Literatura sportowa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Literatura sportowa

Post autor: svnchez »

Był taki temat na poprzednim forum, więc zakładam i tu. Wiadomo, że większość książek piłkarskich jest totalnie słaba, ale czasami trafia się coś w miarę wartego uwagi, zwłaszcza że rynek jest coraz większy.
Czytał ktoś książkę Pirlo, faktycznie dobra?
Skąd fenomen Futbonomii?

Z ostatnich rzeczy to ma wyjść czy tam wyszła autobiografia Tottiego, rzekomo całkiem niezła. Wyszła książka Croucha, którą nawet bym kupił dla poczytania takich luźnych głupot, ale przecież ta okładka jest kurwa najgorsza na świecie i wstyd to mieć na półce albo czytać publicznie:
Spoiler
Obrazek
D W A M E T R Y Ś M I E C H U
G E N I U S Z K O M E D I I
gpjp

W ogóle powiem wam, że np. pozytywnie zaskoczyłem się książką Grzegorza Króla. Nie miałem w planach czytać, ale wyrwałem z koszyka w Biedronce za 5 złotych i oczywiście o ile obiektywnie jako książka jest gorsza od "Spalonego", tak w sumie mi się chyba podobała trochę bardziej.
Pełno też zachwytów nad nową książką od Ibry, rzekomo wydana rewelacyjnie, ale skoro większość to mają być zdjęcia to raczej oleję.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Literatura sportowa

Post autor: Sined »

Bardzo szanuję autobiografię Mike Tysona jak również samego pięściarza. Niektóre momenty wydają się wręcz podkoloryzowane, ale to Mike - jego jedno życie wystarczyłoby dla kilku.

Obecnie czytam
Spoiler
Obrazek
Bardzo fajna pozycja dla kibica czerwonych diabłów. Po niej myślę by sięgnąć po którąś z książek Fergusona. Jeśli któryś ze ślizgawkowiczów czytał to proszę o polecenie najlepszej.
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Literatura sportowa

Post autor: svnchez »

Sined pisze: 07 cze 2019, 21:21 Jeśli któryś ze ślizgawkowiczów czytał to proszę o polecenie najlepszej.
Ja nie czytałem wprawdzie żadnej, ale matiswiecicki często propsował "Być liderem"
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Malizna
Posty: 166
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:00

Re: Literatura sportowa

Post autor: Malizna »

Ja od siebie polecę „Open” Agassiego. Bardzo ciekawa ta jego historia dojścia na sam szczyt. Jak ktoś czytał Tottiego to proszę o parę słów bo się zastanawiam nad kupnem.
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Literatura sportowa

Post autor: jabolsdz »

12.06. wychodzi biografią Tottiego, dla mnie must have

ostatnio podobała mi się Croucha, dość zabawna, napisana z polotem, dużo smaczków. klasyki dla mnie to o Enke i o bundeslidze, tego samego autora, naprawdę polecam.
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Literatura sportowa

Post autor: recklezz »

Również podepne się i polecę Enke. Na pewno książka Ibry - Ja, Ibra. Jak to on nie pierdolili się, szczerze o dziecinstwie, relacjach z guardiola, na prawdę fajnie się czytało. Absolutny mus to też książka Rodmana, pełno zakręconych historii m.in jak wyruchał laskę w hotelu gdzie na dole czekał jej chłopak, z którym potem jedli razem śniadanie i jeszcze mu podziękował, poprzednio sam wyrażając zgodę na to żeby szła z nim do tego hotelu albo jak leciał specjalnie zapłodnić pewna gwiazdę popu lub jak z dubeltowwa spał kilka dni pod hala spurs w vanie rozmyślając o samobójstwie i wiele wiele innych-
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/173183/d ... juz-martwy, o to chodzi, . Jedzie z grubej rury obgaduje każdego praktycznie, cisnie po władzach NBA najlepsze jest to, że taki po prostu był świrek i w dużą większość tych szalonych historii wierzę. Ale ja wolę bardziej merytoryczna książkę z 1996, która jest jedną z moich ulubionych w tej tematyce - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/95478/zl ... sa-rodmana.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2019, 9:11 przez recklezz, łącznie zmieniany 1 raz.
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Literatura sportowa

Post autor: jabolsdz »

tylko się chyba jej już nigdzie nie dorwie, co?
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Literatura sportowa

Post autor: recklezz »

Niestety, ja też sie natrudzilem i wyrwałem w antykwariacie, mam tam jeszcze parę kontaktów to zapytam czy nie mają na zbyciu, czasem idzie wylapać na allegro, trza być czujny i mieć szczęście. Polecę jeszcze http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3696312/ ... to-nie-gra , też super i łatwiej dostępna.
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Literatura sportowa

Post autor: recklezz »

