[film] Joker (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Johnny

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Johnny »

Byłem w sobotę i zdziwienie - pełna sala, pomimo że film już nie nowość, a obok hulał Terminator.
Podobało mi się, faktycznie jest różnica jak od czasu do czasu jakiś film nie obraża inteligencji widza. Natomiast zgodzę się, że po Mrocznym Rycerzu Nolana, chyba każdy ma w głowie obraz Jokera i Batmana w mniej-więcej tym samym wieku, a po historii z Jokera, musielibyśmy wrócić do niego z czasów Nicholsona, co chyba zwyczajnie mało kogo jara - Ledger był sexy, Nicholson stary.
W ogóle - muzyka bardzo sugestywna, ale mi się podobały zdjęcia - faktycznie miały coś w sobie z Lśnienia, ogólnie chyba chodzi o kadry i kolorystykę (ale też wygląd świata) nawiązujące do lat 1970' - w każdym razie, oglądało się świetnie i zdecydowanie jest to seans do powtórzenia na spokojnie w domu.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Bakan »

kosciey pisze: 11 lis 2019, 8:11 Overhyped ale i tak dobre.
Mam bardzo podobne odczucia i tak sobie myślę, że Joker pod tym względem jest jakimś fenomenem. Zewsząd trąbi się o tym, że jest to arcydzieło, propsują to nawet jacyś sportowi dziennikarze, modowe influencerki i chuj wie kto jeszcze jakby to był jakiś kamień milowy w dziejach kina podczas gdy to po prostu dobry/bardzo dobry film i nic więcej. Aż człowiek chciałby wejść w polemikę ale musiałby się zmusić do krytykowania filmu, który tak naprawdę bardzo mu się podoba jak jakiś pierdolony schizofrenik. Wydaje mi się, że Joker mocno oddziaływuje na ludzi, którzy oglądają 4-5 filmów rocznie i tak naprawdę nie mają świadomości, że takie kino to w zasadzie nic nowego i wyjątkowego. Trochę mroku, brudu, brutalności z domieszką umówmy się dość łopatologicznej psychologii i już „ło jezu, cóż to był za seans”.
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: enjoy1g »

w ostatnich latach na próżno szukać dobrych filmów ze sławnych uniwersów (oprocz BR2049) czy to obcy czy władca pierścieni dostawali slabe spin offy/kontynuacje, avengersi? No prosze was, nie mowiac o Star Warsach. Ja osobiście jestem mega zadowolony, ze dostaliśmy po prostu film bez glupot fabularnych, patosu i efektów specjalnych na 1/3 filmu, czy durnej ekspozycji - po prostu nie ma sie do czego przyczepić w tym filmie. Chętnie wrócę do tego solidnego filmu/10
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: DeDoK »

no w ostatnim czasie jednak wiekszosc to gnioty, pzdr avengers
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Miliard dolarów zarobiony!
Sequel potwierdzony! :shock: Phillips i Phoenix zostają i będą robić Jokera 2
Chyba niepotwierdzony oficjalnie jednak, ale plotki w Hollywood niby mają swoje źródło bardzo blisko szefa Warner Bros.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: MoTyW »

Dobry film, bardzo dobra rola, ale też nic super hiper ultra tu nie było i imo 8/10 to maks...
Spoiler
A z drugiej strony nie pamiętam kiedy ostatnio miałem taki zjazd emocjonalny po jakimkolwiek tekście kultury. Wróciłem z kina dość późno i normalnie miałem spierdolony, smutny wieczór. Bardziej realistyczna wizja Gotham zagrała, podobnie jak postać - mam takie osobiste wrażenie, że w innych okolicznościach Arthur mógł stać się spoko ziomkiem, ale pech chciał, że wszystkie aspekty tego zdegradowanego miasta wypaczyły go do cna. To opowieść o smutnym, niezrozumianym szaleństwie, totalnej znieczulicy i kropli, która przelewa czarę goryczy, by pchnąć świat w kierunku zagłady.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: #1 »

Podobno w znosnej jakości w dobrych sklepach internetowych
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: many-s »

sugarhill_notausgang pisze: 20 lis 2019, 18:04 Miliard dolarów zarobiony!
Sequel potwierdzony! :shock: Phillips i Phoenix zostają i będą robić Jokera 2
Chyba niepotwierdzony oficjalnie jednak, ale plotki w Hollywood niby mają swoje źródło bardzo blisko szefa Warner Bros.
Bardzo mnie to cieszy, liczę na dalsze trzymanie pieczy na widowiskiem przez Scorsese i dodanie elementów gangsterskich oraz rozwój postaci Jokera jak Michael Corleone w ojcu chrzestnym. Rola Phoenixa dzięki takiemu zabiegowi stałaby się jeszcze bardziej epicka. Również liczę na nieobecność Batmana. Taki koncert życzeń.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Mider »

Masz w cytowanym poscie, że jednak niepotwierdzony

a jak dalej nie wierzysz to
UPDATED 11/20/19 12:13 p.m. ET: Deadline reports that Todd Phillips and his co-writer, Scott Silver, have not made a deal for a Joker sequel and there have been no negotiations.

