[Serial] Dark (Netflix)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
ebowski
Posty: 109
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:12

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ebowski »

Ja pierwszy sezon przypominałem sobie w taki sposób:
timeline:
https://u.cubeupload.com/tuvstarr/1kaN3ND.jpg
Spoiler
Obrazek
Family tree:
https://i.imgur.com/Nz2kqVS.jpg
Spoiler
Obrazek
W miarę dobrze odświeżyło pamięć

No i użytkownik Peyton też fajny link na pierwszej stronie dał.

Po obejrzeniu drugiego sezonu:
No zajebiste. Na raz łyknąłem i świetnie się oglądało (w sumie z tym drzewem genealogicznym pod ręką xD). Jedyne ale to:
Spoiler
Zakończenie. No poczułem się jakby mi w ryj napluli tym nic nie wyjaśniającym cliffhangerem. Multiświatów w sumie się spodziewałem więc wyjebane. Po tym jak ładnie ten drugi sezon wyszedł (a trzeci był zapowiedziany ponoć razem z drugim) ufam twórcom :D. Tylko weź tu człowieku teraz czekaj...
Rower pędzi sam zmienia przerzutkiiiiii
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: lambiczi »

Dzięki, wszystko mi się przypomniało :) Zaczynam oglądać drugi sezon.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20271
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: phobos »

dzięki za drzewko bo właśnie jestem po drugim sezonie i nie wszystko jeszcze trzyma się dla mnie kupy :lol:
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: svnchez »

Zasiadłem wczoraj do serialu Dark i po dwóch odcinkach stwierdziłem, że to raczej nie dla mnie i chyba odpuszczam. Ogólnie nie wydaje się złym serialem, oglądało się nawet okej, ale nie lubię nadprzyrodzonych rzeczy, jakichś splotów czasu i nie wiadomo czego.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Drmz »

No w takim razie serial raczej zupełnie nie dla Ciebie, bo korba jest nieziemska, a odlot jest dalszy z każdym kolejnym odcinkiem.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: mancipium »

daje w spoiler chociaz wiele nie napisałęm :), ale slusznie pozdrawiam zauwazyl
Spoiler
obejrzałem pierwszy sezon i jestem w polwoie drugiego i mam wrazenie, ze to troche sie robi bez sensu i nie podzielam propsów. Robi sie pelno jakichś mieszanin, które mają coraz mniej sensu.

Najpierw te wędrówki miały być związane z jakimś tajemniczym miejscem w kopalni, potem sie okazuje ze to niby elektrownia atomowa ma cos uruchamiac (mimo ze wedrowki byly nim powstałą), a do tego dochodzi jakas maszyna czasu. Niby winden takie kurwa magiczne, ale na koncu okazuje sie ze kazdy moze zrobic sobie maszynke i podrozowac, lol.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2019, 20:52 przez mancipium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: maciek »

Ja obejrzałem ten 1 sezon co prawda jak był taki szał na to ale również się odbiłem, ani jaloś nie wciągał, ani bohaterowie ciekawi i tylko to fabularne gmatwanie dla gmatwania, do tego ta końcówka będąca jedynie wstępem do kolejnego sezonu zupełnie nie domykająca niczego, za 2 sezon się nawet nie biorę
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: bloodyhell »

A ja akurat propsuje mocno, mam dziurę w głowie jak delfin po tym serialu ale lubię takie właśnie produkcje, czekam na sezon numer drei
Awatar użytkownika
wupees
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2019, 18:23

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: wupees »

svnchez pisze: 07 lip 2019, 16:11 Zasiadłem wczoraj do serialu Dark i po dwóch odcinkach stwierdziłem, że to raczej nie dla mnie i chyba odpuszczam. Ogólnie nie wydaje się złym serialem, oglądało się nawet okej, ale nie lubię nadprzyrodzonych rzeczy, jakichś splotów czasu i nie wiadomo czego.
Spoiler
Ja mam podobnie z serialami o klimatach fantastyki, ale w Dark akurat ta cała magiczna otoczka jest jeszcze w miarę przyziemna. Zresztą fizycy od lat zajmują się pętlami czasu. Mi się oglądało świetnie, właściwie jak ktoś mnie pyta o czym właściwie jest ten serial to żeby wyjaśnić co się tam dzieje nawet bardzo ogólnie to i tak trzeba zaspoilerować. Faktycznie niektóre rzeczy ciężko wyjaśnić jak np. to jakim chujem Charlotte jest swoją córką, ale większość po głębszej rozkminie po każdym odcinku byłem w stanie ze sobą połączyć.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: kshaq »

Ja tam nie rozumiem zdziwienia zakończeniem
Spoiler
przecież podróże w czasie aż się kurwa proszą, o jakiś multiverse, szczególnie w takim stylu, w jakim oni to robią
Za całość mega propsy, jako że jeszcze się tu na ten temat nie wypowiadałem. Lubię, jak mnie serial zmusza do myślenia i kombinowania w trakcie :D
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: SWN »

Właśnie skończyłem pierwszy sezon praktycznie na jedno podejście i jestem oczarowany :oops:

Na wstępie podkreślam dla wszystkich, którzy dopiero noszą się z zamiarem nadrobienia: ZACZĘŁO SIĘ TAK SOBIE. Szybko rzucona na klatę duża ilość bohaterów (przede wszystkim myliły mi się wszystkie babeczki), sporo akcji od pierwszych minut gdzie nie do końca łapiemy jeszcze co skąd się wzięło, może (tutaj mocno subiektywnie) unoszący się zapach serialiku o zbuntowanych nastolatkach, ruchaniu się w ukryciu przed rodzicami i tym podobne - nic bardziej mylnego.

