Liga Mistrzów i Liga Europy

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: kapec »

Bakan pisze: 24 wrz 2019, 8:43 A jeszcze co do tych głosów oddawanych przez piłkarzy to uważam, że jest to pomysł idiotyczny bo oni często na piłce się po prostu nie znają i jej nie śledzą.
Lekki offtop, ale przypomniała mi się tegoroczna wypowiedź Carrolla
Zawsze, gdy rano się budziłem, pytałem, z kim tego dnia przyjdzie nam grać. Byłem zupełnie nieświadomy tego, co działo się wokół mnie. Dopóki nie było odprawy, nie miałem pojęcia, kto będzie naszym rywalem — wspomina napastnik.

Carroll przyznał, że zawodnicy mogli poczuć się urażeni przez jego sposób bycia.

- Kiedy byłem w helikopterze do Liverpoolu, pomyślałem sobie, że w sumie znam stamtąd Gerrarda i Carraghera. To byłoby na tyle. Agent polecił mi, bym sprawdził pozostałych w sieci. Nie wiem, czy oni nie czuli się przeze mnie lekceważeni. Na pewno tego nie chciałem. Niektórzy nie mogą tego pojąć, ale ja po prostu nie oglądam piłki — wyjaśnia Anglik.
:lol:
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2018
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: imo »

O ile wybór Messiego nad Van Djika można zrozumieć, bo wykręcił kosmiczne statystyki, plus to że piłkarze chuja się znają, tak ta jedenastka i piłkarze w top 10 to jawna beka. Głosy kurwa na de jonga, mbappe który kolejny raz strzelał ogórom, czy Daniego Alvesa? Nie wspomnę nawet o paczce z Realu bo kurwa XD
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5895
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: mql »

Można już powoli zmieniać nazwę tematu na Liga Mistrzów, LIGA EUROPY (jaka kurwa europejska) i UEFA Europa Conference League (cholera wie jak to oficjalnie przetłumaczą, Liga Konferencji Europy, Liga Europejskiej Konferencji?).

We wtorek UEFA oficjalnie przyklepała nowe rozgrywki, zaczną się już od sezonu 2021/2022. Powstanie pucharu pocieszenia dla za słabych na dotychczasowy puchar pocieszenia spowoduje, że w klubowych turniejach rozgrywanych pod egidą UEFA wszystko się w miarę wyrówna - zarówno w LM, LE jak i w UEFA Europa Conference League będziemy mieli 32 zespoły, a więc fazy grupowe składające się z ośmiu grup po cztery drużyny.

Zasady rządzące eliminacjami do nowych rozgrywek są tu dość przystępnie wytłumaczone. W dużym skrócie, w kwalifikacjach do ECL wystartuje:
- 40 zdobywców pucharów z krajów z miejsc 16.-55. rankingu UEFA
- 28 wicemistrzów lig z miejsc 16.-54. rankingu UEFA
- 22 drużyny z trzecich miejsc z lig z miejsc 7.-51. rankingu UEFA
- 10 drużyn z czwartych miejsc z lig z miejsc 6.-15. rankingu UEFA
- 2 drużyny z piątych miejsc z lig 5.-6. rankingu UEFA
- 4 drużyny z szóstych miejsc z lig 1.-4. rankingu UEFA

A do tego jeszcze dojdą spadkowicze z eliminacji do LM (20 ekip) i z eliminacji do LE (8 zespołów).

Jako, że polskie kluby konsekwentnie odpadają z europejskich pucharów - można spokojnie przewidzieć, ze to będą właśnie nasze rozgrywki, które swoja droga nie będą dużo prostsze, bo zagramy w nich z ekipami, które nas regularnie eliminują z LE.

Mecze w czwartek, ale to informacja nikomu chyba niepotrzebna - u mnie już zainteresowanie LE sprowadza się do podjarania się tym, kto awansował do Ligi europy z ligi, a potem oglądania finiszu fazy play-off. Nie mam pojęcia, czy ECL ma szansę chwycić, czy pozostanie potworkiem pokroju jebanego Intertoto.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: szpilman »

xDDD
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: pardon »

taka redystrybucja europejskich pucharów (i pieniędzy) brzmi niby spoko, ale mam wątpliwości czy taki format nie usadowi naszych drużyn permanentnie na marginesie poważnej piłki. chęć gry z najlepszymi to zawsze bodziec do cięższej pracy (w naszym przypadku nawet reformy rozgrywek) a uefa takim ruchem te aspiracje zwyczajnie zasypuje workiem pieniędzy.

