Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

mosznę nie raz wyjaśniał sebek kot, i jako absolutny debil w tych sprawach zawsze zastanawiałem się który ma rację :bowdown:
Awatar użytkownika
krvl
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2019, 21:48
Lokalizacja: syf, bieda, pato i dzieci w beczkach

Re: Siłownia

Post autor: krvl »

Grzymski to raczej, jak mówi on sam, prowadzi kanał dla ludzi którzy sie tym nie interesują kompletnie i chcą takiej całkiem podstawowej wiedzy
Awatar użytkownika
shelby
Posty: 66
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:41

Re: Siłownia

Post autor: shelby »

Pamiętam, że [mention]Łąsą[/mention] kiedyś wklejałeś taki helper ile człowiek powinien dźwigać w określonych ćwiczeniach proporcjonalnie do wagi swojego ciała, np: płaska - 70%wagi. Masz to może gdzieś? Przejrzałem tu te 5 stron ale nie znalazłem, może w jakimś innym temacie to było. Byłbym wdzięczny jakbyś podrzucił.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

[mention]shelby[/mention]
możliwe, że było to określenie właściwych proporcji między poszczególnymi ćwiczeniami, że np. jak dźwigasz 100 kg w przysiadzie, to dobrze jeśli na płaskiej 70 kg, stojąc 50 kg itd.

problem w tym, że nie mam tej tabelki. pamiętam tylko, że to był artykuł Christiana Thibedeau na t-nation.com.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
shelby
Posty: 66
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:41

Re: Siłownia

Post autor: shelby »

Łąsą pisze: 25 lip 2019, 8:19 możliwe, że było to określenie właściwych proporcji między poszczególnymi ćwiczeniami, że np. jak dźwigasz 100 kg w przysiadzie, to dobrze jeśli na płaskiej 70 kg, stojąc 50 kg itd.

problem w tym, że nie mam tej tabelki. pamiętam tylko, że to był artykuł Christiana Thibedeau na t-nation.com.
senk ju za trop, poszukam sobie w takim razie

edyta: znalazłem taką stronkę https://symmetricstrength.com/, nie wiem na ile dane z niej płynące są wiarygodne, ale myślę, że warto wpisać swoje maxy i sprawdzić w czym trzeba się podciągnać :D
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Siłownia

Post autor: Malloy »

Korzystał ktoś z Was kiedykolwiek z trenerów personalnych, czy wszystko na własną rękę?
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Siłownia

Post autor: oyche »

imo ogarniety trener warty kazdego hajsu, pomogl mi full

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 220
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:41

Re: Siłownia

Post autor: hanys »

Whtn pisze: 23 lip 2019, 17:52 mosznę nie raz wyjaśniał sebek kot, i jako absolutny debil w tych sprawach zawsze zastanawiałem się który ma rację :bowdown:
Tylko że Sebek jest asłuchalny i wygląda jak jakiś kurwa lump. :bag:

Najlepiej mi się słucha Bilczyńskiego chociaż teraz mocno ciśnie w "lifestyle", a z zagranicznych to Jeremy Ethier ma fajne filmiki opisujące technikę ćwiczeń i najczęstsze błędy.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

nie każdy lump jeździ nowym chargerem :lol:
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6790
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

hanys pisze: 26 lip 2019, 22:42
Whtn pisze: 23 lip 2019, 17:52 mosznę nie raz wyjaśniał sebek kot, i jako absolutny debil w tych sprawach zawsze zastanawiałem się który ma rację :bowdown:
Tylko że Sebek jest asłuchalny i wygląda jak jakiś kurwa lump. :bag:

Najlepiej mi się słucha Bilczyńskiego chociaż teraz mocno ciśnie w "lifestyle", a z zagranicznych to Jeremy Ethier ma fajne filmiki opisujące technikę ćwiczeń i najczęstsze błędy.
Dyskredytowanie goscia, tylko dlatego ze nie ma ryja jak model i zaciąga slunzakiem. XD
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Siłownia

Post autor: zimsky »

Niedawno postanowiłem zrobić krok do tylu by moc zrobić dwa do przodu i głównie to dzięki sebixowi i temu co wrzuca kfd. Naoglądałem się tego bardzo dużo i wdrożyłem mnóstwo rzeczy w swoje treningi, ponaprawiałem technikę itd. Pozbyłem się różnych bólów i dolegliwości, nauczyłem się odpowiedniej mobilizacji i aktywacji mięśni. Jadę nawet planem na średnio-zaawansowanych od Kota i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że trenowałem za słabo, mialem zbyt mało ciężkich serii. O efektach jeszcze mi ciężko mówić bo skończyłem 3 tydzień, ale sukcesywnie coś dorzucam na patyk zachowując tempo i technikę także ok.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

W jakich butach chodzicie na siłownie? Muszę sobie kupić a nie mam pomysłu.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
stanky
Posty: 286
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:15

Re: Siłownia

Post autor: stanky »

adidas powerlift
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2018
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Siłownia

Post autor: imo »

Ty no zuchu to zależy, bo inne butki do ciężarów, a inne do robienia bica nie?
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Siłownia

Post autor: Piters »

Poleci ktoś dobry szit do suplementacji magnezu? Zawsze mam z nim problemy, a ostatnio po powrocie na treningi i zaczęciu redukcji to już w ogóle
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Siłownia

Post autor: recklezz »

No z tymi butami to na prawdę nie przesadzajcie, zwykle halówki stykną byle prosta była podeszwa. Te super buty na silownie typu adidas powerlift to jak juz chcesz bić jakieś rekordy polski i bierzesz po 400 kg na nogi a sam ważysz po 150 kg. Już bardziej bym się rozglądnał za czymś na nadgarstki żeby były git usztywnione.
Awatar użytkownika
zimsky
Posty: 140
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:24

Re: Siłownia

Post autor: zimsky »

Przerzuciłem się z fluxów (których nie polecam) na adidasy typu samba, gazelle (które polecam) i o wiele lepiej się siada i ciągnie. W skarpetach tez jest ok bo można fajnie popracować nad łukiem stopy, ale powierzchnia musi być dobrze przyczepna.
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2018
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Siłownia

Post autor: imo »

recklezz pisze: 07 sie 2019, 9:44 No z tymi butami to na prawdę nie przesadzajcie, zwykle halówki stykną byle prosta była podeszwa. Te super buty na silownie typu adidas powerlift to jak juz chcesz bić jakieś rekordy polski i bierzesz po 400 kg na nogi a sam ważysz po 150 kg. Już bardziej bym się rozglądnał za czymś na nadgarstki żeby były git usztywnione.
Otóż drogi ekolego, buty ciężarowe przydają się chociażby gdy masz słabą mobilność, pogłębiają bowiem przysiad. Dodatkowo dają większą stabilność. Zarówno więc ten akapit, jak i pierdolenie o tym, że bardziej przydatne jest usztywnienie na nadgarstki (bo w czym ono Ci pomoże, poza momentami gdy siadasz lowbar i jakimś kosmicznym ciężarem, którego nie możesz utrzymać na plecach o własnych siłach, albo bierzesz na ławce milion i boisz się, że złamie Ci on ręce), są do śmieci.
pzdr
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

dlaczego progres musi być taki wolny
kurwaaaa
dlaczego
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Siłownia

Post autor: Damian »

Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