OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Mider »

Te 2 seriale są jak Yeti, każdy o nich słyszał, ale nikt nie widział
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: crl »

Nie oglądałem deadwooda, ale six feet under to dla mnie majstersztyk. Ścisły top obok sopranos i the wire. Dla wielu pewnie może być przegadany i wolny, ale dla mnie to jego siła. Można się mocno zzyc z bohaterami, którzy są super wykreowani i zagrani (szczególnie David i Ruth)
Spoiler
a kto nie płakał na finale ten lamus
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

Podbijam każde słowo kolegi wyżej
Awatar użytkownika
synek
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:19

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: synek »

Jeśli ktoś nie oglądał serialu OZ (dostępnego na HBO GO) to szczerze polecam. Produkcja z późnych lat 90tych, sześć sezonów, akcja w całości toczy się w eksperymentalnym więzieniu nazywanym właśnie OZ.
Spoiler
Obrazek
Głównym bohaterem (przynajmniej na poczatku) jest normalny facet (żaden gangol, typowy urzędas w okularkach), który trafia do wspomnianego więzienia, bo po pijaku potrącił samochodem dzieciaka ze skutkiem śmiertelnym. Normalnie w życiu by go tam nie umieścili, ale sędzia chciał zrobić z niego przykład.

W OZ mamy typowy podział na gangi charakerystyczny dla więzień w USA - nazioli, makaroniarzy, latynosów, czarnych homies i Muzułmanów - i galerię świetnych postaci, które na początku wydają się w chuj złe i odrażające, ale z czasem człowiek zaczyna się z nimi zżywać.
Spoiler
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

synek pisze: 11 gru 2019, 11:58 Głównym bohaterem (przynajmniej na poczatku) jest normalny facet (żaden gangol, typowy urzędas w okularkach), który trafia do wspomnianego więzienia, bo po pijaku potrącił samochodem dzieciaka ze skutkiem śmiertelnym. Normalnie w życiu by go tam nie umieścili, ale sędzia chciał zrobić z niego przykład.
O, to całkiem jak u nas:
20 lat więzienia za sprzedawanie tego samego telefonu. Bali się mu powiedzieć, ile dostał.

Na 20 lat więzienia Sąd Rejonowy w Opolu skazał mężczyznę, który wystawiał na jednym z portali aukcyjnych telefon i oszukał około 150 osób. Według części prawników to wyrok zdecydowanie zbyt surowy. Sąd tłumaczy natomiast, że "zaoszczędził" skazanemu 10 lat odsiadki.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: daveyo »

Ja wczoraj zacząłem oglądać Sherlocka, nie wiem jak mógł mi umknąć taki serial. Świetnie prowadzony, charakterystyczne postaci, wyważony humor. Cud, miód, wciągnę to szybko.
Awatar użytkownika
darmody
Posty: 280
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: darmody »

Robimy głosowanie na najlepszy serial lat 2010-2019?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: daveyo »

Robimy to
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

nie lepiej najlepszy serial wgl?
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

Obejrzę gdzieś Dr Housa?
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
lolok
Posty: 79
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: lolok »

FLoo pisze:Obejrzę gdzieś Dr Housa?
3filmy[dot]com

Polecam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Esdoer »

FLoo pisze: 30 gru 2019, 15:45 Obejrzę gdzieś Dr Housa?
Jest na Prime
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: daveyo »

Czeka ktoś na sobotnią premierę serialu "Drakula" ? Myślicie, że będzie prezentował on dobry poziom? Może być zajebisty serialik na późne wieczory. Ja chętnie sprawdzę.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Parlae »

daveyo pisze: 27 gru 2019, 12:20 Ja wczoraj zacząłem oglądać Sherlocka, nie wiem jak mógł mi umknąć taki serial. Świetnie prowadzony, charakterystyczne postaci, wyważony humor. Cud, miód, wciągnę to szybko.
Popieram. Bardzo dobry serial. Choć ostatni sezon już nie tak dobry. Ale i tak fajnie się to oglądało.
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Marvbear »

