[serial] Euphoria (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

[serial] Euphoria (2019)

Post autor: wtt »

Plakat:
Obrazek

Opis:
Serial jest adaptacją izraelskiego projektu. Fabuła obraca się wokół narkotyków, seksu, tożsamości, traumy, mediów społecznościowych, miłości i przyjaźni a wszystko to widziane jest oczami 17-letniej dziewczyny o imieniu Rue.

Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=vuAzkZIiGxI

Producentem wykonawczym serialu jest m.in. Drake. Nie wiem czego się można spodziewać, bo nie ukrywam, że nie jestem fanem aktorki, która się wciela w rolę głównej postaci. Niemniej jednak sprawdzę ze względu na HBO i całkiem fajny trailer.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

[serial] Euphoria HBO

Post autor: cloud »

Obrazek


Jak wrażenia po pierwszym odcinku? Nie jest to nic wybitnego, ale w sumie oglądało się całkiem spoko i zobaczymy jak się rozwinie w dalszym etapie.


Spoiler
czy tylko ja nie rozkminiłem, że Jules jest transem? :dunno:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: Peyton »

Na bank nie jest to typowe teenage drama jak w przypadku Riverdale, za co plus. Ja po pierwszym odcinku ślę propsy dla serialu i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej i że tego nie spierdolą.
cloud pisze: 18 cze 2019, 20:07
Spoiler
czy tylko ja nie rozkminiłem, że Jules jest transem? :dunno:
skąd ten wniosek? też tego nie wyłapałem.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: cloud »

[mention]Peyton[/mention]
Spoiler
Była scena, że Jules wstrzykiwała sobie jakieś hormony w mięsień przed spotkaniem z tym starym dziadem, obleśna scena tak btw.
Obrazek
Wypukłość na gaciach + reddit jest zalany falą komentarzy w stylu:
1) great to see a trans character played by an actual trans person!!!
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: Luxair »

To takie Kids współczesne?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: wtt »

Zakładałem już temat jak coś
http://slizgawka.eu/viewtopic.php?f=15&t=698
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: Iszji »

Triggeruje ta gwiazdka Disneya ale sprawdzę.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: Peyton »

Akurat ja na przykład jej zupełnie nie znam z produkcji Disney'a, więc nie patrzę na nią pod tym kątem. Jak dla mnie Zendaya całkiem spoko młoda aktorka, ma potencjał.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Euphoria HBO

Post autor: cloud »

wtt pisze: 18 cze 2019, 22:36 Zakładałem już temat jak coś
http://slizgawka.eu/viewtopic.php?f=15&t=698
Mógłby jakiś moderator scalić dwa tematy w jeden?

[mention]con shonery[/mention]

zrobione 🧹
cs
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: Kubinsky »

super serial sie zapowiada. zendaya w głównej roli nie przeszkadza a nawet dla mnie bardzo pasuje (zwłaszcza z wyglądu).
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: cloud »

jak tam po drugim odcinku?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: bukaj »

mi się podoba, fajnie nakręcony jest ten serial. no i za soundtrack props (Thugger w pierwszym odcinku <3)

Fezco dobra morda
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: Kubinsky »

trzeci odcinek super. świetnie się ogląda ten serial-ciekawa historia, dobrze nakreślone postacie, aktorstwo, muzyka, dialogi, wszystko tu gra.
mam nadzieję że taki poziom utrzyma się do końca. jest to dla mnie PÓKI CO najlepszy serialik tego roku
Spoiler
no i szacuneczek dla Fezca za koszulkę z liquid swords
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5684
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: joey »

obejrzałem sobie pilot bez większych oczekiwań i nawet nie zakładałem, że tak się wkręcę, ale ten serial jest naprawdę bardzo dobry i imo mocny kandydat na premierę roku. bezbłędne postaci (Fez, Rue, Jules, Nate), genialne dialogi, dobrze napisana fabuła, naprawdę trudno się do czegoś przyczepić, mimo że to teenage drama.
Spoiler
scena z 03 z Rue i Fezem bardzo przykra
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: cloud »

Spoiler
ale serducho mnie złapało podcza sceny z Fezem i Rue. :( obrzydliwa ten wątek z grubą, aha no i Maddy jest prze-śli-czna.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: peterkurten »

Świetny serial, jak utrzymają dotychczasowy poziom to bedzie moja topka seriali. W pierwszym odcinku mega podobala mi sie scena jak Rue zajebala pigule na imprezie i chodzila po scianie/suficie. Taka cpunska incepcja :razz:
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: Luxair »

Bardzo słaby ten ostatni odcinek w wesołym miasteczku. Płytkie i nienajlepiej zagrane te historie, just so cliche. Do tego gender pełną gębą: propsowanie seksualności grubaski, propsowanie zmiany płci u dzieci, "wszyscy moi klienci byli białymi mężczyznami w średnim wieku" itp.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: cloud »

Ja na przykład wciąż jestem zadowolony, mimo, że ten odcinek należał raczej do tych nudniejszych. Z pozytywnym nastawieniem czekam na kolejny ep, pozderki.

Serialowa Maddy jest :oops:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
MaCabrus
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2019, 18:37

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: MaCabrus »

Również ślę propsy dla tego serialu, nie jest to może rzecz 10/10, ale ogląda się przyjemnie, realizacyjnie jest na naprawdę dobrym poziomie i bardzo szybko można złapać sympatię do głównych bohaterów.

Co do Zendayi - ja ją jeszcze kojarzę z tych dziecinnych produkcji Disneya, ale ona się znacznie lepiej od tego odcina, niż np Miley Cyrus, czy Demi Lovato. Widać u niej potencjał na bardzo solidną aktorkę, trzymam kciuki za rozwój artystyczny ;)
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5577
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Euphoria (2019)

Post autor: koniec »

jestem po 4 odcinku i bardzo mi się podoba. Postaci niejednowymiarowe, ciekawe, Zandayi w ogóle nie znałem z produkcji Disneya(chyba tylko w spidermanie ją widziałem ale nie jestem pewien czy to ona była) i bardzo mi się podoba, urocza jest i fajnie gra. Oddzielny props za soundtrack, i wszystkie referencje do kultury ha i pe ha o pe, zaczynając od takich pierdół jak koszulka Liquid Swords Fezca(który swoją drogą ostry Mac Miller vibe tworzy, ciekawe czy Malcolm był jakąś inspiracją dla tej postaci) po nazwy odcinków oddające hołd klasycznym trackom.
Wątek grubaski wkurwia jak w każdym serialu.
ODPOWIEDZ