[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jose »

"Cafarnaum" (2018)
Chyba chciałbym odzobaczyć, bo takie filmy nie są na moje nerwy. Te filmy ukazujące, że życie to dziwka nastrajają mnie zawsze mega depresyjnie, tym bardziej że nie ma tam skrajnie negatywnych postaci, ludzie sobie po prostu żyją i próbują wyrwać się z matni, a i tak zostają przemieleni przez system. :(
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6833
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Podbiję, długo nie mogłem jakoś dojść do siebie po wyjściu z kina.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

Parasite
Props, kawał ciekawego i wciągającego kina. Zaskakujący mix gatunków, od groteskowej z lekka satyry po thriller, śwetnie zrobiony, pięknie (chociaz teatralnie z lekka) zagrany, bierzcie i kupujcie bilety na to wszyscy
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sugarhill_notausgang »

Wreszcie wziąłem się za Koralina i tajemnicze drzwi (2009). Nie wyrwało mnie z butów, (może dlatego, że dla lubiących fantasy motyw główny nie jest ani oryginalny, ani zaskakujący) ale polecam, zwłaszcza po wąsie, ma nieźle schizowe momenty no i piękna animacja.
many-s pisze: 21 sie 2019, 10:23 11.14 - fajny film w stylu "Memento" czy "8 części prawdy"
dzięki, na pewno obejrzę.

Aha obejrzałem sobie chyba ósmy raz "Człowieka z księżyca (1999)" i tak samo cudowny, jak zawsze, uwielbiam, ledwo 7,2 na filmwebie to jest jakieś nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Dill »

Jeszcze raz Soul Plane i Snoopa jako kapitana samolotu, który ma lęk wysokości i był szkolony przez Talibów :D :D :D
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Bad times at the El Royale - fajny film, Jeff Bridges kozacka rola, w sumie John Hamm i Thor również, Dakota Johnson ma coś w tym spojrzeniu, ładne dziewczę. Bardzo fajna scenografia, kilka twistów z perspektywami różnych bohaterów, jednak liczyłem na ciekawsze zwieńczenie historii. 7/10 to adekwatna ocena.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

sugarhill_notausgang pisze: 02 wrz 2019, 10:54 Wreszcie wziąłem się za Koralina i tajemnicze drzwi (2009). (...) polecam, zwłaszcza po wąsie, ma nieźle schizowe momenty no i piękna animacja.
No to jeszcze Kubo i dwie struny (2016) sobie zaaplikuj na dokładkę.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
joincik
Posty: 41
Rejestracja: 10 cze 2019, 12:28

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: joincik »

lawrance of arabia
super film, szkoda tylko, ze nie dalem rady zobaczyc na zadnym duzym ekranie, tak piekne pejzaze, zdjecia i scenografia zasluguja na troszke wiecej, niz 16 calowy laptop. jak nadazy sie okazja powtorzenia seansu na czyms wiekszym, na pewno skorzystam, co chyba mowi duzo o produkcji, bo to najdluzszy film jaki w zyciu widzialem, a czasem mam problem skonczyc 20 minutowy sitcom przy swoim adhd. peter o'toole cudowna rola.
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Green Book- ładne zdjęcia, świetne aktorstwo i fajna historia ale nie da się ukryć, że jest to film sztampowy i przewidywalny do bólu, taki typowy oscarbait, dobre kino ale bez szału, 7/10

Toy Story 4- bardzo udana kontynuacja, jest tu wszystko czego można oczekiwać od tej serii, super historia z morałem, fajny humor i generalnie spoko podróż do czasów dzieciństwa, 8/10 ps. ochroniarze Gabi schizują w chuj, kozackie postacie pluszaków ze strzelnicy

trochę nie rozkminiłem z tą Owczarką bo dawno trylogii nie widziałem,
Spoiler
scena początkowa kiedy Chudy się z nią rozstaje to wydarzenia pomiędzy którymiś częściami? wydaje mi się, że w 1 i 2 ona była, w 3 nie pamietam
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jabolsdz »