Od trzeciego odcinka zaczęła się już zabawa na całego i Dark zdejmuje przywdzianą mu przez duże grono ludzi pelerynkę drugiego Stranger Things, żeby polecieć w stronę Lyncha. Oprócz robiących przekurewską robotę ujęć w lesie, mgły, ulewy, dusznych pomieszczeń dostajemy też pierwszorzędną muzykę (serio, bardzo dawno słyszałem ostatni tak dobry soundtrack w nowej produkcji) grającą czy to podczas srania w portki przechodząc ciemnym tunelem, czy podczas małolackiej załamki rycząc w łóżku. Trzeba pomyśleć w chuuj dużo więcej, niż we wspomnianym Stranger Things, a momentami (rozkminy Noah, narracja naukowca) metafizycznoreligijne przemyślenia trochę rozmywają akcję i mnie osobiście przypominają o zerknięciu na instagrama czy cokolwiek, ale w ostatecznym rozrachunku o to chodziło twórcom i ilość tej nauki została wyważona doskonale w stosunku do prostoty dobrego thrillera, to jest morderstw, tajemnic i wątków pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Świetną zabawę sprawiło mi kombinowanie podczas oglądania, a potem z biegiem odcinków porównywanie moich domysłów z faktycznym rozwiązaniem
Spoiler
trafiłem Mikkela jako ojca Jonasa, trafiłem Jonasa jako podróżnika, nie trafiłem czegośtam z Helgiem
Wsiadam na bandwagon i jak tylko będę miał wolną nockę zabieram się za S02 :)
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

w końcu udało mi się zacząć. Jestem po pierwszym odcinku i pozytywne zaskoczenie :bowdown:. Myślałem, że to przehypowane, że to co innego, że jednak zawód. Świetnie dobrana klimatyczna muzyka i kolejna bardzo ciekawa zagadka do rozwiązania.

Edit.
Skończyłem oglądać wczoraj w południe. Jestem zachwycony jak [mention]SWN[/mention]. Zaskoczony ponieważ myślałem, że to zwykły kryminał i odkładałem go dłużej niż pół roku. Kiedyś zdarzyło mi się obejrzeć film Predestination i czułem niedosyt takimi rzeczami, bardzo cieszę się, że mogę wejść w coś bardziej zagmatwanego i twórcy na szczęście nie błądzą. Pierwszy raz od nie wiem kiedy zdarzyło mi się cofnąć parę odcinków, żeby zobaczyć twarz/odzienie danej osoby, żeby sobie przypomnieć kto kim jest. Ogromna zajawka i jestem już w połowie 2sezonu.

:bowdown: :bowdown:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019, 1:38 przez ToMojaStaraKsywka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: SWN »

Kończ, kończ. Zapomniałem się wpisać, ale drugi sezon wcale nie traci na sile, a wręcz powiedziałbym że jest jeszcze lepszy.
Spoiler
oczywiście przy pojawieniu się na końcu Marthy z innego wymiaru zrobiłem trochę 'meh xd', mimo że można było się tego motywu domyślać już dawno.
mam nadzieję, że nie zrobią z tego gwiezdnych wojen z laserowymi pistoletami i lataniem w kosmos, bo póki co najbardziej podobała mi się właśnie ta prostota typu hujkurwa młody Noah kilofem w łeb.

Dark to genialny serial. I nigdy w to nie wątp :oops:
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: LeeSu »

Pamiętam, że pierwszym sezonem byłem zachwycony
Spoiler
z wyjątkiem końcówki
i z chęcią bym zobaczył drugi, ale jak mam sobie przypominać kto tam był kim to xD
chociaż dla samego klimatu i soundtracku chyba muszę to zrobić
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: MalkoNTENT »

Ja to samo. Czekam jednak na jesień i wtedy powtarzam 1 sezon i cisnę drugi. Ale mam podjarkę, oglądać zajebiaty serial skrojony idealnie pod ulubioną porę roku... ahh nie moge się doczekać <3
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: lambiczi »

Mi wszystko się przypomniało po ogarnięciu materiałów z pierwszego posta na tej stronie.
ppmm91
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:02

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ppmm91 »

Czy ktoś może mi wyjaśnić jedną rzecz,gdyż chyba pogubiłem się w jednym z wątków.
Spoiler
Mianowicie o co chodzi z tymi chłopcami bez oczów? Czemu oni giną, czy faktycznie zabija ich Noah oraz o co chodzi z tym motywem zniszczonego obszaru wokół oczu?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: kshaq »

Spoiler
no była ta maszyna do podróży w czasie, co ją im tak wokół oczu zamykał, to chyba to robiło rozpierdol
Awatar użytkownika
effy
Posty: 39
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:01

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: effy »

nieironicznie
drugi sezon > pierwszy

a soundtrack to rozpierdol, lubię go słuchać w smutniejsze dni

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

skończyłem drugi sezon i mam czarne dziury w głowie jak Wredny :bowdown:. Cudowne rozszczepianie moich szarych komórek na milion drobnych kawałeczków w trakcie oglądania tego serialu.
Spoiler
trochę wspomniane "meh xd" przez kolejny wymiar, ale było do przewidzenia i mam nadzieję, że tego nie spierdolą. Trochę miałem nadzieję, że przerwą cykl, ale trochę też wiedziałem, że takie zakończenie jest nieuniknione. Rozwiązanie z Charlotte to jakaś wyższa jazda
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
ODPOWIEDZ