Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ekstraklasa

Post autor: kapec »

W tej polskiej lidze tak się pojebało że nawet Piast zapomniał o tym że ma zakończyć passę i przejebać mistrza. A musiał, bo to ekstraklasa :/
Zestawiając ostatnie wyniki Legii z apelem Mioduskiego można się nieźle uśmiać
Spoiler
Obrazek
Potencjalni kandydaci w pucharach. Runda pierwsza, aż strach pomyśleć co mogłoby być dalej :lol:
Spoiler
Obrazek
No i może nie do końca w temacie, ale chciałbym pogratulować Katowicom spektakularnego spierdolenia się do 2 ligi. Stracić bramkę strzeloną przez bramkarza w 97 minucie (która nic Bytovi nie dała) to jest coś :)
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 406
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Ekstraklasa

Post autor: wojtas »

Trenerem roku Stolarczyk, bez niego Wisła nie miałaby drużyny gdzieś w Listopadzie
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1218
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Ekstraklasa

Post autor: gambler »

ja mam satysfakcję z przejebania Legii.

Mierzi mnie ropierdol panujący w topowym polskim klubie przy bijącej stamtąd arogancji. Piękna końcówka - chujnia, ale widzimy się na starówce, obronimy to mistrzostwo z Jędzą (chociaż zgadzam się z argumentacją sędziego o ręce), i tak Legia mistrzem Polski, inni się podłożą, ema, cztery ostatnie spotkania bez zwycięstwa. Nawet dzisiaj jak trzeba zrobić swoje, to dopiero w ostatnich sekundach ratowany remis.

Modelowy przykład jak nie zarządzać klubem piłkarskim o takim potencjale (Lech to samo). Liść na odmułkę przy sezonie bez trofeów nic nie da i dalej będzie to samo. Luźno typuje, że Legia nie wróci do Champions z Mioduskim za sterami.

Piast ostatnie dwa mecze galareta i bardzo zachowawczo, ale zespołowością i konsekwencją pracy zasłużyli. :bowdown: dla nich za bilans grupy mistrzowskiej 6-1-0

Szkoda że jesteśmy i nadal będziemy hobby ligą, która co jakiś czas wyda kogoś na zachód, a na co dzień dostarcza kontentu w kreowaniu absurdów, żeby na koniec zarobić błyskawicznego klapsa w zderzeniu z jakąkolwiek rywalizacją w Europie.


Props za pracę wykonaną przez Waldka, Probierza, Stolarczyka i Stokowca. Z sezonu zapamiętam uratowanie Wisły, z którego bardzo się cieszę (Vanna Ly :lol: ) i odstrzelanie trenerów.
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ekstraklasa

Post autor: Piters »

Pizda ogólnie jak ostatnio w Stanie Futbolu był Prezes Lecha i powiedział, że nie stawiają przed trenerem celu jak puchary czy wygranie ligi, a Kowal do niego "Przypominam, że jesteście Lechem Poznań". Strasznie mnie rozbawiło to

Ale Mioduski jest i tak 5x gorszy
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

Piastowi oczywiście należą się gratulacje, szczególnie wiosną to była świetna drużyna, zdecydowanie najlepsza w Polsce i to wszystko za sprawą wyśmiewanego wcześniej Fornalika, chociaż obawiam się, że nie przekują tego mistrzostwa w coś większego. osobny props dla Probierza i Runjaicia i szczególnie w Cracovii upatrywałbym potentata do top3 w następnym sezonie.

co do Legii:
ciężko rozkminiać Mioduskiego - z jednej strony, on sam bardzo chciał być nowym Leśnodorskim z lepszą prezencją, z drugiej to jednak objął funkcję prezesa kilka chwil po tym, jak klub święcił największe sukcesy od bardzo dawna i siłą rzeczy jest przyrównywany w skali 1:1 do poprzednika, mimo, że Legia jest teraz kilka kroków do tyłu względem tego, co zastał, chociaż oczywiście jest to w dużej mierze jego wina. niestety, światełka w tunelu nie widać, bo otoczył się strasznie niekompetentnymi ludźmi (dział scoutingu to kpina, wyśmiewało się w Warszawie miami scouts, a z perspektywy czasu to oni na spółkę z trenerami robili doskonałą robotę; teraz nie ma ani dyrektora sportowego ani trenera ze znajomościami i transfery są jakie są; Heusler któremu stworzono stanowisko pod publiczkę pełni podobną funkcję w kilku innych klubach i tylko przytakuje), podpisał na dłużej trenera, który nie powinien objąć tego stanowiska w tym momencie, a na dodatek około klubowe media regularnie prowadzą wojenki ze wszystkimi, którzy kosztem odsunięcia "zasłużonych" piłkarzy próbują zbudować drużynę po swojemu (jechano z Jozakiem, jechano z Klafuriciem i jechano z Sa Pinto, natomiast o Vukoviciu się milczy, co wcale nie sprzyja zarządowi w podejmowaniu decyzji).
kwestia Vukovicia jest o tyle przykra, bo to jest kopiuj/wklej Lech z Djurdjeviciem. tu presja jest zbyt duża, żeby początkujący trener mógł się uczyć na żywym organizmie, a patrząc na tę kadencję Aco widać jak na dłoni, że on się musi otrzaskać. masa nielogicznych decyzji, niekonsekwencja, jakieś absurdalne konflikty z piłkarzami (szczególnie z Portugalczykami i to jak potraktował Cafu, Medeirosa czy wczoraj po meczu Carlitosa to materiał na obronę pracy na egzaminie licencyjnym), kolesiostwo i na koniec konferencja prasowa, którą sam przekreślił własne umiejętności trenerskie (a o sposobie jej przeprowadzenia to nie będę pisać, po prostu żenada). i najgorsze jest to, że tak naprawdę trudno go winić - on po prostu ma braki i został posadzony na wysokiego konia, z którego spadł dokładnie tak jak Djuka w Lechu.
prawda jest też taka, że ostatnie sukcesy po prostu zaprzepaściliśmy i zamiast odskoczyć lidze (bo był na to potencjał po tej Lidze Mistrzów, kwestia mądrego rozporządzenia tym sukcesem), to w tej chwili musimy ją gonić, bo bałagan jest i organizacyjnie, i sportowo. najbliższe kilka tygodni powinno rozstrzygnąć przynajmniej część kwestii, ale jeśli pogłoski o budżecie na nadchodzący sezon są prawdziwe, to można spodziewać się okresu przejściowego z Vuko i Mioduskim u steru.

