La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

pogba nic by nie dał, bardzo dobrze że tego pajaca nie kupili. Może ZZ nie będzie do następnego lata i temat nie wróci, bo sam Florentino nie jest do niego przekonany. I sądze, że ewentualnie po dwóch meczach nie poleci, ma mega zaufanie i względy u Pereza, więc nie zwolni go szybciej niż Julena.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Deyker »

W Realu brakuje dynamicznego środkowego pomocnika, który jakiś dryblingiem zrywem czymkolwiek wyszedłby spod pressingu albo jakimś niekonwencjonalnym podaniem zgubił drugą linię przeciwnika. Krótko mówiąc Real potrzebuje Modricia z dobrych czasów.
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: crl »

I prawego obrońcy, ale na szczęście za rok wraca Hakimi. Co do niekonwencjonalnych podań to trzeba liczyć na Jamesa.
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Deyker pisze: 20 wrz 2019, 8:42 W Realu brakuje dynamicznego środkowego pomocnika, który jakiś dryblingiem zrywem czymkolwiek wyszedłby spod pressingu albo jakimś niekonwencjonalnym podaniem zgubił drugą linię przeciwnika. Krótko mówiąc Real potrzebuje Modricia z dobrych czasów.
Przecież to profil Isco. Tzn. wiem, że wielu go kojarzy jako ofensywnego pomocnika/skrzydłowego ale moim zdaniem ten piłkarz ustawiony między Casemiro a Kroosem dałby dokładnie to o czym piszesz. Zresztą jest też Ceballos ale skoro Zizou upierdolił się na Pogbę, którego nie ma to co zrobisz...?
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bartek »

Bakan serio nie chce sie przypierdalac, ale ty co post to dopierdolisz ciekawostke jak Ezio.

1. Isco jest tragiczny juz od kilku miesiecy. Sklada sie na to kilka powodow, ale opieranie gry na Isco jest dosc ryzykownym pomyslem. Poza tym obecnie jest kontuzjowany.

2. Ceballos jest od kilku tygodni w Londynie.

3. Moze ci umknelo, ale Casemiro i Kroos tez sa tragiczni w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Casemiro akurat bym się nie czepiał.
Sensei życia
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

To samo dla mnie największym problemem jest kroos którego lubie mocno, ale on tak w chuja wali że przesada każda kontra on truchtem wraca(a w statystykach i tak przebiega najwięcej :dunno:) nawet jak sam straci. Casi jest jaki jest ale zapierdala no i 2 problem to varane który bez Ramosa nic nie potrafi. Nie pamiętam meczu w którym pomoc Realu kontrolowała mecz cały czas.
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Bartek pisze: 20 wrz 2019, 18:20 Bakan serio nie chce sie przypierdalac, ale ty co post to dopierdolisz ciekawostke jak Ezio.

1. Isco jest tragiczny juz od kilku miesiecy. Sklada sie na to kilka powodow, ale opieranie gry na Isco jest dosc ryzykownym pomyslem. Poza tym obecnie jest kontuzjowany.

2. Ceballos jest od kilku tygodni w Londynie.

3. Moze ci umknelo, ale Casemiro i Kroos tez sa tragiczni w ostatnim czasie.
Mam świadomość, że Isco wypadł z obiegu i że Ceballos jest w Londynie (mam go nawet w Fantasy) tyle, że do obu tych kwestii rękę przyłożył Zidane’a więc po prostu zaznaczam, że piłkarze tego typu w kadrze Realu są bądź byli tyle, że Zizou nie brał ich pod uwagę bo wymarzył sobie Pogbę i nie zadbał o back-up w razie gdyby Francuz do Madrytu nie trafił.

