[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: moody »

niech sie za ekranizacje 'zlego' nie zabieraja, bo i tak to spierdola. wrazenia z pana t. bardzo podobne, jak u luxaira. takie 7/10
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

moody pisze: 04 sty 2020, 17:09 niech sie za ekranizacje 'zlego' nie zabieraja, bo i tak to spierdola
bedzie krol twardocha na c+, to zobaczymy
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: stranger »

Wieża Jasny dzień
Wybierz jedno:
1.był to zły wybór zaraz po Lighthouse
2.albo to straszna wydmuszka i śmierdząca chujnia
3.nie rozumiem tego dzieła, jestem chujem bez szkoły i w nogach śpię
Są tu widziałem fani tego filmu, jakieś pomysły co ominełem podczas seansu? Czy potrzeba skończyć filmoznawstwo i kulturoznawstwo pzdr Białowąs, żeby skumać?
Pzdr i elo
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

No mi Wieża też nie siadła ale obstawiam, że to niestety punkt 3.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sugarhill_notausgang »

A mi się Pan T. podobał. Fajna była ta cała gra z widzem, że to przecież NIE MA NIC WSPÓLNEGO z życiem Tyrmanda (film już zaczyna się napisem, że to nie jest żadna biografia), a tylko wykorzystano podobieństwa z jego postacią jako pretekst do pokazania Warszawy w 1953 i życia pisarzy i dziennikarzy w tamtym czasie i w tamtych realiach. I ja to kupuję. Wilczak przyjemny, ale o wiele lepszy drugi plan. No i fantastyczna muzyka, muszę sobie kupić soundtrack, zdecydowanie moje klimaty. Za muzykę dodaję oczko i wychodzi 8/10.
Klika scen ze świetnym potencjałem komediowym
Spoiler
- PIĘKNA MAPA. Piękna. Szkoda, że Rosji.
- Nie ma innych map.
- Ale będą!
- Nie ma innych map i nie będzie!
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jose »

„Wild at Heart”
Są momenty, gdy Lyncha kocham, są, gdy nie do końca kumam jego jazdy. Tutaj jest to pierwsze. Wspaniała historia, wspaniałe postaci, wspaniałe ujęcia, wspaniała Dern (zjawiskowo wyglądała). Cudo.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ebismolarek »

^tak samo, mój ulubiony film Lyncha obok Człowiek Słoń, Dern :oops:, Dafoe klasycznie świetnie gra pojeba
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

stranger pisze: 04 sty 2020, 20:40 Wieża Jasny dzień
Wybierz jedno:
1.był to zły wybór zaraz po Lighthouse
2.albo to straszna wydmuszka i śmierdząca chujnia
3.nie rozumiem tego dzieła, jestem chujem bez szkoły i w nogach śpię
Są tu widziałem fani tego filmu, jakieś pomysły co ominełem podczas seansu? Czy potrzeba skończyć filmoznawstwo i kulturoznawstwo pzdr Białowąs, żeby skumać?
Pzdr i elo
Krytycy używają dokładnie tych samych argumentów przeciwko Lighthouse :)
Wieża była spoko.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Niemiłość- mam problem z oceną bo niby mocny i dobrze zagrany ale jakoś nie czułem się w trakcie oglądania wybitnie zaangażowany w to co widzę i nie oddziaływało to mnie zbytnio, zastanawiam się czy może nie wynika to z tego, że bohaterowie byli tak obrzydliwi, że nie sposób było im kibicować, druga sprawa, że może fakt, że już na samym początku dostajemy tym filmem w mordę sprawia, że wszystko co dzieje się później nie szokuje już aż tak mocno, dla mnie 7/10 choć pewnie ktoś kto powie, że za nisko będzie miał rację

Inside Out- wreszcie udało mi się obejrzeć i to jest po prostu perełka, zdecydowanie najdojrzalszy, najbardziej złożony i najgłębszy film Pixara, genialnie napisany, podejrzewam, że z mnóstwem smaczków, które można wyłapać przy kolejnych obejrzeniach, film ociera się o arcydzieło ale mam wrażenie, że wizualnie nie jest aż tak dobry jak mógłby być, niemniej jest to wielka produkcja , 9/10
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: wst »

Deerskin - świetna dawka dość absurdalnego czarnego humoru w oryginalnej fabule. Świetnie się to oglądało.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MoTyW »

