Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
101
57%
Split
50
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 176

Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: Siłownia

Post autor: Travson »

Z activlab brałem jedynie kreatynkę z racji tego że jest pod ręką w osiedlowych dyskontach, dzięki za wyjasnienia mordeczki
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

Łąsą pisze: 23 paź 2019, 21:47 a kreatynę biorę z dowolnej w miarę zaufanej firmy i tak ci polecam
Mnie brzuch boli po olimpie, a po bulkpowders czy myprotein git, wiec mozna to wziac pod uwage, ale zaden z ziomkow tak nie ma, wiec nie wiem na ile to powszechne.
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

Tylko bulkpowders. Activlab ma tak paskudną jakość podobno, że to dramat. Zresztą kiedyś skusiłam się na kupienie beta-alaniny w płynie, jakaś pseudo przedtreningówka. Myślałam, że się zrzygam.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

redukcja jesienią to jest skrajny masochizm
jem 2k kcal, wstaję do robo o 6, zaczyna się ta paskudna część jesieni i chce się zabić
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Siłownia

Post autor: Ablazir »

to po chuj to robisz akurat teraz xd no chyba, że na jakieś zawody ciśniesz to kumam
Obrazek
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Siłownia

Post autor: Mko21 »

Co myślicie o microdosingu teścia na całe życie?
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

to sie nazywa trt mordo
ale o ile nie masz 40 na karku to lepiej nakurwiać w cyklach
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

Ablazir pisze: 29 paź 2019, 19:37 to po chuj to robisz akurat teraz xd no chyba, że na jakieś zawody ciśniesz to kumam
bo po prostu po okresie budowania masy i siły przyszedł czas na redukcję
a że dobiłem do bfu ok. 15% to nie warto było tego dalej ciągnąć, a już na pewno nie do wiosny XD
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1672
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Też redukcje cisnę. Staram się najpóźniej jak mogę zjeść śniadanie i jakoś leci.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6808
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

summon [mention]Łąsą[/mention] [mention]kaczuholek[/mention] [mention]PROBLEM[/mention]
Witam, chciałbym się Was poradzić.
Od października zeszłego zacząłem chodzić na siłkę, jednak dopiero od lutego tego roku zacząłem zapierdalać na siłce (wcześniej chodziłem nieregularnie). Od maja/czerwca zacząłem liczyć kalorie i wbiłem na redukcję przy 2000kcal dziennie (140g białka, 55g tłuszczy, 240g węgli). Od lutego waga spadła od 82kg do 65 przy wzroście 169cm. Niby ok, ale jeszcze mam sporo smalcu na brzuchu i boczkach. Problem w tym, że waga stoi w miejscu od miecha, ciągle trzymam michę, robię 3 razy w tygodniu cardio po godzinie na rowerze stacjonarnym trzymając tętno w zakresie 60-70% MAX + 2/3 cwiczenia na brzuch, poza tym robię trening siłowy push pull legs x3 w tygodniu. Kolejną rzeczą, która zaczyna mnie irytować, jest brak progresu przy klacie i barkach, ćwiczę na śmiesznych ciężarach (60kg x 3 na plaskiej, 25x6 na OHP - mogę wziąć 30, ale wtedy kaleczę technikę i czuję lędźwie, bo puszcza mi brzuch). I zastanawiam się, czy nie wejść na moje 0 kaloryczne i wpierdalać po 2400kcal dziennie i zacząć plan treningowy pod powerbuilding, czy spróbować jeszcze dociąć, żeby po nowym roku wjechać na masę. Irytuje mnie ten brak progresu siłowego, mimo że sylwetkowo coś tam idzie do przodu. Jedynie przy czym progresuje, to liczba powtórzeń, bo moje maxy nadal stoją w miejscu.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3971
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Siłownia

Post autor: wrubel »

Ablazir pisze: 29 paź 2019, 19:37 to po chuj to robisz akurat teraz xd no chyba, że na jakieś zawody ciśniesz to kumam

a to na kiedy dajesz przyzwolenie do redukowania? bo właśnie tnę a nie chce żebyś - xd
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

[mention]jAg[/mention] waga stoi w miejscu bo twoje zapotrzebowanie zmniejsza się wraz z spadkiem wagi (zgodnie ze wzorkiem na zapotrzebowanie) + jako że już przyzwyczaiłeś się przez ostatnie kilka miesięcy do nowego stresora jakim jest trening, organizm wykorzystuje energię bardziej efektywnie -> palisz mniej kalorii. Jeśli ciśniesz od maja/czerwca bez przerwy to na pewno przydałoby się zrobić deload (w zależności czy bardziej w stronę- napierdalasz na maxa cały ten okres-> 2tyg, jeśli powoli nabudowywałeś intensywność, czy miałeś jakieś wakacyjne przerwy-> 1tydzień). Jeśli chodzi o to co zrobiłbym dalej to docisnąłbym redukcję tak żeby tego fatu było mało i później budował powoli jakościową masę. Co do planu na redukcję polecam odpuścić egolifting, nie robić siłowych zakresów, zejść z najcięższych wersji bojów i skupić się na słabych ogniwach (jeśli np. twój przysiad mocno odstaje od ciągów prawdopodobnie kuleją czwórki więc robisz fornty zamiast highbarów) mobilności (ćwiczenia gdzie czujesz że pracujesz na granicy swoich zakresów np. klasyk zmieniasz w rumuński martwy ciąg), stabilności (zamiana ćwiczeń bilateralnych na unilaterane)+prehab zgodnie z twoimi potrzebami. Wyżej wymienione zmiany z uwagi na fakt, że na redukcji twoje zdolności regeneracyjne i zapasy energii są skurczone, więc bez sensu jest zajeżdżać ciało w walce o kolejny kilogram na sztandze, lepiej skupić się na innych 'atrybutach', które w dłuższej perspektywie czasu załatają twoje braki i dadzą ci lepsze wyniki
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6808
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

