Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager 2019

Post autor: Cz4rny1337 »

W trzech graliśmy z kumplami portugalska bo 3 wyrównane drużyny, ehhhhh

Zawsze opóźnialem tury, a raz u ziomka znaleźliśmy fizyczny notes z nazwiskami celi transferowych i go blokowaliśmy, szpiegostwo jak u Bielsy.

No instinct polecam TSV, z anglia właśnie ten problem ze hajsu jak lodu szybko i easy. Plusy TSV to dobra szkółka, można wprowadzać młodzików, mniejsza kasa, kiedyś jak grałem to nie miałem stadionu wiec celem było uzbieranie kasy na stadion plus osiąganie jako takich wyników i gra młodzieżą #wenger.
No i w Bundes nie ma chyba wymogów co do rejestracji składu i 11 meczowej, wiec można ogrywać brwsoli czy Kolumbijczyków potem na potęgę.

Fajna jest tez portugalia ze względu na absolutnie mała kasę i dość mocna ligę, plus kozacka młodzież (tez w innych klubach która można podkupić w dniu rekrutacji), tam chyba Leira jest spoko ale ma bogatego właściciela który daje hajs, jest pare klubów na zapleczu z dobra szkółka tez
Obrazek
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Football Manager 2019

Post autor: Artazz »

Dostosowujecie jakoś taktykę grając w klubach z czołówki na mecze z potęgami/innymi czołowymi zespołami ? Gram sobie dzisiaj sezon w Napoli i po 16 meczach prowadzę w tabeli (42 pkt), ale w rundzie rewanżowej prawie wszystkie mecze z czołówką to wyjazdy, a do tej pory ze wszystkimi poważniejszymi rywalami grając na wyjazdach dostałem po mordzie, to samo z Manchesterem City w LM u siebie (tu nawet z grupy nie wyszedłem), jedynie z Juventusem na własnym stadionie udało się ogarnąć i 3:1 do przodu.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager 2019

Post autor: Cz4rny1337 »

Normalnie, ze zawsze kontra, murowanie i plaster na jakiegos kozaka ktory jest u nich w formie xD

troche skucha z tym TSV bo w 3 lidze niemieckiej nie moga grac gracze spoza EU :o. Paru typów wyjebałem, troche młodzików dostało promocje, plus sciagnalem póki co Christophera Sambę za darmo i brazylijskiego napastnika Ze Love, obczajcie jego historie klubów XD https://www.transfermarkt.com/ze-love/p ... eler/30505

Tragiczna potrzeba lewego skrzydłowego i prawego obrońcy, a na rynku lippa/nikt nie chce.

e i pszypał, klub ma 60 mln długu xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Football Manager 2019

Post autor: Bolo »

zagraj najlepszym klubem na świecie. Arminią Bielefeld, wtedy będziesz kozak.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: instinkt »

też zacząłem TSV i narazie too easy
Spoiler
Obrazek
troche lipa bo myślałem że oni nadal na Allianz siedzą, a tu jakiś gówno stadion się okazało
ta 3 liga (i 2 pewnie też) to tylko tak na przeklikanie wiadomo, naściągać gości na krótkie umowy + dużo wypo i jechane

Steinhart robi rozpierdol na prawym wahadle
do tego ściągnięci za free Yakovenko, Frédéric Maciel i Deniz Naki (ofensywne trio)
wypożyczeni napastnicy i jechanka
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager 2019

Post autor: Cz4rny1337 »

Obczaj w rezerwach typa skrzydłowego/napastnika Djayo, nakurwia aż miło brameczki jako lis pola

Ja polecam na obronę Jonathana Bijimine, do tego Samba, na lewa Jose Manuel Casado (u mnie steinhart ława), do tego Nicolas Germandia ale tu trzeba gwiazdorskiego kontraktu bo chcą go kluby z Serie A

No klasycznie niższe ligi izi są, byle gracze biegali. Ale typowo dla mnie 1 w liczbie strzelonych bramek, ale jedna z najgorszych obron XD.

