Premier League - liga angielska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Arsenal
53
17%
Aston Villa
15
5%
Bournemouth
3
1%
Brentford
2
1%
Brighton & Hove Albion
16
5%
Burnley
2
1%
Chelsea
26
8%
Crystal Palace
0
Brak głosów
Everton
1
0%
Fulham
1
0%
Liverpool
43
14%
Luton Town
3
1%
Manchester City
52
17%
Manchester United
33
11%
Newcastle United
39
12%
Nottingham Forest
3
1%
Sheffield United
2
1%
Tottenham Hotspur
16
5%
West Ham United
3
1%
Wolverhampton Wanderers
1
0%
 
Liczba głosów: 314

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: instinkt »

piękne zachowanie Lorą :lol:

następnym kapitanem powinien zostać Ozil lub Xhaka bo ta opaska od jakichś 11-12 lat jest przeklęta
każdy zawodnik albo zaraz zalicza zjazd, albo łapie kontuzje, albo wypierdala do innego klubu
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Sergiusz »

Co do leicester to jeszcze sam Brendan i jego great character
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Ampadu chyba pójdzie na wypożyczenie, bo nie poleciał do Japonii na zgrupowanie [a wraz z nim grające ostatnio młodziaki: Brown, Baker, Chalobah, Sterling, Guehi, Gallagher, Ugbo, Maatsen, Gilmour i stary Piazon), Pulisic zaczyna treningi, więc powoli kadra się klaruje [choć ciekawe co będzie z Kenedym, Bakayoko czy nawet Zoumą]. Jeszcze tylko poza treningami Willian [wolne po CA] i kontuzjowani James, Rudiger, RLC i CHO.

W ogóle jestem ciekaw jak będzie grała Chelsea, bo różne ustawienia są próbowane i czy Pulisic dostanie 10 po Hazardzie i będzie grał właśnie na 10, czy na skrzydle.
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: svlv96 »

Sezon bliżej więc jako fan ligi i United (XDD) napiszę sobie pare słów. Na mistrza typuje City, myślę, że spokojnie rozjebią, LFC nie powtórzy takiego kozackiego sezonu, a i jak nikogo nie kupią i dopadnie ich fala kontuzji to będzie słabo. CFC różnie z nimi jest,a ale w top5 powinni być, na jakim miejscu ciężko powiedzieć. Arsenal to mem od lat (tak jak i United ostatnie lata) i no jakie tam muszą być morale jak Lorą odpierdala takie kwiatki, a transferów brak, do tego LE, więc mniej kwitu, a to nie United że właściciele dają w chuj floty, stawiam, że Arsenal będzie zaliczał zjazd i z roku na rok będzie im bliżej do 10 miejsca niż do 1. Co dalej United kocham ich, ale ich polityka po odejściu Saf-a to też kurwa dno. Mam nadzieję, że kupią ŚO i kogoś do środka pola i oby został Lukaku. Jest jaki jest, ale to chociaż napastnik, bo z Rashfordem z przodu, albo z dzieciakiem Greenowodem daleko nie zajadą. Mam nadzieję, że DDG się obudzi i nie będzie nagminnie dawał dupy jak w poprzednim sezonie. Top4 to będzie sukces i powolne odbudowywanie drużyny. Totki pewnie jak zwykle się obsrają, ale top4 powinni mieć.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Piters »

W ogóle tak mi się przypomniało, że Ornstein pisał ponad miecha temu, że Liverpool nie ma zbyt dużo kasy i nie będzie sporych transferów. Pamiętam, że była beka, ale patrząc na działania na rynku to może faktycznie ich dojebały płatności za wcześniejsze transfery rozłożone w czasie czy coś. Bo nie sądzę, że Klopp uznał że mają zajebisty składzik i nie trzeba wzmacniać
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

https://www.youtube.com/watch?v=86_WmlvfdSI

Jakby ktoś gdzieś widział całość to zapodajcie, All or Nothing było bardzo spoko.
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2006
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: imo »