Annihilation i remake Piątku 13. W obu przypadkach nie warto, ale była kacówa z mordami po melanżu i tak jakoś wyszło.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

Knives Out - ekstraklasa filmowej rozrywki. kompletnie nie wiem, kiedy zleciały te 2 godziny. spoko humor, mnóstwo smaczków, przekaz dość klarowny. nie brakło scen nieco naiwnych lub naciąganych, ale za uszycie tej kryminalnej zagadki scenarzyście należą się duże brawa.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Okja - na szybko szukany losowy film z netflixa i bylo warto, potem dopiero doczytalem, ze to od Pana odpowiedzialnego za Parasite. Podobalo mi sie, ze film staral sie uderzac w obie strony, a jednak nadal skupial sie na losach glownej pary bohaterow

tylko dziewczyna stwierdzila, ze nie chce jesc miensa, wiec pszypal
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Ból i blask, wybitne dzieło Almodóvara, dobór Banderasa i Cruz do ról świetny, polecam każdemu. 9/10
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020, 13:45 przez mateko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

cieszę się, że Bombshell bez nominacji do Oscara, bo ten film jest jak nazwisko jakiejś reporterki z Kiepskich - Małgorzata Bolesna-Mordęga

jak na sto minut z kawałkiem i przesadne przemieszanie wątków całość rzadko kiedy wzbudzała we mnie jakiekolwiek emocje, prędzej zerkanie na zegarek - tak nośne tematy (molestowanie seksualne, kampania wyborcza Trumpa, szef Fox jako stary oblech) na ekranie podane są bardzo letnio i nie wybrzmiewają tak mocno jak mogły, choć czasami przekaz serwowany jest dość nachalnie

być może wina leży w tym, że postaci na ekranie jest za dużo:
-Theron jeszcze jakoś się broni pod toną charakteryzacji,
- Kidman zaś ginie pod makijażem sprawiającym wrażenie maski i jest nieciekawa,
- zbitek osób upchnięty pod postacią Robbie dostaje chyba najwięcej czasu z tej trójki (między innymi na sceny z Kate McKinnon której absolutnie nie trawię), tyle że jej przygody są po prostu odegrane

i tym oto sposobem w filmie który mówi o tym że molestowanie jest fuj i polityka to szambo dochodzimy do jedynej bardzo dobrze zagranej postaci, co prawda nie wiem jak Russell Crowe zagrał Ailesa, ale John Lithgow w tej roli jest najjaśniejszym elementem filmu bo po prostu chce się oglądać jego rządy

niestety jednak nie na tyle, bym chciał na przykład przebrnąć przez całość ponownie

ot, 5/10 i nie grzesz więcej, idźcie sobie obejrzeć coś od Adama McKaya
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: wst »

mateko pisze: 16 sty 2020, 12:52 Ból i blask, wybitne dzieło Almodóvara, dobór Banderasa i Cruz do ról świetny, polecam każdemu. 9/10
Pełna zgoda, zacząłem ten rok w kinie z wysokiego C.
Od dawna jestem fanem Banderasa, świetny aktor, a Penelope jak wino.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gambler »

Właśnie obejrzałem, świetny obraz, niedługo powtórzę seans
yer a wizard, Harry
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Szpieg- strasznie długo się zbierałem i w końcu..., świetny film, wymagający bo w wielu miejscach bardzo subtelnie wskazujący tropy ale perfekcyjnie napisany, doskonale zagrany, prowadzony w idealnym tempie i klimatyczny, póki co 8/10 ale jak przetrawię pare rzeczy to ocena pewnie wzrośnie

Ps. Nie no, 9/10 wjeżdża oczywiście, top10 dekady na pewniaczka
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jefecito »

Waves - bardzo dobry melodramat jakby druga połowa filmu dorównała pierwszej to byłaby ścisła topka filmów ubiegłego roku dla Waves. Pod względem wizualnym film robi mega robotę, a soundtrack to był chyba układany pod gusta śliźgawkowiczów :D
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Sztuka samoobrony - zajebisty film, trudno go wpasować w jakieś ramy. Zaczyna się jak "od nerda do bohatera" ale w pewnym momencie następują twisty i jest efekt wow. Ostatnio byłem tak pozytywnie zaskoczony przy "Sorry to bother you". Perełka, która przeszła bez echa.
ODPOWIEDZ