Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
tacocabana
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2019, 8:36

Re: Ekstraklasa

Post autor: tacocabana »

Płock jaka wspinaczka z samego dołu tabeli na pierwsze miejsce :bowdown: ta liga to zart
:joint:
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Kurwa, tej Wisły Płock na liderze nie potrafię zrozumieć, przeciez poza Furmanem oni mają moze pół piłkarza (Ricardinho w dobry dzień). A sam Furman luźniutko najlepszy pilkarz w lidze na ten moment - nawet nie potrafię znaleźć kontrkandydata.

Propsy dla pana Smutnego Waldemara, który drużyną pozbawioną najlepszego ligowego duetu stoperów i najlepszego ogólnie gracza w lidze znowu się trzyma w czubie tabeli. Jorge Felix >>> Joao Felix
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

O 12 losowanie pucharu, liczę, że Legia dostanie Lecha lub Lechię (malo ciekawych przeciwników w lidze do konca roku), a dwójka Stal Stalową Wola (byle zeby był latwy rywal, niech zajdą jak najdalej). A najwazniejsze zeby terminy ustawili sensowniej niz ostatnio, bo wracajac z dwojki spoznilem sie na pierwszą polowe jedynki
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
kocur
Posty: 1066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: kocur »

Rozumiem, że dwójka może na jedynkę dopiero w finale trafić?
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Ekstraklasa

Post autor: FLoo »

Chyba już teraz
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

W kazdej rundzie moze. Wolalbym poczekac z takim meczem, chociaz od 1/8 Polszmat pokazuje wszystko więc byloby to niewatpliwie wyzwanie pokazac taki mecz :cool:

Liga 18-zespolowa - jestem na tak. Po prostu zeby grac mecz i rewanz, podzial punktow to gowno, a te dodatkowe rundy tez jakoś meczace. 16 zespolow i 30 kolejek nie wchodzi w grę bo w calej Europie gra sie ponad 30. Licencje nie sa zadnym problemem, bo wymogi mozna zawsze zmienic, zreszta powinno sie wywalic wymog liczby miejsc na stadionie.
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Ekstraklasa

Post autor: Sidd »

Pary 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski:

Stal Stalowa Wola - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
GKS Tychy - Łódzki KS
Cracovia - Raków Częstochowa
Legia II Warszawa - Piast Gliwice
Błękitni Stargard - Stal Mielec
Górnik Łęczna - Legia Warszawa
Miedź Legnica - Stomil Olsztyn
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Ekstraklasa

Post autor: wst »

WHITE pisze: 05 lis 2019, 11:21 Liga 18-zespolowa - jestem na tak. Po prostu zeby grac mecz i rewanz, podzial punktow to gowno, a te dodatkowe rundy tez jakoś meczace. 16 zespolow i 30 kolejek nie wchodzi w grę bo w calej Europie gra sie ponad 30. Licencje nie sa zadnym problemem, bo wymogi mozna zawsze zmienic, zreszta powinno sie wywalic wymog liczby miejsc na stadionie.
MM MM taki mecz Stomil-Radomiak w poniedziałek o 17:30, coś wspaniałego.
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Mmm lepiej czwarty raz w sezonie oglądać Lech - Legia. Zmniejszenie liczby drużyn poziomu nie podniesie. Ja tam jestem za zwiększeniem ligi do 18 zespołów. Miejsca 1-3 puchary, miejsca 16-18 spadek. Wolałbym sobie raz w rundzie obejrzeć Stomil z Radomiakiem niż kolejny raz "polski klasyk" jak każdy z tych meczów i tak jest na gównianym poziomie.I zgadzam się z użytkownikiem WHITE co do wymogów liczby miejsc na stadionie... ta liga jest tak chujowa, że nie potrzebujemy wszędzie nowoczesnych stadionów. Paranoją jest to, że Raków gra w Bełchatowie, podczas gdy jak pokonywali Lech czy Legie w Pucharze Polski to mogli jakoś grać u siebie i Polsat dał radę przeprowadzić transmisję. Liga tragiczna opakowana w złoty papierek przez canal+. Teraz awansuje jakaś Olimpia Grudziądz i co mają grać w Bydgoszczy, bo nie mają super stadionu? Przecież nie potrzebują. Zauważcie, że kiedyś na jakiś pojedynek czekało się pół roku, a teraz w ciągu pół roku możesz zagrać z jednym rywalem trzy razy (puchar, runda wiosenna, runda mistrzowska/spadkowa) co doprowadza do zmniejszenia frekwencji.
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Ekstraklasa

