OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: many-s »

many-s pisze: 24 cze 2019, 9:32
badi pisze: 18 cze 2019, 16:55 chyba sobie wezmę dzisiaj ten hbo go na miesiąc za freeko. co koniecznie obejrzeć? czarnobyl wiadomka, GOT mi się nie chce - co polecacie ptysie? tylko tak żebym się w miesiąc zmieścił ze wszystkim
Band of brothers - właśnie oglądam, 10 odcinków zajebistej opowieści o wojnie z perspektyw różnych ludzi. Jestem na 6 odcinku z medykiem, piękna rzecz. Długo się za ten serial zabierałem i warto na prawdę.
Właśnie zakończyłem przygodę z serialem. Wspaniałe emocje, niesamowita i prawdziwa historia, fantastyczny od strony technicznej, każdy odcinek to majstersztyk. Naprawdę polecam, o wiele więcej niż tylko kino wojenne.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyama »

nie przepadam za anime, ale zacząłem dzisiaj Death Note i jak na razie jestem zadowolony. Pierwsze osiem odcinków bardzo przyjemne
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gambler »

El caso alcasser na Netflixie. MUSI to zobaczyć każdy. Warto z wielu względów, temat i realizacja są niesamowite. Sam jeszcze nie obejrzałem całości, a ciężar gatunkowy przygniata. Do dziś żywy i mocny temat w Hiszpanii.
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: koniec »

chciałem tylko powiedzieć, że 3 sezon Handmaids Tale to najlepszy serial w tym roku jak na razie
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyama »

dzisiaj zdecydowałem się skończyć definitywnie Death Note i choć z początku serial mnie zadowalał, tak swoim zakończeniem totalnie mnie zniesmaczył. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że pominąłem dziesięć odcinków, które nie powinny się pojawić i serial powinien zakończyć się na odcinku pod tytułem Silence. Wytłumaczę to tak - postać enigmatycznego L'a była jedyną, która dzięki swojej wiedzy oraz umiejętnościom (między innymi dedukcji) mogła konkurować z Lightem Yagamim, czy też Kirą. Po ostatecznym pojedynku Kiry z L'em pojawił się nowy bohater. Mianowicie białowłosy następca L'a, który tak naprawdę wziął się znikąd i na pełnej piździe zaczął walkę z Yagamim. No i w tym momencie należy zrobić sobie przerwę i kontynuować serial dopiero na zakończeniu. Rzecz jasna zakończenie serialu wypaczy obraz całości, ponieważ jest tragiczne i zamiast uczynić Kirę tym, któremu cały świat będzie oddawał hołd (jedyne słuszne zakończenie w mojej opinii) to woleli spieprzyć wszystko i zrobić wręcz przeciwnie. Zresztą zainteresowani sami zobaczą i jak mniemam będą podobnego zdania co ja, bo Death Note do pewnego momentu jest produkcją, którą warto oglądać i można wpaść w ciąg, gdyż pod kątem fabularnym zaintryguje większość osób. Problem tkwi głównie w tym, że fabuła została spieprzona przez twórców i gdyby zakończyć serial na odcinku Silence - chapeau bas. Rzecz jasna jest to anime wzorowane na komiksie autorstwa innej osoby i tutaj należy się także kopniak w łeb dla twórcy komiksu
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

[mention]oyama[/mention] mamy temat :D Anime - normiki out. Code Geass jest dosyć podobne, ale ma lepsze zakończenie jeśli byłbyś chętny
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bakan »

Skończyłem Lucyfera i szukam jakiegoś serialu kryminalnego tylko bez takich kurwa głupot jak w powyższym. Mentalista czy Scherlock? Jeszcze coś innego?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

lie to me
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Kalom »

Broadchurch

Mentalista to taki Dr House trochę. Przyjemny serial z wyrazistym głównym bohaterem, ale co odcinek inna sprawa. Niby jest większy wątek, ale przewija się przez 6. sezonów i pojawia się ledwie w paru odcinkach co sezon. Jak lubisz takie rzeczy to będzie jak najbardziej ok.
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

Bakan pisze: 15 lip 2019, 18:45 Skończyłem Lucyfera i szukam jakiegoś serialu kryminalnego tylko bez takich kurwa głupot jak w powyższym. Mentalista czy Scherlock? Jeszcze coś innego?
True Detective, Rellik, Broadchurch, The Missing, The Killing, The Fall.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bakan »

Kalom pisze: 15 lip 2019, 18:58 Broadchurch

Mentalista to taki Dr House trochę. Przyjemny serial z wyrazistym głównym bohaterem, ale co odcinek inna sprawa. Niby jest większy wątek, ale przewija się przez 6. sezonów i pojawia się ledwie w paru odcinkach co sezon. Jak lubisz takie rzeczy to będzie jak najbardziej ok.
No właśnie szukam takiego odmóżdżacza pod wieczorne piwko więc formuła jeden odcinek-jedna sprawa może być z tym, że nie wiem czy przez 7 sezonów to można uciągnąć :D
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: dou »

https://www.filmweb.pl/news/Amerykanie+ ... ego-109840

amerykańcy robią dekalog kieślowskiego.
lękam się.
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: dziejaszek »

dou pisze: 17 lip 2019, 13:45 https://www.filmweb.pl/news/Amerykanie+ ... ego-109840

amerykańcy robią dekalog kieślowskiego.
lękam się.
Nawet jest pod tym "newsem" mój komentarz z 2015.
Awatar użytkownika
joincik
Posty: 41
Rejestracja: 10 cze 2019, 12:28

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: joincik »

Najnowszy sezon Final Space wyszedl, trzy pierwsze odcinki sredniawa i moze zniechecic, ale 4 taka petarda, ze az chyba zaraz temat otworze
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SWN »

Jakie serialowe must-be wrzucić teraz, chłopaki? Dodam, że najbardziej lubię wszelkie thrillery/kryminały/tajemnice, więc fajnie byłoby coś w tym kierunku, ale oczywiście jak warto będzie zrobić przerwę na coś innego, to też bez problemu wezmę. Do tej pory z tych bardziej obowiązkowych widziałem:
Spoiler
-Twin Peaks
-Sopranos
-Gra o tron
-True Detective
-The Wire
-Stranger Things
-Fargo
-Dark
-Narcos
-Breaking Bad
-Utopia
-Mr Robot
-Mindhunter
-Czarnobyl
-Rick i Morty
-The End of the F***ing World
-Wikingowie
-Peaky Blinders
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: the »

The Shield i Aquarius
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: con shonery »

może The Killing (widziałem tylko wersję amerykańską)
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: mql »

Deadwood, Carnivale, Westworld?

wiem, że głównie o cięższe klimaty Ci chodzi, ale dududududupnij sobie również The Office, IT Crowd, Archera, Bojacka czy Scrubs
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Lowrider »

dupnij sobie punishera byku

e: przyłączam się też do propsów dla carnivale
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: bukaj »

BoJack ofc
when the beat is dope, I get excited
ODPOWIEDZ