Fryzury i zarosty

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Raph »

[mention]runiek[/mention] - u mnie messy hair, mam zakola, ale gęste włosy, więc o ile na żadnego undercuta nie mogę sobie pozwolić, to mogę spokojnie je zakryć. Aktualnie korzystam z szarego Reuzela i bardzo fajnie trzyma (najlepiej ze wszystkich Reuzelów, które testowałem), ale być może wrzucisz coś, z czego będę jeszcze bardziej zadowolony i co po połowie dnia nie będzie wymagało absolutnie żadnej poprawki :D
...
ksiazenieporzadek

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ksiazenieporzadek »

dla tych co maja problem z łysieniem (akurat teraz widać u mnie bo od ostatniej wizyty u barbera minęły prawie cztery tygodnie) - zapuszczasz se lekka brodę i fryz boki i tył zero gora trójka

zdjęcie poglądowe (nie zamazuje bo i tak większość zna mój parszywy ryj)
Spoiler
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Mutley pisze: 20 sie 2019, 19:51
runiek pisze: 20 sie 2019, 19:14 [mention]Mutley[/mention]
W sensie, że masz cropa?
Tak, fajnie jakby pomada miała wpływ na zwiększenie objetości włosów.
daimon texture clay
Bayside Grooming Co. Water Based Pomade
Raph pisze: 21 sie 2019, 15:47 @runiek - u mnie messy hair, mam zakola, ale gęste włosy, więc o ile na żadnego undercuta nie mogę sobie pozwolić, to mogę spokojnie je zakryć. Aktualnie korzystam z szarego Reuzela i bardzo fajnie trzyma (najlepiej ze wszystkich Reuzelów, które testowałem), ale być może wrzucisz coś, z czego będę jeszcze bardziej zadowolony i co po połowie dnia nie będzie wymagało absolutnie żadnej poprawki :D
Szary świniak to średni holdem pomad. Nie mówię, że jest zły, ale no reuzel spierdolił z powodu zapowiedzi i jego opisu niezgodnego z właściwościami, a jakbyś kiedyś chciał do niego wrócić, to Prospectors Coal Mine to taki szary świniak, tylko lepszy ;) fajniejszy mat, nieco mocniejszy hold, a całokształtem bardzo przypomina reuzela.
Możesz też spróbować Goldwell Roughmana. Niedługo będę miał Lockhart Hermit - to mogę Ci powiedzieć jak się sprawuje, ma mocny hold, więc do messy raczej się nada, bo to glinka, ale taka typowo tylko jako prestyler używana, na mokre po umyciu i wysuszenie ich, bo na suche to spieprzysz właściwości.

Stickmore Clay powinien być za jakiś czas na afterbarber, idealna glinka, ale tak samo jak Hermit, tylko na mokre lub dajesz tyci tyci jako pre, suszysz na szybko chwilę by były dalej wilgotne i dorzucasz na kask go.

Baxter w małej ilości też się nada, nie wiem jak Suavecito Clay na messy, to mocny wydajny pomad, bardzo taki woskowy, trochę za dużo dasz to tłuści w opór i zbija objętość, więc trzeba szukać złotego środka - mi potrafił trzymać cały dzień ciasny zaczes.

Wcześniej wspominany Bayside spoko, Lockhart Nevermore może dać fajny efekt na włosach, ale być za słaby, za to Phantasm Lockhart nie wiem czy na messy się sprawdzi, możesz sam też zrobić szybki risercz czy ktoś na youtube czy gdzieś nakładał te produkty wspominane na messy, bo ja zaraz do roboty lecę ;)

Aha, no i najważniejsze, dobry prestyler i suszenie ze szczotką dwustronną/szkieletową. Glinka na pre lub jakiś tonic np grooming reuzela lub barber mind czy może niby król prestylerów pod względem objętości, czyli lockhart enigma
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
StpMorti
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2019, 20:59

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: StpMorti »

Poleci mi ktoś spoko barbera w Gdańsku?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Piters »

Ja śmigam do Primo Mos na Wrzeszczu i jestem mega zadowolony, opinie na booksy 4.9 więc inni chyba też

Byłem jeszcze w Easy Barbers i typ spoko robił, ale był tak wkurwiający że ledwo wytrzymałem wizytę. Plus jest Ukraińcem/Ruskiem, ale mimo wszystko z komunikacją nie było za bardzo problemów

Ace barbers to miejscówa, gdzie też mnie ścinał typ gadający po rusku i czasami cieżko mi było się z nim dogadać, ale to było praktycznie rok temu więc możliwe, że problem już nie występuje. Ogólnie ścinał fajnie i nawet mi wągra z twarzy powyciskał i chyba brwi jakoś wyregulował (nie było tego w usłudze, ani też nic nie mówiłem).

Ogólnie dla mnie wszystkie te miejscówy na podobnym poziomie, raczej różniło się to wszystko kwestiami innymi. Easy Barbers bym nie polecił, chyba że jesteś punkiem bo taki klimat czułem od miejscówy i ludzi, a mnie tacy wkurwiają. Ace jest spoko jak typ ogarnął lepiej polski, ale to właśnie w Primo Mos czułem, że najlepszy klimat, spoko ludzie i możesz przyjśc powiedzieć "kurwa nie wiem, coś bym zmienił" i Ci pomogą, a nie "no dobra, to jak tniemy?" po tym wcześniejszym.

