offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

ktoś tu korzysta z legimi albo innych tego typu serwisów? jak wrażenia?
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: offtopic książkowy

Post autor: formaszczytu »

Moim zdaniem najlepsze jest Empik go w stosunku cena/dostęp.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Kerston
Posty: 51
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:07

Re: offtopic książkowy

Post autor: Kerston »

Czytał ktoś nowego Żulczyka ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5394
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

zacząłem przedwczoraj. grubo jest od pierwszych stron w sumie. piękna szydera z nacków i faszolków. zobaczymy jak to się dalej rozwinie, jestem na początku w zasadzie.
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: offtopic książkowy

Post autor: rakieta_rakieta »

ogólnie 5/10 jak na Żulczyka solidne 9.
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5394
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

zdążyłeś od piątku przeczytać 500-stronicową knigę? :shock: szacun. no chyba, że nie robiłeś przez weekend nic innego.
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: offtopic książkowy

Post autor: azar »

dwa pytania:
co od Łysiaka na początek?
czy ma ktoś pożyczyć Wisłę w ogniu?
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
Lothia
Posty: 860
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: offtopic książkowy

Post autor: Lothia »

clockers pisze: 28 paź 2019, 14:37 zdążyłeś od piątku przeczytać 500-stronicową knigę? :shock: szacun. no chyba, że nie robiłeś przez weekend nic innego.
Okres manii wjechał
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Jaka książka najbardziej złamała wam serce? ja sobie dzisiaj uświadomiłem, że jednak wciąż najbardziej boli mnie los wspaniałego Lampo z "o psie który jeździł koleją", mimo że wiedziałem jaki będzie koniec to i tak do dziś nie mogę się pogodzić z tym finałem :(
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

Chłopcy z placu broni i poświęcenie Nemeczka
mołpy są kozackie
Duben
Posty: 69
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:59
Lokalizacja: 00-000

Re: offtopic książkowy

Post autor: Duben »

Wstyd się przyznać, ale dopiero ostatnio przeczytałem Miedziankę oraz Źle urodzone (ten reportaż o architekturze PRL) od Springera. Wstyd mi, bo wcześniejprzeczytałem od niego tylko Miasto Archipelag, które super mi siadło swoją drogą, ale no Miedziankę polecam każdemu, kto lubi reportaże, wciąga człowieka niesamowicie w świat, którego już nie będziemy mogli doświadczyć. Przy okazji, polecacie jakieś reportaże w klimacie i tematyce Miasta Archipelag? Poluję na "Nie zdążę" od Gitkiewicz, ale chętnie i coś innego bym przeczytał
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: offtopic książkowy

Post autor: kalahar »

Do Nie zdążę będzie pasowało jeszcze Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: offtopic książkowy

Post autor: mql »

Ostre cięcie to jednak ciut bardziej specjalistyczna literatura, żebyś się nie zdziwił. Świetna książka, ale fachowa. No i wyzwalająca dużo negatywnych emocji. 13 pięter Springera albo Prywatyzując Polskę. O bobofrutach, wielkim biznesie i restrukturyzacji pracy Dunn też powinny Ci pasować.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Ech, kiedyś czytałem Bondę i tak mnie wkurzyło jak stereotypowo przedstawiła Podlasie (niczym w "U Pana Boga za piecem", tylko że na poważnie), do tego pomyliła komarka z motorynką, że odpuściłem po kilku rozdziałach. Chyba się nawet żaliłem na starym forum. Teraz znowu czytam, bo stwierdziłem, że skoro hejtuję, to powinienem znać więcej niż jakieś fragmenty i męczę się z "Florystką". Dalej wplata w ten jej prościutki kryminał jakieś przydługie, niepotrzebne opisy wyglądu, sporo klisz (m. in. początkująca kobieta profilerka, która zmaga się z bardziej doświadczonymi kolegami, bohater zbiorowy w postaci przygłupiej policji). Jeden policjant tłumaczący drugiemu, że wariograf to pożyteczne urządzenie, ale nie zawsze wyniki z tego badania przechodzą w sądzie. Ale zawziąłem się, skończę, niby już niewiele zostało, ale jak przed sekundkę przeczytałem, że:
"Założę się, że tak będzie. Stawiam na to 0.75"
to musiałem przyjść i się wypłakać. Nie dość, że to zwykle jest 0.7, chociaż potem się okazało, że whisky, no i rzeczywiście da się znaleźć taki rozmiar, ale nikt nie powiedziałby "stawiam na to zero siedemdziesiąt pieć", bo to brzmi idiotyczne. "Zero siedem", "trzy czwarte", "krowę", "flaszkę", ale nie "zero siedemdziesiąt pięć".
Niby nic wielkiego, a strasznie mnie odpaliło.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: offtopic książkowy

