Fryzury i zarosty

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Sergiusz »

svnchez pisze: 10 cze 2019, 18:02 Odkąd dowiedziałem się, że osoby noszące brody mają w niej więcej bakterii niż klapa od kibla nie umiem już spojrzeć na brodaczy tak samo, polecam higieniczny tryb życia koledzy
Klawiaturka dziennie płynem dezynfekującym przecierana rozumiem a płatności tylko elektroniczne? :eek:
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Peyton »

Jose pisze: 06 cze 2019, 13:08 Jakie protipy co do samodzielnego przycinania brody maszynką? Tak żeby nie schrzanić sobie konturu albo nie wyciąć czegoś za dużo? Bo obejrzałem kilka filmików i myślałem, że sobie poradzę, ale to nie taka łatwa sprawa i po pierwszym razie mam mieszane uczucia (deczko nierówno mi wyszło i chciałbym trochę pocieniować, ale też się bałem, że spieprzę).
to też zależy dużo czym ją przycinasz. Ja osobiście co miesiąc barber, no ale jak w połowie miesiąca stwierdzę, że zaczynam wyglądać jak menel, to ogarniam brodę samodzielnie - kontur od dołu (neckline) + wszelkie odstające na boki skurwysyństwa.
Używam Philips OneBlade Pro i powiem szczerze, to najlepszy trymer/maszynka, jakiego używałem w życiu. Niesamowicie dobrze radzi sobie z moim zarostem, czyli grubym, gęstym i kręcącym się włosem.
Dobrym protipem wg mnie jest to (choć może to zupełnie normalna praktyka, a nie protip), żeby najpierw 'odkroić' kontur brody, jaki chcesz wygolić (odgolić linię, kierując maszynkę ostrzem centralnie 'do skóry'), a potem już na lajciku wyciąć to co chcemy poniżej wyciętej lini na zero. W ten sposób w zasadzie nigdy nie wycinam już 'zębów' w brodzie, bo po prostu trzymam się pierwotnie wyciętej - zaznaczonej linii - granicy.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2626
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Sidd »

Szukam rudego barwnika/farby/henny do brody, jakieś sprawdzone specjały?
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Holden »

Jaka pomadka do takiej fryzurki? Wodniak typu niebieska świnia u mnie kiepsko działa bo robią się kolce odstajace od głowy w każdą stronę i kiepsko to wygląda. Może jakiś Clay? Mr bear Clay jest na promce na afterbarber.pl. Utrzyma? Obrazek
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Stickmore clay siadłby kozak, ale obecnie nie do kupienia w pl chyba.

Suavecito clay? choć w upały może się trochę topić.

LH Phantasm lub orient' clay, choć obydwóch nie testowałem, u jednych ten pierwszy siada kozacko na zaczesy, ten drugi zależy od włosa i formuły.

Od siebie mogę jeszcze polecić plompe uwb lub krem, który jest kozacki, hold "firm" tak jak na słoiczku napisane, ale lubi jednak po połowie dnia puścić, więc się robi luźniejszy zaczesz wtedy.

Poleciłbym scarecrow czarnego, ale jak wodniaki Ci nie leżą, to może jednak nie, choć po nim takich problemów nie mam chyba, gdzie jednak po layrite SH też zdarzały mi się odstające "kolce" :dunno:

Co do miśka - no way, za słaby hold. W sumie może to głupio zabrzmi, ale... z budżetowych opcji, jeśli masz krótkie włosy jak model to goldwell roughman mógłby się spisać dość spoko.
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6556
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Jose »

No siema, [mention]Peyton[/mention], wreszcie wjeżdżam z zapowiadanym postem. :D

Używam Brauna MGK 3085 (w sensie użyłem raz, bo dostałem w prezencie). Najgorzej się właśnie boję, że schrzanię kontur, w sensie, że nie wiem, jak dokładnie przykładać maszynkę, żeby to była prosta linia. Widziałem jakieś tipy z grzebieniem, ale wtedy to już zupełnie leciałem na czuja i nic nie widziałem. Z drugiej strony, wyszło mi trochę krzywo, ale to generalnie było totalnie nie do zauważenia jak trzymałem głowę normalnie, więc nie wiem, czy warto się aż tak wczurać. Dalej to te miejsca pod uchem też się boję, że polecę jakoś nierówno, a tam to już za cholerę nie widać. No i to cieniowanie, nie wiem, czy sam próbujesz, ostatnio się trochę obawiałem, ale jutro już pewnie polecę po całości i niech się dzieje wola nieba, najwyżej opierdzielę całość na krócej ;)
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Peyton »

[mention]Jose[/mention]
odpisywałem już wcześniej, ale niechcący wyłączyłem przeglądarkę na telefonie i mi wyjebało całość i się wkurwiłem.

No ale do rzeczy:
najbezpieczniejszy sposób przycinania brody samemu to najpierw wyczesanie (najlepiej kartaczem, ale wystarczy spokojnie zwykła szczotka do włosów/grzebień) włosów do dołu, zadarcie głowy do góry najmocniej jak możesz (byleby nadal widzieć się w lustrze) i spojrzenie jak wygląda symetria twarzy / obecnego zarostu. Co do samego cięcia - absolutnie NIE przesuwaj od razu maszynki po skórze np od szyi do góry, bo powycinasz sobie zęby w brodzie i będzie chujnia nie do odratowania (uwierz mi, been there, done that).

