Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Bieganie

Post autor: cukier »

z wami mógłbym nawet chodzić ziomeczki bo ze ślizgawką wziąłem ślub, z nią się nie rozejdę

a tak to ktoś z was biega? ja podjarany ostatnio tematem i trochę napierdalam od dwóch miesięcy, gdzie wcześniej byłem raczej zerem pod względem aktywności fizycznej przez długi czas, tak też ostatnio za jednym razem wbiłem rekord czasowy na dystansie 5, 10 oraz rekord czasowy i dystansowy :) biegam sobie po lesie, choć wczoraj wbiegłem w miasto bo robiłem to w nocy, gdzie już nikogo się nie spotyka.

temacik do ogólnego chwalenia się, elo
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Biegam od jakichś 3 lat. Średnio tygodniowo wychodzi ok 100-120 km. Klepię głównie asfalt bo tereny to kleszcze a nie chcę czegoś złapać od tego gówna.

Życiówki:

5km - 18:13
10km - 37:21
Półmaraton - 01:20:47

:dunno:
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Bieganie

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Ja co jakiś czas na zmianę siłka i bieganie, głównie, żeby zrzucić kilogramy.
Od stycznia do początku maja udało mi się średnio 3 razy w tygodniu. Biegam tak, że 4 minuty biegnę, 2 idę i te okresy biegowe wydłużam jak mi dobrze idzie, ale nie mam jakichś ambicji, żeby być szybszym czy coś (robię 10km w 62 minuty), więc to taki jogging totalny.
Natomiast wpływ na samopoczucie jest nieoceniony, jak nie muszę niczego załatwić po pracy, to tylko muszę się zastanowić czy powietrze czy bieżnia i czy będzie leciało Run The Jewels czy Mars Volta.

Chyba niedługo kupię Bieganie metodą Gallowaya, bo zacząłem słuchać audiobooka i pasuje mi to do mojej filozofii.
Nie sądze, żebym porwał się kiedyś nawet na półmaraton, ale udawało mi się takim żółwim tempem przebiec 15km, więc może jak zrzucę więcej to te 20km będzie zupełnie osiągalne.

A jak podwórko to biegam sobie plażą z Gdańskiego Jelitkowa do Sopotu i wracam deptakiem lub chodnikiem przy drodze, przebij to.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Bieganie

Post autor: oyche »

nie biegam bo to nudne w chuj, poza tym nie mam kolan
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Ja w sumie bardzo cieszę się z faktu, że zacząłem coś robić. Niesamowite uczucie kiedy zaczynam przebijać swoje rekordy, ale jednocześnie zwiększone odczuwanie kiedy moja moc spada nisko trochę potrafi dobić, że co jest kurwa jeszcze ostatnio potrafiłem zrobić dwa razy więcej.

Ile czasu potrzeba optymalnie na zregenerowanie się? Jak była zła pogoda i długi czas nie biegałem to wyjście po czasie (np. tygodniu) było świetne i miałem dużo energii. Jednak bieganie w stylu trening, dzień przerwy, trening potrafi być zdecydowanie deficytem odpoczynku, choć nie zawsze. Nie wynalazłem jeszcze odpowiednie czasu.

Co do miejsca, jak wyżej wspomniałeś - owszem, zajebiście jest biegać po równym asfaltowym wolnym od kleszczy (i kurwa dzików skurwysynów) terenie. Jednak naczytałem się, że przy jakichś tam dystansach ma to już znaczny wpływ zdrowotny więc zdecydowałem się biegać po lesie, a przynajmniej nie uczęszczanych przez ludzi miejscach.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Bieganie

Post autor: LeeSu »

raz poszedłem biegać to zasnąłem w trakcie
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Bieganie

Post autor: czardi »

1:38 w półmaratonie w kwietniu i od tego czasu tylko używki, bo żaden klarowny cel się przede mną nie pojawił, ale wracam na jesień/zimę, by przypierdolić rekordową wiosnę
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
Kubero
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:32

Re: Bieganie

Post autor: Kubero »

Ja też ostatnio zamuliłem z bieganiem, u mnie dycha pb to jakieś 41min, półmaraton 1:40, no i maraton poniżej 4h. Odkąd rok temu zrobiłem w końcu maraton to nie mam zajawki do biegania, dużo bardziej mam parcie na siłowe sporty co średnio współgra z przebieraniem nogami :roll:
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Bieganie

