Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: mql »

Dzisiaj Magiera podał polską kadrę na zblizający się turniej, do masy ekstraklasowo-pierwszoligowej dołączono paru chłopaków z juniorskich ekip z zagranicy, w ogromnej mierze sa dla mnie zagadką, poza Boguszem, który naprawdę fajnie się pokazywał w Ruchu, a którego akcje w Leeds stoją podobno całkiem nieźle jak na polaka urodzonego w 2001 roku. Mamy niezłego bramkarza, spoko stoperów (Walukiewicz x Sobociński), ale chyba problem z jakością z przodu - Benedyczak w Pogoni nie gra, a Steczyk grywa na co dzień w niemieckiej IV lidze. Kojarzycie kogoś z tych asów z Niemiec/Niemczyckiego/Zalewskiego?

Bramkarze: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Karol Niemczycki (NAC Breda, Holandia).
Obrońcy: Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli, Niemcy), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Maik Nawrocki (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Serafin Szota (Odra Opole), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
Pomocnicy: Mateusz Bogusz (Leeds United FC, Anglia), David Kopacz (VfB Stuttgart 1893, Niemcy), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Michał Skóraś (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy), Marcel Zylla (FC Bayern München, Niemcy).
Napastnicy: Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Dominik Steczyk (1.FC Nürnberg VfL, Niemcy)

rozumiem, że każdy użytkownik slgwk kupił choćby jeden bilet za złotych 10 i zaciera ręce na samą myśl o spektaklach jakie stworzą, nwm, Francja z Mali - bo ja tak
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: jabolsdz »

ja się wybieram na mecz otwarcia, fajny stadion, to atmosfera powinna być OK, natomiast sportowo to nie mam pojęcia na co liczyć, nie za bardzo śledzę te kadry juniorskie, byłem już w ŁDZ na meczu z Włochami (to chyba był jeden z pierwszych meczów Magiery), no i niestety, wyglądaliśmy tragicznie na tle takiego rywala, nie było niczego.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: potter »

Majecki, Gryszkiewicz, Walukiewicz, Slisz czy Makowski w Ekstraklasie wyglądają dość solidnie, ale generalnie ta kadra i ten trener nie przekonuje mnie. Trzy mecze i po wszystkim chyba. Obym się mylił, ale jednak ta ekipa Michniewicza jest dużo mocniejsza, ale zaś ma też mocniejszych rywali w tym Euro.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: FLoo »

Ja polska - thaiti, chyba 1/8 i finał
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Sidd »

Ja już nie pamiętam. Na pewno mecz Francji, Włoch i 1/4 czy tam 1/8
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: zimsky »

Zorientowałem się ze mam bilet na mecz z kolumbia na sektor A10 i bardzo mi to nie pasuje gdyż znajduje się on daleko od młyna. Gdy ktoś miał bilet do sprzedania lub zamiany na korzystniejszy sektor (Cały D lub narożniki przy nim A1, A2, A3, C9, C10, C11) to pls.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Sidd »

Dzisiaj startujemy, jakie typy, jakie przewidywania?
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: zimsky »

Będzie browar na stadionie? Nie widzę w sponsorach żadnego producenta piwa :(
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Pteh »

Organizacyjnie trochę siara, bo np. wiem, że mieszkańcom przy Niciarnianej tak średnio na rękę jest zabranie parkingu na cały okres mistrzostw. Tak samo jak zamykanie pasa na Piłsudskiego od, kurwa, 7:30 rano, bo przecież tłum kibiców tam na pewno tylko czeka, żeby się pojawić o tej godzinie. Dziś nie było, UWAGA, nikogo, a korki przez to zwężenie w chuj, że tak powiem.

Ja wbijam na mecz z zawsze groźnym Tahiti i liczę na kapitalne, wyrównane widowisko.
Z naszej kadry kojarzę jednego typa - bramkarza Legii.

