[serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

[serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Obrazek

I jak tam nerdy? Zakładam temat 3 dni przed emisją finałowego odcinka finałowego 12. sezonu. 12 sezon sporo słabszy od 11, który obfitował jeszcze w świetne, zabawne momenty, jak dla mnie przede wszystkim za sprawą Amy. Także w sumie dobrze, że nie ciągną na siłę i jestem cholernie ciekawy jak to się wszystko skończy.

Premierową emisję 15. odcinka 12. sezonu w telewizji CBS, podczas którego Penny próbuje namówić Howarda do uprawiania tzw. seksu za pomocą pewnej niecodziennej piżamy, obejrzało w samych Stanach ponad 14 milionów ludzi.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Piters »

No 12 sporo słabszy, wątek Raja i tej laski strasznie na siłe, ci goście od nobla też mi się nie podobali. Humor też już nie taki, ale że ostatni sezon i się zżyłem z postaciami to oglądam.
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Dill »

moim zdaniem całkiem udany sezon poza wątkiem z rajem. rzeczywiście wygląda tak jakby był robiony, bo nie mieli pomysłu jak rozwinąć postać.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Piters »

Dzisiaj akurat obejrzałem przedostatni odcinek (w sensie ostatni co wyszedl) to
Spoiler
może jednak mają jakiś pomysł na Raja, ale jak jednak i tak z nią będzie to napluje w ryj za takie rozwiązanie. Wątek Leonarda z matką też jakiś taki nieswój, myślałem że po tym odcinku gdzie niby zaczął mówić co myśli to po prostu powie zeby wypierdalala i to byłby fajny rozwój postaci na koniec, a tu zachowanie które do niej nie pasuje strasznie i w ogóle dziwne. No nie wiem, chuj ich wie troche, az tak mi sie nie chce wczuwać w to, ale jestem w transie pisania licencjatu to sie rozpisuje
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 428
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Pteh »

Serial uwielbiam, ostatni sezon zacząłem, ale czekam na wszystkie odcinki, żeby zrobić sobie maraton.
Bernadette moja miłość <3
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Dill »

no i się skończyło.
Spoiler
szkoda, że nie zrobili jakiegoś fajnego zakończenia wątków howarda, a przede wszystkim raja. chociaż zastanawiam się jak mieliby np. zakończyć wątek tego pierwszego. w tym sezonie nie miał jakoś specjalnie go poprowadzonego. za to raja widziałbym na końcu z jakąś dziewczyną, w której by się zakochał.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Piters »

Spoiler
Tak naprawdę u Raja wystarczyło pokazać jakąś scenę na 30 sekund gdzie poznaje dziewczyne, zamieniają dwa słowa i po oczach widać, że coś tam. Nie żebym był jakimś mega fanem takich rozwiązań, ale byłoby to szybko i sprawnie rozwiązane.
Ogólnie nie wiem czy to przez to, że to koniec, ale naprawde się cieszyłem oglądając ten odcinek, zwłaszcza drugą część. Ostatnia scena jest bardzo fajna, patrząc na to jak kończyło się HIMYM czy Friends, o wiele bardziej w sitcomie wolę takie zakończenie niż wyjazdy, afery. Może obejrze sobie jakoś nie długo wszystko od nowa, w sumie śledzę od 2013 roku i nie było u mnie drugiego takiego serialu do tej pory, który trwał jeszcze przez tyle czasu po nadgonieniu, więc trochę smuteczek mimo wszystko.
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Hmm no fajny ten finał, fajny, chociaż jednak
Spoiler
chyba aż zbyt cukierkowo to wyszło i za bardzo rozgrzebany został serial na końcu. OK ostatnia scena z odebraniem nagrody super, wzruszyłem się bez kitu, ładnie zrobione zakończenie. Ale przez cały ostatni sezon albo i dłużej, miałem wrażenie, że związek Leonarda i Penny się posypie, że Penny jednak go zostawi. Wydaje mi się, że było sporo takich scen mających delikatnie sugerować, że nie pasują do siebie i na dłuższą metę małżeństwo nie wytrzyma. I teraz to wygląda tak, jakby dziecko (skąd to dziecko? Penny zmieniła zdanie, Leonard ją przekonał, czy to całkowita wpadka? - szkoda, że nie wiemy) wszystko zmieniło i jednak będą razem. Z małżeństwem Howarda i Bernadette podobnie, ale oni dla odmiany tacy nowocześni, że ho ho, ona fantazjuje o przystojnych mięśniakach, on otwarcie fantazjuje o wysokich kobietach, szuka jakiejś dziewczyny, której kiedyś się podobał i wszyscy są szczęśliwi, dziwne trochę. Chyba, że scenarzyści chcieli pokazać, jak teraz wygląda typowe amerykańskie małżeństwo.