Post autor: insane »

czy takie buty https://www.adidas.pl/buty-i-5923/D96608.html będą ok do biegania po betonie i na biezniach na siłowniach? biegam najczęściej 2,5km (max 4km) 0-2 razy w tygodniu, więc mocno casualowo
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

insane pisze: 04 cze 2019, 22:22 czy takie buty https://www.adidas.pl/buty-i-5923/D96608.html będą ok do biegania po betonie i na biezniach na siłowniach? biegam najczęściej 2,5km (max 4km) 0-2 razy w tygodniu, więc mocno casualowo
Jak chcesz wyglądać jak pajac zamiast się zadbać o kondycję nogi to spoko. Lepiej wydać po prostu 50zł na buty w decathlonie. W sumie to małe dystanse, więc wiele ci się nie stanie.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Bieganie

Post autor: badi »

nigdyniebralemkoksu pisze: 23 maja 2019, 16:14 Chyba niedługo kupię Bieganie metodą Gallowaya, bo zacząłem słuchać audiobooka i pasuje mi to do mojej filozofii.
polecam. kiedyś biegałem tą metodą, ale później koledzy pokazali mi marichuanen, zszedłem na złą drogę i już nie biegam. ale tata zawsze mi mówi, biegaj synek, zobaczysz, że na dobre ci to wyjdzie. no zobaczymy
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Bieganie

Post autor: Drmz »

Spoiler
Obrazek
Dla ludzi biegających ambitnie to nic. Ja sobie poszedłem pobiegać po miesiącu przerwy i życióweczka na gazie.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Bieganie

Post autor: insane »

[mention]cukier[/mention]
do tej pory biegalem w decathlonowych ekiden 50, ale kupilem tanio te adidasy na booscie i wydawalo mi sie, ze beda lepsze od kalenji przez piankowa podeszwe. no ale jak nie to biegam dalej w kalenji, a te zostawiam na silke.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

[mention]insane[/mention] ja cały czas latam własnie w jakichś za 50zł z decathlona i to właśnie jest kalenji :)
Spoiler
Obrazek
sam ostatnio przebiegłem 21,4km w jeden dzień pierw 17km, trochę odpoczynku i dojechanie do końca 4,4km w spokojniejszym tempie, na całość poświęciłem 2h 10minut - jeszcze nigdy tylu w życiu nie przebiegłem, więc super :) myślę czy biegać systematycznie równe dystanse czy jak się da to siekać więcej jak są siły
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Bieganie

Post autor: Sined »

Biegowe świry - w niedzielę lecę sobie na bieg dla fundacji. Nic szczególnego, bo 5,4 km mam do przebiegnięcia, ale póki co tylko takie dystanse biegałem (bardzo sporadycznie, bo raczej #teamsiłka niż #teambieganie), a moje osiągnięcia to jakieś 27 minut na 5,14 km stąd rodzi się moje pytanie. Co powinienem zjeść by wykręcić najlepszy możliwy wynik? Ziomek mi mówił, że dużo węgli przed biegiem, by mieć siły po prostu, czyli najlepiej makaroni sobie ugotować i zjeść. Wiadomo, że bieg bez spiny, ale jednak dobrze byłoby być najlepszym w zespole przynajmniej (albo wykręcić jakąś życióweczkę, która no nie będzie trudna do pobicia) :joint:
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Ogólnie zasada jest taka, że kilka dni przed zawodami powinno się ładować węglami aczkolwiek jeżeli nie przygotowujesz się odpowiednio do zawodów to nic Ci to nie da :dunno:
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Na takim dystansie nie jest to znaczna różnica. Może warto jednak będzie pobiegać w miarę pustym (nie być ociążałym po posiłku typu makaron) a zjeść banana 50-100g i bez spiny to przelecieć.

przytrafiło mi się znowu walnąć 21km, jestem zdziwiony sobą :shock:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Bieganie

Post autor: FLoo »

lepiej biegac 5x6km czy 4x8km?
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

FLoo pisze: 02 lip 2019, 20:22 lepiej biegac 5x6km czy 4x8km?
zależy co jest twoim pożądanym efektem; wzmocnienie nóg, wyrobienie kondycji czy chcesz się zwykle poruszać/schudnąć - z góry mówię, ze taka ilość kilometrów nie jest wybitnie wpływająca na efekty, no chyba, że będziesz dobrze operować czasem ;)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Bieganie

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 0:01 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