Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
GeorgePortfel
Posty: 102
Rejestracja: 04 maja 2019, 1:50

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: GeorgePortfel »

gogi pisze: 07 lip 2019, 15:28 w sumie się podpinam, potrzebuję czarnych oxfordów na okazje typu wesela pogrzeby komunie stypy, królewski herb ujdzie? w ogóle jak tam z rozmiarówką?
https://sklep.klasycznebuty.pl/441,berw ... black.html
ja mam takie. polecam stronke:)

ktos zaproponuje jakis fajny, klasycznykrawat do bialej koszuli? Wysoki stopien formalnosci wymagany. Wesele siostry.
rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: rolka »

1. Jedwab.
2. Nie za wąski (celowałbym w 7 cm w najszerszym miejscu).
3. Wysoki kontrast z koszulą (nieczarny)
4. Najbardziej bezpiecznie: np. bordo.
RzDPH
Posty: 166
Rejestracja: 19 maja 2019, 7:11

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: RzDPH »

Czy ktoś miał do czynienia z marką obuwniczą Carlos Santos? Jeden model skórzanych sneakersów tak mnie urzekł, że mimo ceny 900 zł na poważnie rozważam ich zakup. :twisted:
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Lowrider »

mr vintage

ale skórzane sneakersy to :what: :what:
rolka pisze: 06 sie 2019, 17:16 2. Nie za wąski (celowałbym w 7 cm w najszerszym miejscu).
7 cm to za wąski
RzDPH
Posty: 166
Rejestracja: 19 maja 2019, 7:11

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: RzDPH »

To co?

Do casuala to jakaś zbrodnia czy po prostu chodzi o to, że jak sneakersy to sneakersy a jak skórzane buty to skórzane buty?
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Lowrider »

po prostu sneakersy menswearowych marek są paskudne
rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: rolka »

Lowrider pisze: 15 sie 2019, 9:22 mr vintage

ale skórzane sneakersy to :what: :what:
rolka pisze: 06 sie 2019, 17:16 2. Nie za wąski (celowałbym w 7 cm w najszerszym miejscu).
7 cm to za wąski
Wąski to 5, 6 cm., nie każdy musi mieć 9 cm., w przypadku wąskich klap marynarki, malutkiego kołnierza albo postury 14-latka krawat 9 cm. jest zbyt szeroki, a w przypadku gdy masz ok. 7 cm, cokolwiek byś nie założył do tego, zawsze efekt będzie przynajmniej dobry
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3539
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

mam wiele krawatów 7cm i też nie uważam tego za wąski, na pewno jest to do zakaceptowania o ile reszta parametrów jest spoko, ja lubie najbardzije 8cm :)
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: manio »

Dostanę gdzieś fajny wełniany jednorzędowy płaszcz poniżej połowy tysiąca monet, czy tlyko z drugiej ręki?
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

W Massimo Dutti są fajne (tzn patrząc po zdjęciach), ja sam planuję kupić taki na zimę.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: dou »

panowie dandysy gdzie buty garniturowe stacjonarnie? 300-400zł.
myślę nad tymi zign z zalando ale obawiam się o rozmiar
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
dms
Posty: 292
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:11
Lokalizacja: slizg.eu

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: dms »

imo Gino Rossi da się dorwać w tej cenie, te zigny z zalando to ich marka własna więc raczej nie ma co się spodziewać jakości więc lepiej pomóc już polskiej marce, która aktualnie jest nieco w tarapatach
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3539
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

do 400zł to praktycznie każdy sklep z butami da Ci klasyki - wojas, ryłko, kazar.

Ja swoje kupowałem tak: zwykłe nosidła w dni kiedy jest deszcz lub z nikim sie nie widze - wojas.
Dobre buty bez wstydu - rockport, akardo.pl,
te najlepsze - w brandcollection - sklep w factory w Luboniu pod Poznaniem. CO ciekawe kosztowały 250zł, a są świetne.

Mój kolega w ciągu 3 lat rozwalił 3 pary butów z Kazara po 700zł, także cena nie równa się jakości.
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

Dołóż te 300zł do czegoś normalnego. Wiem jak to brzmi, ale po chuj wydawać teraz 400zł na jakiś szmelc i za rok znowu, jak można kupić coś porządnego za 700 i mieć je na X lat?
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Łąsą »

potwierdzam słowa kolegi wyżej
mam buty meermina, typowo na co dzień do sklepu, do klubu, czy jak pogoda jest paskudna i szkoda mi innych
pełnią tę rolę już czwarty rok i nawet fleków w nich jeszcze nie wymieniałem
jakaś recepta mordo tej?
Termigez
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2019, 9:44

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Termigez »

Polecicie jakieś eleganckie buty w kolorze ciemnego brązu na zimowy okres? Jestem w stanie zainwestować do tysiąca złotych, byle to było coś co potrzyma mi już kilka lat, a nie że co rok-dwa szukam czegoś nowego. Fajnie gdyby dało się ten but przymierzyć.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: cukier »

jakieś fajne składaki poszetki? polecicie jak ją złożyć, żeby nie wypychać też zbyt mocno całej kieszonki
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

Zależy od wzoru, ja układam puff lub odwróconego.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3539
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

gdzie kupie lub znajde jakąś fajną brązową sztruksową (taką z grubego sztruksu) marynarkę? Mam obecnie taką i uważam ją za świetną i chciałbym coś podobnego kupic.to ma być ładny ciemny brąz. wiekszosc rzeczy co wyskakuje w google wyglada jak sciera.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Lowrider »

cukier pisze: 25 lut 2020, 14:43 jakieś fajne składaki poszetki? polecicie jak ją złożyć, żeby nie wypychać też zbyt mocno całej kieszonki
nie pierdolę się zasadniczo w coś takiego jak układanie poszetki, tj. jej jakieś pieczołowite składanie jak origami, bo to się mija dla mnie z celem, domyślnym ułożeniem jest dla mnie nwm jak to się nazywa, odwrócony tv fold, tj. tak że ci wszystkie brzegi wychodzą
Spoiler
Obrazek
jak chcę czegoś innego to patent jest prosty, łapiesz poszetkę wskazującym i kciukiem na środku, drugą ręką łapiesz ją potem w połowie, skręcasz i albo ją tak wsadzasz rogami do góry, albo jeszcze na pół i dopiero (wtedy oprócz rogów wychodzi ci środek z łezką), pierwszą wersję dzisiaj mam akurat i tak to wygląda
Spoiler
Obrazek
mancipium pisze: 27 lut 2020, 8:57 gdzie kupie lub znajde jakąś fajną brązową sztruksową (taką z grubego sztruksu) marynarkę? Mam obecnie taką i uważam ją za świetną i chciałbym coś podobnego kupic.to ma być ładny ciemny brąz. wiekszosc rzeczy co wyskakuje w google wyglada jak sciera.
marynarki to ciężko będzie, próbuj w tk maxxach może się przyfarci, ale równie dobrze ci może rok zejść i nic z tego nie będzie, poszetka ma kurtkomarynarki teraz takie
ODPOWIEDZ