[serial] His Dark Materials (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

[serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: wtt »

Główną bohaterką "His Dark Materials" jest młoda Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą ją do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.
Teaser:
https://www.youtube.com/watch?v=0Qz8L4KaTss

Kolabo HBO i BBC. Z aktorów m.in. James McAvoy oraz Ruth Wilson. Czekam mocno bo HBO, jak wiadomo, rzadko zawodzi i McAvoy w obsadzie :damn: Z dodatkowych informacji, to sezon pierwszy ma się składać z ośmiu odcinków oraz został już zamówiony kolejny sezon z taką samą ilością epizodów.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: Raph »

Właśnie kończę czytać "Bursztynową Lunetę", czyli ostatnio część trylogii "Mroczne Materie". Mam nadzieję, że twórcom uda się zrobić ekranizację zgodną z duchem książki, bo to jak perfidnie spierdolona została ekranizacja "Zorzy północnej" aka "Złoty kompas" z 2007 wciąż sprawia, że mam ochotę wyjąć żyletki z szafki :bag:
...
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: Marvbear »

Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: Kalom »

ogląda ktoś?
:joint: [*]
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: wtt »

muszę się w końcu wziąć za nadrabianie seriali, bo cienko z tym u mnie ostatnio. to na pewno jest jedna z pozycji, którą bardzo chcę zobaczyć. McAvoy x HBO wystarczy, żeby mnie przekonać.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: Kalom »

no mcavoy to tylko w pierwszym odcinku zagrał z tego co widzę, więc raczej go użyli do wypromowania tego, dlatego pytam czy ktoś ogląda
:joint: [*]
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: koniec »

ja oglądam, całkiem spoko jest chociaż ani filmu nie widziałem ani książek nie czytałem. McAvoy jak na razie rzeczywiście tylko na początku się pojawił
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: [serial] His Dark Materials (2019)

Post autor: bronek »

Odkopuje ale dopiero teraz nadrabiam, jestem na 7 odc pierwszego sezonu ale podziele sie juz moimi uwagami bo juz wyrobilem sobie jakas tam opinie, pewnie cos dopisze jak skoncze. Obejrzalem kiedys pierwszy i moze 2 odc ale odbilem, teraz wrocilem bo sobie przypomnialem o uniwersum (przeczytalem ksiazke za dzieciaka) i pomyslalem ze ciekawie moze byc przypomnienie sobie tej pieknej historii w innej formie.
Wkrecilem sie pomimo tego ze po pierwszym i drugim odcinku myslalem ze sie nie wkrece i ze bedzie nuda. Najlepsze punkty tego to chyba trzymanie sie tego co bylo w ksiazkach ale dobrze mieszajac watki: czesto rzeczy o ktorych normalnie dowiadujemy sie pozniej pomimo tego ze mialy miejsce w tym samym czasie/byly wczesniej od danego momentu opowiadania, tutaj sa pokazane obok siebie bo sa w +- w tym samym czasie, fajnie to wyszlo imo mimo ze
Spoiler
sie zdziwilem ze np Will juz pojawia sie przy wyprawie na polnoc, normalnie pojawia on sie dopiero w drugiej ksiazce jak juz wyprawa sie skonczyla na przejsciu przez zorze polarne do swiata Willa, albo tez sceny z crossujacym Borealem do swiata Willa mnie tez wytracily z rownowagi bo to tez bylo tak jakby pozniejsza rewelacja jak dobrze pamietam
. Sceneria tez bardzo fajna, niezle dobrani aktorzy i jest to wszystko bardzo ladnie i schludnie zrealizowane. Jako fan trylogii wysoko oceniam ten serial, i mysle ze kazdemu fanu sie spodoba.
Z drugiej strony, mysle ze jednak wszystko sie dzieje "za szybko", pewne istotne rzeczy sa przemilczane/pozno wprowadzone/na szybko wytlumaczone (np fakt ze daemony sa dusza ludzi, jej czescia i sa wchuj wazne) przez co mysle ze osoba nie znajaca uniwersum moze miec ciezej aby go zrozumiec i przez to slabiej sie wkrecic. Jezeli chodzi o aktorow, to na poczatku nie podobal mi sie dobor aktorki do roli Mrs Coulter bo od poczatku daje ona wrazenie bycia sliska i nie wzbudza zaufania, a w ksiazce jednak na poczatku byl prowadzony w blef ze jest dobra fajna na czasie opiekunka Lyry, dopiero pozniej wyszlo szydlo z worka. Jej malpka tez nie wyglada tak groznie jak w ksiazce, tutaj jest jakims tam tlem dla postaci i nie wiemy zbyt duzo na jej temat, a w ksiazce byla rownie wazna postacia co jego pani i wzbudzal rownie zle emocje w czytelniku co ona

A co tam inni mysla na temat tego serialu? @Raph dokonczyles ksiazke i obejrzales serial zeby sprawdzic czy udalo sie zrobic ekranizacje z duchem ksiazki?
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
ODPOWIEDZ