Jeszcze jedno - nie książka, ale mam zapisany taki super artykuł- http://weszlo.com/2018/12/27/len-bias-m ... -mu-zycie/. Najlepsza publikacja z jaką się spotkałem, jeśli ktoś interesuje się NBA to nie może tego nie przeczytać. Historię tego zawodnika znałem, ale nie z takimi szczegółami.
Tekst świetnie napisany mimo, że długi to nie szło się oderwać na chwilę więc jak ktos się zabierze to warto przygotować jakiś napój czy prowiant. MUST MUST MUST.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Literatura sportowa

Post autor: gambler »

svnchez pisze: 07 cze 2019, 20:44 Wyszła książka Croucha, którą nawet bym kupił dla poczytania takich luźnych głupot, ale przecież ta okładka jest kurwa najgorsza na świecie i wstyd to mieć na półce albo czytać publicznie:
Spoiler
Obrazek
D W A M E T R Y Ś M I E C H U
G E N I U S Z K O M E D I I
gpjp
Okładka turbo słaba, ale już po samych fragmentach latających po necie, spodziewam się że warto i to będzie znacznie więcej, niż luźne historyjki.
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Literatura sportowa

Post autor: Kalom »

jak ktoś czytał albo przeczyta tego krałcza to dajcie znać w temacie, bo zapowiadało się rzeczywiście spoko po fragmentach
:joint: [*]
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Literatura sportowa

Post autor: svnchez »

No wiem właśnie dlatego się interesowałem tą książką (w internecie są pozytywne opinie), pomyślę jeszcze, ale serio wstyd byłoby mi to czytać publicznie z tą okładką, a wydaje się idealnym czytadłem na jakąś plażę
Na dniach wychodzi też coś takiego: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4888036/sport-zza-krat ale to w sumie tak czysto informacyjnie
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Literatura sportowa

Post autor: jabolsdz »

ja czytałem w oryginale, zabawna książka, jest naprawdę sporo smaczków z szatni, imprez, z życia zespołu, Crouch nie pierdoli się w tańcu, rzuca nazwiskami, konkretnymi akcjami za czasów konkretnych klubów. fajna forma też.

nie ma tutaj mrożących krew w żyłach historii, to inny typ, ale naprawdę dobrze się to czyta (przynajmniej po angielsku).
także spokojnie można brać, jak ktoś lubi się pośmiać i lubi piłkę nożną.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Literatura sportowa

Post autor: gambler »

właśnie też myślałem o oryginale, skąd powijałeś jabol?
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Literatura sportowa

Post autor: trez »

https://www.empik.com/klub-o-tym-jak-an ... ,ksiazka-p

Ktoś z fanów PL może już czytał? Zamówiłem w ciemno, ale czy warto?
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 583
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: Literatura sportowa

Post autor: zlewam »

czytal ktos 'zapiski z krolestwa' rudzkiego?
pamietam ze kiedys widzialem fragmenty z jakiejs jego ksiazki i mocna beka byla, ale to byla jakas historia o milosci czy cos xD
a ta ksiazka chyba tylko o futbolu (i do tego ma jedna z ladniejszych okladek jakie widzialem), a wiedzy mu odmowic nie mozna
wiciu
Posty: 156
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:15

Re: Literatura sportowa

Post autor: wiciu »

Książka fajna, ale bez fajerwerków. Składa się z 50 mini "historyjek" - po 5-8 stron, bazujących głównie na takich elementach mocno ciekawostkowych(a to dlaczego "You'll never walk alone" zostało hymnem Liverpoolu, a to dlaczego Arsenal ma czerwone stroje itp. itd.). Fajnie się czyta tak z doskoku - siekając z 2-3 rozdzialiki na przysłowiowym klozecie(w sensie bez urazu dla tegoż dzieła - ot naturalne miejsce na dwa-trzy rozdzialiki :razz: ). Mój główny zarzut, to mocna "wikipedyczność" większości z historii - przy większości czułem się jakbym czytał jakieś opracowanie z danymi, jakie to robiło się na studiach na odpierdol, przepisując Wikipedie własnymi słowami - dlatego też książka męczy przy dłuższych posiedzeniach(aczkolwiek poziom rozkopania wszelakich archiwów godny podziwu). Na plus, że historie są raczej takie mocno "z drugiego obiegu" - tzn. nie ma jakich oczywistych oczywistości, dlatego nawet ktoś mocno obyty z PL raczej odkryje dzięki niej nowe fakty.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Literatura sportowa

Post autor: genocidegeneral »

Wisła w ogniu - props, hejt?
Obrazek
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Literatura sportowa

Post autor: pardon »

oddam za grosze w dobre ręce 2 i 3 część Kopalni.

stan idealny.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Literatura sportowa

Post autor: mql »

Gdybyś miał pierwszą, to bym przyjął full :(
ODPOWIEDZ