[Plebiscyt] GRA ROKU 2019

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

[Plebiscyt] GRA ROKU 2019

Post autor: con shonery »

Kod: Zaznacz cały

  ___ _ _                  ___ __  _ ___ 
 / __| (_)_____ _ _ _ _  _|_  )  \/ / _ \
 \__ \ | |_ / _` | '_| || |/ / () | \_, /
 |___/_|_/__\__, |_|  \_, /___\__/|_|/_/ 
            |___/     |__/                                                                     
myślę że to dobra opcja by zacząć podsumowanie roku. do sylwestra masa czasu, ale tyle tego wychodzi że warto zarezerwować sobie post i w miarę upływu czasu uzupełniać kategorie, zmieniać swoich faworytów i precyzować zasady. trzeba też wymyślić nazwę nagrody. ślizgry? ślizgrafki? plastikowe ślizgawki? dla polskich gier można zrobić nawet statuetkę wydrukowaną w 3d i wręczyć na skajpie i wysłać, a co xd

➡ tutaj dyskutujemy

zasady:
1. można tworzyć listy top 10, 100, 1000, ale punktowany będzie tylko #1. postaraj przede wszystkim sobie uzasadnić, dlaczego głosujesz na daną grę)

2. można dopisywać/proponować kategorie

3. nie wiem, jest sobota 20 kwietnia, dopiszemy coś

-----------------------------------------

[Kategorie do skopiowania]

1. mistrz polski

2. mistrz świata

2. rozczarowanie roku

3. odkrycie roku

4. najlepsza grafika

5. najlepsza muzyka

6. najlepsza darmowa gra

7. najlepsza gra online

-----------------------------------------

ja od razu zacznę, później w pierwszym poście będzie ranking.

1. mistrz polski (najlepsza polska gra)
🏆 Glitchphobia
To jest mini gra (na satysfakcjonujące kilka minut), która powoli przeradza się w pełnoprawny tytuł. Wrzucam bo nic innego polskiego chyba nie grałem w tym roku, a warto zwrócić uwagę.

2. mistrz świata (możesz postawić na mistrza polski)
🏆 Vane
Vane to jak dotąd mój czarny koń. Bugi, za rzadko rozmieszczoe checkpointy oraz ogólna dziwaczność spowodowały, że jej średnia ocena to 5/10, czyli gra praktycznie została zepchnięta spartańskim butem krytyki do studni, w której już mało kto ją dojrzy. Od tego czasu wyszły patche poprawiające bugi i usprawniające zapis postępu ale mleko się rozlało. Gra nie prowadzi nas za rękę, co może skutkować kręceniem się po pustyni w poszukiwaniu celu - może to kogoś wkurzać ale moim zdaniem to siła tej gry. Nie jesteś na wycieczce z biurem podróży a eksplorujesz nieznane terytorium, dzięki czemu znaleziska są cenniejsze od tych rzucanych pod nogi. Oniryczny klimat, brak dialogów, zero wyjaśnienia co się właśnie odjebało - tak jak w Limbo, Inside czy Journey. Co odróżnia ją od tych tytułów to gameplay - może nie gorszy ale bardziej... specyficzny, mniej przystępny (grę robili japończycy, więc wiecie). Mi pasował jak ulał.

2. rozczarowanie roku
-
3. odkrycie roku (najlesza gra z przeszłości, którą odkryłeś w tym roku)
🏆 Titanfall 2
Batman: Arkham Knight

4. najlepsza grafika (możesz nominować fotorealistyczny shooter 3d albo pixelart w dwóch kolorach - co bardziej cię chwyciło za serce)
🏆 Vane

5. najlepsza muzyka
-
6. najlepsza darmowa gra
🏆 Glitchphobia

7. najlepsza gra online
-
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: GRA ROKU 2019

Post autor: DeDoK »

1. mistrz polski

2. mistrz świata

2. rozczarowanie roku

3. odkrycie roku
AutoChess (DOTA 2 mod)
4. najlepsza grafika

5. najlepsza muzyka

6. najlepsza darmowa gra
AutoChess (DOTA 2 mod)
7. najlepsza gra online
AutoChess (DOTA 2 mod)
ODPOWIEDZ