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: mql »

genocidegeneral pisze: 09 gru 2019, 20:25 Gdzie byście umieścili Deadwood i Six Feet Under pośród takich pięknych seriali HBO z pierwszej dekady XXI wieku jak Band of Brothers, The Wire czy Sopranos? W Deadwood podobnież Pan Ian McShane pozamiatał, ale czy całe seriale są tak dobre jak wymieniona przeze mnie trójka, która ma pewne miejsce u mnie w jakiejś tam topce?
Deadwood bym dał nawet na szczyt - wciągający portret rozwoju miasta, wypełnionego kapitalnymi postaciami (notabene świetnie zagranymi, ale to wiadomo, w końcu pan McShane & co). Twórcy nie kombinują, nie wyolbrzmiają, przez co można się naprawdę zżyć z bohaterami,a każda śmierć, czy nawet mniejsza tragedia wywiera duży wpływ już nie tylko na sam świat przedstawiony, ale i na nas, szarych oglądaczy. Dodaj do tego świetne dialogi, pełne błyskotliwości i celnie rzucanych wulgaryzmów. Jest brudno, pylasto i błotniście, a whisky pije sie w kieliszkach. No i pieczołowitość przedstawiania nawet praktycznie trzecioplanowych postaci imponuje, a ja to szanuję. W sumie nie pytałeś ocb z serialem, tylko gdzie go postawić wśród seriali HBO, a się trochę zajebałem w trakcie pisania :D Ale i tak - moja ulubiona rzecz od HBO.

Podobnie dużo brudu i pyłu będzie w Carnivale - ale tu zupełnie inna historia, skrojona pod potężny i monumentalny cykl - szkoda, ze ucięty w chwili, gdy nabierała coraz więcej rumieńców. Tym niemniej tez polecam.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: daveyo »

Uwielbiam seriale/filmy bazujące na tym, że ktoś prowadzi normalne, ułożone życie, a nagle wszystko się zmienia. To jest takie prawdziwe, że przez jedną naszą z pozoru nic nie znaczącą decyzję możemy stracić wszystko co mamy i nawet gdy próbujemy wszystko naprawić to staje się to niemożliwe i musimy się z tym pogodzić i żyć.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: kon rafal »

Jestem na 3 odcinku drugiego sezonu peaky blinders i póki co wszystko idzie w kierunku przyznania mu mocnego 9/10, no wszystko się zgadza w tym serialu, oceny na filmwebie też spoko (wiem, żaden wyznacznik) . Przejrzałem sobie jednak na szybko temat o najlepszych serialach dekady i tam praktycznie ani widu, ani słychu. Im dalej w las tym gorzej czy o co chodzi? Czemu nie kochacie tego serialu, albo czemu go kochacie? Tylko bez spoilerów proszę

Wielkie 5 dla Was

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 05 sty 2020, 23:16 przez kon rafal, łącznie zmieniany 1 raz.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: daveyo »

U mnie Peaky Blinders na pierwszym miejscu w podsumowaniu. Dla mnie serial trzyma poziom w każdym sezonie i nie odczułem jakiegoś spadku formy. Wszystko tam się zgadza, niesamowity klimat, serial przepełniony ogromną ilością postaci z charakterem, świetny soundtrack, historia trzymająca w napięciu, dla mnie osobiste TOP1, a myślałem, że Breaking Bad już nic nie przebije.
Kool Digi
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:42

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Kool Digi »

Dziś skończyłem Mesjasza. Całkie niezły, choć uważam, że potencjał był na cos lepszego. Ogólnie polecam bo dosyc wciągający. Wszystko będzie zalezało od 2 sezonu , jak poprowadza historie. Jeżeli nie zabraknie im pomysłów to zapowiada się sztos.
ODPOWIEDZ