A więc - jak już masz głowę w górze, wytnij sobie wpierw delikatnie granicę konturu neckline'a poprzez dociskanie samego ostrza maszynki 'prostopadle' do brody i obserwując czy jest prosto. Jeśli będzie okej, zrób to jeszcze raz, tym razem dociskając mocniej i wytnij krócej. Jak już wytniesz kontur, wycinasz wszystko poniżej jego granicy do skóry i powinno być git.

Nie wiem jaki masz zarost, mój jest np twardy, który zupełnie nie chce się układać, co najbardziej widać po prysznicu i wysuszeniu. No i w takim przypadku polecam najpierw umyć brode i wysuszyć, żeby pokazały się wszystkie odstające niefajnie włoski (na policzkach, podbródku, itp.). Jak chcesz je ściąć, to nie nakładaj żadnych nakładek na maszynkę, bo to chuja Ci da, tylko trzymaj 'gołą' (tak jak w poprzednim przypadku) maszynkę stabilnie i 'w powietrzu' obcinaj wszystkie odstające kępki.

myk polega na tym, że musisz wszystko robić powoli, nieważne ile czasu by Ci to za pierwszym razem zajęło. Jak już się nauczysz ogarniać brodę, to następne razy będziesz sobie cykał w 3-5 minut.

Mam nadzieję, że wszystko opisałem w miarę zrozumiale co i jak robię. Jakbyś miał jakieś dalsze pytania co do brody i pielęgnacji, to podbijaj.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: cukier »

Ej, w sumie może do mnie będzie pasować taki uppercut/zaczes na tył i sobie poszukałem. Jak będę miał dobry kosmetyk z mocnym holdem to powinno dać radę z moim włosem.

Co da mi taki naturalny efekt jak na zdjęciu poniżej a jednocześnie będzie dobrze trzymać?
Spoiler
Obrazek
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

Wszystko to, co podałem wyżej, oprócz plompy uwb, bo ona ma jednak taki lekki, fajny szajn :)

E:
No i oczywiście podałem produkty tak, by się w miarę sprawdziły w upały, stąd nie ma na przykład baxterka a przy suavecito clay podkreśliłem, że się może topić :razz:
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: cukier »

runiek pisze: 18 cze 2019, 15:12 Wszystko to, co podałem wyżej
tylko tamten ziomek w zdjęciu wrzucił coś, co wygląda jak jeż, a ja chciałbym tego uniknąć
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

[mention]cukier[/mention]
Rozwiń, proszę :D bo nie rozumiem co masz na myśli z tym jeżem, ale tak jak mówię, wszystkie te produkty co podałem powinny siąść(choć orienta i phantasma nie miałem[ale za tego drugiego ręczę])
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: cukier »

[mention]runiek[/mention] no ja chciałbym taki bardzo naturalny wygląd, a nie takie jakby nażelowany cristiano ronaldo z igłami na głowie ;) w albumik wstawiłem zdjęcia włosów z takim efektem, że nie widać takich igieł jak podrzucił user Holden w swoim przykładzie: https://imgur.com/a/5UpAHoo
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: runiek »

[mention]cukier[/mention]
No na tamtym zdjęciu jestem niemalże pewny, że jest nałożona wodna pomada, czyli wciąż wszystko bez plompy uwb(chyba, że ładny, mały szajn Ci pasuje, mogę dać potem fotki jak wygląda), jak i skreśl scarecrow czarnego, bo jest wodniakiem :razz:
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Sined »

ziomek na Twoim zdjęciu ma dłuższe włosy i większą objętość włosa. LH Phantasm siądzie, sam mam i sobie chwalę, ale i tak czas znowu dojebać buzz cuta, bo za ciepło i nie chce mi się ogarniać włosów z rana/po siłce/wieczorem. Orient clay i baxter california clay też spoko siądzie. [mention]runiek[/mention] nie zauważyłem, by baxter się topił na włosach w lato, ale może nie zwracałem uwagi :D
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
Dudek
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Dudek »

Co na lato podobnego do Schmiere Hart?
Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Dancio »

Jakaś dobra matowa pomada z ładnym zapachem? Za sobą mam razel i bardzo sobie chwalę, ale spróbowałym czegoś nowego

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7852
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Cz4rny1337 »

Layrite Cement Clay?
Obrazek
Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Dancio »

Zamówiłem. Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4586
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Groszek »

[mention]runiek[/mention] a jakaś pomade czy cos na włosy żeby włosy nie wyglądały na szpiczaste bo mam troche długie a uppercut deluxe I różowa świnka po kilku h mam odstajace włosy i w sumie nie miałbym problemu gdyby odstawaly ale żeby włosy wyglądały naturalnie a nie takie szpikulce
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Fryzury i zarosty

Post autor: Sergiusz »

Fiber od reuzela (granatowa pucha) który kupiłem 4 strony temu super jest
ps Groszku troche długie to jakie są wg Ciebie?
ODPOWIEDZ