Kontuzje z dupy btw


Hiszpański zaciąg trwa, lewy obrońca Sergi, napastnik Dario Guti z Almeiry [<3], do tego rezerwy Realu Madryt sa super, za darmo prawy obronca [nei pamietam nazwiska] i poluje na Martina Calderona
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: instinkt »

wróciłem jednak do Wolves, bo nie chce mi się rozkręcać tego wszystkiego od nowa na tym etapie

5x z rzędu Premier League i 5x z rzędu LM aktualnie, chociaż sezon temu fart bo odrobiłem w rewanżu u siebie po blamażu 2:4 na Bernabeu
a w sezonie który właśnie się skończył prowadziłem 2:0 z United w finale, potem jakieś zaćmienie w końcówce, 2:2 i wygrana w karnych 5:4

ale to nie jest ważne
stadion się buduje, za rok zostanie oddany do użytku - mam nadzieje że nazwą go moim nazwiskiem tak samo jak to było w moim save Leicester w FMie 16
zmieniłem troszke polityke transferową, po serii transferów gdzie się nie pierdoliłem 3/4 sezony temu (Rodrygo 95mln, Havertz 84mln, Upamecano 80mln, Gedson Fernandes 80mln, Sancho 78mln i pare mniejszych po 60) teraz przechodze na kuponie graczy max 21 letnich i za max 40 mln - czyli klasyczny FM
wszystkich tych drogo kupionych zawodników powoli się pozbywam - Havertz, Sancho i Rodrygo poszli już w poprzednie lato, w obecne sprzedałem już Gedsona i chce sprzedać Upamecano
Rodrygo jest największym transferem w historii mojej gry w FMa, dostałem za niego 162mln euro od PSG, Havertz poszedł za 125, Sancho I Gedson po 90
moim aktualnym celem nr1 jest uzbieranie 1 miliarda euro na koncie (aktualnie 535mln) - mam nadzieje że prezes nie wyprowadzi gotówy z konta

@edit
jakieś pojebane rzeczy się zaczęły dziać w roku 24 i 25 z Superpucharem Europy, który został 2x przeniesiony przez rozgrywki ligowe na termin przerwy reprezentacyjnej :dunno:
w poprzednim sezonie mi tam pojechało z 6-8 typków to tam chuj, ale w tym 20 :lol: mam aż 6 "szaraków" dodanych do obwodu
z czego 4 musze wystawić do 11, a na ławce mam tylko 3 bramkrza + 2 szaraków :lol: bo cokolwiek warci goście z u-18 też pojechali na kadre
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Football Manager 2019

Post autor: Whtn »

do gównolig duet skrzydłowych Gil Santos/Francesco Di Nolfo robi robotę, u mnie udało mi się ich ściągnąć do Motoru Lublin, po paru sezonach nawet w LM dawali radę i pognałem ich za pare baniek :)
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: instinkt »

Spoiler
Obrazek
Obrazek
polska myśl szkoleniowa - swoją drogą skoczność 8, gra głową 18 :dunno:
1x od bardzo dawna (kilku ładnych edycji) widze tak dobrego newgena z Ekstraklasy (i to kurwa jeszcze nie polakarodaka, wtf :dunno: - chociaż polakówrodaków paru obiecujących też lata po boiskach, nie tak dzikich jak ten gość, ale na ławke by się nadali)
Spoiler
Obrazek
a tu taka mała ciekawostka, 1x mi się coś takiego zdarzyło
nie pytajcie nawet o ten wynik :lol: rotacjerotacje
wgl to jeszcze ani razu w tym save nie ugrałem ani pucharu anglii, ani też pucharu ligi :dunno:
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager 2019

Post autor: joey »

on niekoniecznie musiał wygenerować się w polskiej lidze. w tym FMie co jakiś czas pojawiają się newgeni dodawani na wolny transfer w wieku 15-16 lat, którzy po podpisaniu wyglądają tak, jakby zaczynali karierę w klubie, który podpisze z nimi kontrakt jako pierwszy (no bo tak działa zakładka historia w profilu piłkarza w sumie), więc bardzo możliwe, że na tej zasadzie ten Santos trafił do Lubina (jeżeli w bazie danych masz już Żewłakowa na dyrektorze sportowym Zagłębia to jeszcze zwiększa prawdopodobieństwo takiego transferu). a tak w ogóle to bardzo dobrze skrojony napadzior jak na newgena, nawet z tą skocznością.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
tacocabana
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2019, 8:36

