Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Football Manager

Post autor: gloryboy »

Ostatnia część w jaka grałem to 16 i teraz pytanie bo chce kupić jakiegoś taniego łapka używanego i czy i5 2 lub 3generacji 8gb ramu i karta hd4000 starczy żeby uciągnęło te kilka lig w 2020?
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1066
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Football Manager

Post autor: trez »

Gram na i5 4210m, 8 giga RAM, dysku SSD i ustawiam kilkanaście lig. Znośnie.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5684
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

started from the bottom
Spoiler
Obrazek
now we here
Spoiler
Obrazek
:cool:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1066
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Football Manager

Post autor: trez »

Spoiler
Obrazek
Lepszym bilansem, bo w bezpośrednich równo. Z fartem :bowdown: Co ciekawe Simeone w poprzednim sezonie podobnie przegrał mistrzostwo z Realem.

Skład opieram na samych Hiszpanach + złotym murzynku Chukwueze.

Troszkę słabo z kasą. Żeby wykupić za 20 baniek wypożyczonego Vallejo musiałem sprzedać swojego bramkarza.
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

Kolejna pisanka z 3 sezonu
zdjecia dostepne na grupce https://www.facebook.com/groups/fmawka/ ... 340906525/
Spoiler
W POZNANIU JAK ZWYKLE - czyli podsumowanie sezonu 2021/22.

TŁO
Lech Poznań do trzeciego sezonu pod wodzą trenera Norowskiego przystępował po zdobyciu dwóch Mistrzostw Polski, dużym sukcesem w europejskich pucharach, niezłych i wysokich transferach za granicę oraz nowym młodzieżowym narybku. Te wszystkie czynniki sprawiły, że w Poznaniu jak najbardziej mówiono o kolejnym mistrzostwie i coraz większych sukcesach w pucharach. Mówił o tym także zarząd klubu, który wyznaczył na cel właśnie mistrzostwo polski, 3 rundę LM i finał Pucharu Polski.

PRESEZON TRANSFEROWY

Klub wzmocnił się znacznie, sprowadzając na pozycję obrońcy Jana Sobocińskiego za 3 mln euro z ŁKSu Łódź, Jakuba Labojko(2mln) i Jordana Shipleya(2,5 mln) do pomocy oraz Dilane'a Bakwe z Bordeaux za 70 tys euro(tak, 70 tysiecy xD). Dodatkowo, został sprowadzony napastnik Simon van Duivenbooden z PSV za 2,9 mln do rezerw oraz już w sierpniu Helder Ferreira za 700 tys(skrzydłowy)
Z klubu odszedł Pedro Tiba na wolnym transferze, Paweł Tomczyk(1,2 mln do Atalanty)

LIPIEC - WRZESIEŃ [fot 1]

Sezon rozpoczęliśmy 7 lipca dwumeczem z rumuńską Craiovą w I rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Wygraliśmy skromnie, dwukrotnie po 1-0(Sobociński / Puchacz) a pomiędzy tymi spotkaniami roznieśliśmy Jagiellonię 4-1 w Superpucharze Polski.
W lipcu rozegraliśmy także 3 kolejki Ekstraklasy z Jagą, Sosnowcem i Wisłą Kraków. Zdobyliśmy 9 punktów i 9 bramek, tracąc jedynie dwie.
W tym samym miesiącu w II rundzie kwal. do LM pokonaliśmy naddniestrzański Sheriff Tyraspol

SIERPIEŃ rozpoczęliśmy od dwumeczu z Dinamem Zagrzeb w III rundzie kwal. do LM. Po niefartownym remisie 2-2 na Bułgarskiej, do stolicy Chorwacji pojechaliśmy z zapałem, ale po minimalny spalonym przegrywamy 1-0 i spadamy do barażów Ligi Europy. Tam spotykamy PAOK Saloniki, który ogrywamy 3-2 w Grecji i 2-0 u siebie.
W Ekstraklasie w kolejkach 4-7 zdobywamy 10 punktów, wygrywając z Chojniczanką, Rakowem i Widzewem, remisując z Zagłębiem Lubin.
W Lidze Europy lądujemy w grupie z Anderlechtem, Zorią Ługańsk i Realem Sociedad.