Wątek Raja otwarty i bez żadnych sugestii na jego dalsze losy - szkoda. Co masz na myśli zakończenie wątków Howarda [mention]Dill[/mention]?
Wątek Stuarta to już w ogóle porzucony, niby nie był pierwszoplanową postacią, ale ważną dla serialu, a tam w ostatniej scenie z nim jakaś sugestia, że ta dziewczyna jednak go zostawiła? No niestety serial trochę wygląda, jak nagle przecięty i przydałby mu się jeszcze jeden sezon.
Fajnie było z nimi wszystkimi, pewnie za rok, czy dwa znowu zrobię sobie maraton.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Dill »

zastanawiałem się jak zakończyć wątek howarda, czy w ogóle da się to zrobić i pomyślałem sobie, że fajnym zakończeniem jego historii mogłoby być zrobienie doktoratu. to by jakoś domknęło te dwanaście lat. chociaż lepsze pewnie jest to, że na końcu
Spoiler
Sheldon go w końcu docenił, tak jak i pozostałą szóstkę.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Piters »

Dla mnie Howard i Bernadette zawsze mieli jakąś taką chemię, szczerze mówiąc nigdy nie kminiłem, że im się może sypnąć. Z Penny i Leonardem faktycznie, zwłaszcza w poprzednim sezonie chyba, myślałem że to idzie w strone jębnięcia. W ostatnim sezonie już tego zdecydowanie mniej chyba było. Może twórcy mieli na to dłuższy plan i uznali, że jak się kończy to nic nie robimy w tym kierunku. No i co do Howarda to spoko mogłoby być tam jakaś akcja z ojcem jeszcze.
Spoiler
No i co tam było ze Stuartem? Ominąłem coś? Wydaje mi się, że rozwiązaniem jego wątku była decyzja o zamieszkaniu razem w poprzednim odcinku
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

A nie wiem, może mi się coś pojebało, muszę obejrzeć finał jeszcze raz na spokojnie. Wydawało mi się, że tam była sugestia, że mieli być razem na weekend, ale ona zniknęła i nie wiadomo gdzie jest... może po prostu nie lubi małych dzieci i zostawiła Stuarta samego z tym problemem :)
Spoiler
OK zostawmy Howarda i Bernadette, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że Penny i Leonard powinni się rozstać i rozstali by się, gdyby nie decyzja o zamknięciu serialu w tym sezonie. No i wyszło aż mdło, wszyscy szczęśliwi, a chociaż Penny nie chciała dziecka za nic na świecie, to w końcu nagle jest w ciąży i cała w skowronkach. Meh.
Tak czy siak ostatnia scena, jak wszyscy wstali i Sheldon okazuje każdemu uczucia publicznie, bardzo bardzo ładna <3
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3249
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: horrypaz »

^
Spoiler
wróciła pijankowata bo z sheldonem siedziała i się puknęła z mężem. dziecko z wpadki.
ze Stuartem chyba za daleko lecisz, przecież zamieszkali ze sobą i kc powiedzieli
nawet się wzruszyłem na finale
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: MoTyW »

A dla mnie ten finał był totalnie meh.
Spoiler
Penny, która nigdy nie chciała dziecka nagle zalicza wpadke i super, będziemy mieli bombleka... NO CHYBA KURWA NIE. Zresztą to kolejny sitcom, który kończy się motywem "ktoś zrobił sobie dziecko". Tfu.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: Peyton »

Dopiero walnąłem sobie ostatnie 3 sezony, bo wrzucili na Netflixa. Jestem właśnie po finale i osobiście oceniam go na bardzo przyjemny, trochę się nawet człowiek wzruszył. Ten serial towarzyszył mi w sumie sporo czasu (kurna, 12 lat) i dziwnie się czuję, że to finał. Fajne zakończenie, miło że Sheldon zdobył się raz w historii serialu na wzniosłą chwilę/przemowę, która nie skończyła się czymś dla kontrastu śmiesznym i "hahaha" widowni. Pięknie!

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Re: [serial] The Big Bang Theory (2007-2019)

Post autor: KedaR87 »

Długo nie mogłem ruszyć z pożegnaniem TBBT, ale w końcu zacząłem, jak wrzucili na Netflixa. I jak najbardziej udany sezon, uważam nawet, że to był jeden z najrówniejszych sitcomów w historii. Także wzruszyłem się full, przedostatnia scena, skradła moje serduszko.

Polecam odcinek pożegnalny na HBO GO, łezka również uroniona.
ODPOWIEDZ