Jacy kozacy w innych reprezentacjach wg. Ślizgawki? Kto będzie crackiem? Kogo warto obserwować?
ksiazenieporzadek

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja nie znam się w ogóle, ale podrzucę link do artykułu na stronie fifa https://www.fifa.com/u20worldcup/news/t ... oland-2019
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Sidd »

Strona mojego miasta wrzuca krótkie opisy drużyn grających w Bydzi
Włochy
Spoiler
Włochy 🇮🇹
Co prawda w składzie Włoch zabraknie największych gwiazd – Moise Keana i Nicolo Zaniolo, ale to wcale nie oznacza, że zespół z Półwyspu Apenińskiego nie będzie liczył się w walce o medale. W składzie Italii są piłkarze, którzy mogą zapewnić sukces. Do tej grupy przede wszystkim zaliczyć trzeba Lukę Pellegriniego (Cagliari), Davide Frattesiego (Ascoli), Davide Bettellę (Pescara), Andreę Pinamontiego (Frosinone) oraz napastnika Christiana Capone (Pescara).
Włochów na stadionie Zawiszy zobaczymy w niedzielę 26.05, gdzie ich rywalem będzie Ekwador oraz 29 mają w pojedynku z Japonią.
Arabia S.
Spoiler
Arabia Saudyjska 🇸🇦

Najbardziej „tajemniczy” zespół spośród wszystkich, które zagrają w Bydgoszczy. Wszyscy znajdujący się kadrze piłkarze na co dzień grają w lidze w Arabii Saudyjskiej. Chyba najlepiej spośród nich zapowiada się Turki Al-Ammar, którego świetna gra w mistrzostwach Azji do lat 19 sprawiła, że jego zespół zagra na mundialu w naszym kraju. Arabia Saudyjska w Bydgoszczy zagra na zakończenie rywalizacji grupowej. 31 maja na Zawiszy drużyna zmierzy się z Panamą.
Mali
Spoiler
Mali 🇲🇱

Tegoroczny mistrz Afryki do lat 20. Reprezentacja Mali może sprawić dużą niespodziankę. Największym atutem drużyny prowadzonej trenera Mamoutou Kane jest formacja ofensywna. Będący graczem Red Bull Salzburg Sekou Koita ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Mali. Lassana N’Diaye reprezentuje barwy CSKA Moskwa. Obaj piłkarze w przyszłości mają stanowić o sile seniorskiej kadry. W składzie drużyny jest też jeszcze kilku innych piłkarzy grających na co dzień w Europie.
W Bydgoszczy ekipę Mali w sobotę (25.05) w pojedynku z Panamą.
Panama
Spoiler
Panama 🇵🇦

Ten zespół bydgoscy kibice zobaczą w akcji aż trzykrotnie. Panamczycy zmierzą się z Mali (25.05), Francją (28.05) i Arabią Saudyjską (31.05). Trener Jorge Dely Valdes do dyspozycji będzie miał przede wszystkim piłkarzy z rodzimej lidze. Na kogo warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na Eduardo Guerrero, który w barwach Maccabi Tel Awiw grał w UEFA Youth League. Swoich sił w amerykańskiej MLS powoli próbują też Ernesto Walker, Carlos Harvey (obaj Los Angeles Galaxy), Guillermo Benitez (Atlanta United) i Jesus West (Toronto FC).
Japonia
Spoiler
Japonia 🇯🇵

Kibice powinni zwrócić uwagę na uznawanego na wielki talent japońskiego futbolu Juna Nishikawę. Urodzony w 2002 roku (17 lat) piłkarz obecnie reprezentuje barwy Cerezo Osaka, ale podczas turnieju w Polsce zapewne obserwowany będzie przez skautów klubów europejskich. Zapewne nie tylko on. W kadrze Japonii jest kilku obiecujących zawodników. Wszyscy występując w rodzimej lidze. Po mundialu to się może jednak zmienić. Japonia w Bydgoszczy zagra dwa razy – z Ekwadorem (23.05) i Włochami (29.05)
Francja
Spoiler
Francja 🇫🇷