Re: Football Manager 2019

Post autor: tacocabana »

kupilem sobie 19, planuje najpierw posiedziec troche w ekstraklasie, stad moje pytanie, bo pamietam ze byly takie fixy do poprzednich edycji - czy ktorys z ekolegow wie, gdzie(i czy) znajde pliczek sprawiajacy ze zaktualizowane zostana awanse i spadki?
:joint:
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Football Manager 2019

Post autor: Bolo »

mysle ze jak juz to na http://www.cmrev.com/
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: gambler »

wyskakuje mi komunikat "Segunda Division: rozgrywki wymagają co najmniej 22 zespołów, znaleziono tylko 21", ocb nie mogę zacząć nowej kariery z hiszpańską ligą, a wcześniej normalnie grałem Realem Betis :dunno:
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Football Manager 2019

Post autor: loco »

pewnie kolidują ze sobą jakieś dodatki
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: gambler »

Faktycznie, jak wyłączyłem Real fixtures for Spain to załadowalo.

Bez tych pierdolonych agentów było łatwiej :lol:
yer a wizard, Harry
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager 2019

Post autor: FÜRDIEGANG »

Ja teraz z ziomeczkiem gram kariere Lyon i Monaco.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: gambler »

za oknem świeci słońce (w sumie przy takiej pogodzie zawsze się najlepiej grało i zarywało nocki), a ja teraz dwa dni z rzędu grałem, ale się przynajmniej na chwilę wyleczyłem

wyjebali mnie po pół roku z segunda division :lol:
kurwa obiekty się budują, talenty które mają przyjść w następnym roku zaklepane, pozostałe dobrze zaczynają się ogrywać, sztab komplet na lata, zalegający śmieciorze mają koniec kontraktu po sezonie, a tu chuj :bowdown:

po serii 8-3-2 na początku sezonu, przyszła seria 2-2-7 i kurwa, jak się dwoiłem i troiłem, tak mam wrażenie że nie mogłem nic zrobić. Dwóch napastników się wyjebało na robotę, pucharowy dwumecz z drużyną z wyższej ligi przegrany 2-1 po golu w ostatniej minucie, mimo "jedynie" 7 punktów straty do strefy premiowanej awansem, wypowiedzenie, bo klub miał wywalczyć awans i elo


nie wiem jak ustawiać te reżimy treningowe, ale niezależnie co robiłem zawsze jednym za lekko, drugim za ciężko. Starałem się tylko dawać 2 dni odpoczynku grającym w meczu i obywało się bez kontuzji.

Trochę beka z tego VAR fix, jak szedł sprawdzać czy był karny to zawsze był, a gola ze spalonego nigdy. Raz mecz, trzy bramki nie uznane po weryfikacji spalonego, czwarta akcja sprawdzają i karny :lol:
ustawiłem sobie managera w moim wieku i cały czas było, że nie mam charyzmy w zespole bo jestem młodszy od piłkarzy, każdy jeden co nie grał to niezadowolony i przychodził płakać/podburzał resztę

nwm, może za dużo kombinuję bo ja lubię sporo w trakcie meczu zmieniać, ale ładnie mnie powrót do gierki wyjaśnił :D
yer a wizard, Harry
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager 2019

Post autor: FÜRDIEGANG »

Krótkie tło: Ligue 1, ja jako Lyon, kolega jako AS Monaco.

Jest to podsumowanie po zakończeniu pierwszej części sezonu tj. 20 spotkaniach we francuskiej ekstraklasie - UBER EATS Ligue 1(wkrótce).

Na początku transfery zrobione przez graczy.

