[film] Joker (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1672
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: MalkoNTENT »

Lowrider pisze: 16 paź 2019, 10:34
KRZYSZTOF pisze: 11 paź 2019, 19:56 Co do wieku głównego bohatera to nigdzie chyba nie pada konkretna liczba? Nie ma tyle lat co Joaquin Phoenix. Murray zresztą zwraca się do niego kid.
byłem wczoraj wieczorem i wydaje mi się, że gdzieś pada stwierdzenie ze w jokerze jest w okolicy trzydziestki
Jedyne co mi się kojarzy to chyba w papierach było, że został adoptowany 30 lat temu. Mogę się mylić.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: LeeSu »

Właśnie wróciłem z kina
Spoiler
do połowy jakoś było świetnie, bo nie jestem fanem tych wszystkich komiksowych ekranizacji i wszelkiej maści superbohaterów, a film nie dawał po sobie poznać, że ma z tym coś wspólnego. Potem się trochę zepsuło jak wjechały zamieszki, pościgi, strzelaniny i finał z odjebaniem deniro, ale właściwie to nie moge mieć pretensji, bo to wciąż komiksowa historia
Phoenix oczywiście świetny
Aha i za dużo tych wiolonczeli kurła ile można
+48 997
To nie pitca na dowuz
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Bakan »

Jedno krótkie pytanie. Brutalne to? Żona mega wrażliwa i nie wiem czy ją zabrać czy samemu cisnąć.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: oyche »

Jedno krótkie pytanie. Brutalne to? Żona mega wrażliwa i nie wiem czy ją zabrać czy samemu cisnąć.
Spoiler
nie, jest jedna brutalna scena + kilka zabójstw, ale raczej softcore
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1255
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Globe »

idź lepiej sam
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: cloud »

Bakan pisze: 20 paź 2019, 12:50 Jedno krótkie pytanie. Brutalne to? Żona mega wrażliwa i nie wiem czy ją zabrać czy samemu cisnąć.
Moja kumpela z robo mówiła, że dla niej zbyt brutalny. Raczej idź sam skoro żonka jest wrażliwa.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: taka »

Phoenix wbił się na top1 aktorów na filmwebie, tego się nie spodziewałem
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Jiigsi »

Cudowny film i oprócz wczesniej wspomnianego ruchu jak w V jak Vandetta (chociaż mi akurat z Glass się skojarzyło tak samo źle to wyszło) to wszystko mi tu grało.

Za pierwszym razem poszedłem po buszkach i jarałem się wszystkim, więc stwierdziłem, że trzeba to trzeźwym okiem jeszcze obejrzeć.

2 jokerów na szczycie, nieźle
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: MicBar »

W kwestii brutalności, to nie mogę wyzbyć się wrażenia, że film NIE JEST jakoś szczególnie brutalny. Cała ta otoczka została stworzona przez ciężk i psychodramatyczny klimat, który kłóci się z oczekiwaniami typowego odbiorcy, który spodziewał się kolejnego Jokera mierzącego się z Batmanem w komiksowej otoczce.
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: dwupak »

daję takie 6,5/10. pierwsza połowa fajna, wstęp do czegoś większego, natomiast rozwinięcie mi szczególnie bardzo nie siadło. nie było złe, ale na pewno DLA MNIE mogliby zrobić to inaczej
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Mito
Posty: 21
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:31

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Mito »

Dawno po filmie nie wychodziłem tak wgięty, w sensie wejście w umysł jednostki i przedstawienie historii, plus syf ulic gotham. Piękne.
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Yatzeek »

Mega przestawione pod względem tego jak dorastał umysł Jokera zanim nim został. Jednak czegoś mi brakowało w tym filmie, niektóre sceny przeciągnięte i niepotrzebne wg mnie. Ale ogólnie pomecam. 8/10
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Parlae »

