Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

emdeer
Posty: 294
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Siłownia

Post autor: emdeer »

Jakie sosy 0kcal zjadliwe ??

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: Siłownia

Post autor: Bart »

TRAPSTAR pisze: 15 lis 2019, 20:57 korzystał ktoś z tego?
https://gofile.io/?c=Nnomgg
To jest takie kompedium wiedzy dla początkujących i nie tylko. WK tez ma coś takiego tylko, że za darmo. Inni youtuberzy też na e-bookach kase robią (gladiatory itd). Ludzi lubią mieć podane na tacy więc kupują mimo, że ta wiedza jest ogólnodostępna.Ale tak to spoko.
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 0:24 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Siłownia

Post autor: nihil Novi »

Jakie najlepsze ćwiczenia żeby skorygować przodopochylenie miednicy? Najlepiej jakaś wersja do domu + z jaką częstotliwością je wykonywać

Dodatkowo coś na tzw. żółwią szyję się przyda,
Sensei życia
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

na przodopochylenie - musisz wzmocnić brzuch, pośladki i mięśnie kulszowo-goleniowe - jeśli dużo siedzisz, to to jest przyczyna
mięsień ogólnie ma wzmożone napięcie tylko w trzech sytuacjach - albo przewlekłe przebywanie w skróconej pozycji, albo zapalenie, albo - ostatnia możliwość - jest za słaby

co do ćwiczeń: glute bridge, hip thrust, martwy ciąg, na brzuch to hollow body, ab wheel, tylko błagam nie rób planka XD, ogólnie na brzuch to jest mnóstwo ćwiczeń
na kulszowo-goleniowe w domu możesz sb hamstring curl na podłodze, mając śliskie skarpety
po prostu leżysz, stopy na ziemi, kolana maksymalnie jak to możliwe wyprostowane, i potem zginasz w stawach kolanowych, tak jakbyś robił hamstring curl na maszynie

jeśli jest to samodiagnoza, to polecam jednak wybrać się do fizjoterapeuty - on oceni sylwetkę całościowo i zaleci odpowiednie ćwiczenia
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Siłownia

Post autor: nihil Novi »

Dzięki Łąsą, takich użytników tutaj potrzeba.

Fakt, to samodiagnoza, także najpierw udam się do specjalisty.
Sensei życia
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

[mention]Łąsą[/mention] dlaczego nie robić plankow?
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

po prostu uważam to za beznadziejne ćwiczenie, w którym progres zalicza się bardzo szybko
ogólnie nie lubię ćwiczeń izometrycznych, przez to chociażby, że są NUDNE W CHUJ, ale pomijając moją opinię - określenie postępu w nich jest trudne, a dodatkowo udowodnione naukowo jest, że izometria zwiększa siłę w zakresie tylko +-20 stopni względem pozycji, w której wykonywane jest ćwiczenie
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

liczycie błonnik w diecie? jakie ilości polecacie w przeliczeniu na masę ciała? najlepsze Waszym zdaniem źródła błonnika?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: Siłownia

Post autor: Bart »

jesteś zawodnikiem ? masz problemy zdrowotne ?
J ani chu ja nie liczę błonnika. Zbilansowana dieta -kalorie i makroskładniki( wysoko białko)
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

nie jestem, mam trochę problemów z jelitami i florą bakteryjną, na którą błonnik ponoć dobrze działa, dlatego zastanawiam się, czy nie poświęcić mu więcej uwagi
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Siłownia

Post autor: emcess »

pij kefirki (najlepiej Robico) i bierz probiotyk, zazwyczaj jak jesz "czyste" jedzenie, czyli nieoczyszczone płatki (np. owsiane), sporo warzyw i owoców to nie masz co się martwić o błonnik
Obrazek jebac kiboli
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

Prez pisze: 29 lis 2019, 13:31 nie jestem, mam trochę problemów z jelitami i florą bakteryjną, na którą błonnik ponoć dobrze działa, dlatego zastanawiam się, czy nie poświęcić mu więcej uwagi
co masz na myśli przez problemy z jelitami? bo tutaj jest sporo opcji możliwych(coś z żołądkiem/ibs/sibo/niedobory/...), w niektórych błonnik będzie jeszcze nasilał problemy. U mnie na ten przykład wprowadzenie diety low-FODMAP dało fajne efekty, szkoda że raczej nie ma legitnej diagnostyki w ww problemach i trzeba po prostu testować wszystko po kolei w praktyce
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

jak wyżej - problemy z jelitami to nie tylko flora bakteryjna
błonnik nie działa dobrze na florę bakteryjną, wręcz przeciwnie
tylko probiotyki - kefirki też spoko, ale nie mają udowodnionej skuteczności
to tak na szybko, bo się spieszę
jakaś recepta mordo tej?
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Siłownia

Post autor: lambiczi »

Mi pomagał probiotyk Sanprobi IBS
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

lekarz stwierdził zaburzoną gospodarkę bakterii czy coś w tym stylu.

dzięki panowie za odpowiedzi, przemyślę jeszcze raz temat probiotyków i wjadę w te kefiry :)
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Siłownia

Post autor: oyche »

jak dawkujecie kreatynę?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

codziennie miarkę wal
mołpy są kozackie
bsergio
Posty: 413
Rejestracja: 10 maja 2019, 0:54

Re: Siłownia

Post autor: bsergio »

jak masz "zespół jelita wrażliwego" to pani dietetyk za chore pieniądze powiedziała, że błonnik be i masz unikać bo on nasili problemy, i wtedy właśnie low fodmap.

Dla mnie to wszystko naciągane i więcej od stresu zależy w tym przypadku niż od diety tak z obserwacji bliskich którzy mają z tym problemy
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

akurat dieta low fodmap ma udowodniony pozytywny wpływ na przebieg ibs
ODPOWIEDZ