Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
101
57%
Split
50
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 176

Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Siłownia

Post autor: esdoen »

nie wiem jak to policzyć, mój standardowy plan fbw to 9 ćwiczeń 3 serie x 12 - jak nie zamulę to 3x w tygodniu. 81?

[mention]Łąsą[/mention], pytanie, bo widziałem że się wcześniej wypowiadałeś o kaloriach. Jakie są długotrwałe (albo też krótkotrwałe) skutki za niskiej podaży kalorycznej? Pewnie kortyzol wywala, co utrudnia treningi i funkcjonowanie, ale jeśli się to przeboli, co jeszcze? Czytałem w wielu źródłach że metabolizm może zwolnić, ale nie są to znaczne wahania, i o ile nie jest mowa o cięciu poniżej 12% BF, to waga nadal będzie spadać - ale ile źródeł, tyle opinii. Jakieś sensowne badania na ten temat?

Pytam, bo co kalkulator to inne wyniki. Przy docelowej podaży 2000 kcal (178cm / 70-80kg w zależności od pory roku) i ww. treningu (+3x cardio 30min) średnia spadku wagi to 0,7kg w moim przypadku, więc niby w normie. Ale mam dni takie, że zjeżdżam do 1700 (lub nawet 1500), co już jest raczej za nisko - i jakie tego mogą być konsekwencje? Na takim SFD nie sugerowaliby startować poniżej 2500 wedle co drugiego wątku.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6803
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Łąsą pisze: 23 sty 2020, 0:48 ile robicie serii w tygodniu? nie na jedną partię, tylko ogółem, na całe ciało
78
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

metabolizm jest bardzo plastyczny, dostosowuje się na bieżąco - jeśli w danej chwili organizm ma za mało energii, to od razu przechodzi w tryb oszczędzania energii
i na odwrót - ma energię, to korzysta z niej rozrzutnie
długoterminowo nie wiem do jakich zmian konkretnie dochodzi, na pewno obniżają się poziomy hormonów tarczycy, zmniejsza się wydzielanie gonadotropin, kortyzol zapewne jest podwyższony
ogólnie nie warto przesadnie redukować, a z moich własnych obserwacji wynika, że tempo najlepiej dostosować do obserwacji swojego samopoczucia po treningu i snu - jeżeli któreś z nich zaczyna kuleć, należy zastanowić się, czy redukcja nie jest zbyt agresywna lub czy nie trwa za długo
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

dawajcie jeszcze z tą liczbą serii

u mnie wychodzi 100
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3702
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

samych serii 87, przy czym to się trochę różni tygodniowo przy treningach aba/bab i powtórzeniami, gdzie część ćwiczeń robię siłowo, a część hipertroficznie
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

trochę ponad 50 wliczając w to planki i jakieś małe akcesoria typu szyja czy pośladkowe średnie
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1299
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siłownia

Post autor: demon »

U mnie 70 serii razem z ćwiczeniami na brzuch.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1670
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

66, 3x w tyg ćwiczę
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
bvng
Posty: 357
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:19

Re: Siłownia

Post autor: bvng »

45 + ćwiczenia na brzuch
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Siłownia

Post autor: BENGAL »

widzialem ktos tu sie udzielal w kwesti rozmiaru lapy to rozkmincie na starcie ze 40 cm nie bedzie wygladac na karabinie u kazdego tak samo dobrze bo jeden ma krotkie rece inny dluzsze i tu wzrost gra glowna role, jak masz do 1,85 wzrostu to 40-45 robi robote ale to sie wiaze albo z genem dobrym albo waga 80-90 kilo ale jak masz wiecej to musisz miec 45-50 i huj to sie wydaje tez duzo ale wtedy masz na wadze 90-110 wiec problem sie nieweluje a do tego wizualnie lape poprawia zawsze duzy uwyadtniony bark. mozna miec ulana lape tluszczem i miec duzy karabin a mozna miec wyzylowanca duzego kalibru jest wiele mozliwosci
splitzy pisze: 11 sty 2020, 14:48 Bral z Was ktoś SARMy? Oplacalne to jest czy raczej pieniądze wyrzucone w bloto i od razu walic prawdziwe sterydy?
sterydy. szuwar bral w przerwie miedzy cyklami sarmy i mowi ze jedyna roznica od niebrania sarmow jest taka ze utrzymal mase minimalnie tez zmniejszyl fat plus i tak musial sie odblokowac po tym. jezeli juz sarms to ostarine plus sterydy albo odrazu peptydy i ghrp-6. polec cykl propem na poczatek testowy cykl na 10-14 tyg zebys wyciagnal maksimum ze srodka zrob odblok
Wtn pisze: 14 sty 2020, 11:43 Panowie,jakie najlepsze ćwiczenia na obwód bicepsa w domu z1 hantlami ewentualnie kalistenika?
wszystko na bica jest dobre muisisz poprostu nakurwiac i rob triceps tez bo to on zajmuje. jak budujesz mase i chcesz fajny bodziec dac to raz dwa razy w tygodniu ekstra lapy katuj po 3-4 cwiczenia na bic po 3-4 cwicz na tric cwiczenia w konfigujaracjach jakis jak 3/4x10-12.
jak rozkminiasz ze ci cos nie rosnie to sa dwa powody dla ktorych tak jest - 1 nie cwiczysz tej parti, 2 za malo jesz i nie rosnie nic
esdoen pisze: 23 sty 2020, 1:45 nie wiem jak to policzyć, mój standardowy plan fbw to 9 ćwiczeń 3 serie x 12 - jak nie zamulę to 3x w tygodniu. 81?