na moje oko to forpoczta do superligi.
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: kaczuholek »

jak czytalem juz wczesniej ze taki format jest w drodze to jako kibic który lubi śledzić te wszystkie niższe ligi itd się ucieszyłem, ale nie spodziewałem się że tak to dziwnie zrobią. no bo mistrz takiej polskiej ekstraklasy ma szansę się bić o LM - europejski tier 1, a później w razie jak odpadnie odpowiednio daleko to jeszcze o LE - czyli tier 2. a drużyny w lidze nr 2, 3, i zwycięzca pucharu (albo nr 4) od razu są wrzucone do walki o tier 3.

jak się spojrzy na te tabelki dokładniej to ciężko nie dojść do wniosku, że to co tu się stało to po prostu wyjebanie klubów z niższych lig (16. w rankingu i niżej) z walki o LE i wstawieniu ich do konferencji, sprawiając że okrojona LE jest zarezerwowana dla lig top15 i spadkowiczów z LM. wgle ta różnica między 15. a 16. miejscem jest za duża, no wiadomo że gdzieś trzeba zrobić jakiś cutoff, ale 15. liga w rankingu ma 2x CL, 1x EL, 2x konferencja, a 16. ma 1x CL, 0x EL, 3x konferencja, no wtf. no i na pewno hajs z konferencji będzie nieporównywalnie mniejszy niż z CL i EL. więc w niektórych ligach gdzie już wykreowany jest taki w miarę solidny top1 (albo się kreuje), który często wygrywa ligę, to może to sprawić że zdystansuje resztę ligi jeszcze bardziej i szybciej dzięki różnicom w hajsie z europy. bo ci z reszty top4 zamiast móc walczyć o solidne pieniądze w LE, będą zmuszeni walczyć o mniej solidne w konferencji.

no i to nie jest tak, że nagle jakieś teamy z litwy, łotwy, estonii, innych takich lig, będą coś wojować w europejskim tier 3, bo nadal będzie mega ciężko im tam gdziekolwiek dojść i cokolwiek wygrać. akurat dla Polski patrząc na całokształt to w miarę spoko opcja, bo TEORETYCZNIE nasze teamy nr 2 3 i 4 powinny być na tyle mocne w porównaniu do reszty stawki w tier 3 że coś tam zawojują, zawsze lepsze to niż wypierdalanie w 2 rundzie eliminacji do LE co rok z małymi wyjątkami, do tego będzie co oglądać przynajmniej w trakcie sezonu. ale nadal co jakiś czas na bank się zdarzy jakiś spektakularny eurowpierdol nawet w tym tier 3.

reasumując, dziwne to w chuj. sprawiedliwiej byłoby tak to wykombinować, że teamy z tych ligowych 2-3 miejsc z takiej Polski po odpadnięciu z eliminacji LE wpadają do eliminacji do konferencji - a nie że się ich na starcie pozbawia walki o LE.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6833
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: mateko »

No to teraz już w ogóle nie idzie się połapać w tym, ale dla mnie okej taki dodatkowy format.
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2018
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: imo »

Fajnie, ale i tak nic nie będę oglądał.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1251
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: gambler »

pardon pisze: mam wątpliwości czy taki format nie usadowi naszych drużyn permanentnie na marginesie poważnej piłki.
a gdzie jesteśmy byku xd
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: serwus »

kaczuholek pisze: 25 wrz 2019, 13:19 akurat dla Polski patrząc na całokształt to w miarę spoko opcja, bo TEORETYCZNIE nasze teamy nr 2 3 i 4 powinny być na tyle mocne w porównaniu do reszty stawki w tier 3 że coś tam zawojują
skąd ten wniosek? nasze teamy 2, 3 i 4 przy obecnych współczynnikach będą się kompromitować tak samo jak dotychczas, ścieżka eliminacyjna do le2 to nie będzie żaden spacerek (dla polskich klubów takie pojęcie w pucharach już nie istnieje), zwłaszcza kiedy trzeba będzie ją przechodzić od pierwszej rundy. nagle te wszystkie cracovie czy piasty przestaną odpadać z łotyszami i słowakami? bzdura. dalej będą łapać w czapkę. o ile pamiętam, to tylko mistrz polski będzie miał ułatwione zadanie, bo może dostać najpierw w pizdę w eliminacjach do lm, potem do le i będzie jeszcze trzecia szansa na le2, w praktyce zatem wygranie pierwszego dwumeczu w eliminacjach do lm stanie się kluczowe żeby jesienią grać chociaż w tej lidze europy drugiego stopnia. ale reszta pucharowiczów będzie w jeszcze większej dupie niż dotychczas