taka jest moja prawda futbolu
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
darmody
Posty: 280
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Ekstraklasa

Post autor: darmody »

Jakie przewidywania na ten sezon? Imo mistrzem zostanie Legia, na podium Lechia i Jaga. Po sezonie z Ekstraklasą pożegnają się ŁKS, Górnik i w końcu Korona. Królem strzelców będzie pan Carlitos Lopez
Awatar użytkownika
juwen
Posty: 656
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33

Re: Ekstraklasa

Post autor: juwen »

ŁKS górna ósemka wierzę, Legia sezon jak co roku czyli mocno chimerycznie ale pewnie zgarną tytuł, w pucharach Piast, Lechia i Cracovia. Do spadku Korona i Raków.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ekstraklasa

Post autor: kapec »

Juwen, w tym sezonie spadają trzy drużyny. Ja strzelam w Koronę, Arkę i WisłęP.

Raków i ŁKS skończą w środku tabeli.

Legia z Vuko nie wygra, może Lechia, może Jaga.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

spadną Arka, Korona i któryś z beniaminków, wolałbym Raków

mistrzem zupełnie nie wiem

Piast poza top5, Cracovia pewnie też
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Ekstraklasa

Post autor: BouncedDuck5106 »

Korona to już spada od 5 sezonów i jej to jakoś nie wychodzi.
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: Ekstraklasa

Post autor: kalahar »

@mql :/ :( szanowałem Cię . . .
Mistrz: Jaga, Lechia, Legia - losuj
Gruppetto: Piast, Zagłębie, Cracovia, Lech
Spadek: Wisła i Raków (problemy licencyjne itd. - Raków piłkarsko będzie 12-8, ale znając specyfikę władz miasta, wiem, że stadionu nie będzie; Wisła może wylecieć przed rozegraniem wszystkich kolejek)+ Arka/ŁKS.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Korona w to lato wszystko zrobiła za dobrze, zbyt profesjonalnie, ergo - musi jebnać.

no ja do samego Rakowa nic nie mam, nawet lubiłem ich oglądac, ale sama sytuacja ze stadionem mnie odrzuca. zdaję sobie sprawę, ze winy klubu w tym specjalnie nie ma, bo nie każdy jest Witkowskimi i moze sobie rzucić luźno miliony na budowę areny w polu kukurydzy - tym niemniej gra w Bełchatowie bez kibiców gosci to powtórka z Sandecji, no nie
Awatar użytkownika
tacocabana
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2019, 8:36

Re: Ekstraklasa

Post autor: tacocabana »

To co Arka wczoraj pokazala, szczegolnie pierwsza czesc spotkania, to nie byl poziom ekstraklasy, smiem twierdzic, ze dolnej polowy I ligi.
Zero kurwa pomyslu na gre, kazda - naprawde kazda - akcja wygladala tak samo - powolna zmiana strony, i skrzydlem do przodu, niecelna wrzuta - cofamy sie do obrony i essa powtoreczka :roll:
:joint:
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Ekstraklasa

Post autor: FLoo »

Jak coś ten mecz mozna oglądać na c+ bez przerwy przez 21h polecam
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Ekstraklasa

Post autor: zimsky »

Za co Raków dostał licencje? Za ojebanie w PP Lecha i Legie?
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Ekstraklasa

Post autor: FLoo »

Dokładnie tak
Największa pizda na forum:

Mider
druhu
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2019, 0:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: druhu »

Ojrzyński odszedł z Płocka
to nie ja obrażam ludzi na czaciku
druhu
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2019, 0:00

Re: Ekstraklasa

Post autor: druhu »

post pod postem, ale chuj

https://gazetakrakowska.pl/cracovia-wul ... 2-14319437

mój ulubiony perfmormancer
to nie ja obrażam ludzi na czaciku
Awatar użytkownika
tacocabana
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2019, 8:36

Re: Ekstraklasa

Post autor: tacocabana »

Dzisiejsza bramka Deji na powtorkach wyglada nawet lepiej niz na zywo, tutaj link
https://streamja.com/3LGA
prosze ogladac bo to kandydat do bramki sezonu, atomowe uderzenie, wielka szkoda ze wolny mu potem nie wyszsedl(zajebal tyke w slupek) no i ogolnie Arka powinna byla wygrac to spotkanie ale jest punkt, lecimy dalej
:joint:
Awatar użytkownika
darmody
Posty: 280
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Ekstraklasa

Post autor: darmody »

Radosław Sobolewski trenerem Wisły Płock, kontrakt do końca sezonu z możliwością przedłużenia o rok
ODPOWIEDZ