Do Lyonu zawitali:
  • Rafael Santos Borre - chyba najważniejszy transfer tego okienka. 23 letni Kolumbijczyk, niesamowite statystyki i idealnie pasujący do mojej taktyki jako nękający napastnik. 4,3 mln euro. Niestety cierpiałem wówczas na brak pieniędzy i obiecałęm 45% zysku z następnego transferu do jego macierzystego klubu. Bladziutko bo pójdzie za ~40 mln.
    Kevin Mbabu - 12,75 mln z Young Boys. Prawy obrońca, ale lekko nietrafiony transfer. Rzadko gra.
    Felix Udoukhai - 7,5 mln z Wolfsburga. Młody 21 letni środkowy obrońca, który w przyszłym sezonie zastąpi Marcela. Duży potencjał.
    Douglas Santos - 10,25 mln z Hamburgera. 24 letni brazylijski lewy obrońca, bardzo miłe statystyki, świetnie zamienia się z Mendym w razie potrzeby.
    Ken Sema - wypożyczenie z Watfordu, potrzebny w ekstremalnych przypadkach jak gra w jakims pucharze Koziej Wólki.
Do Monaco zawitali:
  • Donny van de Beek z Ajaxu (14 mln, ale 48,5 mln włącznie ze zmiennymi)
    Florian Grillitsch - 9,5 mln(12,5 mln ze zmiennymi), Hoffenheim.
    Exequiel Palacios - 4 mln(6,5 ze zmiennymi), River Plate.
Do Lyonu zawitać również mogli de Ligt oraz Alex Telles. Niestety, ten pierwszy wybrał gorszą ofertę z Realu Madryt a ten drugi żądał zbyt dużej tygodniówki.
Z polskich akcentów mamy Sebka Szymańskiego w Marsylii.

Front Europa:
Jeżeli chodzi o puchary to obie nasze drużyny zaczynały w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ja wylosowałem Szachtar Donieck, Real Madryt i Young Boys Berno. Monaco zmierzyć się musiało z Manchesterem United, Interem Mediolan i Lokomotiwem Moskwa.
Szczęście zdecydowanie mi sprzyjało, gdyż fazę grupową zakończyłem z 4 zwycięstwami(2-1, 2-0 vs Real i dwa zwyciestwa z YBB), remisem i przegraną z Szachtarem. Awansowałem z 1 miejsca z grupy F.
Monaco odniosło 3 zwyciestwam, 1 remis i 2 porazki i z 3 miejsca spadło do Ligi Europy gdzie spotka się z Malmo. Drużyna z Lyonu zmierzy się z FC Barceloną.
Z polskich akcentów Legia zajęła ostatnie miejsce w grupie, walcząc tam z PSV, Bayernem i Porto - 1-0-5.

Front Francja:
Tutaj drużynie z Lyonu idzie zdecydowanie lepiej. Bilans 16-4-0, 52 pkt, 6 straconych bramek to wyśmienity wynik. Pozycja lidera również nie jest przypadkowa. Mecz z PSG zakończył się niefortunnym 1-1 a Monaco zostało rozbite 2-0.
Najlepszym strzelcem jest Rafael Santos Borre z 9 trafieniami.
Niestety, los nie uśmiechał się do naszej drużyny gdyż zaraz na początku sezonu ze składu na 9 miesięcy wypadł Nabil Fekir i mamy ogromną dziurę w pomocy.
Jeżeli chodzi o Monaco - nie idzie najlepiej, ostatnio jednak mieli wspaniałą serię 5 zwycięstw z rzędu w Ligue One, która została bezczelnie zakończona przez mój zespół.

Zostały zaplanowane także nowe transfery utalentowanych zawodników do Lyonu.
  • Andrew Gravillon - 2,4 mln - 20 letni obrońca z Interu. Przyjdzie na początku drugiego sezonu.
    Theo - 16 letni francuski talent z Realu Madryt - 550 tys + 1,5 mln w zmiennych. Utalentowany pomocnik.
Połowa sezonu to już dobry czas jeżeli chodzi o wyciągnięte wnioski w sprawach kadrowych. Wyznaczyłem sobie kilka zadań, które chcę spełnić po zakończeniu tego sezonu.
  • Sprzedaż Dembele - całkowicie nieprzydatny zawodnik, potencjalnie spory przypływ gotówki.
    Wzmocnienie lewego skrzydła. Przy potencjalnym odejściu Depaya należy zakupić jednego podstawowego skrzydłowego i jednego rezerwowego. Terrier nie spełnia dobrze swojej roli.
    Wzmocnienie linii pomocy, chodzi o zmiennika dla Ndombele i o rezerwowego przecinaka jako zastępstwo dla Tousarta.
    Wdrożenie do zespołu Titouana Thomasa, utalentowanego 16-latka na ŚPO.
    Zakup nowego 17-19 letniego napastnika jako zmiennika dla Rafaela Santosa Borrego.


