La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Na pewno będzie ciekawiej niż w tym sezonie. :lol:

Hazard to pewniak w Realu i IMO gość zrobi różnicę, ma papiery by doskonale odnaleźć się w lidze hiszpańskiej. Do tego jakiś napastnik. Niby ten Jović, nie wiem co o gościu sądzić, jest ryzyko że w przyszłym sezonie nie będzie tak napierdalał bramek (zwłaszcza że trafi do lepszej ligi)... Ale może akurat będzie strzałem w dziesiątke. Ten Pogba to w ogóle człowiek zagadka, ma papiery by zdominować środek pola, ale chuja gra od kilku sezonów. Może pod batutą Zidana się ogarnie, ale szczerze mówiąc wolałbym jakiegoś Ndombele w jego miejsce. Militao już przyklepany więc fajnie, do tego Rodrygo, może Odegaard. Dużo fajnych zawodników. Niesamowity ból głowy dla Zizou.

W ogóle myślę, że będzie jakiś transfer niespodzianka, którego nikt się nie spodziewa (albo niewielu?) typu jakiś Salah czy coś. Jedna rzecz wkurwia u Zizou - kosa z Llorente, który już pokazał w tym sezonie, że ma wszystko by być topowym DM. Mogliby się pogodzić, a nie.
Sensei życia
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: czardi »

Barca niech zaklepie tego De Ligta, znajdzie frajera na Coutinho i nie idzie po Griezmanna - to moje trzy główne punkty na lato. Poza tym jeśli byłaby opcja niezłego zarobku na Rakiticu, to zaryzykowałbym ze sprzedażą i odważniej postawił na młodzież. Poszedłbym w Jovica, ale na ten moment jest raczej bliżej Realu, a sensownych 9tek na rynku do Barcy raczej nie ma zbyt wielu i to jest pewien problem. Suarez jest idealnie skrojony pod grę z Messim, ale jest coraz starszy i coraz słabszy na przestrzeni całego sezonu. Pozbyć się wypożyczonych i głębokich ławkowiczów, wyleczyć Umtitiego i spróbować w przyszłym sezonie jakiegoś 3-5-2/3-4-3 z racji czterech klasowych ŚO (już z Holendrem włącznie).
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
theplaybook
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:53

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: theplaybook »

Nie wierzę, że Barca pozbędzie się tego lata Coutinho. Być może znajdzie się ktoś kto wyłoży za niego ponad 100 mln, może wtedy. Faktycznie jego transfer na razie trzeba określić jako nieudany i niefortunny. Wciąż jest relatywnie młody i kolejny sezon powinien być decydującym.

W przyszłym sezonie chciałbym, żeby Alena grał jeszcze więcej. Kawał z niego piłkarza.

A w konflikcie między Tebasem a Rubialesem dokładnie nie wiem o co chodzi, ale wydawało mi się że 1 mecz w CdR do półfinałów to spoko pomysł.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

cyrk jedzie dalej - getafe bez klarownego karnego, valladolid z pretensjami, ronaldo nazario kręci inbę na tt, niektórzy podają że ze względu na koneksje girona będzie pchana w końcówce.
masakra, nie lubię się na tym skupiać, ale chyba nie ma drugiej ligi w której tak wybiórcze stosowanie VARu i skandaliczne decyzje są na porządku dziennym. jebać, mocno psuje mi to odbiór i emocje.

nihil Novi pisze: 28 kwie 2019, 12:12W ogóle myślę, że będzie jakiś transfer niespodzianka, którego nikt się nie spodziewa (albo niewielu?) typu jakiś Salah czy coś. Jedna rzecz wkurwia u Zizou - kosa z Llorente, który już pokazał w tym sezonie, że ma wszystko by być topowym DM. Mogliby się pogodzić, a nie.
hajp chyba przez powiązania rodzinne, wszyscy chwalą, ja jakoś nie łapię fazy na tego llorente. Dla mnie z regularną grą, potencjał (gość 24 lata) na bardzo dobrego zawodnika, ale nie na półkę Real Madryt. Pod względem potencjału dużo więcej widzę w Fede Valverde i cieszę się na informacje, że klub ma w niego inwestować. wejście do pierwszej drużyny przeciętne, ale w nim przy odpowiedniej pracy, rozwoju i szansach widzę topowego zawodnika, nie w llorente.