Wiem w jakiej formie są Casemiro i Kroos ale odniosłem się do ewentualnego następcy Modrica więc to osobna dyskusja.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

Isco ostatni raz dobrze grał chyba w 2017, dość długo starałem się go bronić, bo lubię ten profil piłkarza, który ma trochę magii i efektowności, ale on jej nie pokazuje od dawna i nie sądzę żeby jeszcze robił to w Madrycie. Jest irytujący, holuje piłkę, wstrzymuje akcje, niesmak z Solarim też dalej w pamięci. Latem mogli go sprzedać i byłby hajs na Eriksena, zamiana wyszłaby sportowo na duży plus.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

svnchez pisze: 20 wrz 2019, 19:47 Isco ostatni raz dobrze grał chyba w 2017, dość długo starałem się go bronić, bo lubię ten profil piłkarza, który ma trochę magii i efektowności, ale on jej nie pokazuje od dawna i nie sądzę żeby jeszcze robił to w Madrycie. Jest irytujący, holuje piłkę, wstrzymuje akcje, niesmak z Solarim też dalej w pamięci. Latem mogli go sprzedać i byłby hajs na Eriksena, zamiana wyszłaby sportowo na duży plus.
Aż tak daleko to chyba nie bo pamietam, że w fazie grupowej MŚ w 2018 był jednym z lepszych piłkarzy turnieju i wówczas grał właśnie jako środkowy pomocnik operujący z głębi pola. Chyba, że mówisz o grze w samym Realu.

Generalnie nie chodzi mi o to, że Isco miałby być zbawieniem Realu bo ewidentnie jest z nim coś nie tak ale mimo wszystko zarówno on jak i Ceballos to piłkarze jakościowi. Zizou nie ma pomysłu na żadnego z nich a druga linia Królewskich ewidentnie kuleje. W budowie tego zespołu gdzieś popełniono niewytłumaczalny błąd i trudno będzie się teraz z tego wygrzebać.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

W kontekście Isco mówiłem o Realu.
Ja też nie wiem czy Ceballos w starciu z poważniejszymi rywalami mógłby dowodzić środkiem pola, bo póki co w Arsenalu nie radzi sobie zbyt dobrze w meczach z trudniejszymi przeciwnikami, choć w tamtym seznie z Atletico dał dobrą zmianę. Akurat uważam, że jemu dobrze zrobi wypożyczenie i ogranie na wysokim poziomie, większa regularność i mecze co tydzień. Od początku byłem zwolennikiem pozostania Jamesa i dalej w niego wierzę, bo przecież on potrafi posyłać magiczne piłki i robić super statystyki, mam tylko nadzieję, że nie zacznie być niemrawy jak mu się to już zdarzało (choć z drugiej strony on nawet wtedy robił topowe liczby w zespole).
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Ogólnie owazam że zmiana pokolemiowa powinna być jeden sezon(ostatni) a będzie 2 czyli ten a później będzie Gituwa
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Morales.
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:21

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Morales. »

Ja obstawiam że w tym sezonie Real mimo wszystko zdobędzie jedno trofeum i mam nadzieję że będzie to La Liga. Te pasmo kontuzji liczę że będzie miało odbicie pod koniec sezonu. Robię screeny
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Nie przypuszczam bo na ten moment w zasadzie nie ma recepty na ich grę. Wiadomo, że druga linia to najsłabszy punkt zespołu ale nie bardzo jest pomysł by jakkolwiek ją odświeżyć. Moim zdaniem Zizou przed sezonem powinien pozbyć się Kroosa i znaleźć kogoś w jego miejsce. Mam wrażenie, że to właśnie Niemiec jest głównym hamulcowym tego zespołu i symbolem marazmu w jaki popadła ta formacja. Nie wiem czy dobrym pomysłem nie byłoby przesunięcie Hazarda na pozycję nr. „10” i zabezpieczenie go Modricem i Casemiro. No ale wiadomo, kontuzje nie ułatwiają tych roszad.
TheGreatestGolota
Posty: 319
Rejestracja: 08 maja 2019, 16:22

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: TheGreatestGolota »

