[ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

[ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: kshaq »

Obrazek

Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na temat najlepszego symulatora średniowiecznego rycerza, jaki powstał.
Do tej pory oficjalnie mamy takie części jak:
  • Mount & Blade
  • Mount & Blade: Warband
Dodatkowo oficjalne wsparcie, wychodząc ze sceny modderskiej, dostały takie mody jak:
  • Ogniem i Mieczem
  • Viking Conquest
  • Napoleonic Wars
Przy czym ten ostatni ma nawet całkiem prężnie działającą scenę esportową.
Oczywiście mamy również zapowiedzi nowej gry z serii o tytule Bannerlord, natomiast produkcja ciągnie się już ładne kilka lat i poza kilkoma pokazami na E3, niewiele z tego wynika.

I jak, gracie, graliście? Czekacie na nową odsłonę? Ja co jakiś czas sprawdzam info, natomiast biorąc pod uwagę to, jak długo gra powstaje, raczej się zbytnio nie napalam.
Dodatkowo zapraszam do dzielenia się swoimi ulubionymi modami do Warbanda (bo podstawka raczej już jest martwa pod tym względem).
ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: ChiefKeef »

super gra, jedyna taka w swoim rodzaju. niestety bannerlord mi nie pojdzie na kompie, chociaz pewnie bede ogladal gameplaye
Dunkel
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2019, 13:31

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: Dunkel »

Czekam na nową odsłonę, niechże to zrobią w końcu. Ci Turcy w ogóle legenda gamedevu, mają wyjebane, wypuszczą jak skończą, więc pewnie wypuszczą to w 2034.
Zaraza
Posty: 151
Rejestracja: 15 wrz 2019, 21:08

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: Zaraza »

Po prostu klasyk. Imo topka sandboxow wszechczasow. Jednak ja sam jestem w to totalnie beznadziejny i poswiecilem tej grze o wiele za malo czasu niz powinienem. Moze sie kiedys naucze, choc obawiam sie, ze predzej to meteoryt spadnie i Tede przestanie byc marnym grajkiem xD
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: FÜRDIEGANG »

jezu klasyka. Ogniem i Mieczem chyba moja ulubiona wersja
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
wklz

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: wklz »

Warbandzik bardzo dobry, podobno ma najlepszą mechanikę (zaraz po Viking Conquest), ktoś poleca lepsze mody do jedynki?
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: 8na10 »

kshaq pisze: 14 maja 2019, 21:09 Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na temat najlepszego symulatora średniowiecznego rycerza
strasznie byłem kiedyś napalony na ten tytuł, pomyślałem sobie "ooo, wreszcie coś dla mnie" - a jak zagrałem to wytrzymałem w tej grze z godzine może. potem robiłem jeszcze kilka podejść do różnych konfiguracji typu warbrand, viking, ogniem i mieczem itp - i za każdym razem to były dla mnie nudy. chyba jednak optuję za tym, aby w sandboxy pociskać jakąś treść
jasny wracaj na forum
wklz

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: wklz »

8na10 pisze: 11 gru 2022, 16:45 jednak optuję za tym, aby w sandboxy pociskać jakąś treść
Mówisz o warstwie fabularnej? Warband faktycznie zostawia sporo graczowi i możesz grać na parę sposobów (po rozwój własnego królestwa). Viking ma już konkretniejszą fabułę ale questy są tak powtarzalne, że używałem teleporta. Nie chciało mi się latać przez pół mapy zanieść kamyk hrabiemu.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: kshaq »

Teraz niedawno z early accessu wyszedł Bannerlord, czyli M&B 2 w zasadzie. Nie sprawdzałem jak to wygląda od premiery ea, ale chyba czas najwyższy zainstalować i sprawdzić, jak to śmiga
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: 8na10 »

wklz pisze: 11 gru 2022, 18:20 Mówisz o warstwie fabularnej?
o tym, albo przynajmniej o jakimś ciekawym drzewku zadań pobocznych czy gildijnych. brak jest tego
wklz pisze: 11 gru 2022, 18:20 Viking ma już konkretniejszą fabułę ale questy są tak powtarzalne
dokładnie
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: Jasek »

Fabularnie Ogniem i mieczem miało jakiś potencjał, ale grając nie mogłem się uwolnić od wrażenia, że ta gra jest jakaś niedorobiona
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: 8na10 »

Jasek pisze: 12 gru 2022, 11:14 ta gra jest jakaś niedorobiona
o to to to, w sumie to mnie najbardziej boli w tej gierce. właśnie to
jasny wracaj na forum
wklz

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: wklz »

No to podobnie jak z VTM:B - dopiero po latach modów da się jakoś fajnie pyknąć, ale i tak został niedosyt.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: 8na10 »

vtmb se odpuściłem, zbyt satanistyczna gierka, ale arcanum tego samego studia to już naprawdę top tier klasycznych izometrycznych rpg. ale też niedorobione
jasny wracaj na forum
wklz

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: wklz »

To jakie najlepsze RPG polecasz @8na10. Ja bardzo lubię serię Total War, czyli de facto mieszankę RPG z RTSem.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [ULTIMATE SANDBOX EXPERIENCE] Mount & Blade

Post autor: 8na10 »

wklz pisze: 12 gru 2022, 12:13 To jakie najlepsze RPG polecasz
morrowind, oblivion, gothic 2, arcanum, fallout 1 i 2, baldurs gate 1 i 2, planescape torment, arx fatalis, jesus christ rpg, run escape classic, kotor 1, sea dogs 1, lionheart crusader, crusader kings 2, deus ex 1, no i niech bedzie że przygodowa zelda windwaker (kiedyś se kupiłem gamecuba tylko po to aby w to gowno pograc, fenomenalna gra)

tyle moge polecić na fristajlu
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