Kolejne podsumowanie pod tym postem po zakończeniu sezonu :3
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Football Manager 2019

Post autor: gambler »

właśnie tego Rafaela Santos Borre + Thiago Almade sobie potwierdziłem na przyszły sezon, to Araujo i Rafa Mir się wyjebali na strzelanie i mnie zwolniono
yer a wizard, Harry
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager 2019

Post autor: FÜRDIEGANG »

Mogę to ogłosić już oficjalnie - OLYMPIQUE LYON MISTRZEM FRANCJI BEZ PORAŻKI.

Rekordowa liczba punktów w sezonie - 100!
Rekordowa seria meczów bez porażki z rzędu - 38!
Rekordowa liczba zwycięstw - 31!
Rekordowa liczba porażek - 0!
Bilans 31w-7r-0p // 79 zdobytych bramek, 15 straconych.

Ale może chronologicznie...

Druga część sezonu rozpoczęła się meczem z AS Monaco w lidze(2-0 dla mnie), ale najważniejsze spotkanie to był dwumecz z FC Barceloną w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów.
Takiego wyniku się nie spodziewałem, gdyż była to klasyczna deklasacja przeciwnika. 1-1 na Camp Nou i potężna wygrana 2-1 u siebie zapewniła awans do ćwierćfinału, gdzie spotkalismy się z pewnym żydowskim klubem z Londynu...
Tam niestety ulegamy Tottenhamowi po dwumeczu 0-0, 3-1(trzecia bramka jak już była totalna ofensywa) i na tym etapie żegnamy się z Pucharem Mistrzów, wrócimy silniejsi w przyszłym roku!

Jeżeli chodzi o puchary krajowe to w jedenastej rundzie odpadamy po dogrywce 2-1 z Strasbourgiem a w Coupe de la Ligue BKT odpadamy po przegranej 3-1 z Monaco w półfinale. Te same Monaco, które nadal jest prowadzone przez znajomego, uległo PSG w finale 4:1.

A w lidze? W lidze DEKLASACJA. Sam w sumie nie wiem co powiedzieć xD
Piłarzem sezonu wg kibiców został Marcelo(xD), transfer roku to Douglas Santos a młodym piłkarzem został Udoukhai.
Najlepszym strzelcem drużyny został Rafael Santos Borre(4,3 mln!!) - 14 bramek w Ligue 1, 5 w Lidze Mistrzów i jakies pojedyncze w pucharach.

No i wasze ulubione - transfery.
  • Maxwel Cornet sprzedany do AS Roma za 19,5 mln.
    Rafinha - 8.25 mln - kupiony z Barcelony.
    Joao Paulo - 9 mln - przebojowy skrzydłowy z Brazylii z CEA - perfekcyjnie zastąpił Corneta - 7 bramek i 1 asysta w 8 spotkaniach(+8 z lawki).
Możecie też zapytać co tam u somsiada z Księstwa? Ano 5 miejsce w lidze za Marsylią i Dijon(objawienie) i kilka poteznych transferów.
  • Sprzedaż Kamila Glika do Szachtara za 11,75 mln
    Sprzedaż Rony Lopesa do Arsenalu za 45,5 mln
    Kupno Myrona Boadu z AZ Alkmaar za 30 mln(+8,5 zmienne)
    Kupno Kristoffera Ajera z Celticu za 41,5 mln (+5 mln zmienne)
    Kupno Tagliafico z Ajaxu za 16 mln(+22 zmienne)
    Kupno Adriena Rabiota za 22 mln (+18 zmienne)
Obawiam się, że Monaco w przyszłym sezonie, jak zgra się skład, pojdzie poteznie na mistrza.

Ja tymczasem mam do wydania 55 mln euro na transfery i nie boję się tego użyć!
Do usłyszenia kochani po zakończeniu 2 sezonu.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
ODPOWIEDZ