Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1122
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Lowrider »

ja się zgadzam z czarnym w sumie, jak masz kolegów co też grają to bierz co oni, a jak nie, to: plejka ma zasadniczo lepsze gry których nie ma na xboxie, xbox ma gamepassa który działa jak netflix dla gierek i rotacyjnie trafiają tam różne gierki w tym nowe. obie konsole mają oprócz tego płatną subskrypcję w ramach ktore dostajesz określoną ilość gierek co miesiąc.


na blizzconie mają zapowiedzieć diablo 4 i diablo 2 remastered :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2359
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kshaq »

Blizzarda już nic nie uratuje
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1767
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Bunnymen77 »

Dzięki redman23, pomogłeś. O placeniu za granie online wiem, prawie 10 lat to juz chyba funkcjonuje, a dla mnie to wciaż jakiś absurd którego dla zasady nie chciałbym przekraczać i jeden z powodów który wstrzymywał kupno konsoli.

Ja to myślę, że z ziomami nie będę grał, z ziomkami się spotykam w realu, granie ma być moją ucieczką od ludzi ;)
Cz4rny1337 pisze: 21 paź 2019, 12:34 piszesz o FMie i Total Warze [czyli masz kompa], to tak naprawde zaplacisz za konsole ktorej 90% gier jest zdublowane na PC i mozesz na nim je ograc
Kiedyś tak było, bo miałem fajnego kompa, podpinałem pada, puszczałem se gierki na tv i konsola była zbędna. Ale to był rok 2011. Teraz gram na lapku z roboty, na którym nic sensownego nie pójdzie + nie ma RDR którego se usrałem :lol:

W Goda grałem z 7 lat temu, jeszcze na PS2 ale olałem po godzinie, ja już w technikum byłem tak znudzony graniem, że musiało być coś ekstra by mnie przyciągnąć na dłużej, a taka sieczka to już chyba nie dla mnie. W ogóle to ciężko mi porównywać te gry, bo w GoW grałem mało, w RDR w ogóle, ale wyobrażam sobie, że to przeniesienie GTA w troche inne realia.

Xbox mnie kusi kompatybilnością wsteczną.
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1523
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: insane »

Jesli nie masz mega parcia na exy ps4 to bierz xboxa z game passem i bedziesz zadowolony, bo na starcie masz dostep do sporej biblioteki gierek (tez tych z x360).
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: DeDoK »

^RDR 2 zaraz wyjdzie na PC

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1767
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Bunnymen77 »

To musiałbym kupić PC, a mam dwa lapki w domu, niepotrzebny mi nowy mebel detykowany do kompa, zrobilem sobie salon, kupilem rogóweczke, stoliczek, regał na telewizor i stąd poszukiwanie konsoli :)

Dzięki panowie, coś mi się rozjaśniło, czekam teraz na promkę, bo ciśnienia nie mam (wciąż równolegle czekam na promke tv ;) ) i widzimy sie jak z powrotem będę graczem :)
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

No jedynie teraz Xboxowi zazdroszcze tanszego Outer Worlds, bo i tak te gierki sa tak tanie, ze potem ma sie ich tyle ze chuj wie w co rece wlozyc

ten GOD z 2018 to zupelnie inna gra niz stare GODy.



No to jak slaby kompik to to odpada


nowych gierek jest tyle, ze ta wsteczna kompatybilnosc to psu na bude, ale co kto lubi [gdzies byl chyba ten wykres ze 1,6% osob z tego korzysta XD]

Brzmiasz na zdecydowanego na Xboxa to przeciez bierz ¯\_(ツ)_/¯
Obrazek
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1767
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Bunnymen77 »

Zdecydowany nie jestem, raczej utwierdzony, że mam szukać najnowszych wersji obu konsol, a wezmę co będzie tańsze. Ja ogólnie mam duży sentyment do starych gier, ale moze sie okazac ze faktycznie nie skorzystam.

Ostatnio myślałem o odpaleniu sobie Najdluzszej podrozy, jedna z moich pierwszych gier kupionych praktycznie zaraz po premierze, wczesniej to kupowalem jakies starocie (a pierwsza gra kupiona za własne pinionżki to były Wormsy 1, chujowe).
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Jiigsi »

Jak zacząłem grać w fife to zrozumiałem, czemu to jest takie popularne. Idealne na wieczorek
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4374
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyama »

w punkt. Kladziesz sie wieczorkiem przed telewizorem, odpalasz sobie swiatelko gdzies w rogu pokoju (chyba, ze masz ambilight w tv) i lecisz meczyki
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: con shonery »

może komuś, tak jak mi, przeszła pod radarem Disco Elysium, podobno kawał dobrego erpiega w duchu tormenta (nacisk na dialogi), bardzo ładna graficznie i w ogóle ochy i achy
Awatar użytkownika
r.u.s
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:53

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: r.u.s »

nie ma na PS4, smutek

w ogóle ogrywał ktoś juz na pleju odswiezone wydania Badura czy Tormenta pierwszego?
Gusher
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Gusher »

Siema, mam pytanie:

1) Czy gry z Xbox Live Game Pass (czy jakos tak) sa w rotacji, tzn moze byc tak ze w listopadzie bede w cos gral, a w grudniu gra zniknie i nie bede mogl jej dokonczyc? Czy moze lista gier jest tylko poszerzana - jak cos wpadnie do niej, to juz zostaje? A moze sa w rotacji, ale jak cos pobiore to juz mam? Jak to wyglada?

