Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1667
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Bieganie

Post autor: MalkoNTENT »

Ja nie uważam bieganie za nudę, bo podczas biegu odpalam sobie podcast o dietetyce i jedno napędza drugie. Normalnie nie mogę znaleźć czasu na takie podcasty, a jak słucham to od razu lepiej się biega bo głowa jest zajęta czymś innym niż trasą, brak myśli Ile jeszcze tej drogi, co często demotywuje.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Bieganie

Post autor: 2ps__ »

Ja też se ostatnio biegam w sumie pierwszy raz w życiu na poważnie, bo planuję biegać pewnie już z 2 lata, a w tym czasie byłem może z 15 razy łącznie xd, no i teraz od czerwca w miarę regularnie mi się udaje chodzić [chociaż i tak wychodzi z 2,5x max na tydzień średnio]. Ostatnio pierdolnąłem 8 w 46 min niecałe. Sęk w tym, że już mi się wszystkie traski znudziły i teraz znowu motywacji brak, a szkoda bo ogólnie w przeciwieństwie do uż. chujkurwa czerpię z tego przyjemność autentyczną jak jest ciemno i pusto na ulicach, a ja se cisnę z muzyczką na uszach. Beka bo w szkole nienawidziłem biegania i jak był sprawdzian z wf-u czy coś to mówiłem chłopu żeby mi pizdę wstawił z bomby, bo ja nie będę pajacował a i tak se nadrobię dwutaktem albo przewrotem xd nie wiem czy przebiegłem kiedyś kilometr, a jak poszedłem biegać pierwszy raz to po przebiegnięciu 6 miałem jeszcze siłę, za 5 razem już biegałem 8, a teraz se to katuje żeby czas poprawić, ale powoli chyba też atak na 10, tylko gdzie tu kurwa biec.
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Bieganie

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 0:01 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Bieganie

Post autor: 2ps__ »

zawsze jak planowałem, żeby zacząć biegać to marzyłem sobie, że naucze się najpierw dyszkę, a potem będę schodził poniżej godziny

no i chuj, wlaśnie pękło 9 km w 51.33 czyli nawet jakbym 10 marszem zrobił to bym się wyrobił, a to wszystko zanim w ogóle zacząłem biegać na serio,

co dalej robić :dunno:
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Bieganie

Post autor: crbn »

Ja zacząłem wraz z lipcem ponownie biegać, bo zepsuła mi się deska, a musiałem mieć jakąś aktywność fizyczną. Ogólnie to biegam co roku, ale jak pada, to odpuszczam, zimą to samo, no i jak jest tak cholernie zimno, że nawet bielizna termoaktywna nie pomaga, to też daję siana. Nie pamiętam jak w poprzednich latach było, ale w teraz postawiłem na wyrobienie kondycji, nie zależy mi na wielkich dystansach, po prostu chcę notować non-stop progres. Mam trasę, która ma 4,2 km i to po niej ciągle biegam wieczorami. Na początku lipca miałem wyniki poniżej 5:00, co było dla mnie katastrofą, ale po tygodniu miałem między 4:50-5:00, więc byłem w miarę zadowolony, choć wiedziałem, że najgorsze to wytrzymać drugi-trzeci, może czwarty tydzień. Minął miesiąc, dziś przebiegłem to z tempem 4:37, ale jestem trochę nieusatysfakcjonowany. Znaczy z jednej strony wiem, że nie mogę spodziewać się cudów, kiedy mam takie przerwy, z drugiej liczyłem, że do końca wakacji będę robił 4:10, ale na 5km, a ja boję się dołożyć ten kilometr więcej. :(
Bieganie to walka z głową głównie, na początku tygodnia biegałem po 4:50 ledwie i się zastanawiałem skąd ten regres, dziś stwierdziłem, że od początku będę biegł szybciej i jakiekolwiek złe myśli o zwolnieniu by mi nie przychodziły do głowy, to będę na siłę podwyższał tempo. No i w sumie się udało, aczkolwiek wynik mi poprawił pierwszy kilometr, gdzie biegłem 4:12, a drugi już 4:37. :lol: Jak w tamtym tygodniu próbowałem biec jednym tempem przez cały dystans, to notowałem gorsze wyniki w sumie.
A, no i bieganie długich dystansów jest pewnie nudne bez względu na wszystko, ale właśnie takie krótkie wypady na 4-5km to jest super sprawa, wieczór, gwiazdy, jakiś Chris Brown na słuchawkach i się leci, oczyszcza głowę z myśli i leci się dalej z nadzieją, że zaraz w słuchawce usłyszy się od asystenta, że się zmieściło w ostatnim kilometrze w danym tempie/czasie.
Jedyne co mnie załamuje to to, że inni biegacze dużo lepsze wyniki notują ode mnie. Zawsze uważałem się za w miarę wysportowanego, czy to w gimnazjum, czy to w liceum, już nie wspominając o studiach, miałem naprawdę dobrą kondycję na tle innych, za dzieciaka pewnie najlepszą, bo non stop biegałem za piłką, ale strasznie mi się spieszy, żeby robić takie czasy, by móc się uważać za gościa powyżej średniej jakiejś wyimaginowanej. Nie chcę być najlepszy, chcę po prostu to cholerne 4:10 na 5 km.
Obrazek
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Bieganie

Post autor: con shonery »

ja z kolei nie mierzę odległości, czasu i tępa, wyrzuciłem jakikolwiek element rywalizacji i tak jest mi najlepiej, zero ciśnienia
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Bieganie