WRZESIEŃ to dla mojego zespołu miesiąc kryzysu. Na 6 rozegranych spotkań wygraliśmy jedynie dwa(vs. Arka[3-0] i vs. Zoria[2-1]), przegrywamy natomiast z Legią u siebie(0-2), Anderlechtem u siebie[1-3] oraz dwukrotnie z moim pogromcą - ŁKSem Łódź w 1 rundzie TPP oraz w Ekstraklasie [1-2]

PAŹDZIERNIK - STYCZEŃ [fot 2]

Jesienny październik to miesiąc wychodzenia z ogromnego kryzysu drużyny jak i trenera. Rozgrywamy kolejki 11-14, gdzie remisujemy trzykrotnie(Cracovia, Górnik, Korona) i raz wygrywamy (Lechia). Spotkamy się także w Sociedad, gdzie przy 40 tysiącach kibiców na Anoecie wygrywamy 1-0. Mieliśmy tylko dwa celne strzały, przeciwnicy aż 12.

W listopadzie idzie nam jeszcze lepiej, jak za starych, dobrych czasów. Zdobywamy komplet punktów w Lidze Europy(vs Sociedad 2-1 | vs Anderlecht 1-0) oraz 9 punktów na 9 możliwych w Ekstraklasie(Piast, Jaga, Sosnowiec).

W grudniu to tylko trzy spotkania Ekstraklasy i ostatni mecz Ligi Europy, który wygrywamy 4-0 z Zorią i zajmujemy pierwsze miejsce. W Ekstraklasie kolejny komplet dziewięciu punktów(Wisła Kraków, Chojniczanka, Lubin)

Styczeń to miesiąc sześciu sparingów.

ZIMOWE TRANSFERY
W zimę tracimy Nikolę Marasa do chińskiego Wuhan za 7 mln, Kostewycza do Sportingu Lizbona za 4,7 mln oraz DECYZJĄ ZARZĄDU Tymoteusza Klupsia za 11 mln do chińskiego Changchun + 4,5 mln bonusów.
W zamian, na ławkę, przychodzi Kornel Murawski z Legii za 5,75 mln euro oraz na wypożyczenie z pensją 80 tys euro Vagner z Saint-Etienne.

RUNDA ZASADNICZA OD LUTEGO [fot 3]

Od Lutego do Kwietnia gramy w straszną kratkę.
W lutym rozegraliśmy 5 kolejek, z czego wygraliśmy dwukrotnie(Arka, Widzew), raz remis z Rakowem i dwukrotnie przegrywamy z drużynach z czubu tabeli - z Legią i ponownie ŁKSem Łódź.
W marcu jest równie źle, bo gramy w 2 rundzie LE gdzie dostajemy w palnik od Tottenhamu(3-0 i 2-0). W Ekstraklasie zgarniamy 7 punktów w 3 spotkaniach.
W kwietniu rozgrywamy dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej, którą kończymy zaraz za Legią. Mamy wariacki mecz z Lechią na wyjeździe, wygrany 5-3 przez nas oraz remis z Piastem 1-1.

PRZEKLĘTA GRUPA MISTRZOWSKA [fot 4]

Miało być pięknie, bo walkę o mistrza rozpoczynamy od wygranej 2-0 z Koroną Kielce. Później jest coraz gorzej... dwa remisy z Lechią i Jagą, potem zwariowany mecz z ŁKSem Łódź(3-3) dają nam tylko 3 punkty przewagi nad Legią, która potyka się jeszcze bardziej niż my.
Niestety, w 35 kolejce przychodzi wyjazd na Łazienkowską, gdzie przegrywamy 2-1 i zrównujemy się z Legią w punktach.
Nadzieja wraca w 36 kolejce, bo Legia potyka się z Jagą(remis) a my wygrywamy 3-1 z Rakowem Częstochowa, co daje nam 2 punkty przewagi nad Wojskowymi.
Niestety, wszystko upada w ostatniej kolejce, gdzie wykładamy się na Górniku przy 33 tysiącach wiernych kibiców w Poznaniu, a Legia gładko wygrywa 2-0 z ŁKSem i to oni świętują podwójną koronę.