e: tu jest ten niepodyktowany karny, przegrali 2-1. mieli jeszcze pretensje o jakąś rękę, ale ja się w to nie wpierdalam bo teraz każdą rękę idzie wytłumaczyć i klasyczna pogadanka rabinów.
Spoiler
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: oyama »

w Hiszpanii piszą o tym, że Valverde jest na wylocie z klubu i ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć po finale PK. Zostanie wypierdolony albo sam zrezygnuje z trenowania. To samo Pep Segura, który jest kierownikiem sportowym. Natomiast w drużynie mają przebudować jej trzon (za wyjątkiem Messiego), więc może święte krowy zostaną zesłane na ławkę
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
caus
Posty: 41
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:59

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: caus »

Modlę się o to
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: oyama »

info podawało też RAC1, a w kwestii Barcelony to w miarę rzetelne źródło, między tier1 i tier2
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Lowrider »

no ale kogo oni wezmą, wengera?
Awatar użytkownika
Kali
Posty: 1198
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:36

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Kali »

ptaszki ćwierkają, że Allegri odchodzi z Juve, pozycja Tuchela w PSG też jest niepewna
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Sidd »

Właśnie chciałem pisać, że pewnie Maksiu
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: SWN »

Kto jest wspomnianymi świętymi krowami w przypadku Barcelony? Busquets, Suarez i...? Osobiście nie pakowałbym się w jakieś wyrzucanie połowy składu, bo przecież gdyby nie odjebali tej maniany z Liverpoolem i wygrali ewentualny finał, to mówilibyśmy pewnie o składzie kompletnym, najlepszej Barcy od lat i tym podobne, a tak w planach trzęsienie ziemi. Przyjdzie Frankie, niech ciągnie za uszy ziomka z obrony żeby też wbił i zostaje imo tylko szukanie jakiejś świeżej dziewiątki, ale jej potrzebuje praktycznie każdy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: oyama »

według mnie wymienieni przez ciebie, ale trzeba byłoby zastanowić się kto tworzy "kręgosłup" tej drużyny
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
caus
Posty: 41
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:59

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: caus »

Jeszcze Rakitić i Roberto, pupile Valverde. Nie powiem o nich nigdy złego słowa, ale pierwszy gra wszystko co leci, a drugi nie jest i nie będzie klasowym bocznym obrońcą. Busquetsa z całym szacunkiem ale najwyższy czas posadzić, a co do 9 to ostatnio jednak ten Griezmann podobno na poważnie brany, mimo że wygwizdany przez kibiców na CN już po pierwszych plotkach. Żaden kibic nie nazwałby tej Barcy najlepszą od lat bo tego się nie da oglądać. Tłumaczenie tego mitycznym wyrachowaniem i wielką siłą trzymaną na kluczowe momenty, a tak naprawdę chuja i więcej w tym szczęścia i zrywów Messiego niż jakiegokolwiek pomysłu. Wiadomo, rewolucja nie jest potrzebna ale coś zmienić trzeba.
Z trenerów to mam nadzieję tylko, że nie będzie to jakiś Unzue, wolny jest Cocu.
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: jefecito »

Ale od pana piłkarza Busquesta to wy sie odpierdolcie, co :roll:

Rewolucji nie będzie, ale jakieś zmiany muszą zostać przeprowadzone. Moim zdaniem najpilniejsze wzmocnienia na ten moment to klasowy środkowy napastnik który zastąpi Suareza, rezerwowy boczny obrońca dla Alby. Jeśli chodzi o środek obrony to fajnie by było jakby ten De Ligt przyszedł, ale jak się nie uda go sprowadzić to też tragedii nie będzie i nie upatrywałbym tu wzmocnień na siłę. Na prawej obronie trzeba w końcu konkretnie postawić na Semedo i dać chłopakowi regularnie grać, a nie rotować co mecz. Semedo dobrze broni, ale problemy są kiedy trzeba coś zrobić z przodu, tu brakuje jakości więc trzeba albo konkretnie na niego postawić albo szukać kogoś nowego. Roberto to nie ten poziom jako boczny obrońca, ale ten piłkarz to skarb, gość zagra wszędzie i nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Przechodząc do środka pola to chyba najwyższy czas pożegnać się z Rakiticiem bo to może być ostatnia okazja żeby na nim zarobić, a po transferze De Jonga zrobiło się tam cholernie ciasno. Więcej wzmocnień bym tam nie upatrywał, Busi to nadal będzie kluczowy piłkarz, ale jestem zdania że trzeba stopniowo zmniejszać jego wpływ na grę zespołu i dawać więcej szans młodym na grę w środku pola. Ostatnia kwestia to skrzydłowi w Barcelonie i tu jest prawdziwa zagadka, co zrobić z Coutinho? Czy Dembele w końcu zacznie grać regularnie na wysokim poziomie? Malcom raczej do ostrzału i ktoś musi przyjść na jego miejsce, tu się wiele może wydarzyć przez te lato.

