Slowdive

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

sydemon
Posty: 158
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:32

Slowdive

Post autor: sydemon »

Dyskografia:
-Just for a Day (1991)
-Souvlaki (1993)
-Pygmalion (1995)
-Slowdive (2017)
Epki:
-Slowdive (1990)
-Morningrise (1991)
-Holding Our Breath (1991)
-Outside Your Room (1993)
-5 (1993)
W sumie kocham z ich dyskografii LP jedynie Souvlaki, lubię Just for a Day i Slowdive, a Pygmalion zawsze było mi obojętne. Souvlaki to album, który jako jeden z nielicznych skłania mnie do refleksji, melancholii i chęci, żeby się skupić na nim w 100%. Swoista przeciwwaga do Loveless MBV, w przeciwieństwie do Loveless, Souvlaki jest bardziej spokojne, więcej w nim dream popu, a mniej shoegaze. Polecam sprawdzić wszystkie LP wraz z EPkami, chociaż na pewno nie każdemu podpasuje. A tutaj cytacik z ryma:
If Loveless is the noisy side of the coin, Souvlaki is the dreamy side. Yes it is a beautiful coin.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Slowdive

Post autor: szpilman »

Kocham twórczość tego zespołu bezgranicznie. Powiedzenie, że ktoś gra jeden kawałek przez całą karierę zwykło się mówić w pejoratywnym tonie, ale u Slowdive jest na odwrót, chociaż może to twierdzenie jest trochę za mocne, ale, konstrukcja ich wszystkich utworów opierała się na jednym magicznym punkcie - fundamentalna w tym przypadku melancholia, za pomocą reverbu i delaya te wszystkie proste melodyjki nabierają niesamowitej aury, senne aranże, delikatne wokale, kurcze chyba nikt tak nie grał. Gdybym się wychował na ich muzie w czasach młodzieńczych, to ta nostalgia z Just for a day, czy Pygmalion doprowadzała by mnie obecnie do płaczu, ten zespół jest synonimem tęsknoty. Cała dyskografia jest genialna. Chollllera będę dziś słuchał cały dzień. Moje ulubione kawałki - Celias Dream, Ballad of sister sue, alison, In mind, avalyn II, richard, crazy for you(wersja alternatywna), slowmo.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Slowdive

Post autor: Raph »

szpilman pisze: 20 cze 2019, 12:17 Kocham twórczość tego zespołu bezgranicznie. Powiedzenie, że ktoś gra jeden kawałek przez całą karierę zwykło się mówić w pejoratywnym tonie, ale u Slowdive jest na odwrót, chociaż może to twierdzenie jest trochę za mocne, ale, konstrukcja ich wszystkich utworów opierała się na jednym magicznym punkcie - fundamentalna w tym przypadku melancholia, za pomocą reverbu i delaya te wszystkie proste melodyjki nabierają niesamowitej aury, senne aranże, delikatne wokale, kurcze chyba nikt tak nie grał. Gdybym się wychował na ich muzie w czasach młodzieńczych, to ta nostalgia z Just for a day, czy Pygmalion doprowadzała by mnie obecnie do płaczu, ten zespół jest synonimem tęsknoty. Cała dyskografia jest genialna. Chollllera będę dziś słuchał cały dzień. Moje ulubione kawałki - Celias Dream, Ballad of sister sue, alison, In mind, avalyn II, richard, crazy for you(wersja alternatywna), slowmo.
Trochę mnie to striggerowało jednak, bo takie "Pygmalion" od "Souvlaki" pod kątem brzmienia, patentów czy klimatu różni się niesamowicie. Podobnie zresztą jak "Blue Day EP" :wink:
...
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Slowdive

Post autor: szpilman »

No faktycznie przesadziłem, brzmi to dość głupio, wybacz. :)
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
ODPOWIEDZ