Dzień po meczu, trener Norowski podejmuje decyzje o odejściu z drużyny Lecha, gdyż jawnie nie spełnił on pokładanych w nim nadziei.

Do Euro Cup II zakwalifikował się Lech, ŁKS Łódź i Górnik Zabrze.
Z ligi spadł Piast, Widzew i Chojniczanka.
W jedenastce sezonu 9 zawodników z Legii, ode mnie tylko Dany Mota i Jakub Moder. [fot 5]
Królem Strzelców został Dany Mota z 18 bramkami.
PODSUMOWANIE TRANSFERÓW
Transferem okienka zostaje Dilane Bakwa z Bordeaux za 70 tysięcy. Gość wykręcił 15 bramek w LM/LE/Ekstraklasie w 34 spotkaniach oraz zaliczył 12 asyst, zdobywając 8 MVP. [ FOT 6 ]
Nieporozumieniem okienka jest wypożyczenie Vagnera, który złapał dwie kontuzje i nie pomógł a także nieprzydatny Shipley, Labojko i Ferreira. Wierzę, że Kornel Murawski[ lat 17] rozwinie się w Kolejorzu niczym Klupś czy Kuba Kamiński.
Gwiazda przyszłości - tytuł najlepiej zapowiadającego się zawodnika ląduje u Bakwy oraz Dragosa Balaura, 17- latka z Rumunii, ŚPO, sprowadzonego za 2 mln do Lecha. [fot 7]. Balaur w okienku zimowym miał oferty od takich zespołów jak Inter Mediolan, Borussia Dortmund czy Juventus. Obecnie zainteresowani nim są jeszcze Bayern Monachium, Liverpool, City, PSG, Chelsea, United i Benfica.

PRZYSZŁOŚĆ LECHA

Lecha zostawiam z mega dobrymi transferami młodzieżowców [ zdjęcia 8-9 ], którzy po przyszłym sezonie zyskają status wychowanka klubowego.
Dodatkowo, w pierwszej drużynie są tacy przyszłościowy zawodnicy, którzy graliby w każdej drużynie Ekstraklasy w 11 jak:
- Hubert Derlatka - lat 19 - prawy obrońca
- Daniel Hoyo-Kowalski - 18 lat - środkowy obrońca
- Dragos Balaur - 17 lat - środkowy ofensywny pomocnik
- Dilane Bakwa - lat 19 - skrzydłowy
- Ibrahim Karamoko - lat 20 - środkowy pomocnik WPP
- Joao Ferreira - 21 lat - prawy obronca
- Ryan Edmondson - 21 lat - napastnik
- Kornel Murawski - lat 17 - lewy skrzydłowy
- Kewin Komar - lat 18 - bramkarz z Legii za 500 tys, za van der Harta.

Dodatkowo, klub ma 23 mln bilansu ogółem, 27 mln budżetu transferowego i 960 tys płac. Ten sezon zakończyliśmy z 9,4 mln euro zysku, poprzedni 9,1 mln zysku. Żaden kontrakt w zespole nie przekracza także 30 tys euro miesięcznie.
Skład na zdjęciu 10

CO DALEJ?
Szczerze? Nie wiem. Planuję zwolnić się z Lecha i poszukać nowego klubu. Aktualizacje pod tym postem jak zwykle ;)
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6225
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Football Manager

Post autor: FruitOffTheWall »

ja teraz sobie zaglebiem sosnowiec w fm19 lece kurwa po puchary to jest piekne ze taki patrik mraz albo milewski to sa top playerzy beskitu a jescze jak ściągniesz bezrobotnego napastnika to on jest kurwa kotem na nasza piekna ekstraklasę bez jebanego kitu
jednak kilka rzeczy sie nie zmienia polczak jest tak samo chujowy w fm jak i w rzeczywistości chociaz kiedys w cracovii był calkiem ok
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Football Manager