Na koniec najważniejsza kwestia kto zastąpi Valverde? Tutaj to mamy dopiero problem bo ja serio nie widzę prawie nikogo na rynku teraz kto by się nadawał.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: czardi »

Nie trzeba żadnych rewolucji, najgorszy w karierze mecz Alby przytrafił się akurat we wtorek, a w pierwszej połowie mieli więcej klarownych sytuacji niż Liverpool. W finale trafiliby na drużynę, z którą zremisowali rezerwowym składem i wyjaśnili na wyjeździe i pewnie sięgnęli po tryplet. Problemem jest trener, który nie ma charyzmy. W dzisiejszych czasach trzeba krzyczeć, klaskać i wrzucać piłę w pole karne z częstotliwością trzy na minutę, gdy potrzeba strzelić bramkę, a nie rozgrywać od tyłu.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

czardi to chyba michał zawada
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: czardi »

Nie wiem kto to, ale pozdrawiam go cieplutko.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
caus
Posty: 41
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:59

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: caus »

czardi pisze: 09 maja 2019, 18:49 najgorszy w karierze mecz Alby przytrafił się akurat we wtorek
Bo ktoś rozczytał zawiłą taktykę Valverde czyli podanie Messiego do Alby i go dojechał.
W ogóle rola Alby w drużynie imo za duża. Po pierwsze wpierdala się za każdym razem i chce wszystkie piłki, między innymi dlatego ciężko się gra Coutinho i będzie każdemu skrzydłowemu bo Alba próbuje przejąć obowiązki. Do Dembele też spinał zawsze na początku i przez to później wszyscy boją się zrobić cokolwiek odważnego do przodu, Neymar sobie radził bo Alba był ograniczony i robił swoje. A po jego odejściu mówił: "Mam więcej wolnej przestrzeni na skrzydle do atakowania i szczerze mówiąc, dla mnie to dużo korzystniejsza sytuacja. Cieszę się z tego po długim czasie, kiedy nie mogłem tego robić."
No i Semedo, też na tym traci bo nikt nie gra jego stroną, a później pretensje do niego, że słaby w ofensywie. A jak bierze piłkę to musi biec z nią czasami 40 metrów bo nie ma z kim podania wymienić.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: czardi »

caus pisze: 09 maja 2019, 19:42
czardi pisze: 09 maja 2019, 18:49 najgorszy w karierze mecz Alby przytrafił się akurat we wtorek
Bo ktoś rozczytał zawiłą taktykę Valverde czyli podanie Messiego do Alby i go dojechał.
Ale tu nie chodzi o jakieś rozczytanie Barcelony :lol: tylko o to, że indywidualnie zajebał dwa gole i to te najważniejsze + zjebał sytuację pod bramką. To wycofanie do Messiego w 16 minucie zamiast w tempo na pustą do Suareza też było debilne, ale tam byłby i tak spalony odgwizdany po varze.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: kapec »

oyama pisze: 08 maja 2019, 23:42 w Hiszpanii piszą o tym, że Valverde jest na wylocie z klubu i ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć po finale PK. Zostanie wypierdolony albo sam zrezygnuje z trenowania. To samo Pep Segura, który jest kierownikiem sportowym. Natomiast w drużynie mają przebudować jej trzon (za wyjątkiem Messiego), więc może święte krowy zostaną zesłane na ławkę

info podawało też RAC1, a w kwestii Barcelony to w miarę rzetelne źródło, między tier1 i tier2

To by było na tyle z plotek
Podczas prezentacji książki, Josep Maria Bartomeu potwierdził to, że Ernesto Valverde nadal pozostanie trenerem FC Barcelony.

Planowanie następnego sezonu już się rozpoczęło. Są piłkarze, których zakontraktowaliśmy i powiemy o tym po finale. Valverde, tak jak mówiłem, ma wsparcie prezydenta i zarządu. Jest trenerem, którego chcemy. Ten projekt jest średnio lub długoterminowy. Ernesto ma ważny kontrakt i jesteśmy z niego zadowoleni. Teraz piłkarze otrząsają się po mentalnym ciosie, jaki otrzymali.

Bartomeu uniknął rozmów o potencjalnych transferach i Antoine Griezmannie.
ODPOWIEDZ