[mention]Łąsą[/mention], pytanie, bo widziałem że się wcześniej wypowiadałeś o kaloriach. Jakie są długotrwałe (albo też krótkotrwałe) skutki za niskiej podaży kalorycznej? Pewnie kortyzol wywala, co utrudnia treningi i funkcjonowanie, ale jeśli się to przeboli, co jeszcze? Czytałem w wielu źródłach że metabolizm może zwolnić, ale nie są to znaczne wahania, i o ile nie jest mowa o cięciu poniżej 12% BF, to waga nadal będzie spadać - ale ile źródeł, tyle opinii. Jakieś sensowne badania na ten temat?

Pytam, bo co kalkulator to inne wyniki. Przy docelowej podaży 2000 kcal (178cm / 70-80kg w zależności od pory roku) i ww. treningu (+3x cardio 30min) średnia spadku wagi to 0,7kg w moim przypadku, więc niby w normie. Ale mam dni takie, że zjeżdżam do 1700 (lub nawet 1500), co już jest raczej za nisko - i jakie tego mogą być konsekwencje? Na takim SFD nie sugerowaliby startować poniżej 2500 wedle co drugiego wątku.
wlasnie dlatego waga ci tak lata i to w huj bo 10 kilo kurwa spadkow to jest w huj bo kurwa nie pilnujesz michy ziomus ani pewnie nie pijesz odpowiednio duzo h2o ale nie no swiry z tym h2o nie pij samej wody pij wode z sokiem albo cytryna albo sobie dosypuj do niej troche soli i cukru albo witaminowa wode pij bo tak to wyplukujesz z siebie witaminy. regularna dieta i nawadnianie organizmu to jest klucz do sukcesu ja wlewam w siebie srednio 3-4 litry wody dziennie od kilku lat. picie duzo wody tez jest zajebiste w okresie robienia masy bo przyspiesza metabolizm i mozesz po prostu wiecej szamac. tez nie przesadzajcie kurwa ale 2-3 litry dziennie zajebiscie jest pic a przy sporcie wysilku dochodzi dodatkowa butla. garba ci nie wyjebie jak wielbladowoi pod piramidoa heopsa. kortyzol zawsze wypierdala jak sie nie wyspisz. dlugotrwale skutki niskiej podazy kalorycznej mozna okreslic tylko w momencie jak masz rozkmione konkretne zalozenie a jest nim docelowo dieta. bo niska podaz wiaze sie glownie z niskim wysilkiem. tera to czy ty spelnisz zalozenia mozna rozkminiac w dwie strony bo mozesz utrzymywac to co jest albo rekompozycje robic przez zmiany w diecie np ketoza tu przewine ocb tak w uproszczeniu totalnym ze bedziesz wpierdalal tluszcze i bialko i malo wegli i twoje cialo nie bedzie przerabialo wegli na tluszcze i ich odkladac a tluszcze spalac na biezaco i przerabiac tez te ktore odkladaja ci sie w ciele.
nie wiem jaki jest twoj cel treningowy takze kurwa mozna rozkminiac i rozkminiac w kolko rozne warianty.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Siłownia

Post autor: esdoen »

wody to ja spokojnie piję 4 litry dziennie, bo mnie zawsze suszy - nawet robiłem badania na cukrzycę, ale nic nie wyszło. waga skacze faktycznie przez nie trzymanie michy, dobijam do prawie docelowej wagi po cięciu, zaczynają się wakacje, wyjazdy, chlanie, i motywacja do diety/treningów spada do zera, a jak wypadnę z rutyny, to ciężko wrócić. Potem jesienno zimowa zamuła, i zaczyna się nowy rok od nowa :D Jeszcze nie było roku, żebym od stycznia do grudnia utrzymał zdrowy tryb życia.

keto jest kozak dietą, ale nie dla mnie - efekty doskonałe, poziomy energii też, brak głodu, ale wywaliło mi cholesterol do jakichś skrajnych wartości. można się kłócić że cholesterol sam w sobie nie jest zły, ale wolę nie kusić losu.

a generalnie target zawsze jest ten sam - wyciąć się do akceptowalnego bf, i zacząć czystą masę na spokojnie, tylko again, z reguły motywacji starcza tylko na docięcie, a już ta przyjemniejsza część czyli szama i nakurwianie już z reguły wpada w okres demotywacji i chuj z tego wychodzi.
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Siłownia

Post autor: formaszczytu »

Łąsą pisze:ile robicie serii w tygodniu? nie na jedną partię, tylko ogółem, na całe ciało
34, ale cały czas tłukę na zmianę martwy/siad/ława + akcesoria.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3702
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

jak ustawiacie priorytet na daną partię w treningu? dokładacie ćwiczenia/serie/powtórzenia?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

głównym motorem napędowym hipertrofii jest liczba serii
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3702
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

ok ale lepiej dorzucić serie na ćwiczeniu, które już jest w planie (wielostaw), czy dołożyć nowe ćwiczenie i zaatakować mięsień nowym bodźcem?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

na podstawie tego, że wprowadzając nowe ćwiczenie zawsze mam większe domsy, to z tych dwóch polecam nowy bodziec
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3702
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Siłownia

Post autor: Prez »

no i essa, dzięki za pomoc :)
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

U mnie wychodzi tak z 80 serii tygodniowo.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Siłownia

Post autor: KILLIE »

coraz bliżej do legendary 100kg i wcale nie wyglądam jak ulana kurwa, jaranko :roll:
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Siłownia

Post autor: Opieronie »

Props, jaki wzrost? U mnie około 82 serii.
ODPOWIEDZ