La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
r.u.s
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:53

La Liga - liga hiszpanska

Post autor: r.u.s »

No ale, ze tematu o najlepszej lidze swiata nie ma... :twisted:
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: mql »

panowie fachowcy-hiszpanie, w czym jest problem Celty z tego sezonu? nie sledze ich z rok, ale jeszcze sezon temu było nieźle, a dwa sezony temu wręcz rewelacyjnie
theplaybook
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:53

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: theplaybook »

zbyt wczesne zwolnienie trenera-chada mohameda imo
Spoiler
Obrazek
typa wywalili po średnim starcie, ale i tak Barry pociągnie ekipę z Balaidos na luzie
Awatar użytkownika
vin
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:44

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: vin »

a jeśli chodzi o mecze od początku tego roku to kontuzja iago aspasa, bez niego celta nieporadna i większość kolejek to porażki, 4 mecze temu wrócił to dopiero zaczęli punktować
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Witam na forum i rozpoczynam od chamskiej promocji. Wczoraj wjechał odcineczek o Atleti. Przed jego nagraniem chciałem podjąć dyskusję na SLG ale bez odzewu. Może dobrych mord już tam nie było (umknęły mi te krwawe gody...) a może każdy ma w chuju Atletico? Jeśli to drugie to słabo. Niemniej:

https://youtu.be/rugvvuZQbrk

Wbijajcie też na fanpage:

https://www.facebook.com/Ale-Brama-773474363038758/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2019, 9:04 przez Bakan, łącznie zmieniany 1 raz.
Gusher
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:38

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Gusher »

Chamskiej.

Pozdro bakan, dobrze się czasem czyta twoje posty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bartek »

Warto zauważyć, ze Atletico jako pierwszy zespół dokonał dwóch ważnych transferów przed nadchodzącym sezonem.

Jan Oblak podpisał nowy kontrakt, więc na 99% zobaczymy go w nadchodzącym sezonie.

Diego Costa raczej na pewno pożegna się po sezonie z Materacami.

Defensywa wymaga totalnej rewolucji (odejście Louisa, Godina, Hernandeza), a patrząc na to kto jest na rynku, może być strasznie ciężko uzupełnić kadrę. Szczególnie jeśli Real tez wyruszy po nowego środkowego obrońcę, przy ewentualnym odejściu Varane (PSG? Anglia?).
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Mutley »

Co się z tym Diego Costą dzieje? Słyszałem, że chłop po pamiętnej czerwonej kartce nie trenuje z zespołem, a w dodatku zaczyna mieć jeszcze jakieś problemy z Urzędem Skarbowym.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
r.u.s
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:53

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: r.u.s »

Bartek pisze: 19 kwie 2019, 14:40 Warto zauważyć, ze Atletico jako pierwszy zespół dokonał dwóch ważnych transferów przed nadchodzącym sezonem.

Jan Oblak podpisał nowy kontrakt, więc na 99% zobaczymy go w nadchodzącym sezonie.

Diego Costa raczej na pewno pożegna się po sezonie z Materacami.

Defensywa wymaga totalnej rewolucji (odejście Louisa, Godina, Hernandeza), a patrząc na to kto jest na rynku, może być strasznie ciężko uzupełnić kadrę. Szczególnie jeśli Real tez wyruszy po nowego środkowego obrońcę, przy ewentualnym odejściu Varane (PSG? Anglia?).
Real teoretycznie sciagnal Militao, ale to wciaz moze byc za malo, bo Nacho w tym sezonie gra ponizej swojego niezlego poziomu (choc jemu akurat kredyt zaufania sie nalezy i to ogromny) a o Vallejo to chyba nikt juz nie pamieta poza lekarzami Realu. Jakby trenerem wciaz byl Solari to mozliwe, ze Javi Sanchez zostalby wlaczony do druzyny, ale z ZZ to nie jestem tego taki pewien juz.
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bartek »

To chyba najgorszy sezon Nacho odkąd zaczął dostawać więcej szans na grę i liczę, ze pożegnają się z nim jednak po sezonie. Dziwi to szczególnie, ze w poprzednim sezonie i nawet na mundialu wyglądał solidnie jak już grał.

Vallejo musi pograć regularnie, więc cieszyłbym się jakby poszedł na wypożyczenie i na spokojnie rozegrał te 30 meczy w sezonie.

Jeśli Varane i Nacho odejdą to będzie mus kupić kogoś na już. Ramos tez już nie ma 25 lat, więc powoli trzeba szykować jakiegoś środkowego na następne kilka lat.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

Bartek pisze: 19 kwie 2019, 15:43 o chyba najgorszy sezon Nacho odkąd zaczął dostawać więcej szans na grę i liczę, ze pożegnają się z nim jednak po sezonie.
Ja bym mu dał jeszcze jedną szansę. Jak sam zauważyłeś to pierwszy słabszy sezon, a jest w klubie od dawna. Dodatkowo wychowanek, nie marudzi jak gra mniej plus może zagrać na każdej pozycji w obronie. Jak dla mnie powinien zostać.

