[Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Fejm
Posty: 88
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:28

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Fejm »

Dzisiaj skończyłem oglądać i nie powiem, serial mnie wciągnął. Pierwszy twór polskiej kinematografii od dawna, który oglądałem z przyjemnością. Osobny :bowdown: oczywiście dla pana Frycza, który jak już ktoś wspominał nie gra, a po prostu jest Dariem.

Nie wiem czy to już towar eksportowy, nadal są to typowo polskie dialogi z co drugim słowem na k (co akurat tutaj mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie), przez co wydaje mi się że zagraniczny odbiorca może się od tego odbić.
Na pewno jednak życzyłbym sobie żeby wychodziło więcej polskich produkcji na takim poziomie. Sztywniutko 8/10.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1218
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: gambler »

Frycz, Pazura, Więckiewicz - bardzo dobre role. Podobał mi się sposób nakręcenia, ale kurwa nie wiem czy bym się połapał w fabule bez wcześniejszego przeczytania książki :lol:

Fejm pisze: 21 maja 2019, 3:01 Nie wiem czy to już towar eksportowy, nadal są to typowo polskie dialogi z co drugim słowem na k (co akurat tutaj mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie), przez co wydaje mi się że zagraniczny odbiorca może się od tego odbić.
Oglądałem z osobami z zagranicy i propsowały, chociaż co zrozumiałe - tłumaczenia większości dialogów są mocno uproszczone, bo tego się nie da nawet 1:2 przełożyć. Myślę że można bez żenuncji podawać dalej w przeciwieństwie do takiego Belfra, gdzie mam ciary wstydu myśląc że jakiś francuz mógł to na C+ zobaczyć

A w ogóle w PL rapie jestem tak w tył, że przy okazji serialu się dowiedziałem o istnieniu Dixon37 i że to jakiś raper, a nie aktor jest
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Kubinsky »

Książki nie czytałem, ale sam serialik jest najlepszym jaki widziałem z Polski(jedynie wataha mogłaby konkurować, ale to ciągle poziom niżej jednak). Super rola Frycza, zbudował tutaj tak autentyczną, przejebanie skurwysyńską(super epitety) postać że :bowdown: się należy. Reszta ról również spoko, nawet łącznie z safulem(podobnie jak użytkownik gambler dowiedzialem sie dopiero przy okazji serialu że to raper),który jak na debiut zagrał całkiem przyzwoicie.
Rapujący Skonieczny również super, w żadnym wypadku nie wyszło to sztywniutko(hehe), widać że ktoś dla Krzyśka pokazał jak to zrobić i spisał się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: vampmoney »

Podobał mi się klimat, dobrze ze w Polsce takie rzeczy powstają, postać Kuby pokochałem dopiero po obejrzeniu całości
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Dill »

najlepsza polska produkcja serialowa jaką widziałem. tyle. są sceny, których w książce nie ma o ile pamiętam,
Spoiler
jak ta z panem tuk-tukiem,
więc tym bardziej warto obejrzeć, jeśli czytaliście wersję papierową.
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Willxc »

Genialny serial, najlepsza polska produkcja jaką było mi dane oglądać, wiecie coś na temat 2 sezonu?
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Travson »

Dla mnie drugi po Pitbullu, świetnie się oglądało mimo że znałem książkę wcześniej. Drugiego sezonu zdaniem twórców ma nie być
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: dwupak »

cieszy mnie, że zamknęli historię i nie robią gówna na siłę (chociaż mi się tak podobało, że na pewno łyknąłbym kolejny sezon, tym bardziej propsy). po pół roku od obejrzenia utrzymuję opinię, że pod względem klimatu europejskich gansgsterskich seriali z XXI wieku dla mnie ten jest top 3, zaraz po użytkowniku Gomorra oraz 4 blocks
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: MoTyW »

Z tym zamknięciem to kurde nie wiem bo imo bardziej otwartego zakończenia się zostawić nie dało i jest smak na więcej, a nie będzie.
Jaranko serialem full, to chyba pierwsza Polska produkcja tego typu, którą widzę zrealizowaną na światowym poziomie. Bardzo fajny styl, super się to ogląda (zaliczyłem z kobietą na dwa podejścia), fabuła i narracja też spoko (całokształt, sny, wizje, wstawki muzyczne itp.).