Post autor: wst »

Oczywiście, że lepiej 4 razy oglądać Lech-Legia niż Stomil-Radomiak, nie wiem jak można w to wątpić.
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Ekstraklasa

Post autor: rakieta_rakieta »

MalinowyJogurt pisze: 05 lis 2019, 21:45 . ta liga jest tak chujowa, że nie potrzebujemy wszędzie nowoczesnych stadionów. P
Dokładnie tak właśnie. Czeska liga wpierdala polską jakościa a graja na gorszych boiskach niż polska pierwsza liga.
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

wst pisze: 06 lis 2019, 10:44 Oczywiście, że lepiej 4 razy oglądać Lech-Legia niż Stomil-Radomiak, nie wiem jak można w to wątpić.
sprzed telewizora może tak, z trybun to się przejada i nawet nie ma o czym dyskutować
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ekstraklasa

Post autor: WHITE »

Poziom czołówki jest śmieszny o ile można mówić o jakiejś czołówce obecnie, sportowo żaden przeciwnik nie jest w stanie mnie zelektryzować. Dlatego wolę poświęcić jeden mecz z Lechem, czy Lechią na nawet Chojniczankę.

Nie zmienia dużo pod względem atrakcyjności obecność w lidze klubu z prowincji zamiast słabego Widzewa, czy Wisły. Kibicowsko to jeszcze, ale jak na poziom sportowy to i tak mamy fajną frekwencję, za to przed TV bieda i słaby klub z marką niewiele pomoże. Co innego gdyby mieć do wyboru silną Wisłę vs. silny Bruk-Bet, byłaby już różnica.
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

wst pisze: 06 lis 2019, 10:44 Oczywiście, że lepiej 4 razy oglądać Lech-Legia niż Stomil-Radomiak, nie wiem jak można w to wątpić.
Z perspektywy osoby, która jest na każdym meczu swojej drużyny i na większości wyjazdów to jednak ciekawiej jest obejrzeć spotkanie z przeciwnikiem, z którym grasz raz na pół roku a nie trzy razy
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Ekstraklasa

Post autor: wst »

Nie, zdecydowanie wolę obejrzeć więcej razy Legię niż drużynę z 1 ligi.
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

wst pisze: 06 lis 2019, 22:49 Nie, zdecydowanie wolę obejrzeć więcej razy Legię niż drużynę z 1 ligi.
xDD

Ja OD LAT jestem za 18 zespołową ekstraklasą. Obecny podział nie jest w pełni sprawiedliwy (plus, że już nie tną punktów). Podnoszenie jakości ligi jest zablokowane przez brak woli utrzymania dobrych zawodników przez kluby (okazja na trochę grosza - transfer) i jak ktoś patrzy na reformy pod tym kątem to naiwniak. Sportowo nie ma żadnej różnicy czy idę na mecz z Legią czy Stalą Mielec. Jak ktoś chodzi na mecze domowe i wyjazdowe to raczej jest podobnego zdania, że różnorodność to plus. W TV wszystko da się jakoś opakować. Również jestem zdania (choć mam w tym interes), że wymogi dot. stadionów są zbyt wygórowane. Myślę, że większe emocje będą w lidze, z której zlatują 3, 4 drużyny i tyle samo ma szans na awans z zaplecza. Wtedy mamy nawet 22-25 klubów grających "o coś" - dać im obowiązek stworzenia warunków szkoleniowych i akademii a nie budowania dużych stadionów to krok w kierunku ewentualnego zwiększenia jakości.

Losowanie super, można spędzić kilka dni w Krakowie - 2 mecze z Cracovią w tym samym tyg ; ]
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: Ekstraklasa

Post autor: vego »

Abstrahując od tego, że kluby na to nie pójdą:

Liga powinna liczyć 12 zespołów. Więcej pieniędzy z podziału praw telewizyjnych na jeden klub. Robi się wówczas jakaś tam elita piłkarzy, będzie ich mniej o około 120, a jak się na niektórych patrzy, to widać, że z ekstraklasą jako taką nie mają wiele wspólnego. Pamiętajcie, że jak chcecie poszerzyć ligę do 18, to musicie dołożyć 50 kolejnych piłkarzy w typie Kolewa, Bogusza, Pacindy itd itd
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Ekstraklasa