Bakan imo jest progres jeśli chodzi o naturalność wypowiedzi, więc to na plus. Aczkolwiek dlaczego Atletico jest wielkim rozczarowaniem? Kupili Lemara czy Rodriego, którzy jednak są piłkarzami pasującymi do zupełnie innej stylistyki, bardziej finezyjnej (choć nigdy nie byłem fanem Lemara i nie jestem jakoś zdziwiony, że gra słabo), natomiast nie do cholismo. Poza tym po tamtym sezonie, w którym nawet nie wyszli z LM, teraz osiągnęli lepszy wynik, bo do pewnego momentu Barcelona czuła ich na plecach plus na starcie zgarnęli Superpuchar Europy, więc ja nie podzielam zbytnio opinii o jakimś rozczarowaniu. Atletico jest na ten moment w odwrocie biorąc pod uwagę rozpadającą się obronę i Simeone musi trafić z transferami pasującymi do jego sposobu gry, bo inaczej niebawem będą bliżej Sevilli niż Barcelony.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bakan »

Dla mnie rozczarowanie bo kadra zdecydowanie mocniejsza niż w zeszłym sezonie, który w moim odczuciu zakończył się pozytywnie bo wygraną w LE. Jasne, że to było pokłosie przedwczesnego odpadnięcia z LM ale ta faza grupowa to po prostu niewytłumaczalny okres i frajerstwo piłkarzy Atletico, potem wszystko wróciło do normy by ostatecznie wyjść z twarzą.

Transfery Lemara, Rodriego i Gelsona nie były typowe dla Atletico ale to uważałem za plus gdyż liczyłem, że wiążą się ze złamaniem pewnych schematów i nadadzą zespołowi nieco kolorytu i nieprzewidywalności.

Generalnie opinia mocno subiektywna, ja po Atletico spodziewałem się sporo bo jak dla mnie to bardzo mocna kadra (Oblak top5 bramkarzy, Hernandez kozak, Godin około top5 CB, Saul mega potencjał, Lemar też, Griezmann klasa światowa) + wybitny fachowiec na ławce trenerskiej.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Kalom »



ale bramka Avili z wczoraj :bowdown:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

zastanawiam się kto tam komu może puścić mecz, ale sporej liczbie drużyn zależy na wyniku i jest bardzo ciekawie.

trzy zespoły walczą o LM (getafe :bowdown: ), cztery o utrzymanie i Alaves dobija się do LE.

Dobrze że villarreal ogarnął, win z huescą w niedzielę i nie zatoną. jeszcze Celta i Valladolid plz, a levante jebać
yer a wizard, Harry
theplaybook
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:53

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: theplaybook »

akurat w tym sezonie to bardziej czepić się można bezbarwnej Celty z tym swoim archaicznym Balaidos, które znów przy mocniejszej wichurze się rozleci i o które Mourino się chyba spina z prezydentem miasta. Mecze Levante są mega atrakcyjne (przypominam chyba mecz sezonu czyli 4-4 z Eibar), grają fajnie w ofensywie i liczę że spadną kosztem choćby Celty, chociaż jak pisałem wcześniej, Aspas pewnie da im utrzymanie.

Zapewne trzecią ekipą do spadku Girona.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

chyba liczysz, że NIE spadną? :)

levante potrafi zagrać ładnie, ale to kwestie prywatnych sympatii dla mnie. Najcięższy terminarz ma Valladolid i Girona, gdzie bardziej szkoda by mi było pierwszych ze względu na startujący projekt Ronniego
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

Popieram, do Segunda niech leci Girona.
A w Hiszpanii tradycyjne już cyrki między szefem La Ligi a prezesem federacji. Od kilku dni regularnie się dissują i wyzywają, jeden grozi drugiemu. Rubiales z federacji nawymyślał sobie zmian w Copa del Rey, których nikt nie chce (praktycznie poza Realem i Barceloną, ale w sumie dlatego, że mocno nie lubią Tebasa), kluby sugerują, że może nie przystąpią do Pucharu w przypadku zmian. Do tego dochodzi porozumienie w sprawie terminarzy, godzin meczów i innych. Łysy debil mówi, że i tak sobie to wprowadzi, Tebas chce blokować. W poniedziałek kolejny dzień przepychanek, bo głosują nad zmianami w Pucharze I Superpucharze :lol:
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: czardi »

8 w 11, dziesiąte mistrzostwo Messiego, 34 vs 20 w pucharach podczas jego ery w Barcelonie, w tym 20 vs 10 w głównych (LL, LM, CdR), a sezon się jeszcze nie skończył :bowdown: :bowdown:
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Niesamowity gość. Zakończenie przez niego kariery będzie niebywałym szokiem dla kibiców Barcelony. IMO to się skończy gorzej niż odejście Ronaldo z Realu...
Sensei życia
Awatar użytkownika
raz
Posty: 190
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:23

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: raz »

Ciekaw jestem przyszłego sezonu w La Liga, bo w tym można było przewidzieć, że Barca zdominuje. Do Realu przyjdzie zapewne minimum dwóch piłkarzy światowego kalibru(Hazard+Pogba)? Do Barcy de Jong i może de Ligt + jakiś napastnik(w Griezmanna nie wierzę).
ODPOWIEDZ