offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Re: offtopic książkowy

Post autor: ChiefKeef »

przeszukalem caly internet w celu pozyczenia na kilka dni ksiazki S,M,L,XL Rema Koolhaasa i nic nie znalazlem. ma ktos moze to po polsku/angielsku pozyczyc?
WnukUbeka
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Nicea

Re: offtopic książkowy

Post autor: WnukUbeka »

ChiefKeef pisze: 29 kwie 2019, 18:04 przeszukalem caly internet w celu pozyczenia na kilka dni ksiazki S,M,L,XL Rema Koolhaasa i nic nie znalazlem. ma ktos moze to po polsku/angielsku pozyczyc?
Mam po francusku
Chuja grajom opierdolimy ich
ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Re: offtopic książkowy

Post autor: ChiefKeef »

nie dzieki, ale moze sie ktos znajdzie z wersja pdf i sie podzieli, to ja tu bede czekal bo za chuja tego nie znajde
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

^ sprawdziłem orwella to na bonito bez przeceny taniej niż na arosie z przeceną :lol:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: offtopic książkowy

Post autor: cloud »

nie polecam zakupów na stronie livro.pl, skurwysyny jebane, nie dokładajcie im się do interesu.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
rolka
Posty: 127
Rejestracja: 01 maja 2019, 0:52

Re: offtopic książkowy

Post autor: rolka »

http://czytelniczy.pl/ilu-polakow-czyta ... 19-raport/
Myślicie że ludzie którzy odpłynęli od książek oglądają seriale czy nie mają żadnej alternatywy? Jak to u was wygląda?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: offtopic książkowy

Post autor: con shonery »

Chyba taka kolej rzeczy, wraz z pojawieniem się nowych form rozrywek te stare odchodzą do lamusa. Warto zaznaczyć, że mimo takich wyników i tak jesteśmy w czołówce Europy
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: offtopic książkowy

Post autor: rubinstein »

ja odpływam troche od książek, bo ostatnimi czasy okazjonalny stres + wrażenie braku czasu robia swoje.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Ja pamiętam, że jeszcze przed erą swobodnego dostępu do seriali kiedy trzeba było je ściągać z torrentów i mało kto był w temacie, czy szerszej ilości contentu na yt, to i tak co roku narzekano, że mało osób czyta
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6548
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

[mention]dou[/mention], znalazłem miejsce dla Ciebie
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

No i takie miejsca to ja szanuje.
Co to za pozycja?
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6548
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

„Miasto Archipelag” Springera. Przehajp jakby co.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

a to nawet robiłem słuchowisko z tego :D z fragmentów

#mobi#kindle
panowie na pewno spotkaliście się już z dziwnymi pdfami.
Jak coś takiego skonwertować, żeby normalnie na kindlu czytać a nie w acrobat reader?
Spoiler
Obrazek
wygląda trochę jak z maszynopisu..

po konwersji w calibre na mobi wygląda to tak..xD
Spoiler
Obrazek
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: offtopic książkowy

Post autor: Dill »

czytelnictwo spada, a książek na rynku przybywa. ktoś wytłumaczy ten fenomen?
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

teraz każdy może wydać książkę
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: offtopic książkowy

Post autor: Dill »

ale wydawnictwo musi zarobić. ludzie nie czytają, a hajs wpada. chodzi mi o to. wydawcy musi się to opłacać.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

ja nie wiem, ja tego nie ogarniam.
chociaż ciesze się, bo rynek faktycznie się rozwija i dużo fajnych rzeczy powstaje. i książki i komiksy i audiooboki
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: offtopic książkowy

Post autor: Archie »

Dill pisze: 20 maja 2019, 11:27czytelnictwo spada, a książek na rynku przybywa. ktoś wytłumaczy ten fenomen?
To, że książki się sprzedają nie oznacza automatycznie, że ludzie je czytają po zakupie. Kupki wstydu w dzisiejszych czasach to chyba już normalna sprawa.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: offtopic książkowy

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ja kupuję książki z przyzwyczajenia. Lubię autora, napisał coś nowego? Do koszyka. Fajny temat, interesuje mnie? Do koszyka. Dużo się o tym mówiło, recenzenci chwalili, autor dostał Nike? Do koszyka. O! promocja i można coś ciekawego wyłapać tanio? Do koszyka. Idę do Media marktu a tu książki za 9,99 bo się kurzą w magazynach? Do koszyka. Kiedyś przeczytam.

U mnie w mieście akurat nie ma, ale w Krakowie na Grodzkiej, czy w Warszawie na Nowym świecie jest "skład tanich książek", zawsze jak przechodzę to znikam w środku na dłuższy czas, w zeszłym roku z tego na Nowym Świecie wyniosłem 14 książek i wydałem tylko jakieś 250 zł. Lubię się otaczać książkami, niedługo dosłownie, bo będę musiał jeden pokój wyłożyć regałami na wszystkich ścianach do sufitu i nie wiem czy to wystarczy.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Ja jeśli czytam książkę to praktycznie zawsze kupioną, w bibliotece nie byłem od kilku lat. Generalnie nigdy nie kupuję byle tylko kupić (raz tak zrobiłem z folwarkiem zwierzęcym, którego chciałem mieć na półce, a czytałem wcześniej egzemplarz z biblioteki), zawsze przed kupnem patrzę na tematykę i mniej więcej oceny/opinie, żeby nie tracić czasu i pieniędzy. Kilka oczywiście było nietrafionych, więc się ich pewnie będę chciał pozbyć żeby mieć jedynie to co jest dla mnie interesujące i trzyma dobry poziom. Inna sprawa, że rzadko kiedy mam okazję być w miejscu z jakimiś fajnymi promocjami i głównie kupuję interesujące mnie wcześniej konkretne tytuły.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
ODPOWIEDZ