[nadgra]Darkwood

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

[nadgra]Darkwood

Post autor: szpilman »

Skuszony promocją na Steamie, kupiłem w ciemno ten wyśmienity survival horror i póki co jestem bardzo zadowolony, mimo, że gram od tygodnia po kilka godzin dziennie to w zasadzie chuja wiem o co w tym wszystkim chodzi :bowdown: Co najlepsze Darkwood wyszedł z pod palców czterech gości, a gniecie pewnie niejedną wysokobudżetową produkcję w rodzimej lidze. Grafika nieco archaiczna, ale na cyce wali potężny klimat i pokręcona fabuła w folklorystycznym stylu osadzona w realiach PRL'owskich, a dokładnie w jakimś mrocznym lesie, gdzie psy dupami nie szczekają. Rozgrywka polega na tym, że w dzień poznajemy historie i zbieramy szpej, a w nocy chronimy własne dupsko przed złem, które chce nas pozbawić żywota(w dzień też chce, ale nie tak bardzo)
W Darkwooda poszyłem też ziomka, mniej więcej równolegle w to naparzamy i przyznam, że dawno nie miałem takiej zajawki na jakąkolwiek grę. Wymieniamy się wiadomościami, gdzie co zrobiliśmy, i gdzie straszy jakaś paskuda.

Jeśli ktoś przeszedł gierkę, to niech pamięta o spoilerach.

Grał ktoś?

Tutaj smakowity trailer. :oops: Jezu pierwszy raz go obejrzałem właśnie, jak jeszcze dużo mnie czeka.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
ODPOWIEDZ