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 0:01 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie

Post autor: Raph »

O proszę, temat dla mnie.
Gdzieś w 2014 roku dzięki bieganiu zrzuciłem 15 kg. Niestety, mniejsze i większe przerwy w późniejszych latach albo np. jeden bieg na tydzień sprawiły, że po pięciu latach od tego czasu znowu ważę 15 kg więcej. Natomiast postanowiłem się za to wziąć i choć biegam cały czas od kwietnia 2018 (nawet w zimę), to od miesiąca robię to 3-4 razy w tygodniu zamiast 1-2 razy i to jest różnica. Mój rekord na 10 km to 50 minut - trudno mi sobie wyobrazić, że potrafiłem w godzinę przebiec ok. 12 km, ale to było w 2014 i niewiele zapowiada się na to, abym mógł to przebić w najbliższym czasie. W tej chwili robię tyle w 57 minut. Natomiast zmieniłem ostatnio buty z Kalenji Run Active na Kalenji Run Long (zastanawiałem się jeszcze nad Fast, ale mam nadwagę i potrzebuję lepszej amortyzacji) i różnica jest niesamowita.

Co do przyjemności z biegania: bardzo mnie to relaksuje, pozwala mi zapomnieć o zmartwieniach, a przy okazji mogę posłuchać sobie muzyki. Biegam co prawda głównie wieczorami, bo mając dwójkę dzieci (2-letnie i 2-miesieczne) i chodząc do pracy, głupio zostawiać partnerkę w domu, gdy one nie śpią :D

Oczywiście jeżeli brać ślizgawkowa korzysta z Endomondo, to zapraszam do zapraszania do znajomych: https://www.endomondo.com/profile/17262859
Spiritus pisze: 23 maja 2019, 13:48 5km - 18:13
10km - 37:21
Półmaraton - 01:20:47
Ale szanuję :bowdown:
...
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Dużo pracy i wyrzeczeń mnie to kosztowało ale było warto :)
koulibaly
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2019, 12:17

Re: Bieganie

Post autor: koulibaly »

Ema poleci ktoś jakiś zegarek do biegania z GPS, taki dla amatora (koło 500 zł). Żeby było synchro z jakąś apką do biegania i jakieś podstawowe funkcje typu pulsometr
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Używany Garmin? W tej cenie dostaniesz coś fajnego np Fenix 3
koulibaly
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2019, 12:17

Re: Bieganie

Post autor: koulibaly »

Posprawdzam jak to wygląda na allegro. A co sądzisz o Polarach, np. M400
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: Bieganie

Post autor: Shpaner »

Ja m400 używam z 3 lata już i złego słowa nie mogę powiedzieć, pomiar pulsu idealny w tych pieniądzach nic lepszego nie dostaniesz

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Polar to dobre ale lodówki robi.Jak już brać to Suunto tudzież Garmina
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Bieganie

Post autor: jAg »

Spiritus pisze: 30 sie 2019, 14:34 Polar to dobre ale lodówki robi.Jak już brać to Suunto tudzież Garmina
Robil* i to 20 lat temu xd
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
GeorgePortfel
Posty: 102
Rejestracja: 04 maja 2019, 1:50

Re: Bieganie

Post autor: GeorgePortfel »

ktos w biznes ranku pobiegl? chwalic sie jakie wyniki. u mnie 18:30 czyli minute gorzej niz ostatnio 2 lata temu. wtedy i dzis kompletnie bez treningu. teraz co prawda nie pale, ale pare kilo przytylem. a co do samego biegu to biegąc przez krakowski Rynek na 1 zmianie zrozumiałem dkaczego zapisy zamykają po 2 minutach. scisk taki, ze polowa walczy o przezycie :)
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

koulibaly pisze: 29 sie 2019, 14:58 Ema poleci ktoś jakiś zegarek do biegania z GPS, taki dla amatora (koło 500 zł). Żeby było synchro z jakąś apką do biegania i jakieś podstawowe funkcje typu pulsometr
Jak coś to mam do sprzedania Fenixa 2 z pasem HR,dodatkowymi wymiennymi paskami itp.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Bieganie

Post autor: Bakan »

Ostatnio zacząłem biegać trochę regularniej (co najmniej 4x w tygodniu) i chciałem tylko powiedzieć, że zaczęło mi to sprawiać przyjemność bo a) słucham w trakcie biegania podcastów a nie muzyki co powoduje że czasem dorzucę nawet te 3-5 min biegu żeby przesłuchać materiał do końca zamiast zastanawiać się ile jeszcze biegania mi zostało b) wyrzuciłem element rywalizacji z samym sobą przez co łatwiej mi się do tego biegania zebrać bo traktuję to bardziej jako relaks niż wyzwanie. Kiedyś traktowałem bieganie jak przymus więc jak ktoś ma podobnie to polecam. Oczywiście żaden ze mnie wyczynowiec, 30 minut truchtu i cześć.
Awatar użytkownika
Tiquill
Posty: 161
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:45
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Bieganie

Post autor: Tiquill »

Jak biegać to tylko z muzyką.

Staram się biegać kilka razy w tygodniu po 5-6 km. Od razu wtedy lepiej się czuję. Polecam każdemu.
Niczego nie żałuję.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Bieganie

Post autor: gambler »

ja pierdole, ziomek przebiegł maraton w mniej niż 2 godziny
yer a wizard, Harry
ODPOWIEDZ