2) Czy jezeli kupie uzywana gre na Xbox'a na plytce, to zawsze bede mogl w nia grac? Nie bedzie problemu z jakimis kodami, licencjami itp?

3) Znacie jakies dobre miejsca do kupna/wymian gier uzywanych na Xbox One? (Internet/Krakow)

4) Czy wg was warto placic dwukrtonosc ceny za Xbox One X, czy S jest super i tak? (Obecnie nie mam duzego tv i w najblizszym czasie (rok?) pewnie nie kupie)
Obrazek
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Peyton »

Mogę wypowiedzieć się jedynie w sprawie punktu #3. Ja polecam od siebie Ultra Games na Dobrego Pasterza 122, albo Shop Gracz na Bolesława Limanowskiego 16.
druhu
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2019, 0:00

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: druhu »

1. jest normalnie rotacja, gry wchodzą i wychodzą. jak gra wypada z usługi to tracisz do niej dostęp nawet jeżeli jest zainstalowana na dysku. microsoft w dedykowanej appce zawsze informuje z wyprzedzeniem 2 tygodni/miesiąca co wypada z usługi, więc dostajesz jakąś tam szansę na ukończenie gry.
2. zawsze będziesz mógł w nią grać, nie ma żadnych problemów. kupując używkę musisz się tylko liczyć, że na 99% poprzedni właściciel wykorzystał kod dołączany do pudełka który daje jakieś gówna do wykorzystania w grze (jakieś skórki do multi, +500 golda, takie śmieciowe bonusy)
3. kiedyś był fajny portal gametrade.pl ale teraz zmienił szyld na wymiengre.pl i dopiero rozkręcają bazę użytkowników, poza tym możesz śledzić olx i jakieś lokalne grupki fejsbukowe, jebać jakieś chujowe sklepy liczące sobie trzy dyszki za wymiankę
4. jak nie masz telewizora to bezsensu
to nie ja obrażam ludzi na czaciku
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1122
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Lowrider »

nogame na kazimierza wielkiego ziomu
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Lidwin »

Zapomniałeś dodać że gry wypadają rzadko i nie wiem czy był przypadek że wcześniej niż po 6 miesiącach. Napewno nie było tak że coś doszło we wrześniu i w październiku wypadło
F1 to królowa. Zawsze była.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kapec »

Gusher pisze: 23 paź 2019, 13:481) Czy gry z Xbox Live Game Pass (czy jakos tak) sa w rotacji, tzn moze byc tak ze w listopadzie bede w cos gral, a w grudniu gra zniknie i nie bede mogl jej dokonczyc? Czy moze lista gier jest tylko poszerzana - jak cos wpadnie do niej, to juz zostaje? A moze sa w rotacji, ale jak cos pobiore to juz mam? Jak to wyglada?
Idź za pytaj na https://xboxforum.pl/ bo jednak na forum tematycznym jest zdecydowanie większa szansa na dobrą poradę
Spoiler
A tak na serio, to jest tak jak napisał Druhu, przy czym chyba nie zdarzają się sytuacje żeby jakaś gra była dodana i żeby zniknęła po miesiącu/dwóch. Z tego co kojarzę to te gry zawsze wiszą dużo dłużej.

Pozdro i witamy w xboxowej rodzinie :)
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Groszek »

Bethesda wprowadziła abonament do fallout 76 za 500zl rocznie :lol: niech mi ktoś powie ile kosztują te wszystkie Ea play, Xbox plus i PS coś tam :lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Peyton »

Ostatnio kupiłem PsPlusa na 12 miesięcy za 177zł :). EA Access (na PS4) kosztuje 79zł za 12 miesięcy.
Serio do gry, której mało brakowało, żeby była jeszcze dodawana gratisowo do trzywartswowej Reginy rumiankowej, dodali abonament za jebane 500PLN rocznie?
To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że cała ta gra to jeden wielki prank / eksperyment społeczny, żeby sprawdzić do jakiego stopnia gracze są pojebani. Za jakiś czas Bethesda zorganizuje event, na którym powiedzą 'hehehehe it was a prank bro!'.
ODPOWIEDZ