Trójkolorowi do Polski przyjadą w bardzo silnym składzie. Gwiazdą drużyny jest bramkarz Fiorentiny Alban Lafont, który wartość już dziś wyceniana jest na 18 mln euro. Warto zwrócić uwagę na Moussę Diaby’ego, który próbuje przebić się do podstawowego składu Paris Saint Germain oraz przede wszystkim na pomocnika Lille Boubakarę Soumarego uważanego za następcę Paula Pogby. Piłkarzem poważnie interesuje się finalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur. Warto zwrócić też uwagę na trójkę graczy występujących na co dzień w Bundeslidze. Są nimi: Dan-Axel Zagadou (Dorussia Dortmund), Mickael Cuisance (Borussia Moenchengladbach) i Evan N’Dicka (Eintracht Frankfurt). Francuzów w Bydgoszczy zobaczymy we wtorek (28.05) w meczu z Panamą.
Ekwador
Spoiler
Ekwador 🇨🇴
Aktualny mistrz Ameryki Południowej do lat 20. W drużynie jest trzech piłkarzy, którzy trafili już do Europy. Obrońca Diego Palacios na co dzień reprezentuje barwy holenderskiego Willem II Tilburg. Napastnicy Gonzalo Plata i Stiven Plaza bronią barw Sportingu Lizbona i Realu Valladolid. Kibice powinni zwrócić też uwagę na króla strzelców Mistrzostw Ameryki Południowej U20 - Leonardo Campanę. Zespół Ekwadoru na stadionie Zawiszy rozegra dwa spotkania. Na inaugurację podopieczni Jorge Celico zamierzą się z Japonią (23.05), a potem czeka ich trudniejsze zadanie. Rywalem Ekwadoru będą Włosi (26.05).
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: WHITE »

Nie mam pojęcia czemu uważa się Senegal za faworyta w meczu z nami jak większość zawodników gra w Afryce
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Mutley »

kurs 1.01 na Senegal w meczu z Tahiti :lol:
happiness only real when shared
Malizna
Posty: 166
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:00

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: Malizna »

WHITE pisze:Nie mam pojęcia czemu uważa się Senegal za faworyta w meczu z nami jak większość zawodników gra w Afryce
Jest paru gości z Francji(Niane strzelił 10 goli w barwach Metz grającym w Ligue2), jeden z akademii City. W 2015 zajęli 4 miejsce, w 2017 1/8 po porażce z silnym Meksykiem, też większość składu to byli goście grający w Senegalu lub innych krajach Afrykańskich. Poza tym odkąd pamiętam, to drużyny afrykańskie w tych kategoriach wiekowych były dość silne.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: WHITE »

dzięki za rozjaśnienie, mimo wszystko liczę że uda się co najmniej zremisować
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: instinkt »

czy drużyny wychodzące z miejsc 3 będą rozlosowywane do par? czy jak to będzie
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: FLoo »

mam 3 bilety na polska thaiti: cena co łaska
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: zimsky »

Kupie bilet na finał!!!
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: WHITE »

@instinct nie są losowane, pary będą dobierane w zależności od tego z jakich grup wyjdą po 3 drużyny
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce (2019)

Post autor: jabolsdz »

no to wyszliśmy z grupy, nie grając nic. poziom kadry jest naprawdę przerażający, chłopaki nie potrafią rozegrać akcji na 3- 4 dokładne podania. na żywo akurat oglądałem nasz najsłabszy mecz z Kolumbią (na stadionie atmosferka naprawdę fajna, zwłaszcza jak na kadrę, w dodatku młodzieżową, więc cieszę się, że ŁDZ i stadion Widzewa też przeniknął do świadomości kibiców na całym świecie) i aż bolało. ciekaw jestem czy kadra Michniewicza pokaże się z nieco lepszej strony, znając jego system i podejście to pewnie typowe murowanko, plus wiadomo z kim gramy w grupie.

jednym słowem -- nie ma nadziei dla polskiego futbolu.
ODPOWIEDZ