nie chce mi się sprawdzać, ale do sezonu 2021/22 polskie kluby przystąpią bodaj jako 32 liga wg współczynnika, a więc będziemy już na pozycji najgorszych patałachów typu liga albańska, macedońska, mołdawska czy gruzińska. z klubów tylko legia ma jeszcze jakiekolwiek szanse na rozstawienie w eliminacjach, reszta ekip będzie dolosowywana jako ten gorszy klub w parze. kaplica
kaczuholek pisze: 25 wrz 2019, 13:19 reasumując, dziwne to w chuj. sprawiedliwiej byłoby tak to wykombinować, że teamy z tych ligowych 2-3 miejsc z takiej Polski po odpadnięciu z eliminacji LE wpadają do eliminacji do konferencji - a nie że się ich na starcie pozbawia walki o LE.
wydaje mi się, że właśnie po to wymyślono te nowe rozgrywki, żeby ligę europy uczynić turniejem niemal równie prestiżowym co champions league. dlatego bezceremonialnie wypierdolono resztę towarzystwa za drzwi
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: kaczuholek »

serwus pisze: 25 wrz 2019, 16:34 nagle te wszystkie cracovie czy piasty przestaną odpadać z łotyszami i słowakami? bzdura.
to co się ostatnio działo w eliminacjach, to był w wielu przypadkach mocny underperformance i to zakłamuje trochę obraz naszej ligi. no wiadomo że jesteśmy klubowo na chujowym poziomie ale to że taka legia odpadła z dudelange, trnavą i sheriffem a np. piast z rygą to nie znaczy że legia < dudelange, legia < trnava, legia < sheriff i piast < ryga.

taka moja lekko offtopowa dygresja na rzecz dyskusji:
Spoiler
to po czym najlepiej oszacować prawdziwą siłę klubów to po przedmeczowych kursach bukmacherskich w bezposrednich starciach. wbrew opiniom niektorych, wcale nie ustala ich kilku "ekspertów" co pracuje sobie i klika w cyferki, tylko są one w 100% zależne od tego, jak betują ludzie z calego świata w azjatyckich bukmacherach i na giełdach (sposrod najwiekszych wyroznic mozna ich ~5, w polsce oczywiscie nielegalne) gdzie limity tuz przed meczem i na live nawet na taki mecz z dupy jak legia - trnava są po 5-10 tysięcy euro na jedno kliknięcie a tych klikniec mozna wykonac ile sie chce, oczywiscie kazde z nich leciutko obnizy kurs. dlatego tak astronomicznie duzo mozna stawiac, bo jest nieprawdopodobnie duzy obrót. kazdy chce zarabiać, stąd są one z reguły zajebiście dopieszczone przez pieniadze ludzi ktorzy sie znają z calego swiata. a to co robi 99% innych bukmacherow na rynku to kopiuj-wklej od zagranicznych buków, w tym wszystkie polskie firmy. więc jesli ktos sobie kiedyś myślał ze fajna fucha w takim polskim bukmacherze czy cos, to niestety ale nie, bo dostaje sie żałosne pieniadze za robienie kopiuj wklej w oparciu o jakies automatyczne systemy, na dodatek stresująca bo nadzorują cię ludzie którzy nie rozumieja nawet tego do konca co robisz tylko chcą byś jak robot reagowal na wszystko tak szybko
jak sie da. wyjatki to jedynie jakies kursy na skoki narciarskie ktorych w azjatyckich bukach nie ma bo ten sport obchodzi ludzi tylko w 5 krajach na krzyż.

to że klub który był duzym faworytem dostal wpierdol to nie znaczy że kursy byly zle wystawione, po prostu 90 czy tam 180 minut meczu piłki nożnej potrafi byc mocno losowe i wyniki naszych teamow z kilku dwumeczow ostatnich eliminacji to zbyt małe dane by wyciagac z nich jakies wielkie wnioski. a po kursach bukmacherskich w ostatnich latach mozna zauważyć ze polskie teamy mocno underperformowaly.

ogólnie gadanie o czyms takim jak sila druzyn jedna wzgledem drugiej to dosc abstrakcyjny temat, ale blizsze prawdzie zawsze bedzie patrzenie na kursy bukmacherskie niz na suche wyniki/statystyki.

