Gry planszowe

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2351
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Gry planszowe

Post autor: kshaq »

[mention]MoTyW[/mention] ta Wiedźminowa podobno tylko i wyłącznie dla klimaciarzy, a mechanicznie kiepsko.

[mention]sugarhill_notausgang[/mention] anglojęzyczną wersję spokojnie można przytulić, a język nie jest zbyt trudny, jeśli ktoś chociaż jednego erpega przeszedł w życiu po angielsku :D
Co do Króla i Zabójców, to to jest gra autorstwa Wookiego z kanału Gry planszowe u Wookiego, polecam jak ktoś nie zna, bo sporo fajnych recenzji robi. I robi je ze swoją dziewczyną, więc kobiecą perspektywę też można poznać, jeśli ktoś szuka gry do popykania z dupeczką.
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

Na jakie premiery gier czekacie w tym roku (lub na jakie czekaliście)?
Ja czekam na dodruk polskiej edycji Race for the Galaxy, Architekci Zachodniego Królestwa oraz dodruk Na Skrzydłach.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Gry planszowe

Post autor: Lowrider »

kupię brzdęk jak zrobią dodruk
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry planszowe

Post autor: Luxair »

Ostatnio gram w bitewno-strategiczne Termity. Na początku zasady lekko mnie przytłoczyły (różne rodzaje robaków z różnymi atakami z różnych rodzajów gleby, rozróżnienie na jednostkę atakującą i wspierające, zabijanie i spychanie jednostek), ale można ogarnąć. Jedyny problem to brak balansu - czerwony team ma przewagę.

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Gry planszowe

Post autor: Pteh »

Pandemia ziomy. Dziwię się, że nie padło to jeszcze tu na tym forum. Polecam max.

A dzis będę cisnął druga sprawę w Detektywa. Specyficzna gierka i wymaga sporo settingu, ale daje satysfakcję po rozwiklaniu zagadki.
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: Gry planszowe

Post autor: myron »

Jak wyżej dołączam sie do polecenia Splendoru ( 2-4 osób), 7 cudów świata przynajmniej dwie osoby (dodatki też mają spoko), Dixit dla każdego, Sabotażysta najlepszy jest do grania w nieparzystą liczbę osób. Tajniacy obrazkowi też mam i gorącam polecam oraz Mafie jak jest 8 lub więcej osób.
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

Lowrider pisze: 11 maja 2019, 15:25 kupię brzdęk jak zrobią dodruk
Mam i polecam, na pewno będzie świetny zakup. Podobno istnieją określone strategie pozwalające wygrywać co jest trochę na minus, na szczęście gram bardzo rzadko i w różnym gronie znajomych więc tego nie odczuwam.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Gry planszowe

Post autor: Lowrider »

no i kupiłem brzdęk, w booklandzie za jakieś 106 shipped teraz jbc
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Gry planszowe

Post autor: Jose »

Polecicie coś dla kuzyna co ma z 10 lat, tak do 100zł? W miarę rozgarnięty ziomek, więc można coś ambitniejszego, no ale nie jakieś super zaawansowane, żeby szybko skumał ocb. Tajniaków może?
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

Jose pisze: 16 lip 2019, 12:25 Polecicie coś dla kuzyna co ma z 10 lat, tak do 100zł? W miarę rozgarnięty ziomek, więc można coś ambitniejszego, no ale nie jakieś super zaawansowane, żeby szybko skumał ocb. Tajniaków może?
W tajniaków nie grałem, no ale wydaje się to bardziej na grę imprezową niż na "coś ambitniejszego". Ja mam kuzyna w wieku 11-12 lat (nie jestem pewien XD) i bardzo Dominion mu się podoba, myślę że możesz obczaić też Splendor, List Miłosny jest dość tanią grą a bardzo szybką i też trochę trzeba pomyśleć przy niej. Lub może coś z serii Wsiąść do Pociągu?
Lowrider pisze: 27 cze 2019, 13:13 no i kupiłem brzdęk, w booklandzie za jakieś 106 shipped teraz jbc
Spoko cena, niedługo będą dodatki to pewnie zakupię ten podwodny. :)
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Gry planszowe

Post autor: Jose »

Wsiąść do Pociągu jednak przekracza budżet, jeszcze o Rummikubie myślałem, ale przejrzę te od Ciebie, może coś mi wpadnie w oko.
ksiazenieporzadek

Re: Gry planszowe

Post autor: ksiazenieporzadek »

skoro kumaty to może carcassonne? chyba mieści w budżecie się, a nawet bez dodatków zajebista gra
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

ksiazenieporzadek pisze: 16 lip 2019, 12:51 skoro kumaty to może carcassonne? chyba mieści w budżecie się, a nawet bez dodatków zajebista gra
To też będzie spoko opcja, szczególnie jeśli się zaczyna przygodę z grami planszowymi.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Gry planszowe