Widać było momentami, że Saful się trochę męczy, ale dał radę. Frycz klasa jak już wszyscy wcześniej pisali i też zwróciłem uwagę na fajny drugi plan.
dwupak pisze: 08 cze 2019, 23:33 na pewno łyknąłbym kolejny sezon
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: svnchez »

Obejrzałem dzisiaj pierwszy odcinek i mam wrażenie, że to takie do oglądania jak już nie ma nic innego. W porównaniu do zagranicznych seriali to nadal lipa, jakiś taki sznyt polskiej kinematografii, którego nie potrafię dokładnie zdefiniować, do tego takie sobie przejaskrawione aktorstwo plus często sztuczne dialogi. No liczyłem na coś lepszego po tych wszystkich zachwytach, bez kitu
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
radioaktywnyodpad
Posty: 144
Rejestracja: 28 lip 2019, 9:11

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: radioaktywnyodpad »

Zajebisty serial, Frycz rola życia, Dario to wcielony diabeł w jego wydaniu, aż mnie ciarki przechodziły. Do kompletu oczywiście zajebisty jak zawsze Więckiewicz. Dobrze sztywnego i wyzutego z emocji typa zagrał tez Saful, mimo wielu głosów ze to drewno, ale uwaga, taki jest właśnie bohater, perfekcjonista odgrywajacy rolę tego złego "wymyśliles sobie ze będziesz taki zły(...)"

W serialu znajdziemy tez humorystyczne nawiązanie do rapu, ale w jak znakomity sposób to wyszło, piosenki Pioruna to sztosy!

Scenariusz, gra aktorska, dialogi, realizacja, polski majstersztyk od pana Skoniecznego!
Słucham tylko polskiego rapu, jebią mnie wasze bożki ze Stanów.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Bakan »

Obejrzałem i mam problem z oceną. Serial wydaje mi się strasznie nierówny, świetne sceny (większość z Darkiem i Jackiem) przeplatane są beznadziejnymi, wybitne kreacje Frycza i Więckiewicza zestawiane są ze słabymi (Pazina) i skrajnie przerysowanymi (Stryj, Maluch, ten debil z nożem w Jeziorze Łabędzie, irytujący policjant).

Co do postaci pierwszoplanowej to początkowo irytuje ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej i generalnie wpasowuje się to w koncept (
Spoiler
Kuba to „aktor” on tylko gra chłodnego introwertyka, który musi mieć wszystko pod kontrolą, im większy chaos w jego życiu tym staje on się bardziej rzeczywisty i w tych scenach Saful wypada również lepiej niż na początku.


Największym moim zarzutem odnośnie tego serialu jest to, że nie wierzę w ten świat w przeciwieństwie do tego co oferuje książka. Tam wszystko jest przyziemne, chłodne i surowe, tutaj w wielu miejscach groteskowe i przerysowane. Niemniej warto docenić produkcję za oryginalność, świetny montaż, kilka dobrze zarysowanych postaci i zrobienie ewidentnie czegoś po swojemu.

Niemniej jak przypominam sobie scenę z „no i nie podobasz mi się” czy telefon od Daria do Kuby i monolog ze „śmiesznie strzelającymi pchłami” to strasznie żałuję, że mogę dać tylko 7/10 bo ta produkcja ma zwyczajnie zbyt dużo wad i jest nazbyt nierówna by zasługiwała na coś więcej.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: MicBar »

Czemu Stryj przerysowany? Czytając książkę wyobrażałem go sobie mniej więcej jako takiego pojebańca jak w serialu.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Bakan »

Nie wiem, moim zdaniem Chabior trochę przeszarżował w tej roli.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: dziejaszek »

To chyba zależy od podejścia, czy szarżował Chabior, czy szarżował Stryj. Może jak Kuba "wymyślił siebie".
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: PeterStillNinety's »

Co to znaczy przeszarżował? Fakt że w książce jest go ukazane mało i bez takich mocnych jazd jak w filmie Natomiast do tej roli wybrano aktora wyrazistego, który idealnie odtworzył wygląd, głos i zachowanie typowego zakapiora. Inaczej "widzisz" go w książce a inaczej w filmie gdzie masz głos, mimikę twarzy, słowa, ruchy. Wg mnie bardzo dobrze wypadł.
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
Tiquill
Posty: 161
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:45
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: Tiquill »

Zajebisty serial, kapitalne aktorstwo, fenomenalna muzyka. Mimo kilku wad jest to niezwykle udana polska produkcja którą warto obejrzeć.
Niczego nie żałuję.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: LeeSu »

ten nożyński mi tak psuje seans, że za każdym razem jak coś mówi to serial zyskuje -1 do oceny, no tragicznie dobrany typ i nikt mi nie wmówi, że taki był zamysł
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: FLoo »

A mógł być Fabijanski !
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 335
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: [Serial] Ślepnąc Od Świateł - HBO

Post autor: sychy »

LeeSu, rzeczywiście specyficznie gra, ale pod koniec serialu uznałem, że tak miało być i że to atut tej produkcji, że główny charakter nie jest pospolity.
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
ODPOWIEDZ