Dobrze zinterpretowany mecz, im bardziej Sevilla grała wsciekle tym łatwiej było pchac piłkę do przodu, chociaż trochę nieumiejętność wychodzenia z pressingu była widoczna...
ja wiem o co chodzi w piłce i rozumiem jak interpretować mecze, problem kadry Realu to bardziej złożona sprawa,
To kwestia przyzwyczajeń, pewnej solidarności czy tez powtarzalności czynności , a zarazem osiagnietego sukcesu, dzięki podobnym metodom,
jedyna głodna postacią jest James, jedynym zawodnikiem który pokazuje jakość jest Gareth Bale,
w tym sezonie ciężko będzie coś ugrać, chociaż trzymam kciuki, to cieszy jak golfista cały mecz truchta
Potem gra open pass do carvajala
Potem gra open pass do Hazarda
Potem nie trafia bramki po przekladce
Szkoda że go nikt nie lubi i nie daje mu kredytu na błędy bo brakuje mi tej jego brawury zarazem jak ma ochotę to, wygląda jak ktoś kogo się nie pilnuje, bo nie ma jak.
Jak nie złapie kontuzji do końca roku, to jestem przekonany że w nowym roku zobaczymy kogoś z innej planety, bo tylko głupiec nie rozumie jaki potencjał i jaka armata jest walijczyk, narazie widać że bada swój organizm dużo ćwiczy izolację mięśni na silce, dużo silowki, nadal ucieka od kontaktu, ale czuć że dużo pracuje w miejscu by być użytecznym.
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Deyker »

Bakan pisze: 20 wrz 2019, 17:58
Deyker pisze: 20 wrz 2019, 8:42 W Realu brakuje dynamicznego środkowego pomocnika, który jakiś dryblingiem zrywem czymkolwiek wyszedłby spod pressingu albo jakimś niekonwencjonalnym podaniem zgubił drugą linię przeciwnika. Krótko mówiąc Real potrzebuje Modricia z dobrych czasów.
Przecież to profil Isco. Tzn. wiem, że wielu go kojarzy jako ofensywnego pomocnika/skrzydłowego ale moim zdaniem ten piłkarz ustawiony między Casemiro a Kroosem dałby dokładnie to o czym piszesz. Zresztą jest też Ceballos ale skoro Zizou upierdolił się na Pogbę, którego nie ma to co zrobisz...?
Bakan może nie do końca precyzyjnie napisałem. Potrzeba pomocnika, który przyśpieszeniem jest w stanie zdobyć kilkadziesiąt metrów. Isco może w najlepszej formie ma cechy o których piszesz, ale przyśpieszenia to on na pewno nie ma. W swojej najlepszej wersji miał to też Kovacic.
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

To fakt. Isco fajnie operuje z głębi pola i imo wygląda tam nawet lepiej niż na AM ale na dynamice raczej on nie bazuje. Wczoraj jak oglądałem Chelsea-LFC to jednoznacznie stwierdziłem, że Zizou pomylił murzynów i zamiast upierdalać się na Pogbę powinien wjechać z buta po Kante. Ten gość jest w stanie uzdrowić każdą pomoc. Jeden z najlepszych piłkarzy obecnej dekady.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Na pewno Chelsea oddalaby Realowi Kurtule (który akurat jest fatalny jak na razie), Hazarda i Kante na przestrzeni dwóch letnich okienek. :D
Sensei życia
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Piłkarze na myśl o Realu mają mokro więc wiesz. Kante to wiadomo, że fajny chłopak, lubi na rowerze pojeździć i jest inny niż wszyscy ale to wizja jego gry w Realu to nie jest coś skrajne nierealnego mimo, że wiem, że nie ma takiego tematu. Takie luźne pierdololo.
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Deyker »

Gdzieś już się przewijało, że w przyszłym letnim Zidane go chce. To Francuz więc szanse na jakiś potencjalny transfer rosną. Oczywiście jest duża szansa, że do tego czasu Zidane'a już nie będzie.
ODPOWIEDZ