obecnie spodziewam się już tylko backupów, a w konsekwencji tego że jak któryś ze skrzydłowych (patrz: Salah) będzie grał piach to zostanie wypierdolony na 1 meczyk, w przeciwieństwie do zeszłego sezonu.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Generalnie nie miałbym nic przeciwko gdyby do LFC trafił rezerwowy LO, rezerwowy PO i jakiś ofensywny zawodnik, który również byłby tylko i wyłącznie back-upem na skrzydła bo pierwsza jedenastka jest wystarczająco mocna i zgrana by grać o najwyższe cele z tym, że o jakichkolwiek transferach cisza i to mocno niepokoi bo jeśli Milner/Gomez to ma być alternatywa dla Robertsona a Hendo/Gomez dla TAA to czarno to widzę. Shaqiri koniec końców też raczej nie sprawdził się jako zmiennik Salaha/Mane więc...
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Kalom »

A Clyne odchodzi?
:joint: [*]
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Clyne pojechał na zgrupowanie ale wydaje się mieć u Kloppa bardzo niskie notowania. W tamtym sezonie został wypożyczony do Bournemouth przez co kontuzjowanego TAA na PO musiał zastępować Henderson. Nie sądzę, żeby to wypożyczenie miało być sposobem na odbudowę Anglika ale jeśli Klopp widzi go w LFC to problem alternatywy dla TAA z głowy bo Clyne to solidny piłkarz.
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bartek »

Spokojnie panie Bakan to byl tylko jeden mecz w sezonie z Lester
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Wiem ale to nie zmienia faktu, że inne opcje to Milner i Gomez co biorąc pod uwagę jak istotne są boki obrony w grze LFC nie jest żadną alternatywą.
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: TheGreatestGolota »

Firpo obskoczy trzy pozycje
Obrona środek i ofensywny pomocnik.
Klauzula 50 mln.
Liverpool nie dojechały płatności tylko wynik. Każdy kto wygrywa lige mistrzow traci siano.
Awatar użytkownika
neks
Posty: 1177
Rejestracja: 21 kwie 2019, 15:39

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: neks »

Steve Bruce trenerem Newcastle :lol: obstawiam spadek razem z Sheffield i Brighton
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: instinkt »

i dobrze, niech spierdalają
Graf
Posty: 139
Rejestracja: 28 kwie 2019, 9:11

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Graf »

Piters pisze: 16 lip 2019, 15:27 W ogóle tak mi się przypomniało, że Ornstein pisał ponad miecha temu, że Liverpool nie ma zbyt dużo kasy i nie będzie sporych transferów. Pamiętam, że była beka, ale patrząc na działania na rynku to może faktycznie ich dojebały płatności za wcześniejsze transfery rozłożone w czasie czy coś. Bo nie sądzę, że Klopp uznał że mają zajebisty składzik i nie trzeba wzmacniać
Piters pisze: 16 lip 2019, 15:27 W ogóle tak mi się przypomniało, że Ornstein pisał ponad miecha temu, że Liverpool nie ma zbyt dużo kasy i nie będzie sporych transferów. Pamiętam, że była beka, ale patrząc na działania na rynku to może faktycznie ich dojebały płatności za wcześniejsze transfery rozłożone w czasie czy coś. Bo nie sądzę, że Klopp uznał że mają zajebisty składzik i nie trzeba wzmacniać
Piters pisze: 16 lip 2019, 15:27 W ogóle tak mi się przypomniało, że Ornstein pisał ponad miecha temu, że Liverpool nie ma zbyt dużo kasy i nie będzie sporych transferów. Pamiętam, że była beka, ale patrząc na działania na rynku to może faktycznie ich dojebały płatności za wcześniejsze transfery rozłożone w czasie czy coś. Bo nie sądzę, że Klopp uznał że mają zajebisty składzik i nie trzeba wzmacniać
Jak Liverpool mogły dojebac płatności, skoro dopiero w zeszłym roku (za kadencji Kloppa) net spend wydatkow transferów stał sie ujemny. Liverpool zainwestował sporo w transfery takich graczy jak Fabinho, Keita, Virgil czy Alisson, ale sprzedaz Cou, Solanke, czy Ingsa pomogła utrzymac płynność finansową klubu w ryzach. Nie wspominajac o rekordowych przychodach z praw telewizyjnych i LM. Po zakończeniu sezonu właściciel wydał stanowisko, ze kasy na transfery bedzie tyle, ile potrzeba. Problem w tym, że Klopp wydaje się być zadowolony z obecnej kadry.
Bakan pisze: 16 lip 2019, 17:38 Clyne pojechał na zgrupowanie ale wydaje się mieć u Kloppa bardzo niskie notowania. W tamtym sezonie został wypożyczony do Bournemouth przez co kontuzjowanego TAA na PO musiał zastępować Henderson. Nie sądzę, żeby to wypożyczenie miało być sposobem na odbudowę Anglika ale jeśli Klopp widzi go w LFC to problem alternatywy dla TAA z głowy bo Clyne to solidny piłkarz.
Clyne został wypożyczony na własne życzenie. Chciał wrocic do rytmu meczowego po ponad roku przerwy i Jurek poszedł mu na rękę.
Bartek pisze: 16 lip 2019, 18:25 Spokojnie panie Bakan to byl tylko jeden mecz w sezonie z Lester

