999, out November 29.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Prince

Post autor: przedszkolanek »

w piątek wyszło wielkie i potężne 1999 super deluxe jak w poście wyżej, p4k dał 10 i new best reissue
https://pitchfork.com/reviews/albums/prince-1999/
Spoiler
jak ktoś się pokusi przesłuchać, niech da znać, co z niepublikowanych rzeczy warto sprawdzić
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 583
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: Prince

Post autor: zlewam »

jest ktos kto ogarnia dysko princa i zarzuci 2/3 albumy na poczatek?? nie znam kompletnie nic, dawno temu probowalem ale sie odbilem, chce nadrobic bo chyba wstyd nie znac
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Prince

Post autor: Chojny »

zacznij od "dirty mind" jako tego albumu na którym prince przestał być kolejnym funkowym wokalistą i objawił światu minneapolis sound. "controversy" też za ciosem warto

potem absolutna święta trójca czyli "1999", "purple rain" i "sign o the times", choć to ostatnie trudno od razu pokochać

z późniejszą twórczością to tyle wersji ilu fanów księcia. osobiście uwielbiam "love symbol" z 1992, gdzie z buta wjechał w klimaty lat 90, a z obecnego tysiąclecia ESSENTIAL projektem jest "3121"
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Prince

Post autor: jajca »

A jeśli założymy, że 10-minutowe funkowe jamy są relatywnie mało przystępne to IMO dirty mind i purple rain, bo z tych topowych albumów są najbardziej zwarte i uporzadkowane formalnie.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Prince

Post autor: przedszkolanek »

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Prince

Post autor: Ablazir »

Kurwa, wreszcie się chyba nim zajarałem:

Obrazek Obrazek
Obrazek
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Prince

Post autor: moody »

tez chyba ulubiony jego kawalek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Prince

Post autor: jajca »

rozpierdala mnie, że pierwotnie tam była linia basu, ale Prince uznał, że kawałek jest zbyt konwencjonalny i mało oryginalny, więc ją wyjebał z mixu. Co za kolo :bowdown:
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
ebowski
Posty: 109
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:12

Re: Prince

Post autor: ebowski »

Nie słyszałem o tej historii. Moje top5 od niego spokojnie, ciekawe czy byłoby inaczej gdyby nie ta akcja. Zna ktoś jakiś nielegalny leak sprzed lat może?xD

Ku celebracji twórczości króla zarzucę numerem, którym jarałem się ostatnio. Mniej znany niż oczywiste klasyki - może komuś siądzie jak mi (drę mordę w aucie zawsze) :cool:
Spoiler
Rower pędzi sam zmienia przerzutkiiiiii
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Prince

Post autor: Ablazir »

na koncertach jest z basem jak chcesz obczaić
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Prince

Post autor: Kubinsky »

dziś okrągła piąta rocznica odkąd książę opuścił ten łez padół
wracacie dziś do czegoś? ja sobie chętnie wieczorkiem puszczę "sign o' the times"
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Prince

Post autor: jajca »

kurde na smierc zapomnialem, obowiązkowo coś trzeba odpalić - będę losować, bo szansa na kasztana niewielka jak u mało kogo
gdyby ktoś miał ochotę na rozkminę i nadrobienie dyskografii, to swego czasu mój ulubiony redaktor Dejnarowicz (ex-porcys) popełnił zwięzły przegląd albumów PRN-a https://www.substanceonly.net/prince troche odczarowując chociażby niesprawiedliwie poniewierane pierwsze płytki
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