Post autor: Lowrider »

Jose pisze: 16 lip 2019, 12:39 Wsiąść do Pociągu jednak przekracza budżet, jeszcze o Rummikubie myślałem, ale przejrzę te od Ciebie, może coś mi wpadnie w oko.
wcale nie
https://i-szop.pl/szukaj2/1/wsi%B1%B6%E6+do+poci%B1gu

Nie musisz brać tej wersji europa, są różne. Jeszcze możesz zobaczyć w tesco, bo tam ttr europa stoi bardzi często i zdarza się, że jest na promocji za 99, sam tak kupiłem na święta i potem chyba w kwietniu też widziałem w tej cenie, a na pepperku wrzucali że w innych miastach też tak jest.

Carcassonne też spoko, ale podstawka mu się bardzo szybko znudzi, więc pewnie z dodatkami by było trzeba ogarniać. Big box jest spoko, chociaż w połowa tych dodatków do wymiany się nadaje, ale co kto lubi, możliwość konfiguracji rozgrywki bardzo duża. Też trzeba polować na promki, ja za 130 wyrwałem big boxa.

https://www.gry-planszowe.pl/forum/view ... start=5600 polecam śledzić temat

e: w splendor nie grałem ale z tego co gdzieś słyszałem czytałem to też by się wpasowywał
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Gry planszowe

Post autor: dou »

rummikub klasyczek, ale przy obecnych grach raczej blednie trochę..
list bym odradzał. podbijam splendor, lub carcassone (szczególnie wydanie gorączka złota, świetna jest)
jeśli jest bardziej techniczny, to może odlotowy wyścig?
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1405
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Gry planszowe

Post autor: ffeee »

Pteh pisze: 11 maja 2019, 19:43 A dzis będę cisnął druga sprawę w Detektywa. Specyficzna gierka i wymaga sporo settingu, ale daje satysfakcję po rozwiklaniu zagadki.
Zerknąłem, wygląda świetnie
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Gry planszowe

Post autor: dou »

miałem okazję grać ostatnio w kolejkę (myślałem, że to coś w stylu wsiąść do pociągu xDDDD a chodzi o kolejkę prlowską oczywko. w skrócie: macie liste zakupów (każdy inną) i musicie zdobyć te przedmioty. przedmioty wlatują do sklepów i stoicie, zabieracie innym sprzed nosa itd) i całkiem przyjemna. negatywna interakcja, trochę losowości chociaż na dłuższą metę mogłoby być więcej kart, które utrudniają życie innym, ale do pogrania rodzinnego (szczególnie ze starszymi pewnie) to spoko pozycja

wtedy kiedy - fajna imprezówka, pozytywne zaskoczenie. stosunkowo wysoki wskaźnik regrywalności, mimo, że dość prosta. w skrócie dostajecie jakieś wydarzenie (np. wynalezienie tostera; pierwsze buty z gumową podeszwą) i umieszczacie je na swojej osi czasu i musicie takich 10 kart zdobyć.

This war of mine - również pozytywne zaskoczenie. do grania w 2-3 osoby, więcej może być średnio. Na pewno mniej przygnębiająca niż wersja komputerowa. można również wyeliminować bardzo drastyczne wydarzenia (czego nie można było uniknąć na kompie) generalnie taki robinson Crusoe (jeśli ktoś grał) tylko osadzony w wojnie i trudniejszy.
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Deyker
Posty: 1054
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Gry planszowe

Post autor: Deyker »

Znamy się, fajna gra dla par. Jak się spotykacie ze znajomymi parkami to można pograć. Można też grać we dwójkę(wtedy zdobywa się punkty, które można wymieniać na takie wyzwania z kartki, typu za 5 pkt Twoja panna ma Ci przygotować obiad, za 3 przynieść browara, a za 21 są usługi seksualne całą noc :D). Oczywiście panna też zdobywa punkty i ma do wyboru różne rzeczy. Fajna motywacja do grania.
Deyker
Posty: 1054
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Gry planszowe

Post autor: Deyker »

Sorry za post pod postem. Szukam czegoś w co będzie można grać we 2 będąc w jednej drużynie. Gra, który wymaga kooperacji. Coś jak Robinson Crusoe(nie grałem nigdy, ale przeczytałem, że na tym to polega).
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

Deyker pisze: 31 lip 2019, 13:37 Sorry za post pod postem. Szukam czegoś w co będzie można grać we 2 będąc w jednej drużynie. Gra, który wymaga kooperacji. Coś jak Robinson Crusoe(nie grałem nigdy, ale przeczytałem, że na tym to polega).
Eldritch Horror
Aeon's End
ODPOWIEDZ