To, chapter 2

mi się bardzo podobało. polewka pomieszana z grozą i akcją. fajne kino rozrywkowe, dobre efekty, (może poza romansowymi scenkami), muzyka. byłem zadowolony z wizyty w kinie.
Awatar użytkownika
tacocabana
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2019, 8:36

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: tacocabana »

ja rowniez wczoraj widzialem To 2, nie nazwalbym tego typowym horrorem(duzo zabawnych scen by rozladowac napiecie), dobra rola klauna, z reszta wszyscy aktorzy chyba zagrali na poziomie (Jessica Chastain :oops: ), moze odrobine za dlugi, ale bawilem sie dobrze
:joint:
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: lambiczi »

Ja muszę przyznać, że się nudziłem na To 2 - fajnie zrobiony film, ale jedynka jednak lepsza.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mlodyperkez »

wczoraj widzialem John Wick 2, typowe kino akcji gdzie trupow wiecej niz u rambo ale wieczorkiem do piwka fajnie wchodzi, jak ktos lubi Keanu i podobala mu sie jedynka to polecam, dzisiaj mam zamiar obejrzec 3 czesc :)
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 701
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: checollada »

Parasite, zachwyty nad tym filmem i Złota Palma w Cannes uzasadnione, chociaż znajdą się tacy, co powiedzą, że to przesada, ale ja do tej grupy nie należę. W kinie bawiłem się najlepiej od dawna, a kilka scen to wow i szczena do ziemi, gorąco polecam.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Jabłka Adama - nazista, ciapak i gruby pijak złodziej na zakrystii u szalonego księdza naprawiają swoje życie. Co tam się wyrabia to trzeba zobaczyć. Mads Mikkelsen w roli księdza :bowdown: Polecam, świetne kino, wspaniała historia.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: daveyo »

Ja wczoraj obejrzałem "1922". To dość specyficzny film w którym niewiele się dzieje, ale dla mnie ma zajebisty klimat. Farma+pola kukurydzy+morderstwo+noc no cmon przecież to piękna sprawa. :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sugarhill_notausgang »

checollada pisze: 21 wrz 2019, 9:06 Parasite, zachwyty nad tym filmem i Złota Palma w Cannes uzasadnione, chociaż znajdą się tacy, co powiedzą, że to przesada, ale ja do tej grupy nie należę. W kinie bawiłem się najlepiej od dawna, a kilka scen to wow i szczena do ziemi, gorąco polecam.
Dawno już nie widziałem filmu, który zbierałby tak dobre recenzje praktycznie ze wszystkich stron. Hmm bilety już kupione, pojutrze spalam gibla i wbijam do kina.
daveyo pisze: 23 wrz 2019, 20:09 Ja wczoraj obejrzałem "1922". To dość specyficzny film w którym niewiele się dzieje, ale dla mnie ma zajebisty klimat. Farma+pola kukurydzy+morderstwo+noc no cmon przecież to piękna sprawa. :lol: :twisted:
Wow, dzięki za info, czytałem to opowiadanie Kinga - gęsty schizowy klimat - i nawet nie wiedziałem, że zostało zekranizowane.

A co ostatnio oglądałem? Dotyk przeznaczenia (2000) - całkiem fajne jako kryminał, w obsadzie w sumie plejada gwiazd, Giovanni Ribisi rewelacyjny, bez niego film byłby o wiele gorszy, a (spojler!) Katie Holmes ma scenę toples i dlatego uważam, że warto obejrzeć ten film.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

wrocilem z Parasite i wezcie sobie na to idzcie

na plus fakt, ze byla pelna sala w multikinie, dosc duza, a mamy w sumie czwartek
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6833
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

No właśnie myślałem nad wybraniem się na ten film i chyba dziś trafię na jakiś seans.
Awatar użytkownika
Morales.
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Morales. »

Również polecam. Bardzo w porządku kino
ODPOWIEDZ