[serial] Altered Carbon

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

[serial] Altered Carbon

Post autor: kshaq »

Obrazek

Nowy sezon wjeżdża 27 lutego. Dla niezorientowanych w temacie:
Spoiler
"Altered Carbon", na podstawie klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana, to intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości, którą od naszych czasów dzieli ponad 300 lat. Nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, ludzkie ciała są wymienne, a śmierć nie jest już końcem istnienia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa... samego Bancrofta.
Imo pierwszy sezon oglądało się bardzo przyjemnie, mimo w sumie ślamazarnego początku, tak więc drugi na pewno też z przyjemnością łyknę.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: ebismolarek »

Obejrzałem chyba z 5 odcinków i odpuściłem sobie, za bardzo mnie wkurwia drewniany Kinnaman, no i nuda, choć wygląda całkiem ładnie
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: MoTyW »

Czekam full bo pierwszy sezon był dla mnie bardzo fajny. Moim zdaniem szkoda tylko, że wymieni się cała obsada, ale taka już natura tego uniwersum.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: wtt »

ja też odpadłem po pierwszym albo drugim odcinku. pytanie do orientujących się w temacie, czy drugi sezon to będzie osobna historia, do której będzie można podejść bez znajomości pierwszego sezonu, coś jak True Detective?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: kshaq »

Pierwsze odcinki imo były najsłabsze, warto przecierpieć i dooglądać do końca.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: phobos »

wtt pisze: 22 sty 2020, 12:42 ja też odpadłem po pierwszym albo drugim odcinku. pytanie do orientujących się w temacie, czy drugi sezon to będzie osobna historia, do której będzie można podejść bez znajomości pierwszego sezonu, coś jak True Detective?
chuj wie, jakby było tak jak w książce, to by się dało czytać drugi tom bez znajomości pierwszego, ale nie wiadomo jak się ten scenariusz potoczy, prawdę mówiąc patrząc po zmianach i wymysłach jakie oni tam wprowadzają to nic nie wiadomo

epizod na ziemi nie ma większego znaczenia u bohatera w serii, chociaż sam tom daje jakiś pogląd i zarys postaci i świata, myślę, że możesz ryzykować oglądanie
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: wtt »

kshaq pisze: 22 sty 2020, 13:18 Pierwsze odcinki imo były najsłabsze, warto przecierpieć i dooglądać do końca.
może jeszcze zrobię jedno podejście za jakiś czas.

dzięki [mention]phobos[/mention] za objaśnienie. nawet jeżeli nie przebrnę przez pierwszy sezon przy następnej próbie, to na pewno sprawdzę drugi z ciekawości.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: phobos »

[mention]wtt[/mention] widzę, że oni zmienili plot na 3 tom jednak a nie drugi i wplatają tam jakiś własny wątek "miłosny" - ale ta postać i tak nie występowała za bardzo w serialu, chyba i tak można potraktować wydarzenia w S01 jako jeden z wielu epizodów-misji Kovacsa, z tego co pamiętam z książek w tomie 2 i 3 Ziemia była tylko wspomniana, że on tam był (a w uniwersum wielu ludzi nigdy Ziemi nie widziało, dlatego została wspomniana)
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: wtt »

super objaśnienie, [mention]phobos[/mention]. dzięki jeszcze raz. ja zupełnie nie pamiętam co tam się nawet zadziało w pierwszym odcinku oprócz jakiejś strzelaniny.
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: Holden »

Pierwszy sezon mi się bardzo podobał.

Tutaj teaser drugiego sezonu. Wygląda na to że w roli głównej pojawi się Anthony Mackie.
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Czekam. Bardzo podobał mi się pierwszy sezon. Z tego co pamiętam to łyknąłem to w parę dni
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Johnny

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: Johnny »

Zaraz odpalam, tez pierwszy sezon mi się podobał mocno :joint:
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: kid »

serialik zajebisty wizualnie był, z chęcią dupnę drugi sezon
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: phobos »

ja pierdolę, co oni zrobili z książkowym kovacsem, przecież to był zawodowy żołnierz elitarnej jednostki z dosłownie kilkusetletnim doświadczeniem, a w serialu aktor gra jakiegoś pogubionego życiowo lamusa który przypadkiem się dobrze napierdala
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: esdoen »

W S02 nawet się przypadkiem dobrze nie napierdala, choreografia to jakiś dramat, i niby taki wypasiony sleeve a i tak obskakuje wpierdol. Miałem spore nadzieje z drugim sezonem, ale oglądanie idzie jak po grudzie, nic się tu kupy nie trzyma, i nijak Mackie nie utrzymuje roli. Dobrnę do końca i tak, ale szkoda w chuj.
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: the »

Zjebali ten sezon, nic mi nie utkwiło w pamięci, Mackie to pizda a nie Kovac
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: redman23 »

Podjebane z reddita
Altered Carbon Season 2 - The tragic story of an artificial intelligence suffering from dementia as he goes about trying to find meaning and purpose as his condition slowly robs him of both. But in his journey he finds love, redemption, hope and a renewed will to live. In addition to his love, he is also joined by a terrorist, an idiot, a narcissist and a moron.

Starring Chris Conner as Poe and Dina Shihabi as Dig 301.
i na tym w sumie możnaby skończyć, jedyne co w drugim sezonie było lepsze niż w pierwszym to postać Poe, widać niestety zmianę reżyserów i scenarzystów. Pierwszy sezon był świetny, świat wyglądał bardziej cyberpunkowo, łatwiej było przywiązać się do postaci, sceny walk wyglądały o niebo lepiej, już nie wspominając o samym Kovacsu :dunno:
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: koniec »

fajne pytania serial nadal zadaje i poboczne postaci niektóre naprawdę fajne zrobione ale główny wątek chujowo i nieciekawie zrobiony
Johnny

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: Johnny »

Utknąłem po 4 odcinkach i podbijam - dobrnę do końca, ale opinii raczej nie będę miał najlepszej o tym sezonie. Mackie nie pasuje do roli za bardzo i trochę słabo ze praktycznie wszystko dzieje się w bardzo ograniczonych przestrzeniach - widać nie było budżetu na większe mapy
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Altered Carbon

Post autor: phobos »

no ja włączyłem pierwszy sezon w obawie, czy mi się coś nie pojebało i źle tego wszystkiego nie zapamiętałem i rzeczywiście w drugim sezonie jest mega bieda jak chodzi o warstwę wizualną

a Świat Harlana czyli ta planeta z 2 sezonu jest chyba w 95% pokryta oceanem to mogli się wysilić trochę

no i słabo, że nie pokazali (uwaga książka)
Spoiler
walk z maszynami zwanymi wimami, ta typiarka która ma we włosach jakieś hardware w książce zajmuje się eliminacją takich właśnie zbuntowanych maszyn, no i to w jej ciele siedzi Quell
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