A no i jak zależy Ci tylko na włosach to polecam też Marcina z jakiegoś tam fryzjera w alfa centrum na Przymorzu, ale brode średniawo robił (zresztą sam gadał, że on głównie jest fryzjerem, a brody ścina z dodatku jak ktoś chce)

W dwóch miejscówach chyba jeszcze byłem z barberów, ale mi się nie podobało i zapomniałem nazw

Ogólnie przez to, że zawsze zapominam się zapisać z wyprzedzeniem to trochę tego pozwiedziałem :lol:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Może być Gdynia? Yes podobno na kozaku
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1403
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ffeee »

Koledzy który uppercut pachnie ciasteczkiem? (albo czymś w podobie)
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ART »

ffeee pisze: 30 sie 2019, 16:39 Koledzy który uppercut pachnie ciasteczkiem? (albo czymś w podobie)
zielony pachnie tiramisu, wiec to raczej o niego chodzi
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

ffeee pisze: 30 sie 2019, 16:39 Koledzy który uppercut pachnie ciasteczkiem? (albo czymś w podobie)
matt pomade? lub matt clay, ale to drugie to taki obesrany gównem syf, że ciężko komu polecić - a to pierwsze jakichś tam zwolenników potrafi posiadać, choć dla mnie jak uppercut to tylko deluxe, jedyna sensowna od nich pomada
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1403
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: ffeee »

Matt pomade prawdopodobnie, dzięki chłopaki
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

[mention]Raph[/mention]

Zdecydowałeś się na coś? :D ja od jakiegoś czasu już posiadam Hermita i Magiciana od Lockhart's. To pierwsze raz było na bani, Magician wczoraj po raz drugi na kasku ;)
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Mutley »

runiek pisze: 21 sie 2019, 16:06
Mutley pisze: 20 sie 2019, 19:51
runiek pisze: 20 sie 2019, 19:14 [mention]Mutley[/mention]
W sensie, że masz cropa?
Tak, fajnie jakby pomada miała wpływ na zwiększenie objetości włosów.
daimon texture clay
Bayside Grooming Co. Water Based Pomade
nigdzie nie są dostępne, na allegro tylko próbka była. Może właśnie to jest rozwiązanie? Nakupować jakichś próbek i sobie porównać? Tylko jakich? Bo widzę tu pochlebne opinie o Reuzel
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Reuzel ma poprawne pomady, w podobnych zastosowaniach jest wiele lepszych pomad.
https://menroom.pl/kategoria/glinki/bay ... ginal-clay
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Mutley »

Ale jest coś, co mógłbym wziąć w próbkach tak po prostu do potestowania?
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Mutley pisze: 04 wrz 2019, 11:04 Ale jest coś, co mógłbym wziąć w próbkach tak po prostu do potestowania?
Jest, ale to najlepiej brać od pomadowych świrów, co mają pełne kolekcje i za kilka szekli dają próbki danych pomad. Dla przykładu Przemos z Pan Pomada(sam miałem się z nim ustawić po próbki, bo z Olsztyna :razz: ). Tu masz jego insta
https://www.instagram.com/wtorkowy_insta/
Podbij do niego i zapytaj co ma na stanie matowego, wiem, że tego bayside też posiada.

E:
Lub uderz do Mroczka, on też jakieś PRUPKI powinien mieć https://www.instagram.com/pomadowy/?hl=pl
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Dwaena
Posty: 157
Rejestracja: 28 kwie 2019, 18:38
Lokalizacja: SmootnySound

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Dwaena »

poleci ktoś jakiegoś spoko fryzjera w centrum warszawy do 40 ziko?
sven22
Posty: 1170
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: sven22 »

Ej, lokatorzy mi się wyprowadzili i nie mam suszarki do włosów. Podlinkujcie coś sprawdzonego i w miarę taniego.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Sidd »

Wreszcie powinąłem długo oczekiwane specyfiku by Bulleit x Pan Drwal. Wiele osób polecało mi, sam jestem jak na razie zadowolony bo pachnie dos ko na le, zobaczymy jak w użyciu - dwa razy barber mi nakładał i byłem happy
Spoiler
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
BeQuiet
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2019, 18:27

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: BeQuiet »

Polecicie coś na fryzure typu:
Spoiler
Obrazek
Obecnie używam toniku od reuzela i pasty Reuzel Extreme Hold Matte Pomade ale po czasie niestety robi sie przedziałek na środku i pomaga przeczesanie ale tylko na chwile potem znowu robi sie "marek mostowiak". Uzywalem dapper dana i revlon ale chyba nie dawało rady gdy mialem dluzsze wlosy. Mysle teraz nad Blumaanem meriaki i Cavalier Clay.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Raph »

runiek pisze: 01 wrz 2019, 13:49 [mention]Raph[/mention]

Zdecydowałeś się na coś? :D ja od jakiegoś czasu już posiadam Hermita i Magiciana od Lockhart's. To pierwsze raz było na bani, Magician wczoraj po raz drugi na kasku ;)
Wybacz, że tak późno odpisuję. Ostatecznie wybrałem bezpieczną opcję, czyli Prospectors Coal Mine - właśnie kończę szarego świniaka i będę próbował :D
...
ODPOWIEDZ