Mecz, który kosztował dwa punkty straty (czyt. mistrzostwo).
frontkick pisze: cały kraj sie jara poza jedna jedyna wioska nieugietych galów sluchajacych belmondziarza i sentino
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

O tym Clyne info ze sprawdzonego źródła? Wiem, że swego czasu grzebałem w tym trochę by zrozumieć tę decyzję i niczego się nie doszukałem ale nie wiem czy wtedy już miałem Twittera. Jeśli na boku ma być TAA/Clyne to jest ok. Do pełni szczęścia back-up dla Robertsona (nawet jakiś Van Aanholt) + impuls w ofensywie i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: stranger »

Fabinho już nie umie w prawą obronę?
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Nie zagrał tak w LFC ani razu (przynajmniej nie kojarzę), zagrał natomiast na CB i nieźle mu poszło.

Problemem w Liverpoolu jest to, że w ich grze boki obrony są najsilniejszą bronią w ofensywie. 13 asyst TAA i 12 asyst Robertsona mówi samo za siebie. Praktycznie wszystko co najlepsze w ataku zespołu Kloppa bierze się z ofensywnych wejść bocznych obrońców gdzie „wejście” jest sporym nadużyciem gdyż zarówno LO jak i PO większość czasu spędzają na połowie przeciwnika (środkowi pomocnicy asekurują). Do takiego modelu gry nie wystarczy postawić na PO Fabinho dlatego, że kiedyś tam grał, Milnera bo „poradzi sobie wszędzie” czy Gomeza, który jest nominalnym CB. Na tych pozycjach musi grać ktoś komu bliżej do skrzydłowego niż obrońcy i dopiero wtedy ma to sens. Oczywiście, można też liczyć na kreatywność i wymienności pozycji w ofensywnym trio ale wypadnięcie, któregokolwiek z dwójki TAA/Robbo sprawia, że gra LFC staje się jednowymiarowa tym bardziej, że środkowego pomocnika, który potrafi prostopadle podać i generalnie „robić liczby” próżno tam szukać (miał nim być Keita ale...) i właśnie ten brak kreatywności w drugiej lini połączony z chwilowym wypruciem Robertsona i wypadnięciem TAA był w moim odczuciu główną przyczyną straty punktów w kluczowym momencie sezonu.
Graf
Posty: 139
Rejestracja: 28 kwie 2019, 9:11

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Graf »

Odnośnie Clyne’a to słowa Kloppa z jakiegos wywiadu. Stosunkowo niedawno, było wrzucane na główna stronę (lfc.pl).
frontkick pisze: cały kraj sie jara poza jedna jedyna wioska nieugietych galów sluchajacych belmondziarza i sentino
ODPOWIEDZ