Post autor: Mutley »

Warto kupić za tą cenę, co jest na steamie?
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5684
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

mordo, nie wiem po ile jest za steamie, ale ostatnio widziałem ofertę za około 105 plnów przy płatności revolutem; tak czy siak uważam, że warto
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4682
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Football Manager

Post autor: Parlae »

Ja gram sobie nadal w FMa 2018 (z kumplem) , bo uważam, że był naprawdę udany ale mam pytanie do tych co grali dłużej w 2020. Czy nadal jest taki kłopot ze znalezieniem porządnych LO i PO? W 2018 po prostu za mało dobrych ich gra generuje... Najczęściej sprawdzam ligi brazylijskie i argentyńskie w poszukiwaniu talentów i pomocników/napastników jest od chuja ciekawych a bocznych obrońców praktycznie 0.
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Football Manager

Post autor: Mutley »

joey pisze: 25 sty 2020, 23:26 mordo, nie wiem po ile jest za steamie, ale ostatnio widziałem ofertę za około 105 plnów przy płatności revolutem; tak czy siak uważam, że warto
ale do tego dolicza się chyba VAT i ostatecznie wychodzi więcej?
znalazłem coś takiego na cdkeys - https://www.cdkeys.com/pc/games/footbal ... eam-cd-key
happiness only real when shared
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Football Manager

Post autor: DeDoK »

Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4420
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

:joint: [*]
freeze
Posty: 193
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:20

Re: Football Manager

Post autor: freeze »

https://allegro.pl/oferta/football-mana ... 8640390942 -----> czy to jest inna wersja niżeli ta, którą podaliście wyżej ? :)
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1765
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Football Manager

Post autor: loco »

^ to nie klucz, a konto z grą
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
freeze
Posty: 193
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:20

Re: Football Manager

Post autor: freeze »

A to chyba się skuszę, nie wiem tylko czy mi lapek ogarnie. Od 3go lutego idę do pracy to mogę coś pograć :)
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Football Manager

Post autor: Mutley »

Kalom pisze: 26 sty 2020, 13:11 https://gg.deals/game/football-manager- ... b=keyshops
polecam na przyszłość
dziękuje
happiness only real when shared
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

Parlae pisze: 26 sty 2020, 1:47 Ja gram sobie nadal w FMa 2018 (z kumplem) , bo uważam, że był naprawdę udany ale mam pytanie do tych co grali dłużej w 2020. Czy nadal jest taki kłopot ze znalezieniem porządnych LO i PO? W 2018 po prostu za mało dobrych ich gra generuje... Najczęściej sprawdzam ligi brazylijskie i argentyńskie w poszukiwaniu talentów i pomocników/napastników jest od chuja ciekawych a bocznych obrońców praktycznie 0.
Tak, nadal chujnia
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1066
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Football Manager

Post autor: trez »

Od jakiegoś czasu nie ma różnicy kto zagra na boku obrony, bo i tak będzie robić liczby. Czy to Trent czy Alan Czerwiński. Teraz już to trochę bardziej wyważyli, ale chyba w 15/16 to obrońca nie schodził nigdy poniżej 7 po meczu.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 650
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Football Manager

Post autor: Artazz »

https://www.cdkeys.com/pc/games/footbal ... eam-cd-key - 94 ziko, w piątek złapałem za 89
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Football Manager

Post autor: Mutley »

Ktoś z Was podczas wczytywania się meczu miał crashe? Dostaje ostrzeżenie o pamięci
FM 2020 Memory Warning

Football Manager 2020 is running dangerously low on memory. Please quit and free some memory

Tried to allocate 0 bytes.
Czasami zamiast 0 bytes jest inna liczba. Szukałem na forach, ale rozwiązania tam podawane nie sprawdzają się u mnie. Mam 8GB RAM-u, myślałem, że to będzie wystarczać, gdy na drugim monitorze mam jeszcze przeglądarkę i YT.
happiness only real when shared
ODPOWIEDZ