Słyszałem wiele opinii na temat tego filmu. Od "zbyt przygnębiający" po "sztos pod każdym względem". Ja stoję niejako w rozkroku i uważam, że to dobry film, ale bez przesady. Na plus na pewno gra aktorska, muzyka i samo przedstawienie świata, który wydaje się naprawdę prawdziwy (pomimo komiksowego pochodzenia). Co do zdjęć to jest dobrze, ale jednak bardziej mi się podobał pod tym względem np. nowy film Tarantino. Fabularnie jest w porządku, historia małymi momentami przynudza a końcówka wgniata w fotel. Całość zmusza do refleksji. No i najważniejsza sprawa. Jokera, którego grał Heath Ledger pamiętam do dziś, to co odpierdalał w Mrocznym Rycerze mocno wryło się w moją pamięć. Czy kreacja Phoenixa też tyle przetrwa? Tego nie wiem.
Ale film dobry, nawet bardzo. Takie mocne 8/10.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Bakan »

Byłem wczoraj w kinie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w 100% dostałem to czego oczekiwałem i na co byłem przygotowany. Brud i mrok Gotham, doskonały klimat podsycany znakomitą muzyką, bardzo solidny scenariusz i fenomenalny Phoenix. Historia kupiła mnie od samego początku i przez cały seans byłem wciśnięty w fotel. Bardzo podoba mi się ten kierunek ekranizowana komiksów i „Joker” napewno uplasuje się u mnie wysoko jeśli chodzi o ranking filmów z tego gatunku.

Przy tym wszystkim nie zgodziłbym się jednak z tym, że jest to jakieś wybitne kino, które w jakiś wyjątkowy sposób pokazuje studium upadku człowieka. Wiele rzeczy jest tu dość zgranych i łopatologicznych. Absolutnie mi to nie przeszkadza bo w przypadku produkcji komiksowych pewne proste i znane zabiegi są nawet pożądane. W moim odczuciu to coś co cechuje gatunek i pozwala na puszczenie oka do widza i jest to jak najbardziej ok.

Niemniej „Joker” to film bardzo dobry ale do statusu kina wybitnego trochę mu brakuje. Nie było w tym obrazie absolutnie niczego co by mnie jakoś powaliło na łopatki. Po prostu bardzo dobra interpretacja materiałów źródłowych i całkiem udana próba zrobienia z tego czegoś na kształt kina ambitnego odróżniającego się od obecnych trendów. 8/10 mogę spokojnie dać i polecam mocno.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5918
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: mql »

Poza Phoenixem za dużo w tym filmie nie ma, dość kiepsko naświetlony drugi czy trzeci plan. Pan Joaquin przejmuje każda scenę, każdą sekundę i to wszystko ratuje.

Widać, że Philips obejrzał Taxi Drivera i King of Comedy, ale te filmy oglądało wiele osób, a niewielu zrobiło film o superbohaterze, który składa się z nich dwóch plus aktor.
Spoiler
Chujowa końcówka, scena z przyjmowaniem hołdów tłuszczy przez phoenixowego Jokera, niezdarnie prostującego się na masce policyjnej gabloty. Wolałbym, by nagle zniknął, uciekł, po drodze może zabijając jednego z pojebów o swojej twarzy To powinien być czysty chaos, a nie twarz rewolucji. Nie tak to powinno wyglądać
Awatar użytkownika
Lothia
Posty: 860
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Lothia »

Spoiler
homage od epigonów to jego kolejna imaginacja; zupełnie taka sama jak ta wcześniejsza, którą wysnuł oglądając ze starą występ De Niro
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5918
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: mql »

Spoiler
no, kurwa, jasne

masz rację
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2853
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: WHITE »

Miałem niedosyt po końcówce, ale dobry film.
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Ogólnie jestem na 20 minucie filmu i co chwilę robię sobie przerwy, zatrzymując się na pewnych drobiazgach, czytam notatki w dzienniku, patrzę na drobiazgi i jestem zaskoczony jak dobrze ten film jest zrealizowany


Ogólnie jak dla mnie ten film byłby 100 razy lepszy jako książka, bo uważam iż w kinie / podczas jednorazowej sesji tracimy bardzo dużo na odbiorze, głównie ze względu na formę podania
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 481
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: kosciey »

Overhyped ale i tak dobre.
ODPOWIEDZ