offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

cukier pisze: 20 kwie 2019, 1:10 Generalnie mam to w zakładkach w tzw. obserwowanych. Ale fajnie, że się natknąłem na forumku na twoją wypowiedź. Zapisane również: Pożegnanie jesieni oraz Władca much. Jeśli wkręci mnie taki antyutopijny gatunek to wiem, w co będę miał uderzać.
Ja z własnego doświadczenia powiem, że jeśli ktoś spropsuje Rok 1984 to nie oznacza, że spodoba mu się też Nowy Wspaniały Świat. Do Huxleya podchodziłem z dużą chęcią, ale męczyłem się podczas czytania i nie wspominam go zbyt dobrze. W podobnych klimatach chyba jeszcze "My" Eugeniusza Zamiatina.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

Nie rozpędzajmy się w tą stronę. Jeszcze jednej nie przeczytałem, nie wiem czy mi się czytanie spodoba.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Bela
Posty: 47
Rejestracja: 22 kwie 2019, 1:41

Re: offtopic książkowy

Post autor: Bela »

cukier pisze: 17 kwie 2019, 18:02 luźna pogadanka - ja w końcu dochodzę do momentu, kiedy mam ochotę chwycić jakąś książkę nie z przymusu a chęci przeczytania. Za miesiąc, po maturkach będę łapać za Rok 1984 od Orwella.
To podstawa dla każdego prola :D Jeszcze polecam Ci Nowy wspaniały świat haxleya oraz José Saramago - Miasto ślepców :D
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

Bela pisze: 22 kwie 2019, 12:00prola
To, że nie czytałem książki nie znaczy, że możesz mnie inteligentnie obrażać. :lol: O Haxleyu wspomnieli, ale powolutku.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Bela
Posty: 47
Rejestracja: 22 kwie 2019, 1:41

Re: offtopic książkowy

Post autor: Bela »

To nie obraza. To ludzie pracy.

Widzę że też wspomnieli o innych które zamierzam sprawdzić. Jedynie zastanawiam się jak z tym pl tworem bd bo nie lubię zbytnio pl pióra :D
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

panowie skąd powijać ebooki anglojęzyczne? jeśli na zatoce i chomiku nie ma
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Libgen - tam jest mnóstwo
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

to już poznałem, ale dziękuje :) może ktoś jeszcze coś będzie znał dobrego
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

Na zmianę tematu. Gdzie kupujecie książki? [s][s]CZY MOŻE Wybieracie się do bibliotek[/s][/s]. Kupujecie na halach typu auchan bądź ze stoisk, może korzystacie z bookcrossingu? Może gdzieś są książki w konkurencyjnych cenach jak ruskie klucze do gier? :)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 21:33 przez cukier, łącznie zmieniany 2 razy.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
djniemal
Posty: 153
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:05

Re: offtopic książkowy

Post autor: djniemal »

wyobraziłem sobie, jak kupujesz książkę w bibliotece
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

kurła, skrót myślowy - wypożyczać wiadomo!!! to samo z bookcrossingiem. myślałem, że to jasne :/
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
vin
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:44

Re: offtopic książkowy

Post autor: vin »

ja zawsze najpierw ustalam co chcę kupić i potem dopiero wertuje neta gdzie najbardziej opłaca się powinąć internetowo, też ważne dla mnie żeby książka była w miękkiej okładce i bez skrzydełek, to pod tym kątem z reguły digging v2

a jak na gwałt to tradycyjnie w empiku, swoją drogą do 28.04 jest -50% na drugą książkę
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

czemu miękka okładka?
ja ostatnimi czasy najczęściej bonito/olx. b.dobre ceny na bonito mają, a sam bardzo dużo cytatów zaznaczam ołówkiem; obklejam zakładkami indeksującymi także używki z olx mi nie straszne, a jednak często można dorwać 2x/3x taniej w praktycznie idealnym stanie
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
vin
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:44

Re: offtopic książkowy

Post autor: vin »

bardziej poręczna, a poza tym lubię czasem zbezcześcić książkę i przy czytaniu ją trochę powyginać
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

no tak, to racja..ale na dłuższą metę jednak twarda oprawa wytrzymalsza. I chyba coraz mniej twardych okładek robią co? czy mi się wydaje?
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: offtopic książkowy

Post autor: pietrax »

Na allegro kupuje książki po 2-10 złotych i po tyle sztuk, żeby akurat wyszła jedna paczka. Co do notowania po książkach to tez bardzo polecam i właśnie z tego powodu kupuje książki zamiast wypożyczać
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Kiedyś zawsze aros, teraz gdzie znajdę najtaniej. Na dwóch książkach czasami wychodzi grubo ponad 10 zł, więc warto przeglądać. Na taniej książce mają dobry outlet, ostatnio kilka rzeczy wyhaczyłem.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

pietrax pisze:Na allegro kupuje książki po 2-10 złotych i po tyle sztuk, żeby akurat wyszła jedna paczka. Co do notowania po książkach to tez bardzo polecam i właśnie z tego powodu kupuje książki zamiast wypożyczać
To kupujesz w ciemno czy akurat tyle książki kosztują które chcesz?
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: offtopic książkowy

Post autor: pietrax »

Po tyle są, stara literatura piękna. Używane oczywiście :D
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: offtopic książkowy

Post autor: jabolsdz »

ja zamawiam na bonito. na drugi dzień jest, często są promki, większość tytułów polskich jest, i mam pod pracą (czy też miałem).

anglojęzyczne tylko z allegro / neta, z reguły nie ma problemu, tylko wiadomo, 3 razy drożej.
ODPOWIEDZ