Post autor: sugarhill_notausgang »

Rozumiem Jose, znam ten ból, kiedyś czytałem i był opis domu jednej z bohaterek i na ścianie wisiał u niej portret brytyjskiego dowódcy wojskowego, który żył w XIX w. i go nie lubiłem, bo wygrał bitwę z innym dowódcą, którego lubiłem, więc pierdolnąłem książką i essa

no ale Bondę? trzeba ją czytać, żeby hejtować? Remigiusza Mroza też czytałeś coś? :) spoko, ja czytałem Puzyńską i nawet okej, da się przebrnąć, chociaż ona napierdala teraz już chyba dziesiątą część tej sagi o morderstwach we wsi Lipowo, której czytałem początek, no kurwa we wsi gdzie komisariat policji ma 4 pracowników, niedługo musi kończyć serię bo populacja się tam wyczerpie
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Czytałem dwie książki Mroza o Forście, jedną zmogłem jako tako, typowy odmóżdżacz, potem złapałem za drugi tom (chyba dwa za jednym razem ściągnąłem po prostu) i tam już roiło się od absurdów. Typ przeżył lawinę, ruskie więzienie, w którym oczywiście wszyscy chcieli robić to co PiS z nami, przełożony go postrzelił w nogę, a 10 sekund później się zreflektował i znowu go lubił (mimo tych postrzałów dzielny bohater biegał po górach, co prawda miał -2 do szybkości, ale był dzielny), a z obstawionego przez szwadrony policji domu uciekł, bo - uwaga - pchnął jednego z policjantów, a inni byli tak zaskoczeni, że nie mogli go trafić jak do niego strzelali.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: offtopic książkowy

Post autor: Luxair »

Chcę kupić parę papierowych książek. Sprawdziłem że Merlin.pl ma o wiele atrakcyjniejsze ceny niż Empik.
Ale coś kojarzę że Merlin miał chyba zbankrutować?
Jak to jest e-ziomale, można stamtąd normalnie zamawiać czy to jak z preorderami u TomBa?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Sprawdź ostatnie opinie na jakimś opineo na przykład, ale chyba powinien wysyłać, bo o upadku merlina to ja słyszę od dawna
w ogóle są jeszcze tańsze księgarnie niż merlin, chyba że tylko tam jest to czego szukasz
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

Wejdź sobie na lubimyczytac.pl znajdź książkę co cię interesuje i tam zazwyczaj masz podana listę znanych księgarni internetowych gdzie można kupić z podanymi cenami

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: offtopic książkowy

Post autor: sugarhill_notausgang »

Beka Jose

Luxair przez ostatnie ~ 3 lata Merlin zdążył już złożyć wniosek o upadłość, wyłączyć stronę, dostać zastrzyk gotówki po przejęciu przez firmę Topmall, która utworzyła Merlin Group S.A, wskrzesiła stronę i powoli odzyskuje zaufanie klientów, aktualnie sklep działa normalnie.
Ale w takich sklepach jak Merlin czy Empik to się kupuje w ostateczności, w empiku nawet jak jest promocja -50% to znaczy, że inne sieci mają te same produkty na promocji -70% XD A teraz Empik wymyślił jakiś "Empik Club" i żeby być członkiem trzeba płacić abonament członkowski i wtedy masz niższe ceny (czyli porównywalne do cen w innych sieciach XDD) Beka z nich zawsze XD
ODPOWIEDZ