Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: Siłownia

Post autor: Bartek »

@Maćko forumek miał łączyć nie dzielić :(
Rossi pisze: 06 maja 2019, 14:49 W jakim celu przede wszystkim ?

Jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji czy nasilenie MPS to raczej nie. Ogólnie sauna stanowi dość poważny bodziec dla układu nerwowego, który i tak jest zmęczony po treningu więc jeśli czujesz spore zmęczenie, lepiej odpuścić. Ja osobiście mega lubię saunę po siłowni czy basenie, czuję się super odświeżony, ale jakichś prozdrowotnych właściwości bym tam nie upatrywał. Pozdrawiam
Paine Rossi ja bardzo lubiłem sobie przysiąść na 10 minut i wypocić się jeszcze, ale jakoś ostatnio podczas rozmowy z pewna urocza fizjoterapeutka przestrzegła mnie, ze podobno nie jest to zbyt dobre i zdrowe. Jej argumentami było (co tez zauważyłeś) zmęczenie, poszerzenie mikro-urazów i dodatkowe odwodnienie organizmu. Kiedyś już spotkałem się z podobna opinia, ze sauna tylko w dni nietreningowe, ale wtedy jeszcze nie interesowałem się tak tematem.
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

No ogólnie miała rację, natomiast też bym nie przesadzał w drugą stronę - jeśli ćwiczysz rekreacyjnie, dla przyjemności, to nic złego od sauny się nie stanie.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Siłownia

Post autor: phobos »

czyli mitem jest przyspieszanie metabolizmu na redukcji przez saunę po treningu?
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

mitem jest to
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Siłownia

Post autor: Sined »

Nie wiem czy przez saunę czy nie, ale przy chodzeniu rekreacyjnym na nią w dni treningowe (tak raz na dwa tygodnie) nie zachorowałem w zimę. Przy okazji zdaje się, że ona wysusza organizm, co pomogło z pojedynczymi syfami na mojej twarzy, jak również lepiej mi się oddychało przez nos (alergia here).
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

na zachorowania ma wpływ przede wszystkim zapobieganie wyziębieniu organizmu, czyli nasze mamy miały rację, zakładając nam szalik i czapkę.
a pozytywny wpływ na skórę i nos (zatoki) i ja zauważyłem :).
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Według Was co ma w takim razie większy aspekt zdrowotny przy REKREACYJNYM stosowaniu sauna czy morsownaie?
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

imo sauna
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Nie wiem do jakiego tematu to pytanie, ale że najczęściej widzę to u dietetycznych świrów z siłowni to zapytam tu.

Ma ktoś z was opaskę/zegarek(nie wiem jak się ten mechanizm nazywa) do liczenia kroków? Możecie jakiś polecić? Ma to jesCze inne funkcje?
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
bania
Posty: 121
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:12
Lokalizacja: Midgar

Re: Siłownia

Post autor: bania »

Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

You hate, you're lame, your loss
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Nie, jednak chodzi mi o opaski. Znalazłem, coś jak Xaomi Mi Band 2 albo 3. Ma ktoś którąś? Albo inną, lepszą? 2 wystarczy czy 3 jest w czymś lepsza?
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Siłownia

Post autor: Sined »

[mention]MalkoNTENT[/mention] mam huawei pro band 2, głównie dlatego, że mama jakoś je ogarnęła za darmo i mi dała, a jedną wzięła dla siebie. Spoko urządzenie, bo nie miałem sikora wcześniej. Wygląda to jak wygląda, ale jest praktyczne, poza tym mierzy kroki, bada jakość snu (jarałem się tym przez pierwszy miesiąc, teraz jest mi to obojętne). Bada puls (co do dokładności nie jestem jakoś specjalnie przekonany, ale żeby określić orientacyjnie spoko całkiem), poza tym możesz sobie odpalić tryb biegania i mierzy Ci spalone kalorie (wcześniej w apce ustawiasz swoją wagę), tryb pływania, roweru (tych nie testowałem), a także dystans. Poza tym bardzo fajną funkcją jest wibracja, gdy ktoś do Ciebie dzwoni na tel i możliwość odrzucenia osoby (przydatne gdy nie masz telefonu przy sobie). Ogólnie bateria wytrzymuje długo, szybko się ładuje i spoko jako gadżet na siłkę, ale pewnie gdybym nie dostał za darmo to nie kupiłbym za circa 200 zł.