co do tego współczynniku to jasne, że lecimy w pizdu w dół przez te wyniki i to będzie problem, mówiąc zawojują chodziło mi bardziej o cos w stylu że na porządku dziennym bedzie przebrniecie kogoś tam przez eliminacje i w końcu regularna europejska piłka w wykonaniu kogos z polski w innych miesiacach niz lipiec i sierpień. ogólnie w tych eliminacjach niskich lig bycie dolosowywanym jako teoretycznie slabsza druzyna tez nie znaczy ze w praktyce musi byc ona jakaś slabsza, przez to wlasnie ze zdarzaja sie te rankingi byc niedokladne. jesli będziemy nizej w rankingu niz macedonia, gruzja, albania, mołdawia, to nie zmieni to faktu że taki lech > cala liga gruzinska i lechia > cala liga moldawska.
wydaje mi się, że właśnie po to wymyślono te nowe rozgrywki, żeby ligę europy uczynić turniejem niemal równie prestiżowym co champions league. dlatego bezceremonialnie wypierdolono resztę towarzystwa za drzwi
no dokładnie. tylko zabawna jest ta otoczka wokół tego, że to na rzecz rozwoju slabszych druzyn, gdy w wielu przypadkach taka zmiana moze dac odwrotny skutek. "The new competition is aimed at giving more clubs in more countries a chance to participate in European football."
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2018
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: imo »

Ciekawe to z Twojego spoilera przyznam.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: kapec »

E-kolegę Kaczuholek podbijam, do azji postaram się odnieść później ale sama prawda. A tutaj jeszcze co do głosowania
W poniedziałek Leo Messi otrzymał nagrodę dla piłkarza roku w plebiscycie FIFA The Best. Media z kilka krajów sugerują, że mogło dojść do nieprawidłowości przy oddawaniu i sumowaniu głosów.

Gwiazdor Barcelony wyprzedził Cristiano Ronaldo z Juventusu i Virgila van Dijka z Liverpoolu. Jeszcze przed oficjalnym rozstrzygnięciem wielu kibiców i obserwatorów było przekonanych, że statuetkę otrzyma przedstawiciel „The Reds”. Stało się jednak inaczej.

Już po gali zaczęły pojawiać się informacje uderzające w uczciwość plebiscytu. Na ten temat wypowiedział się m.in. Juan Barrera, kapitan reprezentacji Nikaragui. Z listy głosów opublikowanej przez FIFA wynika, iż przyznał on punkty Messiemu, Sadio Mané i Ronaldo. 30-letni skrzydłowy twierdzi tymczasem, że w tym roku w ogóle nie głosował w plebiscycie.


- Owszem, oddawałem głosy w zeszłym roku, ale w tym - nie - przyznał zawodnik.

Zdravko Logarušić, selekcjoner reprezentacji Sudanu, utrzymuje z kolei, że zagłosował na Mohameda Salaha, Mané oraz Kyliana Mbappé. Mané faktycznie widnieje na liście przy jego wyborach, ale oprócz niego znaleźli się tam... Messi i Van Dijk.

Pretensje do FIFA ma również egipska federacja. Ahmed El-Mohamadi i Shawky Gharib podobno oddali głosy na Salaha, ale nie zostały one uwzględnione. Tamtejsi działacze zamierzają wyjaśnić całą sprawę ze światową piłkarską centralą.
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Liga Mistrzów i Liga Europejska

Post autor: Bakan »

Felieton o tym, że kopacze nie znają się na piłce więc na chuj głosują?

https://www.facebook.com/77347436303875 ... 65?sfns=mo
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: FLoo »

Same zjebane mecze dzisiaj
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: Groszek »

Masz real dziś interesujący pod kątem że jak dostanie Real na pizde to wszystkie media będą walkowac temat wyjebania zidana
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
2ps__
Posty: 2756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: 2ps__ »

ja żydzi vs cigany se obejrzę z chęcią
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: genocidegeneral »

Potężny Kylian Mbappe, strzeliwszy dzisiaj pierwszą bramkę Brugii pobił rekord Leo Messiego i został najmłodszym zawodnikiem, który strzelił 15 bramek w Lidze Mistrzów (a skompletował hat-tricka, więc łącznie ma już 17) :bowdown:
Spoiler
Obrazek
Nieźle Neymar wyszedł z cienia Leo :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6833
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: mateko »

Należy się oczywisty :bowdown:
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Liga Mistrzów i Liga Europy

Post autor: FLoo »

CZemu Arsenał gra dzisiaj LE?
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