offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6545
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Biblionetka niedawno zmieniła layout i wygląda całkiem ładnie.
https://www.biblionetka.pl/

Korzystacie?
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: offtopic książkowy

Post autor: Iszji »

Ja tylko lc, za duzo czasu poswiecilem na to, zeby korzystac z czegos innego.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

ja też lc, ale mogliby jakoś usprawnić wyszukiwanie bo aktualnie ciężko coś sensownego wyłapać jeśli interesuje cię dane zagadnienie, przydałoby się dodać filtry
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: offtopic książkowy

Post autor: Iszji »

no i przenieść to na lepszy serwer, czasem tak muli, że śmiechowe to trochę, że to pododobno największy portal czytelniczy w pl, a technicznie tak słabo.

Merytoryka też kiepska, większość to spierdolone booktuberki srające "ciekawa ksiażka" w każdej młodzieżówce i "nie rozumiem" w każdym ambitniejszym dziele. I tu się zgadzam z Twardochem, czytelnik =/ osoba inteligentna, a czytelnictwo nie stawia nikogo wyżej.

Dodatkowo głupie jest to, że nie można odpowiadać na opinie innych ludzi pod książkami, zero tam jakiejkolwiek dyskusji o literaturze, tylko jakieś spierdolone zabawy, CZYTAMY Z TAGIEM #ZDRADA, raka dostaje jak próbuję wypełznąć poza swoją biblioteczkę.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6545
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Pod względem merytoryki trochę lepiej na Bilbionetce właśnie, chociaż zdecydowanie mniej tam ludzi i technicznie też ma braki, no i to właśnie kwestia przyzwyczajenia, ja zacząłem tam i nie wyobrażam sobie teraz przerzucać wszystkiego na inny portal.

A blogerzy książkowi to w 99% słabizna i recki pisane w zamian za darmową książkę, najgorzej.
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: offtopic książkowy

Post autor: Iszji »

Dlatego właśnie ludzie pokroju Pod Naporem to perły wśród gówna, szkoda że ich tak mało. :(
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

Co prawda w temat serialu Stranger Things wrzucałem, ale tutaj też mogę poinformować. Wychodzi książka opowiadająca o rudej. :)
Spoiler
Obrazek
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: offtopic książkowy

Post autor: con shonery »

czytam Solaris i pierwszy raz w życiu podczas lektury odczuwam strach/niepokój. albo zmiękłem, albo Lem rusza odpowiednie struny
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

Byłem sobie na nonfiction festiwal w krakowie
Spoiler
na dolnych młynów przez weekend i mega się cieszę. Oprócz spotkania z Pilipiukiem, na którym byłem z 5 lat temu, to raczej nie uczęszczałem na takie imprezy, a szkoda.
Do rzeczy. Chyba najfajniejsze było to, że nie trzeba było przeczytać książki, żeby coś wyciągnąć ze spotkania, a tylko zachęciło mnie do przeczytania książki (np. spotkanie z Małgorzatą Rejmer, które było wokół jej książki Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii) największe wrażenie zrobiło na mnie spotkanie z Justyną Kopińską. Tak opanowanej i cichej osoby dawno nie widziałem, tym bardziej, gdy zestawimy to z problematyką którą porusza w swoich tekstach i z ilością zła jaką się mierzy. Większość spotkań z autorami można znaleźć na fejsie, była transmisja live prowadzona, ale niestety z Kopińską nie ma, ze względów formalnych. Także polecam wszystkim takie inicjatywy w dużym skrócie.
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

mam problem z doczytaniem tego huxleya, ale jebanie nudny jest
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: offtopic książkowy

Post autor: oyche »

wez se przygody tomka sawyera odpal lepiej jak huxley nudny

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

Każdemu ma prawo nie przypasować jakaś książka, także olej zaczepkę użytkownika nade mną i nie łykaj nigdy sugestii, że jak ktoś nie lubi książki X to jest literackim bezguściem, nadaje się tylko do czytania HP, jest niedostatecznie inteligentny albo coś w tym stylu.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: offtopic książkowy

Post autor: rubinstein »

czytam sobie Króla Twardocha, bo dostałem od kuzynki Królestwo na wigilie, a jeszcze na slg radzili mi przeczytac Króla wpierw, i mnie bardzo się ten Król podoba. jestem w połowie i jest fajnie, polecam so far.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: offtopic książkowy

Post autor: sugarhill_notausgang »

"Przygody Tomka Sawyera" to jedna z książek wszech czasów, a raczej cały cykl, jak wiadomo druga część, "Przygody Hucka" jeszcze lepsza, a i pozostałe dwie jak najbardziej warto. IMO użytkownik dobrze polecił.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: offtopic książkowy

Post autor: oyche »

no to już wiem co dodać do kolejki, bo czytałem tylko te dwie wymienione
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1250
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: offtopic książkowy

Post autor: gambler »

ma ktoś legimi ?
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: offtopic książkowy

Post autor: Chojny »

31 lipca premiera polskiej wersji The Amazing Adventures of Kavalier & Clay, tłumaczenie na które czekałem tak na tłumaczenie "Infinite Jest" (PODOBNO TEŻ JUŻ NIEDŁUGO)

https://www.gwfoksal.pl/niesamowite-prz ... e869c.html
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: cukier »

Sprzedajecie swoje książki czy zostawiacie na półce? :P
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: offtopic książkowy

Post autor: cloud »

Proste, że zostawiamy.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1255
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: offtopic książkowy

Post autor: stranger »

Po kilkukrotnym przeczytaniu oddaje do miejskiej biblioteki.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
ODPOWIEDZ