[mention]zuperhero[/mention] miałem 2 tygodniowy wymuszony deload, przez kontuzje barku i stopy, a tak to bez przerwy.
Ogólnie nogi mam najbardziej rozbudowane przez to, że są stosunkowo krótkie w stosunku do tułowia (martwy 90kgx5, siady 80kgx6).
Jak rozjebałem sobie bark i poszedłem do fizjo, to też mi polecał robić ćwiczenia stabilizacyjne, bo to u mnie strasznie kuleje, dlatego wdrozylem takie cwiczenia jak hip thrusty, czy wykroki z obciążeniem po jednej stronie. Podobnie mam z mobilnością (chociaż z mobilnością mam problem przy górze ciała, dół jest dużo bardziej podatny). Przed treningiem siłowym od czasu kontuzji (~2 miechy temu) zacząłem rozgrzewać się na gumach i faktycznie jest progres z mobilnością.
Dzięki za poradę, popatrzę na jakieś ćwiczenia, które zwiększą mobilność i stabilizację przy górze ciała.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Siłownia

Post autor: Ablazir »

wrubel pisze: 30 paź 2019, 9:14
Ablazir pisze: 29 paź 2019, 19:37 to po chuj to robisz akurat teraz xd no chyba, że na jakieś zawody ciśniesz to kumam

a to na kiedy dajesz przyzwolenie do redukowania? bo właśnie tnę a nie chce żebyś - xd
wtedy kiedy nie uznajesz tego za skrajny masochizm ze względu na porę roku :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

[mention]jAg[/mention]

moim zdaniem wystarczy tej redukcji na razie, twój organizm jest w trybie oszczędzania energii i dlatego ciężko ci zrzucić kolejne kg
poza tym jeśli chodzi o zrzucanie tego ostatniego tłuszczu, to lepiej sprawdzą się interwały niż kardio

w mojej opinii powinieneś zrobić jedno z dwóch:
albo zrobić 4-8 tygodni z nadwyżką (masa lub siła)
albo zrobić sobie tydzień-dwa przerwy od redukcji (też na nadwyżce, tak ze 300) i po tym czasie dalej redukować

a ćwiczenia na brzuch, jeśli robione z myślą o spalaniu tłuszczu z brzucha, możesz odpuścić
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6808
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

[mention]Łąsą[/mention] brzuch robię z myślą o wzmocnieniu tej partii, żeby lepiej go trzymać podczas ciągów.
To może faktycznie zrobię ten tydzień-dwa przerwy od redukcji i zacznę robić te interwaly. Dzięki
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

no i jeszcze pomyśl o zmniejszeniu kalorii, gdyby nie szło, bo 2k to całkiem sporo przy wadze 65 kg

też tyle jem teraz, ale ważę 85 kg przy bfie obecnie w okolicach 11-12%

do interwałów polecam air bike'a, jeśli masz dostęp
jak nie, to wioślarz (na drugim miejscu)
jak nie, to cokolwiek
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

Przecież redukcja na zimę wchodzi jak zła. Ja mam zawsze problem z redukowaniem latem, bo wszędzie kuszą jakieś lody, gofry, pizze, kebaby i wszystko inne.
Wskoczyłam teraz na greyskulla, mam nadzieję że do końca pierwszego kwartału 2020 zrobię te 100 na klacie.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
PROBLEM
Posty: 67
Rejestracja: 01 cze 2019, 12:14

Re: Siłownia

Post autor: PROBLEM »

No tak, te jebane lody i gofry zewsząd kuszą. Ja pierdole :lol: weź się zabij.
jak zapowiadam wpierdol ściągam okulary
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

A powiedz, że nie. Może nie mieszkasz w miejscówce turystycznej, ale ja niestety tak. Idziesz na spacer/pobiegać i wszędzie grille, pootwierane lokale gastronomiczne. Teraz wpadasz na te same miejscówki i wszystko jest pozamykane, więc naturalnie nie kusi. Nie mów, że jak jesteś na redukcji i jesz tylko na czysto to jak wpadasz gdzieś i widzisz pizzę, lazanię, kebsa, cokolwiek to nie masz na to ochoty. Jak nie to zazdroszczę, ale ja miałam 10 lat przejebane zaburzenia odżywiania (dalej mam, ale walczę z tym mocno) i przez jedzenie (a raczej jego brak, potem wpierdalanie i zwracanie) mało co nie straciłam życia fizycznie, a psychicznie to wiadomo.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
ODPOWIEDZ