Post autor: wst »

kalahar pisze:
wst pisze: 06 lis 2019, 22:49 Nie, zdecydowanie wolę obejrzeć więcej razy Legię niż drużynę z 1 ligi.
xDD

Ja OD LAT jestem za 18 zespołową ekstraklasą. Obecny podział nie jest w pełni sprawiedliwy (plus, że już nie tną punktów). Podnoszenie jakości ligi jest zablokowane przez brak woli utrzymania dobrych zawodników przez kluby (okazja na trochę grosza - transfer) i jak ktoś patrzy na reformy pod tym kątem to naiwniak. Sportowo nie ma żadnej różnicy czy idę na mecz z Legią czy Stalą Mielec. Jak ktoś chodzi na mecze domowe i wyjazdowe to raczej jest podobnego zdania, że różnorodność to plus. W TV wszystko da się jakoś opakować. Również jestem zdania (choć mam w tym interes), że wymogi dot. stadionów są zbyt wygórowane. Myślę, że większe emocje będą w lidze, z której zlatują 3, 4 drużyny i tyle samo ma szans na awans z zaplecza. Wtedy mamy nawet 22-25 klubów grających "o coś" - dać im obowiązek stworzenia warunków szkoleniowych i akademii a nie budowania dużych stadionów to krok w kierunku ewentualnego zwiększenia jakości.

Losowanie super, można spędzić kilka dni w Krakowie - 2 mecze z Cracovią w tym samym tyg ; ]
No widzisz ja chodzę na mecze od 10 lat i nie mam "podobnego zdania", kluby bez stabilności finansowej i infrastruktury wyjebać z ekstraklasy i zmniejszyć ją do 12 zespołów.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Ekstraklasa

Post autor: Whtn »

na tak duży kraj (w porównaniu do czech czy chorwacji np) 12 drużyn w najwyższej lidze zabiłoby potencjał połowy kraju, już teraz są w kraju miejsca w których nie ma piłki na dobrym poziomie
zaraz jakiś ekspert powie hurr durr wole 4 drużyny na poziomie i niech napierdalają 30 kolejek między sobą!!!! no spoko, ale mniejsza ilość drużyn spowoduje tylko odpływ kibiców, w przyszłości pewnie i mniejszą ilość dzieciaków chcących trenować gałe bo najbliższy klub eklapowy jest za daleko, a w b klasie nie chce im się trenować, poza tym tak jak koledzy już wyżej powiedzieli, oczy mi się roztapiają na samą myśl o lech - legia 3/4 raz w sezonie
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Popieram użytkownika [mention]Whtn[/mention] jak na tak duży kraj to liga powinna mieć 18 zespołów gdzie 3 spadają a 4 gra baraż z pierwszoligowcem. Te 12 zespołów to tylko tak fajnie brzmi, ta liga jest słaba, tabela jest cholernie płaska, jaka jest różnica między zespołem z miejsca 10, który mógłby grać w tej mniejszej ekstraklasie a zespołem z 13 miejsca, który już by grać nie mógł? A no żadna. Większość kadr jest na podobnym poziomie, zmniejszając ligę nagle nie wyczaruje się tutaj nowych Neymarów czy Messich. U nas w Szczecinie na trybunach po wylosowaniu w PP Stali Rzeszów a potem Stali Mielec była wielka radocha, że w końcu mecz z jakimś innym zespołem. Ludzie już oglądają 3-4 razy w roku spotkania tych samych drużyn i z każdym kolejnym meczem samych zainteresowanych jest coraz mniej.Z tą infrastrukturą też paranoja, kluby z pierwszej ligi mają w końcu szanse na awans, bo piłkarsko wyglądają lepiej od przeciwników i potem nie mogą grać u siebie, bo nie mają super nowoczesnego stadionu... bo pewnie w miastach typu Grudziądz, Radom, Sosnowiec szczytem marzeń ludzi jest wywalenie pieniędzy na stadion dla klubu, który dopiero co wchodzi ligę wyżej. My nie jesteśmy jakąś Bundesligą żeby mieć takie wymogi. Niech kluby szkolą młodzież, budują akademie, ale nie popadajmy w jakąś paranoje, że nasze stadiony i transmisje mają wyglądać jak spotkania z Premier League.
ODPOWIEDZ