Furthermore, the outlet refutes earlier reports that Phillips met with Warner Bros. to discuss potential origin stories for other DC characters. According to Deadline's sources, no such meeting occurred, and Phillips "hasn't even considered overseeing other DC character films."
Scorsese oczywiście żadnej pieczy nad filmem nie trzymał https://comicbook.com/dc/2019/10/09/jok ... ntroversy/
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Nom, poszło dementi, a wczoraj cały necik aż płonął, że niby Joker 2 powstaje na bank.
Plotki już od miesiąca co najmniej krążą, np.tu: https://film.wp.pl/joker-2-druga-czesc- ... 733900929a

Nawet plotkowano tak jak by chciał many-s: "Akcja ma rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej. Tym razem scenariusz będzie skupiał się drodze Arthura Flecka do stania się królem światka przestępczego Gotham City."
No zobaczymy, po takim sukcesie sequel byłby czymś naturalnym.

Dobry post [mention]MoTyW[/mention] generalnie to co napisałeś- miasto Gotham, jego atmosfera i społeczeństwo to jedna z najciekawszych składowych tego filmu, obok tego, co pisaliśmy sobie z Czarnym wcześniej, czyli snopu światła padającego na rodzinę Bruce'a Wayne'a z całkiem nowej strony i ukazującego nowe elementy. Od premiery już 2 miesiące poszły, wiec chyba możemy sobie darować spojlery w postach?
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: MicBar »

Sequel bez sensu. Psychodramę ciężko byłoby kontynuować bez jakiegoś naciąganego plot twistu aka
Spoiler
W sumie to cały pierwszy film był wytworem wyobraźni Flecka
no ale szanujmy się.

Pójście w komiksowy klimat byłoby po prostu kolejnym filmem o Jokerze.
Opcja pojawienia się "jokerowego" movementu też musiałaby porzucić mocno klimat jedynki i w sumie jw - kolejny film o Gotham. Plus motyw zbyt oczywisty z racji takiego V jak Vendetta.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Luxair »

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: oyche »

???Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: gogi »

dopiero nadrobiłem i Joaquin Phoenix mógłby do spółki z Ewą Szykulską wykładać jak to jest grać "za bardzo" i tak, wiem, kurs 1.02 u bukmacherów, rycerzyk w kieszeni, ale najważniejszej nagrody - podbicie mego serca - jednak nie dał rady zdobyć, przykro mi

być może dlatego że Phoenix tak zawłaszczył dla siebie ekran że jedyną postacią która wydała mi się cokolwiek interesująca poza Jokerem jest stary Batmana, idealnie pasujący jako villain jakiegoś Bonda - szkoda, że kończy odjebany przez jakiegoś mietasa w ciemnej uliczce

no jest tu parę scen które silą się na bycie ikonicznymi popkulturowymi obrazkami (ulubiona to uśmiech z krwi na końcu będący wisienką na torcie przemiany), natomiast generalnie chodzi o to żeby ten mimo wszystko popis Phoenixa nie przesłonił nam faktu że Joker to takie 7,5/10 maksymalnie do puszczenia za trzy lata w superkinie
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: lygrys »

Byłem w kinie i mi się podobał.
Jak oglądałem Joaquina to mi się przypomniały wszystkie terapie grupowe i moje kontakty ze szpitalem psychiatrycznym srebrzysko, oraz ludzie, których tam spotkałem.

Przed filmem słyszałem jak dwóch pracowników w media markt gadało o tym filmie i jeden mówił, że zniszczył mu psychikę.
Mnie o dziwo bardzo dobrze się oglądało dziwactwa Arthura, bo takie klimaty towarzyszą mi od dziecka.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Qradka92
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:13

Re: [film] Joker (2019)

Post autor: Qradka92 »

Świetny film, fenomenalna muzyka i gra aktorska na najwyższym poziomie. Joker to jest to! https://kinonline.pl/filmy/joker/
ODPOWIEDZ