E: A i ma też funkcję budzika, przy pomocy której możesz ustawić budzik na daną godzinę w apce i urządzenie będzie wibrować. Można również ustawić by budził Cię w płytkiej fazie snu, żeby pobudka była łatwiejsza, ale nie sprawdzałem tej możliwości.
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11712
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Siłownia

Post autor: FLoo »

Kup sobie apple watcha
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Kubero
Posty: 98
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:32

Re: Siłownia

Post autor: Kubero »

Mam mi banda 3. Szału nie ma, liczy kroki oraz długość snu ale za 150zł ciężko spodziewać się cudów na kiju :)
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Siłownia

Post autor: Malloy »

Wyjebało mi bęben jak balon a chciałbym rozpocząć projekt lato 2020, od czego zacząć? Przede wszystkim dieta i niejedzenie co popadnie, odstawienie browarów (które bardzo lubię, zwłaszcza w takie dni jak dzisiaj)? Jakiekolwiek ćwiczenia mają sens kiedy dalej będę gównianie się odżywiał? Jestem kompletnym laikiem, a widzę, że się zaniedbałem i chce to zmienić.
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Siłownia

Post autor: Sined »

Jeśli chodzi o dietę to kluczowym jest zachowywać deficyt kaloryczny. Lepiej jeść dużo białka (zwłaszcza gdy dużo się ruszasz), a mniej węgli, bo po węglowodanach szybciej stajesz się głodny. Serdecznie polecam aplikację fitatu - podajesz dane, cel i ona Ci orientacyjnie wylicza ile powinieneś spożywać (tylko nie odkurwiaj czegoś takiego, że chcesz spalić 1kg tygodniowo, bo się zamęczysz psychicznie i Ci się odechce). Ogólnie najlepiej jeść w domu i samemu przygotowywać sobie posiłki, bo wiesz czego ile zużyłeś. Możesz sobie kupić wagę spożywczą. Ja mam, ale nie wiem czy to niezbędnik. Najważniejszy jest deficyt kaloryczny.

Ćwiczenia na siłowni ogólnie mają sens - możesz pooglądać kilka filmików, pochodzić z kumplami jeśli chodzą na siłkę, podglądać/popytać ludzi z siłki jak wykonywać ćwiczenia. Nie miałem jeszcze sytuacji, żeby ktoś mi odmówił czy wyśmiał gdy zapytałem jak coś wykonać. Nie zapomnij oczywiście o rozgrzewce. Najlepszym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia obwodowe i interwały. Znajdziesz filmiki na youtube, nawet za dużo filmików na ten temat. Ja czerpię ćwiczenia z kulturystyka.pl (http://www.kulturystyka.pl/atlas/default.asp), zwłaszcza gdy nie wiem jakie ćwiczenie chce wykonać albo jak je poprawnie wykonać. Dobrze jest po prostu zamieniać tłuszcz w mięśnie, tak w skrócie. Nie zniechęcaj się jeśli coś wykonujesz niepoprawnie, jednak warto rozpocząć z mniejszym ciężarem na samym początku by opanować technikę, a później dokładać. Ja ćwiczę obecnie i zawsze ćwiczyłem split (czyli trening izolacyjny, załóżmy danego dnia robię klatę i barki, innego trica i bica itp., jednak polecane jest w splicie na jednym treningu robienie mięśnia "dużego" czyli np. pleców i mięśnia "małego" czyli np. triceps). Ogólnie sam ruch Ci wiele pomoże, możesz sobie też biegać na bieżni, cokolwiek co powoduje ruch, a sprawia Ci satysfakcję, jednak ćwiczenia na siłowni polecam z całego serca, bo bardzo dobrze wpływają zwłaszcza na mental. Przy ćwiczeniach siłowych może Ci też delikatnie skoczyć waga z uwagi na przyrost mięśni, ale to nic złego.


Jednocześnie zaznaczam, że nie uważam się za mędrca w tej kwestii, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi/cokolwiek napisałem źle wówczas proszę o poprawienie. Sam się przy okazji czegoś nauczę :D
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

lepiej nie zaczynać od włączenia deficytu kalorycznego i interwałów czy innych ćwiczeń, bo ustalenie właśnie ile kalorii ma się zjeść jest wtedy bardzo trudne i można się wprowadzić w bardzo głęboki niedobór kalorii.
jeśli nie planujesz liczyć kalorii (a polecam z całego serca liczyć), to tym bardziej nie rób dwóch rzeczy na raz - albo zacznij ćwiczyć, albo zmień dietę. przynajmniej przez pierwsze tygodnie.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Siłownia

Post autor: badi »

jaki macie podział przy splicie?

ja przerobiłem różne warianty i obecnie to: nogy-bicep, plecy-bary, klatka-trycep + do tego zawsze jakiegoś brzuszka dokładam, bo mam balon od urodzenia

+ na weekend jak się nie najebię to idę trochę więcej pobiegać i robię obwodowy wtedy

co na to moi bardziej doświadczeni ekoledzy?
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

a ja bym przeszedł na fbw ;)
tzn sam robię splita bo sprzęt na domowej siłowni bardzo mocno mnie ogranicza, więc jeżeli nie jestem na zwykłej siłce to u siebie robię to co moge po prostu
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Siłownia

Post autor: recklezz »

Też właśnie wracam po chorobie na silke i wskakuje na fbw, masz jakiś fajny plan może gotowca [mention]Whtn[/mention] ? ogólnie jak ktoś ma fajny plan fbw to bym poprosił
ODPOWIEDZ