Formuła 1 / motorsport

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

2022 Formula 1 World Champion

Verstappen
21
47%
Hamilton
4
9%
Leclerc
14
31%
Perez
1
2%
Russell
1
2%
Sainz
1
2%
?
3
7%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: MoTyW »

I ja to szanuję.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Co się dzieje na tych treningach? :dunno: Verstappen na ostatnim zakręcie obraca się i rozpierdala dupą o bandę, kilka minut później Bottas w siódmym wpada w poślizg, odprostowuje i wyrzuca go przodem w bandę niszcząc całe przednie zawieszenie.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: FLoo »

Słabo nagumowany tor
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Do kompletu prawie dołączył Seb, w tym samym zakręcie co Max ale udało się zatrzymać przed bandą.
Spoiler
Nagrana kolizja Maxa:


a tu Bottasa;



jest i Vettel;

It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

był duży problem z wiatrem podczas treningów
te obroty są głównie konsekwencją tego
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: MoTyW »

JEST! Pojawiły się streamy z D1GP, których kiedyś nie było.


A dziś od 1:30 naszego czasu runda druga! I dziś jeszcze Drift Masters w Płocku... Obrodziło w chuj.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Było blisko



e: Lewis cofnięty o 3 pozycje
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: LeeSu »

SZARLS LEKLERK USIONDZ MI NA TWARZY
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »



:bag:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

:lol:
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

:lol: :bowdown:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: genocidegeneral »

bez kary (nie fejk)
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: instinkt »

:bowdown:
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Wielkie 2115 dla nich :bowdown: :bowdown: :bowdown:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: LeeSu »

props
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Sined »


Lando is a pretty badass
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: Deyker »

Pytanie do osób ogarniętych w temacie. Czy Kubica jest rzeczywiście tyle gorszy od Russella czy jednak jego auto z jakiś przyczyn jest gorsze? Z tego co czytałem Kubica traci względem Russella bardzo dużo na prostych, jak to możliwe skoro mają te same auto? Czy może Kubica jakoś wcześniej hamuje czy ocb?
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: #23 »

Nie da się powiedzieć, że problem leży tylko w kierowcy. To znaczy można ale wtedy to słabo świadczy o osobie która to mówi. Problem jest bardzo złożony i to, że Robert nie jeździł kilka lat w F1 może mieć jakiś negatywny wpływ i być dodatkową cegiełką, no bo w końcu to nie WRC, ściganie to trochę inna bajka, a sama formuła zmieniła się przez te kilka lat, jednak ten wpływ nie jest aż tak duży aby między nim, a kolegą z zespołu była tak duża różnica. Trzeba wyraźnie zaznaczyć że różnica między dwoma kierowcami nie wynika tylko ze względu na to, że jeden jest gorszy, a drugi lepszy. Russell to niewątpliwe utalentowany kierowca, sam Robert mówił, że Anglikowi wystarczy dać dobry bolid i będzie robił świetną robotę za kółkiem.

Williams jest zespołem który ewidentnie jest źle zorganizowany i moim (i nie tylko moim) zdaniem tu leży problem. Szereg źle podjętych decyzji doprowadziło jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii do tego, że ich kierowcy regularnie prawie co wyścig zamykają stawkę, a w kwalifikacjach robią najgorsze czasy.
Głosy o tym, że jeden kierowca jest faworyzowany to mocna przesada. Po co mieliby to robić - zamykają stawkę i zazwyczaj nie mogą nawet nawiązać walki, a jeśli już to najczęściej między sobą XD, to nie ma sensu w takim przypadku.
Bolidy prawdopodobnie są różne tylko z tego powodu, że obecnie ten zespół nie jest w stanie przygotować dwóch identycznych, a jeszcze mają opóźnienia przez które ewentualne wyłapanie błędów w gorszym bolidzie jest ciężkie. Kolejnym tematem są poprawki - nie duże ale są i dostaje je GR bo to on ma wyższe miejsce niż RK w wyścigach.
Kolejnym problemem jest to, że Williams nawet podczas wyścigu potrafi zajebać organizacyjnie. Kiedy RK w GP Monako jechał chyba na 15 czy 16 miejscu i był przed GR, a wjechał na tor SC to zespół powinien ściągnąć Kubicę do boksów na zmianę opon - nie zrobili tego XD, a GR chwilę później pytając się czy zjeżdżać, to inżynier nie wiedział i Anglik trochę wymusił na nich ten zjazd :lol: .
Podobnie było nawet w ostatnim wyścigu gdzie dla RK założyli zbyt optymistyczną strategię i dużo nie brakowało i zdublowałby go kierowca Haasa będący pozycję wyżej :bag:

Bolid RK to jest jeżdżąca niespodzianka, sam Robert mówił, że jednego dnia na ustawieniach X jest ok, jest feeling, a drugiego przy podobnych warunkach i tych samych ustawieniach X potrafi być nie przewidywalny, takie coś jest niedopuszczalne nawet w cywilnych samochodach, a my mówimy o bolidach które potrafią jechać sporo ponad 300km/h, pojawia się też czasem problem z hamowaniem i potrafi ściągać na jedną stronę. Nie ma odpowiedniego docisku przez co opony się szybciej zużywają i nie może w pełni wykorzystać swojej techniki z jakiej korzysta jako kierowca wyścigowy - Robert później hamuje niż jego kolega z zespołu i też szybciej dodaje gazu, widać to np. na onboardzie z kwali z Kanady. Gdy opony szybciej się zużywają to albo się ślizga co chwilę albo musi jechać o wiele wolniej niż reszta. Po ostatnim GP mówił, że nawet gdy wyjdzie szybciej z zakrętu to na końcu prostej i tak jest wolniejszy niż GR :dunno:

PS co ciekawe kierowca zamykający stawkę, a pit stopy z jego udziałem są najszybszymi w sezonie XD
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1423
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: ffeee »

#23 pisze: 03 lip 2019, 13:45 a GR chwilę później pytając się czy zjeżdżać, to inżynier nie wiedział i Anglik trochę wymusił na nich ten zjazd
Nawet nie trochę bo prawie się zatrzymał przed zjazdem na pita xD
Zresztą, część czasu na 100% jest wynikiem różnicy między nimi. Mimo całej sympatii do Robercika, nie ścigał się bardzo długo a George wchodzi do F1 cały na biało, jako mistrz F2 objeżdżając takich typków jak Albon albo Norris i który przez wielu jest nazywany najszybszym rookie w tym roku.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Formuła 1 / motorsport

Post autor: gogi »

#23 pisze: 03 lip 2019, 13:45Głosy o tym, że jeden kierowca jest faworyzowany to mocna przesada. Po co mieliby to robić - zamykają stawkę i zazwyczaj nie mogą nawet nawiązać walki, a jeśli już to najczęściej między sobą XD, to nie ma sensu w takim przypadku.
ależ oczywiście, że ma sens

jak by to wyglądało, gdyby kaleka po ośmiu latach poza F1 byłby szybszy od nowej nadziei brytyjskich wyścigów, potencjalnego następcy Hamiltona?

takie coś potrafiłoby totalnie spaprać karierę (do głowy przychodzi mi stary Verstappen, który w pierwszym teście w F1 spisał się tak fenomenalnie że chcieli go wszyscy poza Ferrari i Williamsem, na sezon 1994 trafił do Benettona, ale tam dostał auto gorsze od Schumachera i nigdy potem nawet się nie otarł o czołowy zespół)
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
ODPOWIEDZ